Will Pellis ♦Joost Kwinten* ADMINISTRATIEF/COMMERCIEEL MEDEWERKER M/V ^nfarmatie Assurantiën bv (013) 513 1504 Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, “'''ïx voor noodgevallen: 06 1029 4358. Komende periode bij het Huis voor Zingeving Vastenaktie 2015 (5) Protestantse gemeente Oisterwijk OOOOfi Uitvaartverzorging PftROCWi Risicobeheersing WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR EEN: voor de binnendienst, met affiniteit voor financiële administratie Joost Kwinten Assurantiën B. V. is een onafhankelijk assurantiekantoor met kennis van zowel de particuliere als zakelijke verzekeringsmarkt. Ons kantoor zorgt al jarenlang voor kwaliteit, persoonlijke advisering en service. Door deze intensieve dienstverlening zijn wij in staat maatwerk te leveren. Indien u interesse heeft of meer informatie wenst dan verzoeken wij u contact op te nemen met: Het betreft hier een parttime functie van 12-16 uur per week, die zowel naar inhoud als naar uren kan uitgroeien. MISSIE ONTWIKKELING VREDE Joost Kwinten Assurantiën Postbus 2 5066 ZG Moergestel Tel. (013)513 2218 E-mail: joost@kwinten.com ST JfiK QN7W0W/M Voor deze functie is het diploma WFT basis vereist en WFT schade particulier gewenst. Woensdag 1 april: Hou van jezelf Workshop met Eric Souren en Anita Web bink. De mens is over het algemeen beter in staat om van een ander te houden dan van zichzelf. Maar hoe kun je van een ander ver wachten dat hij of zij van jou houdt terwijl je niet van jezelf kunt of durft te houden? Info: Tijd 19.30-22.00. Kosten: 25 pp. Adres: Huize Nieuwenhof. Bezinningsweekend met Jan Daem en Ka rin Seegers van Metgezel in Zingeving De blijvende zoektocht naar geluk! Geluk heeft te maken met een innerlijke houding en deze kun je leren. In het Bezinningsweek end - waarbij ook stilte en meditatie belangrijk zijn - werken we met vragen als: Uit welke bron leef ik? Waartoe leef ik? Info: van 1-3 mei in een benedictessen priorij (omgeving Antwerpen, B). Kosten: 165 pp Meer info en inschrijven (aub inschrijven voor alle activiteiten): huisvoorzingeving.nl MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 26 maart kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe MTV-uitzen- ding. We beginnen de uitzending met de 4e en laatste live-BINGO. Daarna kunt u kijken naar: MTV Sportief met aandacht voor het dames- en meis jesvoetbal van Audacia, Marathonloper Jan van Veghel, en het binnenkort te houden open Moergestels golfkampi- oenschap. In MTV culinair aandacht voor een uitgebreide en heerlijke Paas- brunch. Op vrijdag 27 maart vanaf 19.00 uur en zaterdag 28 maart vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 29 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Moergestel helpt de Tamils in Sri Lanka Sri Lanka staat bekend om de fijne theesoor ten, die het land produceert, de Ceylonthee. Op de theeplantages werken de Tamils, die daar ook onder armoedige omstandigheden wonen. De caritasorganisatie SETIK heeft zich het lot van de Tamils aangetrokken om hen uit hun beroerde omstandigheden te ver- ketten inleveren van 23 t/m 27 maart tussen 10 en 12 uur in het parochiecentrum of voor of na de viering van 29 maart in de parochie kerk. Wij gedenken Op 12 maart overleed Cees Huijsmans, le venspartner van Cisca Bekkers. Cees werd geboren op 12 september 1937 in Moergestel als jongste van zeven kinderen. Nadat hij zijn opleiding aan de tuinbouwschool had afgesloten werd hij tuinman bij de Zusters van Liefde in Budel. Daar leerde hij Cisca kennen met wie hij ruim 20 jaar lief en leed deelde. Cees was een man van weinig woor den, bescheiden aanwezig op de achtergrond. Na het overlijden van Cisca brak een zware tijd voor hem aan. Werken in de tuin, fietsen door het Brabantse land en het contact met zijn familie hielp hem er door heen. Cees overleed thuis op 77-jarige leeftijd. Inzameling voor de zieken Op Witte Donderdag kunt u voor aanvang van de viering uw gaven voor de zieken (mid dels een “envelopje”) inleveren bij de leden van de werkgroep Ziekenpastoraat die bij de ingangen van de kerk zullen staan. Zij zullen met uw gaven een attentie koen en aanbieden aan de zieken en eenzamen van onze paro chie. Goede Vrijdag Wake De gebedsviering, die mede verzorgd wordt door de Zanggroep Inspiration, gaat over in de Kruiswake. Het altaar is kaal, het taber nakel is leeg. Gedragen door de traditie van hoop en vertrouwen van vele mensen voor ons en met ons kunnen we niet anders dan waakzaam aanwezig zijn. De stilte zal worden doorbroken door de zeven laatste woorden van Jezus aan het kruis, begeleid door muziek. Tussen 20.00 en 22.00 uur kunt u de kerk binnenlopen, een kaarsje aansteken en deel nemen aan deze wake. Pastoraatsgroep secretariaat lossen. Dit jaar gaan de collectanten in de Goede Week in Moergestel op pad om een bijdrage te vragen voor dit liefdevolle werk. Niet iedereen is tegenwoordig positief over ontwikkelingswerk. Maar dit is niet terecht volgens de journalist Ralf Bodelier, die sprak op de contactdag van de landelijke Vasten aktie. Overal kan er wel eens iets fout gaan zoals bij alles in het leven. Maar als men kijkt naar wat er goed gaat is dit heel veel. Een voorbeeld van vooruitgang: In 1961 had de helft van de mensheid te maken met honger, nu nog 12 terwijl er toch twee keer zoveel mensen op de wereld zijn dan toen. Voedsel schaarste is dus sterk terug gedrongen. Het zelfde kan gezegd worden van de gezond heidssituatie. Veel ziekten zijn sterk vermin derd, zoals slaapziekte, polio en aids. Ook het onderwijs laat een wereld van verschil zien. Bedenk daarom de collectant royaal als zij of hij volgende week bij u aan de deur komt. Zondag 29 maart 2015 10.15 uur: ds Hester Radstake. Er is crèche, kindernevendienst en jeugdkerk. 6e zondag van de veertigdagentijd, thema: Handen die zwaaien en juichen. Het is Palmpasen. De kinderen kunnen Palmpaasstokken versieren tijdens de dienst en zullen daarmee in optocht door de kerk heen lopen! Om 12.00 uur is er een Kerk op Schootviering voor kinderen van 0-4 jaar met hun (groot)ou- ders/verzorgers, natuurlijk ook over Palmpa sen! Agenda 27 maart 14.30: Paasmiddag voor senioren met verhalen vertelster Peterine Kooijmans 31 maart 20.00: Gespreksgroep 25 1 april 14.30: Gespreksgroep verhalen rond de bijbel 2 april 19.00: Witte Donderdag: sobere maal tijd in de Voorhof (soep en brood) en viering van de Maaltijd van de Heer in de kerk 3 april 20.00: Goede Vrijdag: beelden en toe lichting op een kruisweg van Sieger Köder, het lijdensverhaal uit Marcus, liederen, stilte, gebed 4 april 22.00: Paaswake: viering van donker naar licht, verhalen van bevrijding en trouw, doopgedachtenis, Maaltijd van de Heer 5 april 10.15: Paasmorgen: Handen die vast houden PALMZONDAG Week van 28 maart - 4 april 2015 Zaterdag 28 maart, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus (Ad Kennes): H. Mis met palm- wijding en lijdensverhaal (samenzang) Jos de Kort; jgt. Riet de Cort-Vugts e.v. Huub de Cort; jgt. Peter Vermeer e.v. Miet van Zon; jgt. Jan v. den Boogaart e.v. Cato Rijnen. Zondag 29 maart, Palmzondag: Parochiekerk, 11.00 uur: H. Mis met palm- wijding m.m.v. gemengd koor. Kindvrien delijke viering. Kinderen mogen hun Palm- pasenstok meebrengen. Na afloop koffie drin ken in het parochiecentrum. Mgd. Pita van Elderen; jgt. Sjaak Akkermans; jgt. Henriëtte Mertens-Mathijssen e.v. PC. Mertens; ouders Jonkers-Smetsers en over leden familie; Jan Cornells Horrevorts en echtgenote Anne Maria van Dijk en Noud Horrevorts. Woensdag 1 april, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: Dienst van vergeving (boete viering) voor alle parochianen. Donderdag 2 april, Witte Donderdag: Parochiekerk 19.00 uur Plechtigheden van Witte Donderdag m.m.v. gemengd koor. Voor aan vang van de viering kunt u bij de ingangen van de kerk uw gaven voor de zieken inleve ren. Vrijdag 3 april: Goede Vrijdag: Vasten- en Onthoudingsdag. Kapel Park Stanislaus 15.00 uur: Kruisweg. Parochiekerk: 15.00 uur: Kruisweg voor kin deren en volwassenen; 19.00 uur: Gebedsvie ring m.m.v. Zanggroep Inspiration, de viering gaat over in de Kruiswake die duurt tot 22.00 uur. Palmzondag Loof en groen in onze handen opgaan naar Jeruzalem. Verwachting in ons hart misschien zien we Hem. We roepen mee of kijken uit daar komt Jezus! Hij lijkt moe. Hosanna klinkt het luid, wachtend op respons. Maar dat gezicht is niet van een koning. Meer een van ons! C. van Vliet 0900 332 22 22 Parochieagenda: Woensdag 25 maart, 14.30-16.00 uur: Palmpa senstokken maken in Park Stanislaus (zie M.N. van vorige week). Tijdens de Goede Week worden de Vastenac- tiezakjes huis aan huis opgehaald. Vrijdag 3 april, 14.00 uur: voorbereiding Eerste H. Communie Paasbrief De Paasbrief wordt voor Palmzondag huis aan huis bezorgd door onze postbezorgers. In deze Paasbrief zullen ondermeer de tijden van de vieringen tijdens de Goede Week en met Pasen vermeld staan. Met de Paasbrief zal ook het zakje van de Vastenactie bij u worden aangeboden. Aan alle mensen die meewerken om de Paasbrief tijdig gereed en bezorgd te hebben een hartelijk woord van dank! Vastenactie project Sri Lanka Tijdens de diensten op 7 en 8 maart heeft Paul Dijckmans van de werkgroep MOV ver teld over het Vastenactie project in Sri Lanka waarvoor we dit jaar geld inzamelen. Heeft u deze lezing gemist en wilt u meer weten over het vastenactieproject kijk dan op: www.vas- tenaktie.nl/het-doel/sri-lanka-2015 Tijdens de Goede Week worden de vastenactiezakjes huis aan huis opgehaald. Tevens heeft u elke zondag de mogelijkheid om te doneren in de vastenactiebus die achter in de kerk staat. Boek van de parochie Voor wie interesse heeft in dit mooie boek: het is nog beperkt verkrijgbaar. De prijs is 18,50. Inzamelingsactie voedselpakketten Hartkracht 7 organiseert een inzamelingsactie van voedselpakketten voor “Stichting Brood- nodig”van Gerrit Poels. Deze levensmidde lenpakketten gaan naar mensen die anders niet of onvoldoende te eten zouden hebben. Uw hulp is dringend nodig! U kunt de pak- PAGINA 2 .513 1424 .513 1204 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 MAART 2015 'A Zie ook: www.parochiemoergestel.nl ïj Misintenties 14 dagen -11 voor afroepweekend opgeven. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P, Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2