Op en top vrijwilliger Moergestelse harmonie krijgt ’extra blijk van waardering’ Kandidaten aanmelden voor de Moergestelse vrijwilligersprijs De eerdere winnaars waren Eddie Hurkmans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denissen-van de Wouw, de Kerkhofgroep, Scouting St. Jan, Jacqueline Vis-van de Wouw, Kees Jansen, de Moergestelse omroep MTV, Corrie en Rien Ceulemans, EHBO Sint Chris- toffel, de vrijwilligers van de Zonne-bloem, Ton van der Dussen en vorig jaar Dorris Rij nen. Marya Hüsstege met de trofee die hoort bij de Cultuurprijs. Foto: Joris van der Pijll/Oisterwijknieuws.nl van de gemeente geen enkele belangstelling was. Er was géén wethouder van cultuur, géén gemeenteraadslid en géén ambtenaar van cul turele zaken. U doet a.s. donderdag toch ook weer mee met de MTV Bingo? Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij Novy, In den Korenmaaier, Jumbo en Apotheek Moergestel (Kerkstraat). Onder het genot van een hapje en een drankje organiseerde Audacia vrijdag 13 maart jl. de jaarlijkse vrijwilligersavond. Een avond waarbij de vereniging stil staat bij de geheel belangeloze inzet van de vele vrijwilligers die Audacia rijk is. Traditiegetrouw staat op de avond ook de uitreiking van de jeugdstimule- ringsprijs, de jeugdtrainer en vrijwilliger van het jaar op het programma. Aanmelden voor de vrijwilligersprijs gaat eenvoudig. Het beste is om even contact op te nemen met Hennie van Schooten. Tel. 06-57342371. Aanmelden kan ook per brief (D’n Duyp 41) of per e-mail hennievanschoo ten@home.nl Elke kern heeft een eigen jury, een eigen prijs winnaar, een eigen uitreiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar een door de Moergestelse kunstenaar Kees Kete laars gemaakt bronzen beeldje dat de reuzin Ermelindis voorstelt. De volledige benaming van de vrijwilligersprijs is dan ook ‘De Moer gestelse Reus’. De idee achter deze naam is dat een vrijwilliger, net als een reus, met kop en schouders boven de rest van de samenleving uitsteekt. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een eer betoon aan alle vrijwilligers. Sinds 2009 heeft Moergestel zelfs een beeld waarmee alle vrij willigers worden geëerd. Het staat naast de kerk. Vrijwilligers worden steeds belangrijker, zeker in deze tijd waarin de overheid zich terugtrekt en de mensen het zelf moeten doen. Moergestelnaren die een deel van hun tijd vrijwillig ter beschikking aan de samenleving verdienen het om eens per jaar in de schijn werpers te worden gezet. Dat gebeurt door middel van de verkiezing van de vrijwilliger van het jaar. De jurering wordt gedaan door een onafhan kelijke jury van betrokken Moergestelnaren onder voorzitterschap van Hennie van Schoo ten (voorzitter Stichting WieKentKunst). De jury wordt gevormd door Jeanne Burgers, Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Base- mans, Lian Kocx, Heidi van den Hout, Frans van der Poel, Jan van Dijk en Marieke van Kerkoerle-Vugts. Samen vormen zij een mooie dwarsdoorsnede van de Moergestelse samen leving. V.l.n.r: Toine van Dijck, Coise Op ’t Hoog en Joost Vermeer. Voorafgaand aan de officiële uitreiking, nam hoofdtrainer Frans Tekath het woord en zette op geheel eigen wijze een aantal mensen in het zonnetje die altijd klaarstaan voor de selec tie van Audacia. Voorzitter Joep Visser ging daarna over tot de uitreiking onder het motto: ‘Zonder bal geen voetbalwedstrijd en zonder vrijwilligers geen voetbalvereniging.” Een motto dat door de ruim honderd aanwezige vrijwilligers met applaus onderschreven werd. De jeugdstimuleringsprijs ging dit jaar naar Joost Vermeer die zich al enkele jaren voor de club verdienstelijk maakt als jeugdtrainer, keuken- en barhulp en altijd inzetbaar is voor hand-en spandiensten. Daarmee geeft hij het goede voorbeeld aan andere jeugdleden om zich bij het vrijwilligerskorps van Audacia aan te sluiten. Jeugdtrainer van het jaar werd - onder meer op aangeven van het jeugdplat- 29 maart is het weer zover: Rommelmarkt Scouting Moergestel Op zondag 29 maart a.s. tussen 10.00 uur en 14.00 uur is het weer zover. Scouting St. Jan uit Moergestel organiseert dan weer haar jaar lijkse voorjaars rommelmarkt. Dit jaar alweer voor de 1 le keer! De markt vindt ook dit jaar plaats in het verenigingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat la in Moergestel. Al 10 jaar lang vinden mensen uit Moergestel en omgeving de weg naar deze uiterst sympa thieke markt. Ze weten namelijk dat hier altijd kwalitatief goede spullen worden aangeboden tegen een zeer vriendelijke prijs. Niet door professionele marktkooplieden, maar door mensen uit Moergestel of directe omgeving die particulier iets aan te bieden hebben. De markt is geheel overdekt en dus weersonaf- hankelijk. De entree bedraagt slechts 1, kin deren tot 12 jaar gratis. Er is ruim voldoende (gratis) parkeergelegenheid aanwezig. -Als u zelf spullen wilt verkopen, kunt u daar voor één of meerder tafels huren. Een tafel van ca. 2m2 kost 10,00. -Als u niet zelf wilt verkopen, maar nog wel De uitreiking vindt plaats als een onderdeel van Koningsdag op maandag 27 april. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een gemeen telijke prijs. Het initiatief is destijds genomen door de Stichting WieKentKunst. Later is dit eerbetoon aan de vrijwilligers overgenomen door de gemeente. Nu zijn er vrijwilligersprij- zen voor alle drie de kernen: Moergestel, Heu- kelom en Oisterwijk. In Moergestel wordt de In 2014 werd Dorris Rijnen verrast met de Moergestelse vrijwilligersprijs. Burgemeester Hans Jansen houdt de bronzen replica van het Ermelindis-beeldje in zijn handen. Foto: Paul Spapens. Prinses Juliana vier maal genomineerd voor Cultuurprijs form - iemand die al vele jaren trainer is van de lagere jeugdelftallen. En juist voor die elf tallen lijkt het tegenwoordig wat lastiger om voldoende trainers te vinden. Vandaar dat het bestuur en het jeugdplatform hun enorme waardering uitspraken voor Toine van Dijck. Tot slot werd niet één enkele persoon gehul digd, maar een hele commissie en wel de acti viteitencommissie jeugd. De 9 dames van deze commissie organiseren ieder jaar de Sinter klaasmiddag, Kerststukjes maken en verkopen, de Paasbingo, een wedstrijdbezoek van een Eredivisieclub, de Grote Club Actie en de sei- zoensafsluiting voor de jeugd. Daarnaast zijn zij tweewekelijks in touw voor ‘de Pupil van de Week’ tijdens de thuiswedstrijden van Audacia 1. Kortom: een super verdienstelijke lijst die het predicaat ‘Vrijwilliger van het jaar’ meer dan waardig is. bruikbare spullen heeft waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 28 maart vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk, Bos straat la. Wij verkopen het dan zelf, de op brengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onder staande nummers: wij halen de spullen dan gratis bij u op! Er zijn nog steeds tafels beschikbaar. Maar wacht niet te lang, want vol is vol! Inschrijven voor de rommelmarkt kan heel makkelijk door een e-mail met uw naam, adres, telefoonnummer en aantal gewenste tafels te sturen naar rommelmarkt.scouting@gmail. com (let op: dit is een ander e-mailadres dan voorgaande jaren!).Vervolgens krijgt u een mail met het reglement en de betalingsinfor- matie. Na betaling is de inschrijving defini tief. Voor nadere informatie, aanmelding of het maken van een afspraak voor het ophalen van spullen: rommelmarkt.scouting@gmail.com; Henk van Oort 06-34539706; Jan Jonkers 06- 23932361 na 17.00u. Voor vijftiende keer Moergestels eerbetoon aan vrijwilligers Voor de jaarlijkse Moergestelse vrijwilligersprijs kunnen nog tot en met 6 april kandidaten worden aangemeld. Door de jury wordt voor de vijftiende keer deze prijs toegekend. Dat in 2015 dit jubileum gevierd kan worden geeft wel aan hoezeer de vrijwilligersprijs inmiddels is geworteld in Moergestel. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan de voorafgaande winnaars, allemaal mensen die zich als vrijwilliger inzetten voor de Moergestelse samenleving. prijs nog steeds toegekend onder auspiciën van de Stichting WieKentKunst. Martien Oerlemans (rechts) neemt de oorkonde in ontvangst van juryvoorzitter Johan Brosens. Foto: Paul Spapens. Omdat Muziekvereniging Prinses Juliana vier jaar op een rij was genomineerd voor de Tiliander-Den Boogaard Cultuurprijs is de Moergestelse harmonie beloond met een ‘extra blijk van waardering’. De bijbehorende oorkonde werd door juryvoorzitter Johan Brosens uitgereikt aan Martien Oerlemans, voorzitter van Prinses Juliana. De Tiliander-Den Boogaard Cultuurprijs zou je de cultuurprijs van de gemeente Oisterwijk kunnen noemen, ofschoon de gemeente er niets mee heeft te maken. De prijs gaat jaarlijks naar een cultureel project of een culturele orga nisatie in Moergestel, Heukelom of Oisterwijk. Deze cultuurprijs werd vier jaar geleden voor de eerste keer uitgereikt. Voor de prijs over 2014, die afgelopen vrijdag 13 maart in den Boogaard werd uitgereikt, was de harmonie opnieuw genomineerd. Maar Prinses Juliana viel opnieuw niet in de prijzen. Het feit dat de harmonie al zo vaak is genomineerd gaf volgens juryvoorzitter Johan Brosens nog eens extra aan hoezeer Prinses Juliana een constante factor is in de cultuur van Moergestel. De Cultuurprijs 2014 ging overigens naar de oorlogsfilm Schaduwspel. De andere genomi neerden waren Het Oisterwijks Kamerkoor, Kunst en Bomen (onder voorzitterschap van Moergestelnaar Paul Spapens) en Die Naem- loose Speelers. Deze Moergestelse theatergroep maakte indruk op de aanwezigen omdat de leden elk jaar opnieuw een zeer sterk pro gramma neerzetten. Ze doen bovendien alles zelf. Een interessant gegeven was dat de vijf geno mineerden samen meer dan 1.000 vrijwilligers vertegenwoordigden. Al deze mensen zetten zich om niet in voor de cultuur in de gemeente Oisterwijk. Het viel de aanwezigen in de volle zaal van Den Boogaard op dat er ,Tan de zijde ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 2015 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5