Proef de streek Frans Becx neemt na 38 jaar afscheid van zijn tuinmachines Knutselmiddag: Palmpaasstokken maken Jongerenwerk in een nieuw perspectief Afstand tussen politiek en inwoners moet kleiner Groep Negen Odulphuslyceum van start! F lyceum het Odulphus De palmpaasstok is een groot kruis dat versierd hongeren Werk Moergestel Jeugdbeleid gemeente Sinds het wegvallen na ruim 20 jaar van de gemeentelijke financiële steun is de toekomst De leden van PGB slaan ook hun vleugels ver der uit om te weten te komen wat er onder de voor het jongerenwerk onduidelijk. Vanuit de politiek is er ook weinig betrokkenheid bij dit dossier. Het bestuur van JWM ziet de nood zaak van het behoud van de functie van het jongerencentrum. En hoopt dat er vanaf 2016 wanneer er weer een nieuw jeugdbeleid opge steld wordt er andere keuzes gemaakt gaan worden dan in de afgelopen jaren. Tijdens de drie feestelijke open dagen op vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 maart kan iedereen afscheid komen nemen van Frans, ‘het gezicht’ van ‘Becx Tuinmachines’. Op zondag 22 maart van 14.00-20.00 uur organiseren we op De Nieuwe Erf een open dag met een culinaire markt. In een ontspannen omgeving kunnen bezoekers kennis maken met De Nieuwe Erf, maar ook met een breed aanbod van streek producten. Contact zoeken, zoals jij dat wilt Carlo van Esch vervolgt: "Onze inwoners kun je niet over één kam scheren. Elke inwoner laat zijn stem weer op een andere manier horen. De één raadpleegt zijn buren, de ander schrijft een brief aan de gemeente en iemand anders mailt liever of komt bij ons op bezoek tijdens een vergadering. Wij staan als PGB open voor die verschillende wensen. Iedereen moet ons kunnen benaderen op de manier die zij prettig vinden." Frans leefde al die jaren voor zijn bedrijf en kon daarbij rekenen op de nodige steun van zijn echtgenote. De eerste jaren waren hectisch. “Mien bestierde in de beginjaren aan de Heu velstraat overdag het thuisfront en deed ’s Benieuwd waaraan uw donatie besteed wordt? Binnenkort is er op de facebookpagina van Jongerenwerk Moergestel een animatie te zien van de vernieuwde opzet van het jongeren centrum. Tevens is er in de toekomst de moge lijkheid om als vereniging, organisatie het pand te huren. Interesse naar de mogelijkheden laat het ons weten. Het bestuur van JWM is bereid om net zoals in het verleden mee te denken bij het formu leren van het nieuwe jeugdbeleid samen met andere ketenpartners om uiteindelijk een meer evenwichtigere visie ten aanzien van het jeugd beleid uit te zetten binnen de gemeente Óister- wijk. Wel voegt hij eraan toe: “Omdat ik voor een deel aandeelhouder blijf, kom ik nog langs voor overleg en advies. “Maar,” zo verzekert hij me, “met een gerust hart laat ik het bedrijf achter. Erwin en Arjen vullen elkaar goed aan. Ik heb er alle vertrouwen in!” Schrobbeler laat u van het levenslied genieten en hun borrel natuurlijk •Onze kok maakt heerlijke gerechtjes met producten uit het Land van de Hilver die u kunt kopen voor een klein prijsje en heerlijk kunt verorberen op het binnenplein. •De streekproducten worden geleverd door Elshorst Puur (varkensvlees van scharrelvar- kens), Het Schop (biologisch rundvlees), De Walhoeve en de Laarhoeve. Bieren van Reuzenbieren en Museumbrou- werij de Roos kunt u proeven •Enkele bedrijven uit de directe omgeving vertellen u graag alles over de streekproducten Het Odulphuslyceum start met ingang van het nieuwe schooljaar met Groep Negen. Groep Negen is bedoeld voor leerlingen met Carlo van Esch. inwoners speelt. De partij vergadert op het raadhuis, maar PGB trekt ook de wijken in, verspreid over meerdere locaties. Bovendien is PGB te vinden op facebook en kun je contact zoeken via de PGB-website of mail. Al die contactmomenten dragen volgens Carlo van Esch bij aan het verkleinen van de afstand tussen politiek en inwoners. Maandag 23 maart vergadert de fractie om 20.00 uur in het Raadhuis. Kijk voor meer informatie ook op de website partijgemeente- belangen.nl Van de totaal 200.000,- uit de begroting jeugdbeleid wordt een aanzienlijk deel aan het ambulante jongerenwerk besteed. Met vooral de focus op de 10% risicojongeren. Naar de mening van het bestuur van JWM is binnen de kern Moergestel het ambulant jongerenwerk nauwelijks zichtbaar geweest de focus lag voor al binnen de kern Oisterwijk. Deze middelen hadden anders besteed kunnen worden. een vwo-advies die op het basisonderwijs een of twee klassen hebben overgeslagen. Ook aan komende vwo’ ers die nog niet helemaal klaar zijn voor de reguliere brugklas kunnen in deze speciale klas onderwijs op maat krijgen. In een kleine setting krijgen leerlingen de stof van de brugklas in compacte vorm aangeboden, passend bij de individuele leerstijl van het kind. Bijzondere vakken als humaniora, sci ence en debatvaardigheden staan op het rooster. Daarnaast is er veel ruimte voor creatieve ont wikkeling en sociaal/emotionele begeleiding d.m.v. onder andere yoga, mindfulness en rots- en-watertraining. Daarmee is het de twaalfde brugklas die vol gend jaar van start gaat. Met 303 nieuwe aan meldingen en maar liefst 22 zij-instromers staat het Odulphus weer helemaal op de kaart! "Het is bovendien belangrijk dat je als politiek weet wat er speelt in de wijken. En dat willen wij graag uit eerste hand horen. Of dat contact dan ontstaat door de politieke agenda, een gebeurtenis in de eigen buurt of een vraag waar iemand mee zit, dat maakt niet uit. Daarom juichen wij als PGB ook het raads- spreekuur toe, dat voortkomt uit Oisterwijk aan Z. Het spreekuur vindt donderdag 12 maart voor de eerste keer plaats, in de Coppele. Van ’s avonds zeven tot half acht zijn dan alle politieke partijen aanwezig om te luisteren naar mensen uit de wijk, in hun wijk." Binnenkort gaat Frans zich voornamelijk be zighouden met zijn hobby: het restaureren van oude machines. Bovendien komt er meer tijd voor het Gilde St. Catharina, waarvan hij al 40 jaar lid is en ook kan Frans vaker op pad met zijn metaaldetector. Vervolg van voorpagina avonds de boekhouding. Eén keer per maand haalde ze een nacht door als de boekhouding op orde moest zijn. Dat moest allemaal hand matig, want van computers hadden we nog nooit gehoord.” Toen het bedrijf verhuisde naar de Industrieweg, kwamen ze in rustiger vaarwater. “Mien kwam volledig in dienst en ging overdag werken, vertelt Frans, terwijl hij een beeld schetst van die periode. “Vier jaar geleden nam onze dochter Hanneke haar functie over, maar ook nu nog biedt Mien maandelijks de helpende hand.” “De verhuur van machines voor korte of lange periode is hier enorm toegenomen. Ook zijn wij begonnen met de import van onze eigen machines en inmiddels verkopen we deze in heel Nederland. Zeven jaar geleden zijn we gestart met het ontwikkelen en produceren van nieuwe aanbouwwerktuigen voor de pro fessionele markt. Deze worden intussen in diverse Europese landen gebruikt.” GROEP 9 Tweejarige brugklas voor versnellers uit groep 8. Ondanks de groei van zijn bedrijf was Frans nooit van plan te vertrekken uit Moerges- tel.“‘Becx Tuinmachines Moergestel’ was ondertussen een begrip en verhuizen uit Moergestel was geen optie,” legt hij uit. Hoe verklaart hij zijn succes? “Bij ons staat goede service altijd voorop. Dat kunnen wij alleen maar waarmaken door ver koop van kwaliteitsmachines. Ook meedenken met de klant is heel belangrijk evenals een goede communicatie.” Met zichtbare trots ver telt hij over het bedrijf, dat hij zelf opbouwde en waarvoor hij in 2010 waardering kreeg in de vorm van de Ondernemersprijs van de Gemeente Oisterwijk. Natuurlijk is de toegang gratis. Met de auto kan maar op de fiets door het Land van de Hilver maakt het een echt een onvergetelijke zondag. Graag tot ziens op zondag 22 maart op De Nieuwe Erf, Westerwijk 6 in Diessen. Op zondag 29 maart is het Palmzondag. We vieren dit in de kerk tijdens de Heilige Mis om 11.00 uur. Palmzondag is de eerste dag van de Goede Week. In deze week gedenken en vieren we als christenen alle gebeurtenissen rondom het lijden, sterven en verrijzen van Jezus Christus. Het is een eeuwenoude traditie dat kinderen op Palmzondag met zelfgemaakte palmpaas- stokken naar de kerk komen waar de palm- paasstokken worden ingezegend en waarna de kinderen in een processie door de kerk mogen lopen. Na de Mis worden de kinderen uitgenodigd om hun palmpaasstok te geven aan iemand die ziek, eenzaam of hulpbehoe vend is. Waar: Park Stanislaus Wanneer: Woensdag 25 maart van 14.30 tot 16.00 uur is met allerlei symbolen die ons herinneren aan de gebeurtenissen van de Goede Week. U kunt deze samen met uw kind thuis maken of tijdens de knutselmiddag die we jaarlijks orga niseren in Park Stanislaus, Kloosterdreef 3. Op woensdagmiddag 25 maart van 14.30 tot 16.00 uur zijn alle kinderen van de basisschool leeftijd van harte welkom om samen een palm paasstok te komen maken en te luisteren naar het verhaal van Palmpasen. De kinderen mogen alleen komen, maar indien nodig mogen ouders natuurlijk ook blijven. De kin deren moeten zelf meenemen: 12 kleine paas eitjes en een palmpaasstok (houten kruis van plm. 75x50 cm. Deze latjes zijn o.a. te koop bij iedere bouwmarkt, maar je kunt ook takken van een boom gebruiken). Voor de rest wordt gezorgd. De Nieuwe Erf. In het voormalige agrarische bedrijf is de eerste uitbreiding van De Nieuwe Erf gerealiseerd voor groepen van 50 tot 200 personen. Een rondgang door het bedrijf geeft u een goed beeld van de mogelijkheden van een verblijf op een moderne groepsaccommodatie. De markt vind plaats op Het Dorpsplein van De Nieuwe Erf, een overdekt plein wel te ver staan. In de grote conferentiezaal, met wel een heel bijzonder karakter is de hele dag van alles te beleven. Een greep uit de activiteiten; Reuzenbieren uit Moergestel gaan bier brou wen •Carel van Oirschot Topvogel vertelt alles over de roofvogels in Brabant •Het molenaars-collectief laat u kennis ma ken met de Doornboom (windmolen Hilvaren- beek) •Jan van der Schoot stelt zijn verzameling oude landbouwwerktuigen ten toon Crowdfunding Jongerenwerk in een nieuw perspectief is de naam van het projectplan wat onlangs is ver stuurd naar een tiental regionale en landelijke fondsen. Doel van dit projectplan is om het jongerenwerk te borgen binnen de kern Moergestel en te voorzien in preventief jon gerenwerk d.m.v participatie van de doelgroep. Inmiddels is er al een eerste toezegging van 3000.- binnen. Beantwoording van de overige aanvragen worden medio half april verwacht. Buiten deze fondsenwervingsronde wil het bestuur van JWM ook een beroep doen middels crowdfunding op u als betrokken burger. Draagt u het jongerenwerk een warm hart toe dan kunt u een bijdrage overmaken op reke ningnummer NL21 RABO 0134534700. Het bestuur dankt u bij voorbaat. Carlo van Esch, raadslid en fractievoorzitter van de lokale partij PGB: "De afstand tussen politiek en inwoners is te groot, dat horen wij van meerdere mensen, landelijk maar ook lokaal. Die afstand willen wij verkleinen door op meerdere manieren bereikbaar te zijn. Onder andere door vaker de wijk in te gaan, want inwoners zelf weten het beste wat er speelt in hun omgeving." Van Esch vindt het dan ook een goede zaak dat meer politieke partijen steeds vaker het contact met inwoners opzoeken. Voor de lokale partij PGB is dat al jaren het geval. In het ver leden heette dat 'de beste kijk op iedere buurt en wijk', nu is de gedachte nog duidelijker: PGB luistert. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 2015 PAGINA 3 MHM iSSSW mm odulphus nl 013-5426652 VWO A TOP5CHOOL I j

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3