nformatie Muzikaal allerlei in Den Boogaard Protestantse gemeente Oisterwijk Komende periode bij het Huis voor Zingeving Vastenaktie 2015 (5) Parochie St Jans Onthoofding J Pastoraatsgroep secretariaat Het orkestbestuur Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Parochieagenda: Maandag 23 maart, 8.30 uur: Grote schoon maak in de kerk. Woensdag 25 maart, 14.30-16.00 uur: Palmpa senstokken maken in Park Stanislaus (zie ook elders in dit blad). Zaterdag 21 maart, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis met samenzang Leen en Jo Smits. Woensdag 25 maart, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis Iets meer over het orkest Regionaal Seniorenorkest De Meierij is opge richt in 1996 en heeft momenteel een bezet ten en bemoedigen, op onze weg naar Pasen”. Wij hopen dat u met ons meegaat op weg naar Pasen. Dat wij elkaar tot steun mogen zijn. Van harte welkom. Werkgroep Themaviering. MISSIE ONTWIKKELING VREDE Heeft u oude kaarten postzegels? U kunt uw kaarten, postzegels e.d. het hele jaar door inleveren op het parochiecentrum. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 19 maart kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe MTV-uitzen- ding. We beginnen de uitzending met de 3e live-BINGO. Daarna kunt u kijken naar: Uitreiking Cultuurprijs; Moergestel Sportief: Wil fred Gestel; De Koektrommel: Bert- Jan van Gestel. Op vrijdag 20 maart vanaf 19.00 uur en zaterdag 21 maart vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 22 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Martin Laurenssen. Techniek en muziek: Martijn van de Wouw. Boek van de parochie Voor wie interesse heeft in dit mooie boek: het is nog beperkt verkrijgbaar. De prijs is 18,50. Senioren Woolcamp Themaviering Zanggroep Inspiration Op zondag 22 maart om 11.00 uur verzorgt zanggroep Inspiration een viering met als thema: Mensen op weg! Soms gaat de weg voorspoedig, maar soms lijken we alleen maar tegenwind te hebben op onze weg. Tijdens de vastentijd staat er een pelgrimsstok bij het kruis vooraan in de kerk. Een stok als steun en toeverlaat. Tijdens onze themaviering “Mensen op weg!” horen we de woorden: “Er is Iemand die van ons houdt, wat we ook doen of laten. Dat mag ons troos- ting van ruim 60 instrumentalisten, allen mannen en vrouwen van min of meer gevor derde leeftijd, woonachtig in de regio Midden- Brabant, waarvan velen in Oisterwijk en naas te omgeving. Het zijn vrijwel allemaal muzi kanten die kunnen terugzien op een succes volle staat van dienst in o.a. harmonieën, fan fares e/o kleinere muziekgezelschappen, zoals bijvoorbeeld jazzband of combo. Het orkest bestuur zetelt in Oisterwijk en werkt met de in Moergestel ongetwijfeld bekende beroeps dirigent Jan Hermans, voormalig dirigent van Koninklijke Harmonie Prinses Juliana. Momenteel is het orkest toe aan aanvulling van enige instrumentale bezettingen. Mogelijk zijn er in Moergestel ouderen die een muziekinstrument kunnen bespelen en geïnteresseerd zijn in de eventuele mogelijk heid als musicus tot het orkest toe te treden. Het hoeven geen virtuozen te zijn. Belangstellenden kunnen komende zondag in Den Boogaard hun oor te luisteren leggen en hun ogen de kost geven om te zien wat het orkest presteert. Het zou hen kunnen aanspreken. Er is voldoende gelegenheid om een van de orkestleden (in de pauze of na afloop) aan te klampen om wat meer te ver nemen over het hoe en wat. Desgewenst zal het bevraagde orkestlid dan doorgeleiden naar het orkestbestuur. Zondag 22 maart 2015 10.15 uur: ds Wil van Egmond. Er is crèche en kindernevendienst. 5e zondag van de veer tigdagentijd, thema: Handen die iets uitleg- gen/doen. Collecten voor diaconaal werk en het kerkblad ‘Samen op weg.’ Na afloop schrij ven voor Amnesty International. De brief gaat naar de ambassade van Qatar en pleit voor onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating van de dichter Mohammed al-‘Aja- mi. gesproken, een taal die hij niet verstond en die hij eerst moest leren. SETIK probeert problemen op te lossen zoals armoede, kin derarbeid op de plantages, beroerde woon omstandigheden, huiselijk geweld, alcohol misbruik en drugsverslaving. De stichting richt zich vooral op jongeren. Die wil men een goede opleiding geven. Daardoor kunnen zij werk vinden en een behoorlijk inkomen verdienen. Raj werkt ook mee aan een pro gramma van bloeddonatie. Dat werd opgezet in de tijd van de burgeroorlog tussen Tamils en Singalezen. Toen was het zeker niet van zelfsprekend dat je bloed zou geven aan iemand van de andere bevolkingsgroep! Hij werkt ook aan het opzetten van straatdrama door jongeren. Met muziek, zang, dans en toneel worden problemen in de samenleving bespreekbaar gemaakt. Paasbrief De Paasbrief zal huis aan huis worden bezorgd door onze postbezorgers in de dagen voor Palmzondag. In deze Paasbrief zullen onder meer de tijden van de vieringen tijdens de Goede Week en met Pasen vermeld staan. Met de Paasbrief zal ook het zakje van de Vastenactie bij u worden aangeboden. 5e ZONDAG VAN DE VASTEN Week van 21 - 28 maart 2015 Na de vieringen: Aandacht voor Amnesty International Zondag 22 maart 14.00 uur Regionaal Seniorenorkest De Meierij geeft komende zondag (22 maart) een groot familieconcert in Moergestels gemeenschapshuis Den Boogaard dat voor alle plaatsgenoten gratis toegan kelijk is. De uitvoering begint om 14.00 uur. Het orkest brengt niet alleen zelf een aantal prachtige composities ten gehore maar zal ook meerdere gastoptredens instrumentaal begeleiden. Want behalve het orkest treden zowel individueel als in groepsverband een aantal zangers (m/v) en instrumentalisten (m/v) op. Solisten en ensembles dus. Al deze muzikanten komen uit de brede familiekringen van de orkestle den en krijgen zo een podium om hun muzi kale talenten te etaleren. En er zitten echt talentvolle en veelbelovende amateurtjes en een enkele semi-professional tussen. Kinderen en kleinkinderen van orkestleden vooral. Over een aantal van hen kan gezegd worden: “Zo vader of moeder, zo zoon of dochter; zo opa of oma, zo kleinzoon of kleindochter” (muziek met de paplepel ingegeven). En... om maar wat te noemen: er komen op enig moment ook een saxofoonensemble en een jazzband aan bod voor de schwung. Vastenactie project Sri Lanka Tijdens de diensten op 7 en 8 maart heeft Paul Dijckmans van de werkgroep MOV ver teld over het Vastenactie project in Sri Lanka waarvoor we dit jaar geld inzamelen. Heeft u deze lezing gemist en wilt u meer weten over het vastenactieproject kijk dan op: www.vas- tenaktie.nl/het-doel/sri-lanka-2015 Tijdens de Goede Week worden de vastenac- tiezakjes huis aan huis opgehaald. Tevens heeft u elke zondag de mogelijkheid om te doneren in de vastenactiebus die achter in de kerk staat. Schoolcatechese bbs De Vonder Voor het derde jaar is de parochie actief betrokken bij het geven van catecheselessen in alle klassen ter voorbereiding op de grote feestdagen zoals Kerstmis, Pasen en Pinkste- ren. Uit de missie van de school: “Als school staan we voor een katholieke iden titeit die ruimte biedt aan de vele levensbe schouwelijke vragen die leven. We willen samen op zoek gaan naar antwoorden die ver staan worden in deze tijd. Juist vanuit onze identiteit is het vanzelfsprekend dat de school uitnodigend openstaat voor iedereen die zich hierin kan vinden. De parochie en de BBS de Vonder zijn elkaar van dienst op basis van wederzijdse betrokkenheid en verantwoor delijkheid. 40 dagen tijd Vader in de hemel. Wij zijn mensen die proberen, uw geliefde zoon te volgen, zoals de menigte dat deed bij het meer van Galilea. Wij zijn mensen die ons zo herkennen, in de hardheid en in de weerbarstigheid van de realiteit. Woensdag 25 maart: Heling in een hand omdraai door Mireille Mettes De succesvolle MIR-Methode is zo ontworpen dat iedereen het zelfstandig kan toepassen, met slechts 2 handen. Tijdens de lezing vertelt Mireille hoe het werkt en krijg je de basis informatie mee op een kaartje, waardoor je er thuis meteen mee aan de slag kunt. Info: Tijd 19.30-22.00. Kosten: €15 pp. Adres: Tiliander, Spoorlaan 82c in Oisterwijk 1-3 mei Op de rotonde van de levenskunst Bezinningsweekend met Jan Daem en Karin Seegers van Metgezel in Zingeving. Zie artikel elders in deze Moergestel-Nieuws. Meer info en inschrijven (a.u.b. inschrijven voor alle activiteiten): huisvoorzingeving.nl Agenda 22 maart 11.15: Schrijven voor Amnesty In ternational, Voorhof 22 maart 14.30: Berlage Saxophone Quartet met sopraan Sabine Wüthrich en mezzo-so- praan Francine Vis: Stabat Mater van Per- golesi en andere werken. Toegang gratis, vrij willige gift bij de uitgang 26 maart 20.00: Don Kozakkenkoor uit Dant- zig, toegang 19,= 27 maart 14.30: Paasmiddag voor senioren met verhalenvertelster Peterine Kooijmans Zondag 22 maart, 11.00 uur in de parochie kerk: H. Mis m.m.v. Zanggroep Inspiration, thema: We zijn allemaal op weg. Er is een Kinderwoorddienst. Na afloop koffie drin ken in het parochiecentrum. Ie Jgt. Agnes van Bommel; Sisca van den Biggelaar e.v. Ries van Haaren; overl. ouders Cornells van Dijk en Jacoba van de Wouw, en schoondochter Jo; jgt. Frans van Oirschot; jgt. Corrie van den Boer-van lersel; jgt. Janus Wolfs e.v. Lies Michels; Nico van de Ven e.v. Angelique Picokrie; jgt. Tinus Ketelaars e.v. Lies Rijnen; jgt. Gerard van de Pas. 00 WO Geef ons ook die blik op uw overvloed. Geef ons ook geloof in het ‘en toch’ in deze wereld. Geef dat ook wij ons niet neerleggen bij de harde feiten, niet als het om gerechtigheid gaat, en niet als het om kwetsbare mensen gaat. Geef dat ook wij Hem volgen en begrijpen. Oog hebben voor de wonderen in ons leven. Dankbaarheid leren voor wat er is. Leer ons oog krijgen voor, de broden en de vissen, die binnen ons bereik liggen. Moergestel helpt de Tamils in Sri Lanka Ondanks de armoede ging Kaj naar school en via pastoor Father George kwam hij in aanraking met SETIK, de caritasorganisatie van het bisdom Kandy. Daar werd Singalees 0900 332 22 22 Jl voor afroepweekend opgeven. PttOCME ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MAART 2015 PAGINA 2 r ■■■■MBH ■I RM .513 1424 ..513 1204 Of meld je aan door dit formulier in te vullen en op te sturen naar: Saludia: Vinkenberg 10, 5066 PD MOERGESTEL NAAM: ADRES: TELEFOONNUMMER: Houd je spieren en gewrichten soepel doormiddel van dit leuke en actieve sportprogramma. Samen wandelen met afwisselend oefeningen in de bossen van Moergestel en Oisterwijk. De trainingen zijn elke donderdagochtend van 10.00 uur tot 11.00 uur en worden gegeven door ervaren trainster Saskia van der Voort. Na afloop drinken we samen een bakje koffie bij Boshuis Venkraai. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Meer informatie of aanmelden voor een gratis proefles doe je via www.saludia.nl Je kunt ook bellen naar Saskia van der Voort op nummer 06-20348784. VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 1Ö-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 013 5132774, ''"''xs. voor noodgevallen: 06 1029 4358. 'A Zie ook: www.parochiemoergestel.nl 11 Misintenties 14 dagen

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2