Audacia- nieuws" Marathonschaatsers ”De Vennen” in de bloemen gezet Start meisjesvoetbal Audacia QOEF! Rectificatie uitslag Rico Salvettiloop Start2Bike, in 4 trainingen beter op de fiets De auteur van het boek Ad Wolfs Adr.Zn., heeft nog 'n aantal exemplaren beschikbaar voor de verkoop Judo Brabant Cup 7 maart 2015 Start aspiranteninstuif MTV Stokeind M i I Tl 10:45 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl 14:30 12:00 12:00 10:00 11:00 10:00 11:00 Voor Jan op ’t Hoog was de marathon in Eind hoven nog bijzonder spannend. Voorafgaand aan de wedstrijd over eveneens veertig ronden voor Masters-2 stond Jan op de eerste plaats in het tussenklassement van de baan competitie van de in Tilburg en Eindhoven gehouden wedstrijden. Zijn voorsprong op de nummer Bij de foto: Jan op ’t Hoog en Merel Bertens met hun gewonnen prijzen en bloemen. Bij de vrouwen 10 km is eerste Moergestelse loopster geworden Mirjam Beex met een tijd van 51:43. Boek ’100 Jaar Moergestel in beeld’ Wilt u ’n exemplaar? Dan van tevoren even bellen naar Ad: (013) 513 3156 Dan legt hij het voor u klaar! (Oisterwijkseweg 58a) De sportieve fiets is populair. Veel mensen kopen vol enthousiasme een mountainbike maar komen er al gauw achter dat remmen, schakelen en in balans blijven op zo’n fiets wel wat anders is dan fietsen op een gewone fiets. Om te voorkomen dat je enthousiasme wegebt en je fiets werkeloos in de schuur komt te staan, kun je nu deelnemen aan Start2Bike. Een laagdrempelig trainingsprogramma waar bij je in 4 trainingen meer controle over je fiets krijgt. Op zaterdag 11 april start Vogels Fiets Sport te Moergestel met Start2Bike, een trainings programma waarbij startende fietsers onder begeleiding van een ervaren instructeur werken aan hun basistechniek op de mountainbike. Start2Bike is de nieuwe naam voor FietsFit, het programma waarmee de NTFU al 7.000 startende fietsers succesvol op weg hielp. De opzet van het programma blijft hetzelfde: in 4 lessen van ongeveer 3 uur leer je meer over remmen, schakelen, in een groep rijden, klimmen, dalen, bochtentechniek en nog veel meer. De inschrijving voor Start2Bike is geopend. Schrijf je in voor startlocatie Vogels Fiets Sport te Moergestel. Op www.start2bike.nl vind je meer informa tie. 6 Judoka’s waren aanwezig bij de Judo Brabant Cup ronde van zaterdag 7 maart 2015. Deze 6 Judoka’s van Judo Vereniging St. Jan Moerges tel hebben goed hun best gedaan en goed Judo laten zien. Nele van de Loo behaalde een keu rige 2e plaats, Linda Horrevorts werd 3e en Johan Horrevorts, Jaap Boogaers, Roel Theeu- wes en Willem de Ruiter werden 4e. Allemaal heel goed je best gedaan en gefeliciteerd met je behaalde plaats namens de trainers en coa ches van Judo Vereniging St. Jan Moergestel! Op woensdag 11 maart start de aspirantenin stuif bij MTV Stokeind. Vanaf 13.30u. kunnen basisschoolleerlingen vanaf 7 jaar zich melden in het clubhuis van de Moergestelse tennisclub. Trainer Mamick laat de leerlingen spelender wijs kennismaken met de tennissport. Aspirant-leden kunnen 3 keer gratis deelnemen aan de instuif op woensdagmiddag. Als zij daarna besluiten lid te worden, ontvangen zij een consumptiekaart van 5 euro. Kinderen die zich ook inschrijven voor de tennisles, ontvangen een gratis racket. Voor kinderen vanaf 10 jaar is er op woens dagmiddag 11 maart een husseltoemooi geor ganiseerd. van ervaren trainsters, trainers en leden van ons damesteam. En dat geheel vrijblijvend en helemaal gratis. De trainingen vinden plaats op maandagen van 18.00 tot 19.00 uur en de wedstrijden (4 tegen 4) op zaterdagen van 11.00 tot 12.00 uur. We starten op 16 maart met de eerste training. Dus heb je zin om samen met je vriendinnen bij Audacia te gaan voetballen, meld je dan aan via www.audacia.nl. Hier vind je ook meer informatie over de trainings- en wedstrijdda gen. We zien jullie graag op maandag 16 maart. Tot dan! Merel Bertens en Jan op ’t Hoog van Schaatsclub “De Vennen” zijn op zater dagavond 7 maart in Eindhoven in de bloemen gezet. Na de finale van de Zuid- Nederlandse Marathoncompetitie stonden zij op het podium bij de huldiging van de prijswinnaars in de verschillende klassementen. Merel Bertens hoefde de laatste wedstrijd eigenlijk niet eens meer te rijden om het eind klassement van de Zuid-Nederlandse Mara thoncompetitie bij de dames Senioren te win nen. Desondanks was Merel er op gebrand om ook in deze laatste marathon van een suc cesvol seizoen een goede prestatie te leveren. Samen met Liezeke Korevaar uit Giessenburg ging zij vanaf het begin van de wedstrijd over veertig ronden in de aanval. Om beurten de marreerden zij maar kregen geen ruimte van het peloton. Door de vele tempowisselingen was de wedstrijd wel erg zwaar geworden en kon Merel vertrouwen op haar sterke eind sprint. Met een slotronde van 30.3 seconden kwam zij met een hele ruime voorsprong als eerste over de finish. Met overwinningen in acht van de twaalf in Breda, Eindhoven en Tilburg gehouden wedstrijden werd zij met overmacht winnares van het eindklassement van de Zuid-Nederlandse competitie. Ook bij de huldiging van het aparte klassement van de in Tilburg en Eindhoven gehouden wed strijden stond Merel op de hoogste trede van het podium. Voor haar overwinning in de wed strijd en de twee eindklassementen ontving zij, naast een beker en medaille, maar liefst drie bossen bloemen. Al jaren spelen er meisjes in de jeugdteams van Audacia. Soms met zijn tweeën, meestal alleen, maar helaas nooit in een groep. Ondanks dat deze meisjes heel graag voetballen, stoppen ze er op latere leeftijd toch mee. De voornaamste reden is dat de fysieke verschillen tussen jongens en meisjes dan te groot wor den. Dames-/meisjesvoetbal is op dit moment de snelst groeiende sporttak van Nederland. Ook Audacia beschikt sinds dit seizoen weer over een damesteam. Dit damesteam wordt op ter mijn heel graag aangevuld met meisjes die dan al enkele jaren gevoetbald hebben. Genoeg redenen dus om onder de aandacht te brengen dat meisjes van harte welkom zijn om bij Audacia te komen voetballen! twee, Martijn Proost uit het Belgische Beerze, bedroeg echter slechts één punt. Om het eind klassement te winnen, moest Jan daarom in de finalewedstrijd voor Martijn eindigen. Omdat Martijn over een betere eindsprint beschikt, probeerde Jan in de laatste ronde weg te rijden. Vlak voor de eindstreep werd Jan echter achterhaald en kwam hij ten opzich te van Martijn slechts veertig centimeter tekort voor de eindoverwinning in de baancompetitie. Desondanks was Jan toch tevreden met zijn tweede plaats in het eindklassement en kon hij zijn vrouw verrassen met de bijbehorende bloemen. Dankzij de zevende plaats in de slot wedstrijd in Eindhoven, werd Jan bovendien keurig achtste in het eindklassement van de w Zuid-Nederlandse Marathoncompetitie. Audacia-Woenselse Boys 4-0 Onze Gesselse Boys hebben op deze eerste zonovergoten dag het beste in zich naar boven weten te halen tegen de (nu) gewezen koploper uit Woensel. Wat opviel was de verbetenheid van iedere blauwgeler en de sluwheid van de voorhoede die knap omging met de ruimte die Woenselse Boys liet achter hun (te) oppor tunistisch spelende verdediging. Ook opval lend het in flinke getale opgekomen publiek uit het hele gebied tussen Bosschenhoofd en Woensel. Ze konden smullen van beauty’s van doelpunten uit alleen met volle euforie te omschrijven aanvallen. De openingstreffer van Alex wordt nu al de fraaiste uit de hele huidige jaargang genoemd. En dan werden we nog getrakteerd op 2 x, met ijzige beheer sing, scorende Gijs en ook Niek liet zijn voeten spreken door de bal in het net te strelen. De scheids, goed leidend, had z'n handen vol aan wat zich juist buiten de kalklijnen afspeelde: de trainer van de collega-voetballers uit Eind hoven scoorde na 10 minuten al rood en in de 90e minuut (bij de stand 3-0) liet de Woensel- grenszwaaier in onvervalst dialect de typering "koekwaus" los, die overduidelijk voor de scheids bedoeld was. Staken dus en na twee minuten afkoelen in de kleedkamers mochten we weer instappen en kwam met de 4-0 nog een kroon op het werk. We kunnen weer naar boven kijken! Uitslagen: Audacia 1-Woenselse Boys 1 4-0; Audacia 2-Ons Vios 2 5-1; Oirschot V. 6- Audacia 3 1-2; Audacia 4-Spoord. Boys 4 2-2; Audacia 5-EDN'56 3 4-0; GSBW 6-Audacia 6 10-0; Acht VRl-Audacia VR1 2-1. Programma zondag 15 maart Audacia 1 - Tongelre 1 Audacia 2 - Riel 2 Spoord. Boys 3 - Audacia 3 SVSSS4- Audacia 4 Audacia 5 - Were Di 9 Audacia 6 - Oirschot V. 8 Spoord. Boys VR1 - Audacia VR1 ROEF! HANDBAL Uitslagen: DR Roef-Elshout 6-10; El Roef- HVM 2-12; Dl Roef-HABO 6-12; Cl Roef- Internos 9-28; BI Roef-witte ster 17-16; DS Roef-United Breda 24-10; HS Roef-Witte ster 15-25 Zaterdag 14 maart Dl 12:05 MHV-Roef Zondag 15 maart Cl 12:00 HCG-Roef10:45 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Heb je interesse in Judo? Kom dan eens langs en als je wilt zelfs mee doen, de trainingstijden zijn als volgt: 5 jaar t/m 10 jaar van 18:30- 19:30 en 10 jaar en ouder van 19:30-20:30 op woensdag en donderdag. Ook volwassenen zijn welkom op de Tatami (mat) in onze Dojo! Graag nodigen we daarom alle meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar uit om kennis te komen maken met de voetbalsport. Tijdens deze kennismaking bieden we 7 trainingen en 5 wedstrijddagen aan, onder begeleiding ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MAART 2015 STOKEIND 21 x 29,7 cm. Betreft de periode 1900- 2000 met ruim 600 foto's. Luxe gebonden. MOERGEflH. in hcitó 1900 >006 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7