JPc Lenteconcert ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Excursie mossen Stabat Mater van Pergolesi Dampende rootstock from Down Under met Toby Friends bij GUO 17 Maart over vlinders: verbazing en verwondering /F Goeien aard met muziek BON www.ivnoisterwijk.nl www.lnmh.nl S T Y L I N G Toby deelde podia met John Mellencamp, Het is ons wel dégelijk 'n zorg dat uw boodschap gelezen wordt, en daar zorgen we dan ook voor!!! Moergestel-Nieuws: buro76@planet.nl I I I I I I I Vrijdagavond 21 maart 2015 Deze avond biedt de theaterzaal van Tiliander een decor van een rustiek dorpsplein. In die sfeervolle entourage treffen zangers en muzikanten elkaar in een avondvullend programma met instrumentale klanken en vrolijke lied jes. Zowel de Zwitserse sopraan Sabine Wüthrich, als de mezzosopraan Francine Vis vertolkten al vele (hoofd)rollen in (ook internationale) theater- en operaproducties en hebben beiden een passie voor kamermuziek. weightwatchers-gedrag. Tijdens de lezing krijgt u een beeld van ver schillende boeiende aspecten van het vlin- derleven. Rups, pop en cocon, facetoog en roltong, dag vlinder, overwinteren, toenemen of uitsterven, vinders in je buik en in je tuin? De gratis lezing wordt gegeven door Rini Kersten op dinsdag 17 maart om 20.00 uur in Gastenbosch, Kastanjelaan 17 in Helvoirt. De Elckerlyc-speellieden sluiten hun win terseizoen in cultureel centrum De Schalm in Berkel-Enschot af, met een zeer gevarieerd programma. Volksliedjes uit de Brabantse en Vlaamse Kempen worden afgewisseld met instrumen tale speelstukjes en plezante verhalen. Deze toffe middag is op zondagmiddag 15 maart. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Daarnaast tonen vlinders ons - een fascinerend kleurgebruik, - fabelachtig bouwmeesterschap, - interessant paringsgedrag met ingenieuze verleidingstechnieken, - imposante vormenrijkdom, - raffinement bij het ontlopen van vijanden, - spectaculaire vraatzucht naast ingehouden Het publiek waant zich op het terras van een muziekplein en wordt van harte uitgenodigd om alle liedjes uit volle borst mee te zingen. Op het programma staan vele bekende num mers van o.a. Guus Meeuwis, André Hazes, Wim Sonneveld en nog vele anderen. Het Oisterwijks Orkest en De Molenzangers bundelen hun krachten en staan met dit len- teconcert garant voor een toegankelijk en interactief programma met een melodieus instrumentaal repertoire en heerlijke mee zingers. Op vrijdag, 27 maart, aanvang 20.00 u. Entree: slechts 5,00. Toegangskaarten verkrijgbaar bij de balie van Tiliander. Op zondagochtend 22 maart aanstaande organiseert IVN-afdeling Oisterwijk in samenwerking met LNMH Haaren een gratis excursie met als onderwerp mossen. Onder leiding van IVN-gidsen komt u tot de ontdekking dat mossen niet alleen die vervelende dingen zijn die uw gazon verpesten! Ze zijn heel mooi als je goed kijkt. Bovendien zijn er heel veel soorten en zijn het overlevingskunstenaars. 22 maart een mooie dag om van het voorjaar te genieten! Tijd: 10.00 uur vanaf Moergestelseweg 23. Het kwartet bestaat uit Lars Niederstrasser, sopraansaxofoon, Peter Vigh altsaxofoon, Kirstin Niederstrasser, tenorsaxofoon en Eva van Grinsven, baritonsaxofoon. MEGA SNUFFELMARKT OISTERWIJK ZONDAG 22 MAART reiter, Luka Bloom en Indigo Girls. In eigen land draait ze met uitgebreide bezetting mee in het grote zalen- en festivalcircuit. Daar buiten doet ze ingedikt tot zelfs solo met net zo veel liefde kleine clubs aan, hoewel haar ster nu ook rijzende is buiten Australië. Nooit laat ze zich beteugelen door genres, altijd is ze onbegrensd energiek, ruig, subtiel én me lancholisch tegelijk. Never a dull moment met dynamisch supertalent Toby. Op zondag 22 maart, 14.30 uur in het Lodewijks kerkje, Protestantse kerk, Kerkstraat 64 in Oisterwijk. Het is langzamerhand een traditie aan het worden. Op veler verzoek komt het Berlage Saxophone Quartet met Sabine Wütrich (sopraan)en Francine Vis (mezzo-sopraan) terug in Oisterwijk, met het Stabat Mater van Giovanni Battista Pergolesi: een eigen versie van dit geliefde meesterwerk uit 1736. De klankkleuren van het saxofoonkwartet lenen zich uitstekend voor een vertaling van de bezetting van strijkkwartet en basso con tinuo. Alt-saxofonist Peter Vigh, maakte de bewerking en gebruikte als tweede bron psalm 51; Bach’s herschepping van Pergolesi’s ori gineel. Het kwartet zal het Stabat Mater omlijsten met muziek van Schubert, Fantasie in F- mineur, oorspronkelijk voor vierhandige piano en nu is van dit prachtige meesterwerk een sprankelende versie voor saxofoonkwartet gemaakt, ook door Peter Vigh. Daarnaast zal Sabine Wütrich Daan Manne- ke’s Litürgie für Sabine” ten gehore bren gen. Zij sleepten al vele prijzen in de wacht, zoals een laureaat bij de Deutsche Muzikwettbe- werb in Berlijn 201 len zijn ze in 2013 winnaar van de Dutch Classical Talent Award met zowel de jury-en publieksprijs. Met als gevolg intussen vele concerten in zowel in Duitsland als Nederland Begon 2014 verscheen hun debuut-cd Saxo- FOLK. Uit de pers: “Soms lijkt het getalenteerd vier tal een heel orkest na te bootsen. Daarmee ontstijgt het blazen aan het instrument en is het puur de muziek die telt” De komende tijd treden zij op in het tv-pro- gramma “de Tiende van Tijl” Met hun dampende rootsrock from Down Under sluiten Toby Friends op zondagmiddag 29 maart GUO-concertserie 2014/2015 af aan het Lindeplein in Oisterwijk. Voor deze pubgig van concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk geldt de ijzeren wet: 100=VOL=OE Reserveren kan zolang de voorraad strekt via de link op www.guo.inoisterwijk.nl Ze mag dan Down Under wonen, als singer- rotti, Andreas Bocelli, Dizzy Gillespie, Ray songwriter is Toby Beard uit het Australische Charles, Cirque du Soleil. Dit alles bij elkaar Perth te kosmopolitisch om zich in haar roots gehouden door frontlady Toby. te laten kooien. Door haar gutsy blues, chilled reggae en soulful ballads klinken eerst en vooral pure passie en rauwe energie. Juist die Sheryl Crow, Ètta James, Donavon Franken hóuden het polyvalente oeuvre van de talent volle Aussie keurig bij elkaar. Toby (als artiest schrapte ze haar achternaam) gaf in de afgelopen tien jaar vijftienhonderd concerten. Daarnaast bracht ze twaalf albums uit: vijf full-cd's, vijf ep's en twee dvd's. Als songwriter laat ze zich inspireren door wat ze voorbij hoort komen op jaarlijkse tournees door Europa, Canada en USA. Plukjes roots In extremis illustratief is haar cd ‘Sleeptalk’. Kriskras dook ze studio’s in om met lokale artiesten plukjes roots op te nemen. Resultaat: een bonte popkermis van jazz, vaudeville, blues, reggae, folk, rock, country, chanson, soul. Een dozijn tracks, tien van eigen hand, eentje in het Frans, bij elkaar gespeeld door 23 studiomuzikanten. Bandleden van Tori Amos, Tracy Chapman, Elton John, New Kids on the Block, Ricki Martin, Whitney Houston, Mariah Carey, Jennifer Lopez, Aretha Franklin, Natalie Cole, Quincy Jones, Stevie Wonder, Chaka Khan, Luciano Pava- Het volledige programma is te zien op www.pkn-oisterwijk.nl/lodewijkskerkje/ Het optreden is gratis toegankelijk; na afloop van het concert vragen de musici een vrij willige financiële bijdrage. Lezing IVN Oisterwijk en LNMH Haaren Vlinders zijn een onuitputtelijke bron van inspiratie voor schrijvers, schilders, dichters, tekenaars, natuurliefhebbers. Ze vormen zeker de meest “aaibare” groep binnen de insecten. Het ‘dubbelleven’ dat ze leiden via hun ge daanteverwisseling is een mysterie op zich. MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 11 MAART 2015 PAGINA 6 Schoolstr. 3, 5066 EC Moergestel OI3-5I3 36 I2 WWW. BLO E M ENGROENSTYLING.NL Woonplaats Telefoon i 1 i i i- i I--- I I I- I I--- I I I I I-- Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [_Straat Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. Computerservice Moergestel I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 IT IS OUR BUSINESS Voor al uw computerproblemen Reparatie - Onderhoud - Verkoop Pastoor Muskenshof 2 - 5066 GM Moergestel E-mall: lnfo@j-pc.nl - Tel: 06 51 57 53 51 www.j-pc.nl Van Spaandonk Onderwerkmakerij; voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Schee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. 'Zoekertjes' UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Sport Arena, Sportlaan6 Inl. 0416 530 502 109.00 -16.30 www.deevenementenHjn.nl T kraam 15,- Het is leuk als u een artikel instuurt voor publicatie in Moergestel-Nieuws en u doet er een foto bij... Alleen moet u deze foto niet maken met een telefoon, want die kunnen we niet gebruiken! Voor al uw banden gaat u naar Van Riel Bandenservice. Wij hebben banden voor uw auto, motor, scooter, caravan en aan hanger. Gratis opslag van zomer- en winter handen. Julianastr. 45B, Diessen, 06 -10 65 20 34. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Zat. 14 maart Vinyl Avond in de Veer- kes met platendraaier Ben van Esch en Hans Antonis. Aanvang 21 uur. a.s. Zaterdag worden weer loten huis- aan-huis verkocht voor de MTV bingo! Lo ten kosten 1,25 per stuk. Verkopers ge mist? Loten zijn ook verkrijgbaar bij Novy, Jumbo, In den Korenmaaier en Apotheek Moergestel (Kerkstraat). Doe gezellig mee! kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANT! betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 6