Op pad in eigen buurt... Rode Kruis telefoon en contactcirkel We zingen samen Dialoogtafels voor weduwen en weduwnaars Terugblik op carnaval tijdens Blauwe Zaterdag Bridgeclub Moergestel CDA statenfractie doet er toe, ook voor Moergestel! Moergeste/ Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl .3-17 .0-20 16-4 De Metgezel in Zingeving die zich toelegt op rouwverwerking met lotgenotengroepen neemt samen met ContourdeTwern (Contactcirkels Weduwe en weduwnaars) dit soort inspirerende initiatieven op zich om ervaringen en uitwis seling met rouwende personen mogelijk te maken. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, die u kunt reserveren tot uiterlijk maandag 16 maart via contactopname op maandag, dins dag of donderdag met: Wendy Zwekars Tel. 06/ 16634270 ofwel e-mail: Wendy Zwekars wendyzwekars@contourdetwern.nl de kracht van het woord en het verhaal achter het verhaal zeer boeiend. Donderdag 5 maart hebben we alweer de zesde competitieronde afgesloten. Uitslagen A-lijn: 1 Corry en Ad Schoenma kers, 2 Elly Sneijders en Hans van den Heuvel, 3 Henriette van Gils en Joke Spierenburg B-lijn: 1 Cees Jansen en Ad Jansen, 2 Petra en Geert Habraken, 3 HenrietteMulders en Dre Roefs C-lijn: 1 Mien Koster en Josee Theeuwes, 2 Annie Roefs en Len Severijns, 3 Petra en Ad Linkels Districtsviertallen competitie Riel 1 - Moergestel 1 Moergestel 2 - Theseus 11 Moergestel 1 - Riel 2 Riel 1 - Moergestel 2 Vergezeld van een aangename temperatuur en ‘n lekker zonnetje togen afgelopen zaterdagmiddag zo’n veertigtal ‘Vurhaaiers’ hun eigen buurt in onder leiding van Ad Wolfs. Buurtvereniging, zangvereniging, bridgeclub... ze vinden elkaar in Moergestel-Nieuws Het is weer voorjaar! Dat betekent dat gemengde zangvereniging Crescendo het jaarlijkse optreden heeft op 12 april om 14.30 uur in ‘t Draaiboompje. Dit jaar treedt het koor op samen met Zang en Vriendschap uit Oisterwijk. Beide koren hebben vorig jaar een jubileum gevierd, res pectievelijk 75 en 90 jaar. Dat wil zeggen dat de zanglust er goed in zit. Voor beide koren geldt dat het aanbod heel gevarieerd is. Werken van diverse componisten en in verschillende talen zullen uitgevoerd worden. Kortom: het belooft weer een feest te worden. De toegang is gratis. Ook deze keer zal er in de pauze een loterij worden gehouden. De opbrengst is een ondersteuning voor beide koren. Wilt u meer weten over de genoemde koren, dan vindt u informatie op www.Crescendo- moergestel.nl en www. zangenvriendschap- oisterwijk.nl Wat mag je verwachten? Uiteraard zullen naast De Durdraaiers ook de zustervereningingen De Pierewaaiers en De Dors(t)vlegels van de partij zijn. Daarnaast komen in ieder geval ook een aantal nummers van het Pieregeblèr gedurende de avond voor bij. Verder zullen de hele avond allerlei filmpjes en foto’s van de afgelopen carnaval voorbij flitsen op het grote scherm. Natuurlijk zullen ook de grootste carnavalshits van dit jaar niet ontbreken. Daarover hierna nog wat meer. En als klap op de vuurpijl zal Sem van den Bome een feestelijk optreden verzorgen. DJ Arnold zorgt voor de verdere muzikale omlijsting. Stel top 11 mee samen en win een prijs! Afgelopen carnaval zijn er weer allerlei oude en nieuwe carnavalshits voorbij gekomen. De ene natuurlijk leuker dan de andere. Maar wat waren in jouw ogen de grootste carnavalshits van dit jaar? Was het Ferry van de Zaande, was het Snollebolleke, misschien wel een num mer van het Pieregeblèr of had je een hele andere favoriet? Stuur een mail naar blauwe- zaterdag@de-durdraaiers.nl met jouw favoriete top 3 en op basis van alle inzendingen bepalen wij de Top 11Die maken we op de avond zelf bekend. Door een mail met jouw top 3 in te sturen, bepaal jij mede welke krakers je nog maals te horen krijgt. Maar je kunt er ook nog Het zal je maar overkomen, je valt in de gang en je kunt niet meer bij de tele foon om iemand te waarschuwen, dat is een angstbeeld voor menig alleen wonende. Daarom heeft het Nederlandse Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren de telefooncirkel opgezet. Het werkt als volgt: elke ochtend omstreeks 09.00 uur start de dienstdoende begeleidster/vrijwilliger de cirkel. Zij belt naar de eerste deelnemer en deze belt vervolgens de tweede deelnemer en zo verder, totdat de laatste deelnemer de begeleidster weer belt en dan is de contactcirkel rond. Voor de meeste deelnemers is dit telefoongesprek vaak het eerste contact van de dag. Er is even de tijd voor een kort praatje, immers de hele cirkel moet binnen een half uur worden gebeld. Mocht het zo zijn dat je iets overkomt en je kunt geen alarm slaan, dan is er in ieder geval binnen 24 uur hulp. De afspraak is dat als iemand onverhoopt niet opneemt, de begeleidster wordt gebeld. De begeleidster gaat op onderzoek uit en belt een van de contactpersonen (naaste familie, buren of huisarts). Telefoonnummers en van de per sonen, die mogelijk een huissleutel hebben zijn bij haar bekend. Sleutelwoorden voor deze contactcirkel zijn: veiligheid, controle en onderling contact. Heeft u interesse en wilt u meer informatie en deelnemen? Neem contact op met: R. Dona de Laat, telefoon 521 5394. BINGO IN DEN BOOGAARD Gezellig met ons op donderdagmiddag 12 maart bingo spelen? Dat kan. Die middag spelen we weer om 14.00 uur in Den Boogaard en natuurlijk hebben we een kopje koffie/thee met iets lekkers erbij. Kom dus gezellig bingoën op donderdagmid dag 12 maart naar Den Boogaard. Joke en Addy heten u van harte welkom! GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 19 maart muzikale middag in Park Stanislaus. We beginnen om 14.30 uur met koffie thee en wat lekkers erbij. Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in het dorp en voelt u zich alleen, u bent van harte welkom. Heeft u geen eigen vervoer om te komen, laat het ons weten, dan regelen we dat. Wilt u rond de klok van 14.00 uur klaar staan, zodat ieder een op tijd aan de koffie zit. Een telefoontje naar Corry de Jong: 5133295. Graag tot donderdagmiddag 19 maart 14.30 uur. Jacqueline, Corry, Corry, Gina en Ricky Applaus aan de lente! Thema: Jezelf laten zien Op vrijdag 20 maart 2015 organiseren Metgezel in Zingeving (Rouwverwerking- Moergestei) samen met ContourdeTwern drie dialoogtafels. De dialoogtafels staan opgesteld in Wijkcentrum De Poorten, Hasseltstraat 194,5046 LP /Tilburg. Het dialooggesprek start om 09:30 uur tot 12:30 uur. Na het boeiende dialoog gesprek onder leiding van deskundige gesprekleiders is er gezellig samenzijn. Kostprijs: 5 Euro. Thema: Bij de aan vang van de lente haalt het leven het op de dood. De natuur laat ons niet in die steek. Heikikkers worden prachtig blauw, futen dansen op het water, vogels fluiten om duidelijk te maken “hier ben ik en ik ben de moeite waard!” Grauwe dagen veranderen in langere met rijke bloesems en de bijen horen wij straks zoemen. Dat alles zonder woorden. Zonder programma. Zonder dat iemand aan de leiding staat. In elke boom, struik of bloem voltrekt zich een wonderlijk samenspel van onzichtbare krachten. Voor nadere informatie: Wendy Zwekars ofwel Metgezel in Zingeving: Jan Daem info@met- gezelinzingeving.com ofwel Tel: 528 6188. Van harte welkom. kon geven. Na zo’n twee uur lopen en alle feiten en anec dotes te hebben ‘opgesnoven’ keerde men terug naar de beginplek bij De Bosfazant. Hier kon iedereen zich te goed doen aan door buurtbe woners zelfgemaakte stamppotten, ’n Zestal verschillende, met of zonder worst en spek, maar wel superlekker! Het was een concept dat aansloeg en iedereen was het erover eens: dit verdient herhaling! Zowel de gezellige tocht als de smaakvolle stamppotten waren écht weer Vurhaai’-waar- dig! Diep in de onderstroom zijn deze onzichtbare krachten ook aanwezig in de samenleving en groeit er een nieuw ’bewust-zijn”. Meer en meer mensen, ook weduwe en weduwnaars verlangen naar vereenvoudiging en verlang zaming, verstilling en verinnerlijking. Als een natuurlijke reactie op een overdosis ‘buiten kant’ ontstaat het verlangen naar meer ‘bin nenkant’. Daartoe is een dialooggesprek met Zaterdag 14 maart a.s. Op zaterdag 14 maart a.s. vanaf 21.00 uur presenteert CV De Durdraaiers ‘Blauwe Zaterdag’ in haar residentie ’t Draaiboompje in Moergestel. Op deze avond pas seren alle hoogtepunten van de afgelopen carnaval nog eens de revue. een prijs mee winnen: Een dinerbon van ’t Draaiboompje! Kom in het blauw! Of je nu zoals onze prins blauw bloed hebt of niet, of je van de blauwe knoop bent of juist blauw van de sangria, of je een blauwtje hebt gelopen of bont en blauw bent, blijf niet buiten staan te blauwbekken, trek wat blauws aan en kom op Blauwe Zaterdag 14 maart a.s. om 21.00 uur naar ’t Draaiboompje om samen met De Durdraaiers nogmaals carnaval 2015 te vieren. Tot dan, want; meej mekaar ist vur mekaar! Onlangs heeft Inge van den Boer bijna 12.000 opgehaald voor het fietspad Haghorst-Moer- gestel. Dit mooie initiatief was voor het CDA reden om te kijken of hiervoor ook provinciaal geld beschikbaar is. En dat is zo, namelijk de helft. Wethouder Wim Lemmens zal de gemeenteraad verzoeken de andere helft voor haar rekening te nemen, minus de 12.000 van Inge natuurlijk. Pas geleden heb ik ook een initiatiefvoorstel geschreven over het versnellen van wettelijke vergunningsprocedures voor het midden- en kleinbedrijf. Lukt het om ‘kant en klare’ pro cedures te versnellen, dan wordt er eerder geïnvesteerd en groeit het aantal banen. De provinciale procedureversneller bemiddelt tussen gemeenten, waterschappen en de pro vincie e.d., zodat wettelijke stappen niet telkens achter elkaar gezet worden, met vaak grote tussenpozen, maar vrijwel gelijktijdig. Dit levert enorme tijdwinst op. Zelf stop ik als lid van provinciale Staten na 2 periodes maar Roland van Vugt (nr. 8 op de CDA-lijst), ziet erop toe dat beide zaken na 15 maart vervolgd worden, namelijk een fiets pad en snellere vergunningsprocedures. Na tuurlijk kan iedereen bij mij terecht voor pro vinciale vragen, en dan zal ik mijn best doen, dat ze op de juist plek terecht komen. Guus Mulders, (bijna oud) CDA-statenlid Natuurlijk werd ook even stilgestaan bij de Mariakapel. De bedoeling was een leuke wandeling door de eigen omgeving, maar dan voorzien van tekst én uitleg van wat er zoal te zien is en wat voor historie de eigen buurt kent. En wie kun je dan beter in de hand nemen dan iemand die én Moergestel op z’n duimpje kent én ook nog eens gewoon uit de eigen buurt komt? Juist, Ad Wolfs. Met een schat aan wetens waardigheden als bagage leidde hij de groep rond van allemaal geïnteresseerde mensen die ook nog eens de gelegenheid kregen - én namen - om allerlei vragen te stellen. Vragen waarop hij meestal ook nog wel het antwoord *9 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MAART 2015 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3