Will Pellis informatie (013) 513 1504 Wè Zut Zèn? I Uitvaartverzorging Protestantse gemeente Oisterwijk Komende periode bij het Huis voor Zingeving Vastenaktie 2015 (4) Start collecteweek Reumafonds Moergestel TV info@moergesteltv.nl I Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. 00 Wfh Lezing: Verdriet is een werkwoord Op dinsdag 17 maart organiseert de werk groep Elkaar Nabij een thema-avond rond verlies en rouw. De avond vindt plaats in Riddershoeve, ’t Zwaantje 1 te Berkel-En- schot. Aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Ds. Margriet van der Kool, de spreek- Parochieagenda Maandag 16 maart, 9.00 uur: Koper poetsen in de kerk. Dinsdag 17 maart, 9.00 uur: Werkgroep Zie kenpastoraat; 19.00: Werkgroep Kerkversie- ring. Woensdag 18 maart, 18.30 uur: Vormelingen; 20.00 uur: Werkgroepen betrokken bij Pasen. Donderdag 19 maart, 10.30 uur: Bijbelgroep (Bijbelteksten i.v.m. de Goede Week). Agenda 17 maart 19.30: Dienstvoorbereidingen Paas week (19.30 Paasmorgen, 20.30 Paaswake) 19 maart 20.00: Pinksterdienst-voorbereiding, Schout Colffstraat 3. Zaterdag 14 maart, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus (A. Kennes): H. Mis met samen zang Mgd. Jo van Haaren-Zoontjens e.v. Piet van Haaren. Woensdag 18 maart, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis Vastenactie project Sri Lanka Tijdens de Goede Week worden de vastenac- tiezakjes huis aan huis opgehaald. Elke zondag heeft u de mogelijkheid om te doneren in de vastenactiebus die achter in de kerk staat. Knutselmiddag: Palmpasenstokken maken Waar: Park Stanislaus Wanneer: Woensdag 25 maart van 14.30 tot 16.00 uur MISSIE ONTWIKKELING VREDE Heeft u oude kaarten postzegels? U kunt uw kaarten, postzegels e.d. het hele jaar door inleveren op het parochiecentrum. Boek van de parochie Voor wie interesse heeft in dit mooie boek: het is nog beperkt verkrijgbaar. De prijs is 18,50. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 12 maart kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe MTV-uitzen- ding. We beginnen de uitzending met de 2e live-BINGO. Daarna kunt u kijken naar: Wè zut zèn?; Horen, Zien en... Meepraten; Kameel-rijden. Op vrijdag 13 maart vanaf 19.00 uur en zaterdag 14 maart vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 15 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Corné Schoenmaker. Tech niek en muziek: John Steijger. Stille Omgang Op zaterdag 21 maart wordt in Amsterdam de Stille Omgang gelopen. Ook uit Brabant zullen diverse bussen vertrekken naar Am sterdam o.a. vanaf Hilvarenbeek. Voor de bus vertrekt is er zoals gebruikelijk een gebeds viering in de Petruskerk in Hilvarenbeek. Wie graag meegaat naar Amsterdam kan zich opgeven op het parochiecentrum. De kosten bedragen 10 euro p.p., graag betalen bij opga ve. Paasbrief De Paasbrief zal huis aan huis worden bezorgd door onze postbezorgers in de dagen voor Palmzondag, 29 maart. In deze Paasbrief zul len ondermeer de tijden van de vieringen tij dens de Goede Week en met Pasen vermeld staan. The Passion Ook dit jaar biedt Jong Bisdom Den Bosch op 3 april een busreis aan naar The Passion, voor iedereen, jong en oud!, i.s.m. Petrusparo chie in Uden. Iedereen is uitgenodigd om mee te gaan en The Passion live te beleven op het plein in Enschede. Opstappen kan in Den Bosch en Uden. Informatie over ver trektijden en programma vindt u op: www. vnbreizen.nl kunt zich via deze website aanmelden om mee te gaan, kosten bedragen 17,50. zelf meenemen: 12 kleine paaseitjes en een palmpaasstok (houten kruis van +/- 75x50 cm.. Deze latjes zijn o.a. te koop bij iedere bouwmarkt, maar je kunt ook takken van een boom gebruiken). Voor de rest wordt gezorgd. Het juiste verhaal werd verteld door: ster van deze avond, is geestelijk verzorger in een ziekenhuis in Woerden, ze schreef diverse boeken over rouw en afscheid nemen. Zij zal handreikingen geven over omgaan met verlies, afscheid, rouw en rouwenden. Op het parochiecentrum zijn flyers over deze avond beschikbaar. Zondag 15 maart 2015 110.15 uur: ds Hester Radstake. Er is crèche en kindemevendienst. 4e zondag van de veer tigdagentijd, thema: Handen die ontvangen. We vieren de Maaltijd van de Heer. Collecten voor KerkinActie: Werelddiaconaat en eigen kerkelijk werk Woensdag 18 maart: Leven vanuit je hart, hoe doe je dat? Ervaar Zelf avond met Jolanda en Ad Ver meer van Aardewijs Nog maar pasgeleden stonden Paul Smit met zijn lezing over 'Non-dualiteit' en de presen tatie van de film 'The Power of the Heart' door Baptist de Pape op ons programma. Mooie veelbelovende en aansprekende per spectieven, maar hoe maak je die tot iets van jezelf? De avond zal een mix zijn van uitleg die 'leven vanuit het hart' meer handen en voeten geeft, oefeningen om het te ervaren en een dialoog met elkaar. Daar is moed en trouw aan jezelf voor nodig. Wat kan jou hel pen daar blijvend contact mee te maken? Info: Tijd 20.00-22.00. Kosten: €15 pp. Adres: Huize Nieuwenhof. Meer info en inschrijven (aub inschrijven voor alle activiteiten): huisvoorzingeving.nl Bijeenkomst Vormelingen: thema Geloven Woensdag 18 maart 18.30u - 20.00u Paro chiecentrum Geloven is als vertrouwen en verbondenheid. Geloven als een relatie met God. Het beeld van een weg biedt aanknopingspunten, zoals ‘onderweg zijn’, ‘in beweging zijn’. Geloven is een levenslang groeiproces waarbij je reis genoten onderweg tegenkomt. Pastor de Meyer zal met de vormelingen de geloofsbelijdenis bespreken. In de vormsel viering maken de vormelingen door het uit spreken van de geloofsbelijdenis kenbaar dat zij nu zelf kiezen voor het geloof dat hun bij de doop door hun ouders aangereikt is. 40 dagentijd Onderweg, niet weten waarheen. Maar ergens staat in mij gegrift: dit is de weg die je moet gaan, U gaat voor me uit. Onderweg, geen spoor, geen kompas. Maar ergens staan tekens in mens en natuur; tekens van leven die spreken van U. Onderweg, ongewis, waarom. Maar als ik luister naar de stilte en rust in mijn binnenste, dan hoor ik in mijn lief en leed, dan weet ik U in mijn tijd en eeuwigheid. Moergestel helpt de Tamils in Sri Lanka De Vastenaktie zamelt geld in voor voor de stichting SETIK, een afkorting voor het Sociaal- Economisch Trainings Instituut Kandy. De naam Kandy is die van een bis dom. SETIK werkt aan vrede en verzoening tussen de twee bevolkingsgroepen. Raj Arockian Rayappu, een Tamil van 32 jaar, is projectleider. Hij leidt het jongerenwerk op de theeplantages. Hij is zelf geboren en geto gen op zo'n plantage en komt uit een katholiek gezin. Hij is getrouwd en heeft met zijn vrouw een zoontje van een jaar. Hij vertelt dat zijn ouders als dagloners hard moesten werken op de plantage. Het zag ernaar uit dat dit ook zijn leven zou worden: zwaar werk tegen een laag loon met armoede als resultaat. Als jon gen leefde hij in een klein wereldje. Dat bestond uit de plantage en hij had geen flauw benul van de wereld daarbuiten. Zoals hij het zelf uitdrukt: 'We leefden als kikkers in een put'. Hij wist zelfs niet dat er naast Tamils ook nog Singalezen bestonden. Aub geen kleding inleveren op parochie centrum Omdat we er momenteel geen bestemming voor hebben kunt u uw gebruikte kleding niet inleveren op het parochiecentrum. Wel kunt u kleding inleveren bij de dhr. en mevr. Adams, Prinses Beatrixstraat 20. Zij hebben een goede bestemming voor deze kleding. Pastoraatsgroep secretariaat Het Reumafonds houdt binnenkort de jaar lijkse landelijke collecte. In de week van 16 t/m 21 maart 2015 komen ruim 63.000 vrijwilligers in actie om door heel Neder land geld op te halen voor de bestrijding van reuma. In Nederland leven bijna twee miljoen men sen met deze ingrijpende aandoening, die niet te genezen of te voorkomen is. Onderzoek naar de oorzaak en behandeling van reuma is kostbaar. Daarom is uw bijdrage hard nodig. Onzichtbare ziekte Mensen met reuma hebben vooral last van pijn en moeheid, beide onzichtbare kenmer ken van deze chronische ziekte. Reuma is een verzamelnaam voor ruim 100 aandoe ningen aan botten, gewrichten en spieren. Het is een auto-immuunziekte. Dit betekent dat het natuurlijke afweersysteem het eigen gewrichtsweefsel (en soms organen) aanvalt. Hierdoor hebben mensen met reuma vaak last van ontstekingen aan gewrichten of spie ren, en is bewegen pijnlijk. Reuma is een ingrijpende aandoening en kan jong en oud overkomen. Steun van iedere Nederlander nodig Het Reumafonds strijdt voor een beter leven met reuma. Nu en in de toekomst. We geven voorlichting, ondersteunen patiëntenactivi teiten en komen op voor de belangen van mensen met reuma bij politiek en zorg. We financieren onderzoek naar betere behandel methoden en naar de oorzaak van reuma. Dat brengt ons dichter bij een wereld zonder reuma. We zijn blij met iedere gift die hieraan bijdraagt. Bankrekeningnr: NL86RAB00123040000, Amsterdam, www.reumafonds.nl Adres: 4e ZONDAG VAN DE VASTEN Week van 14 - 21 maart 2015 VA Op zondag 29 maart is het Palmzondag. We vieren dit in de kerk tijdens de Heilige Mis om 11.00 uur. Palmzondag is de eerste dag van de Goede Week. In deze week gedenken en vieren we als christenen alle gebeurtenissen rondom het lijden, sterven en verrijzen van Jezus Christus. Het is een eeuwenoude traditie dat kinderen op Palmzondag met zelfgemaakte palmpaas- stokken naar de kerk komen waar de palm- paasstokken worden ingezegend en waarna de kinderen in een processie door de kerk mogen lopen. Na de Mis worden de kinderen uitgenodigd om hun palmpaasstok te geven aan iemand die ziek, eenzaam of hulpbehoe vend is. De palmpaasstok is een groot kruis dat ver sierd is met allerlei symbolen die ons herin neren aan de gebeurtenissen van de Goede Week. U kunt deze samen met uw kind thuis maken of tijdens de knutselmiddag die we jaarlijks organiseren in Park Stanislaus, Kloosterdreef 3. Op woensdagmiddag 25 maart van 14.30 tot 16.00 uur zijn alle kin deren van de basisschoolleeftijd van harte welkom om samen een palmpaasstok te ko men maken en te luisteren naar het verhaal van Palmpasen. De kinderen mogen alleen komen, maar indien nodig mogen ouders natuurlijk ook blijven. De kinderen moeten Zondag 15 maart, 11.00 uur in de parochie kerk: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Na afloop koffie drinken in het parochiecen trum. Hendricus en Cornelia van Overdijk-Kemps, zoon Piet en dochters Nelly en Riet; 80e ver jaardag Dina Smulders-van der Mee. 0900 332 22 22 PAGINA 2 MTV I I Splitsen van wilgentenen Herstellen van visnetten Merken van varkens .513 1424 .513 1204 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 5131316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de Inzenderfs). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. ’MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 11 MAART 2015 Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Al Misintenties 14 dagen "H voor afroepweekend opgeven. O Ad Nlouwens O Ron Siteur O Jan Burgers I Naam: I I Inleveren bij Novy van Wezel, In den Korenmaaier, bij MTV, Industrieweg 16 of vul de bon in op www.moergesteltv.nl Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Gelden, tel. 513 1609; vakantie- coördinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Chari tas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1*1*2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2