Cultuur prijs 2014 VERHUISBERICHT Moergestel heeft het: sinds een half jaar heeft Moergestel Buurtgenoten! Wat kun je doen als je zingen leuk vindt... Van 7 maart t/m 17 april expositie schrijversportretten van Anna Ketelaars Thuiszorg team Moergestel Moergestel 50+ behartigt uw belangen buurtgenoten Uw zorg in Goede Handen Ankie Wessels Beljaars Op de hoogte blijven van nieuws uit eigen dorp? 'Moergestel-Nieuws'! Seniorenvereniging per 1 april wordt ons kantoor gevestigd in de oude slagerij van Jan van Zon, Rootven 72 Op vrijdag 13 maart zal tijdens een feestelijke avond met alle genomineerden de winnaar van de Tiliander-den Boogaard Cultuurprijs 2014 bekend worden gemaakt. Vanaf 19.30 uur zijn naast de genomineerden Menig dorp is er jaloers op. Omdat nog niet iedereen weet wat het inhoudt, zal er voortaan een keer per maand een stukje hierover verschijnen in deze krant onder de naam ‘Buurtgenoten’. Mocht u vragen hebben hierover, dan kunt u contact opnemen met de coördinator van Buurtgenoten. Dat is Piet Gelden, telefoon 513 1609, e-mail: pgelden@home.nl met aanhang, ook belangstellenden welkom bij den Boogaard in Moergestel voor de ont vangst met een kopje koffie en een gezellige avond inclusief een feestelijke toast met de winnaar. Het doel van dit initiatief is: vereenzaming zo veel mogelijk voorkomen. Over het begrip ‘vereenzaming’ kun je nog lang discussiëren, maar daarover misschien een andere keer. De buurtgenoten zijn er om voor de problemen We starten met een algemeen stukje. Buurtgenoten is een initiatief van SVM en ContourDeTwern, ondersteund door de ge meente Oisterwijk, waarbij Moergestel is opge deeld in een aantal buurten. In iedere buurt zijn twee of drie buurtgenoten. Dit zijn vrij willigers die zich hiervoor hebben opgegeven. In 2014 hebben de buurtgenoten alle inwoners van 75 jaar en ouder bezocht in Moergestel. De mensen die niet thuis waren, kregen een brief in de bus. De genomineerden voor de Tiliander-den Boogaard Cultuurprijs 2014 zijn bekend. De jury van de Tiliander-den Boogaard Cul tuurprijs, bestaande uit Johan Brosens, Ad van Drunen, Bert van Herreveld en Emile Nagel, heeft de nominaties voor de Tiliander- den Boogaard Cultuurprijs 2014 bekend ge maakt. De 5 genomineerden in willekeurige volgorde zijn: Muziekvereniging Prinses Juliana Project “Kunst en Bomen Het Oisterwijks Kamerkoor De film “Schaduwspel Die Naemloose Speelers Nederlandse IPA’S proeven IPA, India Pale Ale, is een biersoort binnen de categorie Pale Ale. De IPA werd voor het eerst gebrouwen in Engeland in de 19e eeuw en was o.a. bestemd voor de overzeese koloniën in het Oosten: India. Omdat de tocht over zee ruim 5-6 maanden duurde, gingen de gewone Pale Ale's kapot door de tropische hitte. Maar door het toevoegen van extra hop aan het bier bleef de IPA goed. Naast het toevoegen van meer hop, zorgden ze er ook voor dat er meer alcohol in de IPA terecht kwam. Door de extra hoptoevoeging had dat ook invloed op de smaak van het bier. Hij werd fruitig in de neus, en bitter in de afdronk. Heerlijk voor in een tropisch klimaat, maar zeker ook lekker in ons koude kikkerlandje. Vooral in Amerika is de I.RA. zijn eigen leven gaan leiden. Ze hebben deze biersoort over genomen en een eigen twist aangegeven. En nu is het zelfs zo, dat de Amerikaanse stijl zo'n beetje de standaard is geworden voor de Europese brouwers van IPA bieren. Op deze avond wordt een vijftal IPA’s geproefd. Het zijn de Xtreeem Warrior, Hop met de Gijt, Stroatige Jannus, Extase Double IPA en de Bronckhorster Haptimist. Allen van Neder landse brouwerijen m.u.v. Extase die gebrou wen wordt in Baarle-Hertog bij brouwerij de Dochter van de Korenaar. De bierproefavond wordt gehouden op 9 maart om 20.15 uur in Herberg de. De bijdrage voor deze avond bedraagt voor niet-leden 10,50. Men is van harte welkom. sen, wat ik spannend vind en daardoor een extra uitdaging. Hiervoor heb ik geen gebruik gemaakt van levende modellen maar van foto’s. De mooiste foto’s hebben bepaald welke schrij vers ik ging schilderen”. Als u meer van Anna wilt weten of zien dan kunt u haar volgen op haar openbare pagina op bacebook: Anna Ketelaars Paintings E-mail: 300860anna@gmail.com BINGO IN DEN BOOGAARD Gezellig met ons op donderdagmiddag 12 maart bingo spelen? Dat kan. Die middag spelen we weer om 14.00 uur in Den Boogaard en natuurlijk hebben we een kopje koffie/thee met iets lekkers erbij. Kom dus gezellig bingoën op donderdagmid dag 12 maart naar Den Boogaard. Joke en Addy heten u van harte welkom! GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 19 maart muzikale middag in Park Stanislaus. We beginnen om 14.30 uur met koffie thee en wat lekkers erbij. Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in het dorp en voelt u zich alleen, u bent van harte welkom. Heeft u geen eigen vervoer om te komen, laat het ons weten, dan regelen we dat. Wilt u rond de klok van 14.00 uur klaar staan, zodat ieder een op tijd aan de koffie zit. Een telefoontje naar Corry de Jong: 5133295. Graag tot donderdagmiddag 19 maart 14.30 uur. Jacqueline, Corry, Corry, Gina en Ricky De Cultuurprijs Tiliander-Den Boogaard be staat uit: een wisseltrofee ontworpen door een bekende lokale kunstenaar een geldbedrag van 250,00, beschikbaar gesteld door Praedt* een oorkonde gratis gebruik van één van beide theaters, inclusief complete techniek, voor een uitvoe ring of expositie eeuwige roem als winnaar van de vierde cul tuurprijs De cultuurprijs wordt uitgereikt op vrijdag 13 maart in Den Boogaard. Aanvang: 20.00uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie bel met 521 7220. - op zoek gaan naar een koor in de omgeving. - kijken of er plaats is voor nieuwe leden. - de telefoon pakken en bellen naar de contactpersoon. - op maandagavond van 20.00u-22.00u een repetitie bijwonen en luisteren hoe het klinkt. - de sfeer proeven en ervaren dat het gezellig is met meerdere te zingen. - je aansluiten bij Zanggroep Inspiration in Moergestel die nog graag wat meer leden wil hebben, zowel mannen als vrouwen. - zie verder hun website: www.zanggroepinspiration.nl die u ervaart een oplossing te zoeken. Dat kunnen verschillende zaken zijn. Te denken valt aan: - Iemand zoeken die regelmatig bij u komt voor een praatje of een spelletje, of - Als u vragen heeft naar een instantie, maar zelf niet weet hoe u dat kunt communiceren of - U zou zo graag een keer gaan winkelen met iemand, maar u weet niemand enz. Dat wil niet zeggen dat de buurtgenoten alles zelf aanpakken. Dat kan, maar hoeft niet. Zij kunnen ook voor u bemiddelen. Kijken, zoeken, schilderen, worstelen en daarna blij zijn. Anna Ketelaars, geboren en getogen in Moergestel, studeerde in 2013 af aan de academie in Arendonk, richting por tret en model. Momenteel is ze bezig met de 2 jarige specialisatie om haar eigen stijl nog verder te ontwikkelen. In het kader van de boekenweek (7 t/m 15 maart) maakte zij 11 portretten van schrijvers. U kunt deze de komende 6 weken bezichtigen in de vernieuwde boekhandel Gianotten Mut- saers in de Emmapassage in Tilburg. “Bij het schilderen van mensen probeer ik iets weer te geven van de binnenkant die niet altijd even goed zichtbaar is. Door middel van kleurgebruik en een vlakmatige toets en com positie probeer ik bovendien iets vervreem- dends mee te geven aan een portret waarbij er een zekere spanning ontstaat die goed voelt maar de herkenbaarheid niet in de weg mag staan. Voor de Boekenweek 2015 maakte ik een aantal portretten van schrijvers. Inspirerende, boei ende en meestal moeilijk te doorgronden men- ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MAART 2015 PAGINA 5 Op het moment dat u behoefte krijgt aan advies bij - ondersteuning zelfredzaamheid - verzorging of verpleging of vragen heeft over thuiszorg, indicaties, mantelzorgondersteuning, hulpmiddelen, voorbereiding op ouderdom of gezondheid en gezond leven. Kom dan vanaf 1 april naar het gratis spreekuur van onze wijkverpleeg kundige op dinsdag of donderdag van 13.00 uur tot 14.00 uur. Maakt u liever een afspraak belt u dan naar 06-22462168 (24 uur bereikbaar) U kunt ons ook e-mailen: buurtteam, Moeroestel@thebe.nl Buurtteam Moergestel is een kleinschalig zelfstandig werkend team van Thebe, bestaande uit ca. 12 vaste medewerkers variërend van verzorgende, ziekenverzor genden en (wijk)verpleegkundigen. Bij ons staat de persoonlijke zorgverlening centraal. Wij verlenen de zorg bij u met steeds dezelfde medewerker(s). Wij willen helpen uw zelfredzaamheid te behouden of eventueel te vergroten, zodat u zo lang mogelijk zelfstandig thuis kunt blijven wonen. Uiteraard hebben wij ook nauw contact met de andere hulpverleners in uw omgeving. Zo kunnen wij samen met u kijken naar een oplossing voor eventuele problemen op het gebied van gezondheid en ouderdom. We gaan onze uitvalsbasis in Stanislaus verlaten, want

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5