Passie in iconen El Dorado: vrijdag 13 maart Oproep aan deelnemers Nijmeegse Vierdaagse 2015 Rode Kruis vakantieweek Someren Oranje Fonds NLdoet. 20 en 21 maart 2015. Het Gerard Horvers Huis doet mee aan NL Doet Avondconcert in conferentieoord Zonnewende Theaters Oisterwijk Moergestel Thema-avond Elkaar Nabij popband o.l.v. Abel de Vries. Witte Donderdag. Delian de Brouwer Brengt ons bij elkaar. Rode Kruis afdeling Oisterwijk/Haaren, waaronder ook Helvoirt/Esch/Biezen- mortel en Moergestel valt, biedt 10 gas ten een geheel verzorgde vakantie in de vakantiebungalow te Someren. Hier voor wordt een eigen bijdrage gevraagd van 300.00. Ouderen die niet meer zelfstandig op vakantie kunnen worden begeleid door een groep van 7 vrijwilligers, waarbij gediplomeerde verple ging en verzorging niets te wensen overlaat. Daarnaast wordt U in die week van 20 t/m 25 april 2015 een gevarieerd programma aange boden. EVENEMENTEN IN TILIANDER De Revue gepasseerd - Luider van Donselaar (ladies night) Donderdag 12 maart 20.30 uur Entree: 16,00 TOF - Mark van de Veerdonk Zaterdag 14 maart 20.30 uur Entree: 18,00 Een nieuwe avondvullende voorstelling vol spanning en spektakel in een sfeervolle Tilburgse concertzaal op mysterieuze wijze gepresenteerd door Jace van de Ven. Jezus’ kruisdood. Dion Rijnen. De entree voor de expositie ‘Passie in Iconen’ bedraagt 3,- (incl. koffie/thee). Voor meer informatie: www.montfortkapel.nl, en: www.iconenatelier.nl Aanvang: 20.30 uur, zaal open vanaf 19.45 uur. Kaartjes a 15,- incl. programma en kofEe/thee in de pauze, verkrijgbaar via: www.aventuremusicale.nl of www.theaterstil- burg.nl kassa Theaters Tilburg Verdriet is een werkwoord Op dinsdag 17 maart houdt ds Margriet van der Kooi een lezing met als thema ‘Verdriet is een werkwoord’. Plaats is restaurant Riddershoeve, ’t Zwaantje 1 in Berkel-Enschot. Aanvang: 20.00 uur. De toegang is gratis. Op vrijdag 13 maart speelt het orkest haar nieuwe productie El Dorado: een mystieke ervaring door de verschillende muziekstijlen, variërend van klassiek naar popmuziek. U luistert niet alleen naar het orkest maar geniet ook van de zang van solisten als Marleen Achten, Marieke van Middelkoop, Rienk Speelman, het Fontys MusiCompany-koor. LAventure Musicale speelt samen met een Heeft U ook zin in een vakantie met het Rode Kruis en denkt U tot de doelgroep te horen, haal dan een aanmeldingsformulier bij Uw dorpscoördinator. Aanmelden vóór 13 maart 2015 bij Els Gelden tel. 513 1609. Het zijn steeds weer verrassende ingrediënten waarmee het orkest LAventure Musicale o.l.v. Peter-Paul van Esch, haar voorstellingen weet in te kleuren. Al jarenlang wordt gezien dat steeds meer Nijmeegse Vierdaagse lopers voor hun wandelprestatie sponsors zoeken om met het zo bijeengebrachte geld een goed doel financieel te kunnen steunen. Dat is een heel mooie ontwikkeling. Het Rode Kruis haakt daar op in. De Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren zet zich o.a. in om een vakantieproject te rea liseren voor inwoners van de gemeentes Oister wijk en Haaren met een chronische ziekte e/o fysieke of sociale beperking waardoor zij niet zelfstandig met vakantie kunnen. EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Uitreiking cultuurprijs 2014 - 5 genomineerden Vrijdag 13 maart 20.00 uur Entree: Gratis Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com De expositie wordt gehouden in de Montfort- kapel, Montfortlaan 12a, Oirschot, en is geopend: zaterdag 14, zondag 15, zaterdag 21 en zondag 22 maart, telkens van 13.00 tot 16.00 uur. Groepen kunnen tussen 14 en 22 maart op afspraak (tel. 0499 577316) ook op andere tijden terecht. Tijdens de openingsuren zijn medewerkers van Iconenatelier Moergestel bezig met het schilderen van Iconen. Zij geven ook nadere informatie en uitleg. Op zaterdag 21 maart, om 14.30 uur, zal het Tilburgs Byzantijns Koor tijdens de expositie gezangen uit de Byzantijnse liturgie ten gehore brengen. Dinsdag, 10 maart a.s. zal er in Zonnewende weer een huisconcert worden gegeven. Er zal worden opgetreden door Tuur Segers, gitaar, met werken van F. Sor; J.S. Bach; D. Agudo; J. Dowland; M.M. Ponce. Met de Zonnewende concerten wil de stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (inter) nationale muziekconcoursen. Dinsdag 10 maart 19.30 uur in Conferentieoord Zonnewende, Tilburgseweg 54, Moergestel. Kaarten te bestellen via e-mail: muziek@soka. nl; ook via: 06 34146680 voor 12,50,- p.p. (Kinderen t/m 16 jaar gratis). Informatie: Stichting Soka; bezoek onze web site: www.soka.nl Hiervoor moeten financiële middelen bijeen gebracht worden. Herman Donders uit Ois terwijk, al vele jaren actief voor het Rode Kruis Oisterwijk-Haaren en fervent deelnemer aan de Nijmeegse Vierdaagse, heeft nu het idee opgevat om daarvoor dit jaar mede een beroep te doen op alle deelnemers (m/v) aan de Nij meegse Vierdaagse uit Oisterwijk, Haaren en bijbehorende woonkernen om gezamenlijk een sponsoractie te organiseren. Wat is de bedoeling? Rode Kruis Oisterwijk-Haaren vraagt alle vier daagse lopers (m/v) die zich door dit plan aan gesproken voelen zich vóór 22 april te melden bij Rode Kruis medewerker Herman Donders. Dit kan telefonisch (523 4520) of per e-mail: hfjdonders@home.nl Voor degenen die zich hebben aangemeld, hopelijk zullen dat er velen zijn, organiseert het Rode Kruis een voorlich tingsavond op woensdag 22 april in het Rode Kruis gebouw aan Blokshekken 6 (lage gedeelte van brandweerkzeme) in Oisterwijk. Aanvang: 20.00 uur. Hier krijgen de geïnteresseerden uitleg over de wijze waarop het Rode Kruis deze sponsoractie in samenwerking met hen wil uitvoeren. Rode Kruis Oisterwijk-Haaren Op 20 en 21 maart stropen weer tal van bekende en onbekende landgenoten op initiatief van het Oranje Fonds de mouwen op om zich tij dens NL Doet in te zetten voor de goede zaak. Als vrijwilliger gaan ze met koffie rond in een zorgcentrum, knappen ze een kinderboerderij op, of geven ze de speeltoestellen in hun wijk een likje verf. Voor wie wil, is er altijd wel een passende klus te vinden. Het Gerard Horvers Huis is een van de orga nisaties die zich voor NL Doet heeft aange meld. De tuin is dringend toe aan een onder houdsbeurt door enkele vrijwilligers die er geen moeite mee hebben om de handen vuil te maken. Zeker niet als ze daarmee de kwets bare ouderen in de gemeente Oisterwijk een heel groot plezier doen. De ouderen voor wie het Gerard Horvers Huis vaak een van de weinige lichtpunten in hun leven is, hebben geen overdreven wensen. Ze worden al blij van een mooie tuin bij hun eigen ontmoetingsplaats, waar ze als het weer dat toelaat gezellig buiten kunnen zitten. Bent u de vrijwilliger die onze ouderen dit plezier wil doen? Op de website www.nldoet.nl of via leonieaarts@contourdetwern.nl kunt u zich aanmelden voor deze mooie klus bij het Gerard Horvers Huis. De ouderen van Oister wijk rekenen op u. Met orkest en artiesten gaat u in een muzikale reis op zoek naar liefde en geluk, tastbare en ontastbare zaken en naar het grote onbeken de. De ontknoping van de voorstelling zal eufo risch zijn! Genieten dus! In het kader van Passie in Oirschot organiseert de Stichting Behoud Montfortkapel een expositie van Iconen, met als titel: Passie in Iconen. De geëxposeerde Iconen zijn bijna allemaal geschilderd door medewerkers/cursisten van Ico nenatelier Moergestel, geleid door zr. Delian de Brouwer. AI in de vierde eeuw bestonden er Iconen van Christus, van Maria, van de Apostelen en van de Aartsengelen. Vanaf de negende eeuw wer den door middel van Iconen ook geloofsmys teries als b.v. de Menswording van God visueel gemaakt. Iconen beelden uit wat de Bijbel vertelt, wat de Sacramenten ons laten vieren en wat hei ligen te zeggen hebben. Iconen wijzen vragende mensen naar de zin van het bestaan, bieden hoop bij zorgen en troosten bij verdriet. Iconen bieden ons uitzicht op onze uiteindelijke bestemming. Een Icoon stelt degene die is afgebeeld tegenwoordig. De afgebeelde nodigt uit tot ontmoeting, tot nadere kennismaking. Uit Iconen spreekt passie, hartstocht voor wat heiligt, wat goddelijk is. Niemand heeft gestudeerd voor verdriet heb ben en rouwen. Daar is geen opleiding voor. Hoe zwaar dat is besef je pas als je door de dood van een geliefd persoon voor die taak komt te staan. Rouwen is antwoorden op leed; je weg vinden in het onbekende land van verdriet. Niemand kan je voorschrijven hoe dat moet. Er is geen ‘beste manier’, maar er zijn wel een paar dingen die kunnen helpen. Daarvoor wil Margriet van der Kooi in haar verhaal handreikingen geven. Zij is geestelijk verzorger in een zie kenhuis en psychiatrisch centrum en schreef diverse boeken, onder meer over rouw en afscheid nemen. De avond is een initiatief van Elkaar Nabij, een groep vrijwilligers in de regio Midden- Brabant die nabestaanden steun geven bij rouw. Met deze avond wil Elkaar Nabij bemoe diging geven aan ieder die kracht en inspiratie zoekt om verder te gaan na een verlies. Voor meer informatie: www.elkaarnabij.nl ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MAART 2015 PAGINA 3 ■n M8 MMS voor sociale initiatieven steun bij rouw door vrijwilligers EL.KA.AR

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3