nformatie Stille Omgang Amsterdam 1 ÖO Oöfi Expositie Marika Dekkers in Park Stanislaus Komende periode bij het Huis voor Zingeving Vastenaktie 2015 (3) Protestantse gemeente Oisterwijk Verzamelaars ruilbeurs Boxtel Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl n Misintenties 14 dagen Pastoraatsgroep secretariaat Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 Agenda 6 maart 20.15u: Concert: Trio Tangata Jean- nine Geerts (toegang 12,50). Zondag 8 maart, 11.00 uur in de parochie kerk: H. Mis met samenzang. Na afloop koffie drinken in het parochiecentrum. Verj. Marinus Roozen e.v. Maria Hesselmans; jgt. Harrie van Helvoort; jgt. Piet van den Boer e.v. Sjaan van Haaren en dochter Mar lies; jgt. Cornelis van Dijk e.v. Maria van Overdijk; John van den Hout e.v. Heidi Rij nen en papa van Ann. Woensdag 11 maart, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis Heeft u oude kaarten postzegels? U kunt uw kaarten, postzegels e.d. het hele jaar door blijven inleveren op het parochie centrum, wij zorgen ervoor dat deze op de goede plaatsen terecht komen. MISSIE f ONTWIKKELING VREDE 3e ZONDAG VAN DE VASTEN Week van 7 - 14 maart 2015 Boek van de parochie Heeft u het boek bij voorintekening besteld? Bent u vrijwilliger van een van de werkgroe pen van de parochie? Haal het boek dan z.s.m. op bij het parochiecentrum. Voor wie interesse heeft in dit mooie boek: het is nog beperkt verkrijgbaar. De prijs is 18,50. Lezing door Abt Bemardus Peeters Gastvrijheid: sleutel tot samen leven Zaterdagmiddag 25 april 2015 Trappisten Abdij Koningshoeven. In Koningshoeven ontvangen de trappisten ruim vijftienhonderd gasten per jaar. De gas ten hebben uiteenlopende achtergronden, maar de monniken benaderen iedereen zon der onderscheid. Broeder Bernardus ziet in elke gast een mogelijkheid voor een ontmoe ting met God. “Gastvrijheid schept een open ruimte voor die ontmoeting, met elkaar en met God.” Gasten op deze manier welkom heten en onderdak bieden lijkt eenvoudig en vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Voort durend openstaan voor het vreemde vraagt veel, je moet telkens je eigen zekerheden los laten. Broeder Bernardus Peeters, sinds 2005 de abt van de trappistenabdij Koningshoeven, zal de lezing verzorgen. Iedereen is hartelijk welkom bij deze Volzin- lezing, entree is gratis Aub geen kleding inleveren op parochie centrum Omdat we er momenteel geen bestemming voor hebben kunt u uw gebruikte kleding niet inleveren op het parochiecentrum. U kunt de kleding inleveren bij de familie Adams, Prinses Beatrixstraat 20, deze kleding wordt gegeven aan mensen in nood. De kle ding die u deponeert in de inzamelbakken die op diverse punten in het dorp staan gaat naar het kringloopbedrijf. Palmzondag Wereldjongerendag Op 29 maart, Palmzondag, wordt de 30ste Wereldjongerendag gevierd! Over de hele wereld zullen tieners en jongeren bij elkaar komen en aan de slag gaan met het thema van paus Franciscus voor dit jaar: “Gelukkig zij die zuiver van hart zijn, want zij zullen God zien” (Mt 5,8). Tieners en jongeren zijn welkom in Geldrop, aanmelden kan tot uiter lijk 20 maart via de Facebookpagina Jong Bisdom den Bosch. De kosten zijn 5,- (incl. lunch en diner) te voldoen op de dag zelf. Marika Dekkers is geboren in Etten-Leur in 1964. Zij woont in Tilburg en heeft daar de opleiding tot docente tekenen gevolgd aan het Moller Instituut. Op dinsdagavond stuurt ze ‘de Kunstclub’ aan, voor mensen met een beperking. Hierbij worden meerdere disciplines verkend zoals beeldhouwen, mozaïeken, tekenen en schil deren. Oorspronkelijk is Marika tekenares. Zij heeft echter een techniek ontwikkeld met lichtfil- ters van theaterspots als basismateriaal. Dit levert projecties op in heldere kleuren en fan tasie prikkelende vormen en structuren die doen denken aan kleurrijke ‘Rorschach’ inkt vlekken. Het bijzondere werk kan op diverse manieren gedrukt worden en op verschillende formaten geleverd. De expositie is te bezichtigen van 6 maart tot en met 14 april op maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Woensdag 11 maart: Voeding en fysieke de generatie. Lezing door Frits van der Blom In deze lezing staat het gedachtegoed van Weston Price centraal. Price heeft in de jaren dertig van de vorige een zeer uitgebreide stu die gedaan naar voeding en gezondheid. De uitkomsten van dit onderzoek zijn nog zeer actueel en ronduit schokkend. Daarbij zal duidelijk worden dat wij nogal wat foutieve informatie hebben gekregen met alle gevolgen van dien voor onze gezondheid. Consumenten, maar ook artsen en weten schappers, zijn ongemerkt door desinformatie misleid. Tijd 20.00-22.00. Kosten: €10 pp. Adres: Hui ze Nieuwenhof. Meer info en inschrijven (graag inschrijven voor alle activiteiten): huisvoorzingeving.nl The Passion Ook dit jaar biedt Jong Bisdom Den Bosch op 3 april een busreis aan naar The Passion, voor iedereen, jong en oud!, i.s.m. Petrusparo chie in Uden. Iedereen is uitgenodigd om mee te gaan en The Passion live te beleven op het plein in Enschede. Opstappen kan in Den Bosch en Uden. Informatie over ver trektijden en programma vindt u op: www. vnbreizen.nl kunt zich via deze website aanmelden om mee te gaan, kosten bedragen 17,50. Vastenactie project Sri Lanka Dit weekend wordt extra aandacht besteed aan de bevolking van de theeplantages op Sri Lanka waarvoor de vastenactie dit jaar bestemd is. De MOV groep verzorgt hierover een inhoudelijk woordje tijdens de weekend vieringen. De collecte van deze zondag gaat naar het vastenproject. Tijdens de Goede Week worden de vastenactiezakjes huis aan huis opgehaald. Elke zondag heeft u de moge lijkheid om te doneren in de vastenactiebus die achter in de kerk staat. 40 dagen tijd God, In onze woestijn vinden wij vaak geen wegen dan die dagelijks worden gemaakt: smalle paden vol stenen. We hebben ook vaak teveel meegesjouwd uit een voorgoed voorbij ver leden. We krijgen ademnood en verliezen vaart. Als we wat achterlaten, veren we op, lichtvoetiger. We willen leren leven, niet in onze veilige, heilige huisjes, maar in een dunne open tent met oog voor mensen om ons heen. God, In onze leegte openen we onze handen naar U. Vul ze met Uw liefde, uw waarheid, uw woorden van heil. Sterk onze handen als zij zoeken naar de ander met wie wij uw weg proberen te gaan. Amen. Ouders van vormelingen Op dinsdagavond 10 maart is er een ouder- bijeenkomst bij de Kapucijnenklooster in Tilburg. U wordt om 20.00 uur verwacht aan de Kor- velseweg 165, 5025 JD Tilburg. Zoals elk jaar zal Broeder Richard een inte ressante rondleiding geven in de prachtige kerk en ondertussen komen allerlei vragen en kwesties over de christelijke spiritualiteit aan de orde. De vormelingen zelf hebben al een bezoek gebracht aan het Trappistenklooster Konings hoeven. Na een hartelijke ontvangst werden zij rondgeleid door het monumentale kloos tergebouw waarvan de jongeren toch wel onder de indruk kwamen. Moergestel helpt de Tamils in Sri Lanka Dit jaar staan jongeren uit Sri Lanka centraal tijdens de Vastenaktie. In de plaats Kandy en de regio er om heen hebben jongeren wei nig uitzicht op een goede toekomst. Velen dragen nog de sporen van de 30-jarige bur geroorlog tussen Singalezen en Tamils. Veel jongeren dreigen verslaafd te raken aan drugs en alcohol. SETIK, het Social Economie Training Institute Kandy, onderdeel van de katholieke organisatie Caritas Sri Lanka, wil jonge mensen weer toekomstmogelijkheden geven door een goede opleiding, door werk en inkomen, maar ook door een opvoeding tot democratisch gedrag, tot verantwoording nemen en tot verzoening van tussen de bevol kingsgroepen op het eiland. Zo wil SETIK mede bouwen aan een rechtvaardige samen leving in Sri Lanka, waar boeddhisten, hin- does en alle andere mensen een plek mogen hebben. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 5 maart kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe MTV-uitzen- ding. We beginnen de uitzending met de MTV Bingo is.m. de harmonie. Direct daarna kunt u o.a. kijken naar: Moergestel Sportief: Rico Salvettiloop; Opening KiKu. Op vrijdag 6 maart vanaf 19.00 uur en zaterdag 7 maart vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 8 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Martin Laurenssen. Techniek en muziek: Joris Laurenssen. Zaterdag 7 maart, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis m.m.v. gemengd koor Toon en Anneke Dirkx-Mulders; Kees de Laat; Dina Smulders-van der Mee; fam. Ke- telaars-van der Velden en overl. familieleden; mgd. Lena Verheijen-Buijckx e.v. Piet Ver- heijen. Zondag 8 maart 2015 10.15 uur: Matrijs Jonker, Utrecht. Er is crè che, kindernevendienst en jeugdkerk. 3e zon dag van de veertigdagentijd, thema: Handen die helpen en bidden Zondag 8 maart 2015 organiseert de VBV haar verzamelaars-ruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in Gemeenschapshuis De Walnoot, Reginahof 1 in Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 eurocent. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: Bidprentjes, munten, postzegels, prentbriefkaarten, sigarenbandjes, stickers, telefoonkaarten, theezakjes, voet- balplaatjes, winkelwagenmuntjes enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 8 maart is dit: voetbalplaatjes. Bezoek ook eens onze website, www.vbvbox- tel.nl In de nacht van 21 op 22 maart 2015 wordt in Amsterdam de Stille Omgang gelopen. De algemene intentie: “Een pelgrim gaat voort, ontvankelijk voor het onverwachte”. Misschien weet u niet zoveel van de Stille Omgang. Ik zal proberen het in het kort uit te leggen. Op 15 maart 1345 vroeg een ster vende man aan een priester hem de hostie te geven. De man moest braken en met het braaksel werd de hostie in het vuur gegooid. Tot ieders verbazing verbrandde de hostie niet. De priester bracht de hostie terug naar de St. Nicolaaskerk, maar de volgende dag keerde deze op wonderbaarlijke wijze terug naar het huis van de man. Deze mirakuleuze gang van de hostie was de aanleiding voor het houden van een bedevaart. De bedevaart leidde een sluimerend bestaan tot in 1881 een particulier het initiatief nam de bedevaart nieuw leven in te blazen en sindsdien wordt deze gelopen in het 1ste weekend na de 15 de maart. Een aantal mensen uit onze parochie nemen al enkele jaren deel aan deze bedevaart. Het programma ziet er als volgt uit. Men rijdt op eigen geledenheid naar Hilvarenbeek waar om 19.30 in de St. Petruskerk een plechtig lof is. Daarna rijden we met bussen naar het Spui en lopen naar het Begijnhof waar de H. Eucharistie wordt gevierd. Na de viering gaan we in een stille tocht door Amsterdam, duurt ongeveer 1 uur. We komen terug op het Spui waar de bussen klaar staan die ons weer naar Hilvarenbeek brengen.. Het is wonderlijk hoe het rumoerige Amsterdam die Stille tocht door hun stad laat gaan. We lopen: Spui, Kalverstraat, Nieuwendijk, Prins Hendrik kade, Warmoestraat, Nes, Langebrugsteeg en weer naar het Spui. Als u mee wilt lopen kunt u zich tijdens de ochtenden van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur opgeven op het parochiecen trum. De deelname bedraagt 10,00 die u tegelijk met u opgave kunt betalen. Wilt u op het formulier dat op het parochiecentrum ligt uw naam en adres vermelden? Lia van der Zanden-van Grinsven Parochieagenda Maandag 8 maart, 15.30 uur: Eerste Heilige Communie voorbereiding. Dinsdag 10 maart, 20.00 uur: Overleg Pasto raatsgroep en Parochiebestuur; 20.00 uur: ouderavond vormelingen in Kapucijnen klooster (zie bericht hieronder). Donderdag 12 maart, 14.00 uur: Overleg Pastoraatsgroep; 20.00 uur: Overleg werk groepen die te maken hebben met kinderli- turgie en -catechese. 0900 3322222 PAGINA 2 f .513 1424 .513 1204 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws' kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: Els Geldens, tel. 513 1609; vakantie- coórdinator Toos van der Sande, tel. 513 3442 Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MAART2015 -voor afroepweekend opgeven. ‘PfWOCMÏ Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2