moorman Meer weten? Mieren, wat kan ik er aan doen? i (üMltieljuië ‘t ê’toköke Kringloop Bedrijf Oisterwijk ROOIJAKKERS in MOERGESTEL Feesten en activiteiten voor familie en bedrijven. za. AUTOMOBIELBEDRIJF Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk aan de Veldweg een milieustraat exploiteert waar tijdens de openingstijden particulieren hun grof huishoudelijke afval tegen betaling van 18,- per m3 kunnen aanbieden. Dat glas, papier en metaal gratis is. Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk door het scheiden van het aangeboden afval een recycel percentage van 80% behaald. Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk door al deze diensten 10 personen een betaalde baan kan bieden. Openingstijden Milieustraat Woensdag en vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Tel. (013) 590 5542 GSM 06 101 18 158 9 Bouw- onderhoudswerk Schuttingen 9 Bestratingen Grondwerk ADDY ROOIJAKKERS Tel. 06 53 17 67 25 Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk gevestigd is aan de VELDWEG 8 te OISTERWIJK. Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk een winkel exploiteert met als slogan EERSTE KEUS IN TWEEDEHANDS SPULLEN. Wist U, Dat Kringloop Bedrijf Oisterwijk zorg draagt voor het ophalen van papier en textiel in Oisterwijk, Heukelom en Moergestel. 4 .A milieu f W centraal 'Moergestel-Nieuws' Het best gelezen... Het best bezorgd... Dan kan het kiezen van uw advertentieplaatsing niet moeilijk zijn... ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 PAGINA 8 U kunt ook deze huismiddeltjes inzetten: Giet kokend weter over onkruid tussen de voegen Giet verdund schoonmaakazijn op het onkruid, gebruik één deel schoonmaakazijn op tien delen water Gebruik een gasbrandertje om onkruid weg te schroeien. Let hiermee op in de buurt van schuttingen of ander ontvlambaar materiaal Werken deze middeltjes niet voldoende en wilt u gebruik maken van bestrijdingsmid delen? Kies dan een bestrijdingsmiddel op basis van vetzuren. Nadeel is dat u hoge doseringen nodig heeft, en herhaling nodig is. Veel meer omstreden zijn middelen op basis van glyfosaat (vooral bekend onder merknaam Roundup). Deze bestrijden wel Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur 10.00-14.00 uur sommige hardnekkige onkruiden, omdat ook de ondergrondse delen van de plant worden gedood. Het is erg giftig voor waterdieren. Met ingang van november 2015 verbiedt de overheid daarom alle middelen op basis van glyfosaat voor particulier gebruik op bestra tingen. Een bestrijdingsmiddel mag namelijk geen schadelijke restanten achterlaten in het oppervlaktewater. In de praktijk bete kent dit dat geen enkel chemisch middel nog gebruikt mag worden op bestrating. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing goed, en gebruik organische vetzuren èn chemische bestrijdingsmiddelen niet in de buurt van sloten en vijvers, of als het gaat regenen. Deze middelen zijn namelijk giftig voor waterleven. En lever restanten van al deze middelen in bij het klein chemisch afval. Mieren zijn zeer nuttige dieren die schadelijke insecten en afval in de tuin opruimen. In principe is bestrij ding van mieren in de tuin dus niet nodig. Maar binnenshuis kunnen ze voor overlast zorgen. Hoe houdt u mieren buiten de deur? Het belangrijkste advies: voorkomen is beter dan genezen. Mieren komen af op etenswaren. Ruim etenswaren dus direct op en bewaar eten (vooral zoe tigheid) goed afgesloten. Voorkom dat mieren uw huis binnen kunnen komen, dicht kieren en naden aan de buitenkant van uw huis. Komen mieren toch uw huis binnen, maak dan gebruik van deze middeltjes: Breng mieren in de war door hun geurspoor schoon te maken met zeep of leg sterk geurende kruiden op het mierenpaadje. U kunt de mieren doden met huismiddeltjes, zoals stroop gemengd met gist en water. info@gildehuishet stokske.nl www.gildehuishetstokske.nl Als de mierenoverlast groot is en milieu vriendelijke middelen niet helpen, kunt u chemische middelen overwegen. Spuit bussen op basis van zeepachtige stoffen kaliumzouten van vetzuren) breken relatief snel af. Ze belasten het milieu daardoor minder dan andere bestrijdingsmiddelen. Spuit deze middelen op en rond de nes ten en mierenpaadjes. Mierenlokdozen en sommige mierensprays bevatten che mische stoffen die de mieren indirect do- Strooi kiezel goer op het nest of op de mierenpaadjes. Kiezelgoer is een fijn poeder dat bestaat uit de celwanden van afgestorven kiezelalgen. Dit natuurlijke middel doodt echter ook andere insecten. Wilt u het nest bestrijden, dan kunt u kokend water over het nest gieten. Vindt u dit te drastisch, dan kunt u ook het nest uitgraven en verplaatsten naar een andere plek. e-mail: klusbedrijflbr@home.nl www.lbr-klusbedrijf.nl den: ze nemen het gif mee naar hun nest. Mierenlokdozen bevatten imidacloprid. Dit middel staat ter discussie, omdat het ook giftig is voor bijen. Kijk voor meer informatie op www.milieucentraal.nl/mieren Deze tips over tuinieren worden u aangeboden door de onafhankelijke voorlichtings organisatie Milieu Centraal. Op www.milieucentraal.nl vindt u nog meer informatie over natuurlijk tuinieren. Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl UIT www.milieucentraal.nl Onkruid op het terras en andere bestrating is te bestrijden door een goede aanleg van de bestrating en regelmatig onderhoud. Gebruik bij de aanleg van bestrating schoon zand, en leg er worteldoek onder. Er is ook speciale voeg- vulling die het kiemen tegen gaat. Veeg de bestrating regelmatig, dan krijgen onkruid, algen en mos geen kans. Goed wieden werkt ook: in tuincentra kunt u haakvormige handwiedertjes kopen tegen onkruid tussen stenen. Natuurlijk tuinieren Vr. 27 feb: Weekmarkt St. Jansplein 13.30u. Za.28 feb: Start verkoop MTV Bingoloten t.g.v. Muziekvereniging Pr.Juliana, trekking op donder dag 5 maart. Za. 28 feb: Expositie Kiku in Galerie de Verdie ping van 13.00-17.00u. Zo. 1 maart: Expositie Kiku in Galerie de Verdie ping van 11.00-17.00u. Zo. 1 maart: Rico Salvetti loop, 5,10,15 km. Start vanaf 11,00u. bij het Roeff! Terrein, Stokeind 13, Moergestel U kunt weer terecht, alleen voor fiets- en wandelkaarten tijdens openingstijden van den Boogaard ma-do. 09.00-23.OOu. vr. 09.00-20.30u. F--Info: VW Agentschap kvvj Moergestel jkyj| St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Tel. 013-5136009 E-mail: vw-agentschap@denboogaard.nl Het VW-agentschap is verantwoordelijk voor de inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009. *BOUW TIMMERWERKEN 'I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 8