OEF! NK Marathon te kort voor Merel Bertens Te koop 2.3 ha Landbouwgrond Vrijwilligersweken bij Mijn Bloemist Moergestel (Molenakkerstraat) Audacia- nieuws B oemist VIDO (vrouwen in de overgang) Info: 013-5131555 vierde positie (foto Henk Haans). 14:30 12:00 12:30 11:00 12:00 10:00 11:00 Bij de foto: Merel Bertens met nummer 51 in Vrijwilligers zijn overal Veelzijdige decoratiemogelijkheden Historische bloem Verzorgingstips Anjer: typische vrijwilligersbloem Zoals de roos staat voor liefde, zo staat de Anjer symbool voor vrijwilligers. Deze veelzijdige bloem staat voor toewijding en doorzettingsvermogen. Deze karakterei genschappen passen ook goed bij vrijwil ligers, die zich belangeloos inzetten voor mensen en organisaties in hun omgeving. Vanwege deze overeenkomsten wordt de Anjer sinds jaar en dag ook wel de vrijwil ligersbloem genoemd. ..9:30 11:15 11:00 ROEF! HANDBAL Uitslagen: El DESK-Roef2-5 Programma zondag 1 maart El 09:00 Taxandria - Roef Dl 10:45 Sprint - Roef Cl 12:30 HVM - Roef DS 12:20 Lido - Roef HS 14:50 HVM-Roef Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! de deelneemsters vooral naar elkaar en durfde niemand krachten te verspillen met een demar rage. Omdat Merel besefte dat hierdoor te veel meisjes fris aan de eindsprint zouden kunnen beginnen, besloot zij drie ronden voor het einde toch een ontsnappingspoging te wagen. Op 4 en 18 maart houden wij inloop tussen 09.30 en 10.30 uur. Iedereen die behoefte heeft om over de overgang te praten of daar vragen over heeft is van harte welkom. Voor informatie tel. 06-49237269 of per mail info@vidotilburg.nl. U kunt ook onze website bekijken www.vido- tilburg.nl Ons adres is Het Spoor, Schaepmanstraat 36, Tilburg. Audacia - FC Eindhoven O -1 De door blessures, schorsingen en wintersport geplaagde trainer Frans Tekath moest impro viseren bij de opstelling tegen de Einhovena- ren. In de uitwedstrijd stond Audacia binnen 20 minuten op een 2-0 voorsprong wat toen alsnog teniet werd gedaan door hun briljante diamant (4-2) Behalve de zon waren er weinig schitteringen op het hobbelige veld. De meeste kansen waren weliswaar voor Audacia maar dit is slechts jui chen voor korte termijn en levert geen punten op. Uit een fraai genomen vrije trap, die ove rigens discutabel was, maakte Eindhoven op slag van rust de 0-1. De sfeer op en rond het veld gaf wederom aan dat de tegenstander toch van een ander planeet komt waar wij het als plattelandbewoners moeilijk mee hebben. Uitgezonderd een schot op de paal van Richard Van Den Meijdenberg heeft het doel niet getrild... LouisVanDenMeijdenberg Uitslagen: Audacia 1-FC Eindhoven AV 1 0- 1Audacia 4-ZIGO 6 2-2 Programma zondag 1 maart SCI/FLYNTH 1 - Audacia 1 Oirschot V. 3 - Audacia 2 Audacia 3 - LSV 2 JongBrabant 5 - Audacia 4 JongBrabant 9 - Audacia 5 Audacia 6 - SC Olympus 5 Audacia VR1 - Nederwetten VR1 Het was alles of niets en het werd uiteindelijk niets. Zij werd namelijk teruggepakt en door haar krachtsinspanning zo kort voor het einde kon zij geen rol van betekenis meer spelen in de eindsprint die werd gewonnen door Marijke Groenewoud uit het Friese Hallum. Merel Bertens van Schaatsclub “De Vennen” is er helaas niet in geslaagd om een podiumplaats te veroveren tijdens het Nederlands Kampioenschap Marathon voor meisjes Junioren-B. Tijdens de wedstrijd op zaterdag 21 februari in Breda kwam zij als vijfentwintigste over de finish. Na al haar marathonsuccessen eerder dit sei zoen had Merel zich erg veel voorgesteld van de wedstrijd om het Nederlands Kampioen schap, waarvoor de vijftig sterkste rijdsters van Nederland waren geselecteerd. De wed strijd voor Junioren-B over slechts vijftien ronden was voor Merel echter niet selectief genoeg. Bij de Senioren is zij gewend aan zware wedstrijden over veertig of zelfs vijftig ronden die zij dan aan het einde met een demarrage of een eindsprint op kracht in haar voordeel kan beslissen. Bij het Nederlands Kampioenschap werd al in het begin duidelijk dat het wedstrijdverloop niet in het voordeel van Merel was. In een nerveuze wedstrijd met veel valpartijen keken 5 V' A r - PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 In de 15e en 16e eeuw ontdekten de renaissanceschilders de Anjer. Zij beeld den deze veelzijdige bloem vooral af bij verlovingsscènes. Later werd de Anjer ook veel gebruikt op religieuze schilde rijen. Bij deze schilderijen staat de Anjer symbool voor de heilige Maria of voor het lijden van Christus. Jarenlang zag je vooral rode, roze en witte Anjers. Maar inmiddels zijn er meer dan 500 soorten. Anjers zijn verkrijgbaar in alle denkbare bloemvormen en kleuren. Van diep- paars tot fluoriserend geel of zelfs met een combinatie van kleuren in één bloem. Kortom: met Anjers kun je alle kanten op! ratuur van ongeveer twintig graden. Als je elke vijf dagen het water in de vaas ververst, blijven ze langer mooi. Anjers kunnen slecht tegen direct zonlicht, zet de vaas daarom niet in de zon. Zet het boeket ook niet naast een fruitschaal. Rijpend fruit kan de Anjers namelijk snel laten verwelken. Van trainer bij de sportvereniging of bibliotheekmoeder op school tot activiteitenondersteuning bij senioren of regelmatig boodschappen doen voor de zieke buurman. Vrijwilligers voegen vrolijkheid en kleur toe aan onze samenleving. Hun inzet verdient waardering en respect. Vrijwilligers verdienen het om in de bloemetjes gezet te worden. De Anjer is een kleurrijke snijbloem met veel mogelijkheden. Dankzij de enorme diversiteit in kleuren en bloemvorm laat deze sterke bloem zich makkelijk combine ren met andere bloemen. Of het nu gaat om een klassiek boeket of een modern bloemwerk, Anjers stralen in elke creatie. De Latijnse naam van Anjer is Dianthus. Dianthus is afgeleid van de Griekse woorden Dios (God) en anthos (bloem); dus goddelijke bloem! De Anjer komt oorspronkelijk uit het gebied rond de Middellandse Zee. Al in de tijd van de Romeinen werd deze fascinerende bloem gebruikt om hoofdkransen van te maken. Daarnaast maakten de Romeinen hun parfum van deze frisse bloem. In de late middeleeuwen werd Frankrijk het wereldwijde centrum van de anjerteelt. Toen René van Anjou in 1434 heerser werd over de Provence, liet hij in de heuvels gigantische anjer- velden aanleggen. De Anjer is lang houdbaar, het is een bloem waar je met gemak meer dan ..8:15 Stf twee weken van kunt genieten. Om ook daadwerkelijk zo lang te kunnen genie ten, is een goede verzorging belangrijk. Zet ze daarom altijd in een schone, ruime vaas. Haal bij het schuin afsnijden drie tot vijf centimeter van de stelen af. Zet ze altijd in schoon water. Anjers voelen zich het beste thuis bij een kamertempe- Anjer, symbool voor vrijwilligers Vrijwilligers vormen een onmisbare hoeksteen in onze samenleving. Elk jaar zetten ruim 6,3 miljoen mensen zich belangeloos in voor mensen in hun om geving. Vrijwilligers verdienen het daarom als geen ander, om in het zonnetje gezet te worden! En hoe kan je dat beter doen, dan met bloemen? Bloemen brengen geluk en zorgen voor een positief gevoel. Wist je dat er ook een bloem is die symbool staat voor vrijwilligers? WEET VAN BLOEMEN EN PLANTEN! Jaarlijks viert Mijn Bloemist in de aanloop naar NLdoet (eind maart) de Mijn Bloemist Vrijwilligersweken. In deze weken roepen bloemisten hun klanten op om Vrijwilligers te bedanken met een Anjerboeket. Tijdens de Vrijwilligersweken is er dan ook een ruim assortiment Anjers beschikbaar bij de bloemisten, zodat voor ieder wat wils kan worden samengesteld. Zet ook vrijwilligers in jouw omgeving in de bloemen. Vind jouw dichtstbijzijnde winkel op www.mijnbloemist.nl. NZ Mijn Bloemist is een bloemenvakman in hart en nieren, die je herkent aan het Mijn Bloemist-logo.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7