Dubbel jubileumconcert Hartstikke bedankt CV De Durdraaiers bedankt Club van 50! Beginnen met hardlopen? Start to Run! Outsider Art in het Oude Kerkje Tiliander City Filmhuis draait de boekverfilming ‘The tree’ uit 2010 Jeugdfilm ‘Kikkerdril’ in Tiliander City Filmhuis Luuks poppentheater Theaters Oisterwijk Moergestel Bestuur en leden CV de Dors(T)vlegels Ourcfo Moergestel Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Voor alle informatie en reserveren voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Via deze weg willen wij graag iedereen bedanken voor de steun en de waardering die we mochten ontvangen gedurende de afgelopen carnaval. 35 jaar Budding Sound Big Band, onder leiding van Piet Van Campenhout. Honderden con certen, festivals, feesten en andere evenementen werden reeds door deze band verzorgd. Ze 12,5 jaar Factorium Big Band, onder leiding van Bas van Dun Deze band trad reeds vele malen op in Tilburg en omstreken. Een van de hoogtepunten was een concert in de Hall of Fame. Zaterdag 7 maart start bij Taxandria Atletiek in Oisterwijk een nieuwe cursus Start to Run. Na een zes-weekse cursus Start to Run kun je zo’n 25 minuten achter elkaar hardlopen. Enthousiaste trainers en gezellige loopmaatjes wachten je elke zaterdag op voor een energieke training in het bos of op de atletiekbaan. Samen werk je toe naar de afsluitende ‘Start to Finish’ trainingsloop op de zevende zaterdag. Je con ditie verbetert en dat voel je: je wordt steeds fitter! Elke kilometer verbrand je ook nog een flinke hoeveelheid calorieën. Wie heeft er nog een excuus om op de bank te blijven zitten? Ga mee naar buiten! Voor meer informatie over Start to Run of inschrijven kijk op www.starttorun.nl Een niet te missen evenement voor alle jazz en lichte muziek liefhebbers: 2 Big Bands, zang en vele solisten zorgen voor een swin gende avond. traden met veel succes op in Nederland en België. EVENEMENTEN IN TILIANDER De Ghesellen van den Spele Vrijdag 6 en zaterdag 7 maart 20.00 uur Entree: via www.toneeloisterwijk.nl Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com oog te staan met een vos en een hert! Lukt het Max en Jesse ook om kikkerdril te vinden Kaartjes kosten aan de deur 5,00. Ouders betalen 4,00. U kunt ook kaartjes via internet bestellen. Deze kosten 4,00 (exclusief 2,- per boeking). Binnenkort een jarige? Het is mogelijk om kinderfeestjes te vieren tijdens de maandelijkse woensdagfilms van het Tiliander City Film huis. Voor meer informatie of mogelijkheden kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen met 521 7220. ‘Kikkerdril’ draait in het Tiliander City Film huis op woensdag 18 maart om 13.30 uur. Zaterdag 7 maart 20.00 u. Factoriumzaal, Tilburg Het bestuur van Stichting het Oude Kerkje uit Middelbeers heeft een unieke expositie binnen haar kerkje weten te halen en wel op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart a.s Het betreft kunst gemaakt door mensen met een verstandelijke beperking die afkomstig zijn uit Oost- West- en Middelbeers, Oirschot, Best en Hilvarenbeek. Zij maken hun kunst werken bij Stichting Severinus, Lunet Zorg of Amarant. Sinds de jaren zeventig spreekt men over Outsider Art, een parapluterm voor vele vor men van ‘self-taught art’. OutsiderArt is een verzamelnaam voor kunstwerken die om ver schillende redenen buiten het reguliere circuit van academische opleidingen, galeries en musea worden geproduceerd. Outsiders werken niet in reactie op voorgangers of tijdgenoten of voor publiek, maar uit een eigen behoefte, voor hun plezier of omdat ze voelen dat ze dat moeten. Ze vormen dus geen historische stijl, stroming of school, maar een verzameling individuele scheppers. Niet zelden gaat het hierbij om visionair of mediamiek begaafde kunstenaars, verstandelijk gehandi capten, autodidacten, naïeven of anderszins ‘excentrieke’ scheppers. OutsiderArt kenmerkt zich door een geheel Op maandag 2 maart draait in het Tiliander City Filmhuis de film ‘The tree’ naar het boek van de Australische schrijfster Judy Pascoe. Na de plotse dood van haar vader vertrouwt de 8-jarige Simone haar moeder Dawn een geheim toe. Ze is ervan overtuigd dat haar vader haar via de bladeren van haar favoriete boom toefluistert en dat hij teruggekomen is om over hen te waken. Maar de nieuwe band tussen moeder en dochter wordt bedreigd wan neer Dawn een relatie begint met George, de loodgieter die wordt ingeschakeld om de wor- eigen, individuele creatieve aanpak of visie. Het verhaal van de maker diens leven, dromen en obsessies) is relevanter dan zijn plaats ten opzichte van andere kunstenaars of de kunst geschiedenis. Wat de OutsiderArt mist aan zelfreflectie wint zij aan fantasie en verbeel dingskracht, en daarmee aan toegankelijkheid Eigen podia voor de OutsiderArt zijn er niet. Outsiders zouden net als iedereen moeten con curreren om zich een plaatsje in de musea voor moderne of hedendaagse kunst te ver werven. Maar niet voor het Oude Kerkje, wij maken als bestuur graag een weekend vrij voor deze bijzondere vorm van kunst en stellen het Oude Kerkje daarvoor ter beschikking. We vragen de bezoeker een entree van 2,00 euro ten behoeve van het onderhoud aan het Oude Kerkje. Kinderen gratis. Deze bijzondere expositie is te zien op zaterdag 28 februari van 13.00 uur tot 17.00 uur en op zondag 1 maart van 11.00 uur tot 17.00 uur. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl. Of op www.facebook.com/oudekerkje tels van de boom te verwijderen. Omdat de takken van de boom tot in het huis komen en de wortels de funderingen dreigen te vernielen, moet de familie een afschuwelijke maar finaal bevrijdende keuze maken. ‘The tree’ draait in het Tiliander City Filmhuis op maandag 2 maart 2015 in Tiliander. Aan vang: 14.00 en 20.00 uur. Toegang bedraagt 6,50. Woensdag 18 maart draait er in Tiliander City Filmhuis de jeugdfilm ‘Kikkerdril’ Max gaat een nachtje bij zijn oma logeren omdat zijn grote broer Jannes naar het zie kenhuis moet om zijn amandelen te laten knippen. Jannus wil dat Max kikkerdril voor hem meeneemt naar het ziekenhuis, anders zal hij nooit meer praten. Max loopt weg en gaat in de natuur op zoek naar kikkerdril. Onderweg komt hij Jesse tegen, een meisje van zijn leeftijd, dat dierenverpleegster wil worden. Max vertelt haar over zijn zoektocht en Jesse besluit met hem mee te gaan. Ze vallen van het ene avontuur in het andere: ze zien een rups die gek loopt, ontmoeten een wees jongen die hen leert koeien te melken, een meisje dat varkens aait en ze komen oog in De verjaardag van Jan Klaassen en De heks is ziek Op woensdag 25 februari en woensdag 4 maart 2015 speelt Luuk Petersen van Luuks Poppen theater in Oisterwijk de voorstelling: "De ver jaardag van Jan Klaassen”en,De heks is ziek". De voorstelling begint om 15.00 uur. De verjaardag van Jan Klaassen Jan Klaassen gaat samen met zijn vriend Clown Jippy alles klaarmaken voor het feest. Jippy is uitgenodigd, maar mevrouw de Heks natuur lijk niet! En toch... De Heks is ziek Iedereen wordt wel eens ziek. Zelfs mevrouw de Heks. Maar, wie zorgt er dan voor haar? Natuurlijk, Jan Klaassen! Jan Klaassen had er geen idee van hoe dat zou zijn, maar.daar komt hij achter! „Spoken bestaan niet”, me vrouw de Heks, of toch? De voorstelling is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 jaar tot 104 jaar. De entree bedraagt 5.00 per persoon. Reserveren: telefoon 06 30 98 56 79. Luuks Poppentheater bevindt zich in het Na- tuurtheater in Oisterwijk. De entree is gratis, dit concert wordt aange boden door Factorium Tilburg. pHZ MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 25 FEBRUARI 2015 PAGINA 3 Draag jij onze vereniging ook een warm hart toe en wil jij ook toetreden tot de 'Club van 50* van CV De Durdraaiers? Stuur dan een mail naar info@de-durdraaiers.nl of bel naar 06-45838981 R. Donkers Kadovol Jan Franka Eetcafé 't Draaiboompje Basic-Cleaning B.V. Moergestel B.V. Medos Moorman automobielbedrijf Hendrikx Matrijzengroep Frank Kouwenberg Pieter van Opbergen T.B.H. Timmerwerken B.V. Sleuven-hak-sloopbedrijf van de Ven Wim Claassen Montage Geert Claassen Sr. Boomkwekerij J. van Roessel Stal Dirkx Robert-Jan van Korven Aannemersbedrijf van der Zanden B.V. Twan Vugts Hans Ria Britt, Anouk Luuk Sjaan Rijnen Van Doormaal Bouwservice Schildersbedrijf Kerkhof Knaagdierenpension de Konijnenherberg Durdraaierinnekes Rozep-hoeve Gerrithoeve Ad Piet De Lindehoef Kort voor carnaval hebben we onze eigen Club van 50 opgericht. Deze is bedoeld om een spaarpotje aan te leggen zodat onze Raad van Elf er altijd tiptop uitziet. Inmiddels hebben zich al ongeveer 30 leden aangemeld, die jaarlijks 50 euro doneren. En daar zijn wij als vereniging uiteraard erg blij mee en dankbaar voor. Wil je weten wie deze sponsoren zijn? Hierna tref je ze allemaal aan.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3