^91 Audacia- nieuws Merel Bertens is Zuid- Nederlands Kampioen Marathon Celtic Night 3 in 1 bij GUO met Femhill, Lakshmi en Carmina De Familie Bruinsma keert terug in Tiliander in de nieuwe klucht van de Ghesellen van den Spele Tweedehandsmarkt Boxtel Informatieavond op het Kempenhorst College Frisse neus halen met nordic walking tocht door de Oisterwijkse bossen en vennen ik Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Voor alle informatie en reserveren voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Reden genoeg dus om in te checken in dit hotel, waar alles anders verloopt dan gepland. Programma zondag 22 februari: Audacia 1 - FC Eindhoven AV 1 Audacia 4 - Zigo 6 14:30 10:00 ’Wie van de drie’ is een kluchtige komedie, doorspekt met droge humor waar naast de familie Bruinsma allerlei andere komische types van diverse pluimage de revue passe ren. Voor de rollen van Sjef en Truus tekenen opnieuw gastspeler Huub van den Boogaard ‘Wie van de drie’ van de Ghesellen van den Spele vindt plaats op vrijdag 6 en zaterdag 7 maart 2015 in Tiliander. De voorstelling begint om 20.00 uur. de kaartjes zijn te op www.toneel- oisterwijk.nl Op haar Celtic Night op zaterdag 28 februari vanaf 20.00u in Tiliander brengt concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk drie concerten op één avond samen, met internationale topmuzikanten uit de Keltische muziekscene: kwartet Femhill rond superzangeres Julie Murphy uit Wales, harpiste Lakshmi met Celtic ballads en Engels/Iers Carmina dat voor de gelegenheid als kwintet aantreedt, met uillean piper van wereldklasse die vanuit de Ierse westkust invliegt. Behalve Keltische muziek lopen de female leadvocals van de drie frontvrouwen als rode draad door de avond. Daarentegen zijn instru mentarium en artistieke uitvoering optimaal gevarieerd. Kortom: alle ingrediënten voor een zinderende, afwisselende Celtic Night. uur sluiten we de deuren. Voor de prijs hoeft u het niet te laten: entree is slechts 1, - per persoon; kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Dus graag tot ziens! Voor de echte koopjesjagers: entree het laatste uur voor 0,50. Ook kan u vanaf nu al een of meerdere markt kramen reserveren voor onze Grote tweede hands buitenmarkt welke wij gaan organiseren op zondag 28 juni 2015. Op vrijdag 6 en zaterdag 7 maart 2015 brengt de Ghesellen van den Spele de komedie Familie Bruinsma in de bocht - ’Wie van de drie’ van Carl Slotboom onder regie van Hariëtte Pijnenborgh. Dit betekent een hernieuwde kennismaking met de Familie Bruinsma. Twee jaar geleden maakte deze kleurrijke familie een camping op de Veluwe onveilig. Dit keer is een hotel aan de beurt. Sjef Bruinsma besluit namelijk, samen met zijn vrouw Truus en zoon Boris en op kosten van de woningbouwstichting, er zijn intrek te nemen, omdat er thuis een dringende ren- novatie plaatsvindt: het plaatsen van een nieu we schuurdeur. Op 6,7 en 8 februari streed Thomas van Dijk in Deventer om het Nederlands Kampioen schap Allround voor jongens Junioren-A. Vooral op de twee kortste afstanden mengde hij zich in de strijd om de afstandsmedailles. Op de 500 meter werd hij met een tijd van 38.09 vierde en op de 1000 meter werd hij zevende in een nieuw persoonlijk record van 115.89. Samen met de vijftiende plaats op de 1500 meter (tijd 159.62) en de twaalfde plaats op de 5000 meter (7:42.44) was dit goed voor de twaalfde plaats in het eindklassement. Op zondag 22 februari organiseert vogelvereniging “Ons Ideaal” een gezellige Tweedehandsmarkt in Gemeenschapshuis “de Rots” Nieuwe Nieuwstraat 7 te Boxtel. Wederom zal de gehele benedenverdieping omgetoverd worden tot een grote markplaats met een grote verscheidenheid aan artikelen die zeker de moeite waard zijn voor een tweede leven. Er zullen ruim 70 tafels volgepakt staan met tweedehands goederen van een bijna even zo groot aantal particulieren die hun waren te koop aanbieden. De zaal is open vanaf 13.00 uur en om 16.00 De trouwe bezoeker van de Ghesellen van den Spele weet dat waar de familie Bruinsma ver schijnt, het nooit meer saai zal zijn. Zo ook in dit doorgaans rustige en chique hotel, waar Sjef, Truus en Boris, ieder op hun eigen wijze, voor behoorlijk wat leven in de brouwerij zor gen. Als afsluiting van een druk schaatsweekend namen op zondagavond 8 februari in Tilburg dertien leden van “De Vennen” deel aan een langebaanwedstrijd. Hier werden persoonlijke records verbeterd door Harry Sonnenschein, Sanne van Duijnhoven (2x), Loïs op ’t Hoog (2x), Veerle van Hulten, Hilde van Hulten, Jan op ’t Hoog, Marco van Duijnhoven, Julian Haans, Martijn Weber (2x), Thom Botermans (2x) en Jochem van Hulten. Het nieuwe per soonlijke record van 59.66 op de 500 meter was voor Hilde van Hulten bovendien goed voor promotie naar de zesde klasse van de meisjes Pupillen. lijk bos. Wij bieden de wandelaar de mogelijkheid tot een korte route (ca. 6 km) met een rustig tempo of een langere route (ca. 9 km) waarbij we aardig doorstappen. Een aantal keren zal de gids u iets vertellen over de natuur en het gebied, zodat u de omge ving nog intenser zult beleven. Heeft u geen NW stokken en wilt u toch mee lopen, geen enkel probleem, u bent van harte welkom. Aanmelden is niet nodig en de wan deling is kosteloos. Graag heten de gidsen Ad van Opstal, Ad Smits, Christien Hermsen en Elly Aarts u op 22 februari a.s. van harte wel kom op deze prachtige wandeling! Mocht u interesse hebben in meer IVN-wan- delingen ga dan naar www.ivnoisterwijk.nl www.lnmh.nl nog slechts twee wedstrijden op het program ma, bijna niet meer kan ontgaan. Bij de Mas- ters-2 deed Jan op ’t Hoog goede zaken door in de wedstrijd over veertig ronden als achtste te eindigen. en vaste speelster Nel Persoons. De rol van zoon Boris wordt ingevuld door de nieuwe jonge speler Jorn Poulize. Zij zullen samen met de vaste cast van De Ghesellen van den Spele aangevuld met nóg twee nieuwe spelers én een gastspeelster, hun beste beentje voor zetten om de bezoeker een gezellig toneel- avondje te bezorgen. Merel Bertens (midden), gehuldigd als Zuid-Nederlands Kampioen Marathon. In het weekend van 7 en 8 februari waren leden van Schaatsclub “De Vennen” op verschillende ijsbanen actief. Merel Bertens werd in Breda Zuid-Nederlands Kampioen Marathon bij de meisjes Junioren-B en won daarna ook nog de tiende wedstrijd van de marathoncompetitie voor Senioren. Thomas van Dijk werd in Deventer twaalfde tijdens het Nederlands Kampioenschap Allround voor jongens Junioren-A. Tot slot werden in Tilburg vijftien persoonlijke records aangescherpt en promoveerde Hilde van Hulten naar de zesde klasse. Tijdens het Zuid-Nederlands Kampioenschap Marathon op zaterdag 7 februari was het op de ijsbaan van Breda erg koud en als gevolg van de eerdere wedstrijden in de jongere jeugd- categorieën was de kwaliteit van het ijs verre van optimaal. Hoewel de wedstrijd voor Junio ren-B over slechts veertien ronden werd ver reden (Merel is bij de Senioren wedstrijden over veertig ronden gewend), had Merel Bertens toch de zware omstandigheden die zij graag wenst. Merel maakte de wedstrijd bovendien extra zwaar door vaak en hard op kop van het peloton te rijden. In de eindsprint was zij vervolgens oppermachtig, zodat zij na afloop gehuldigd werd als de nieuwe Zuid- Nederlands Kampioen Marathon. Dankzij deze titel is zij bovendien verzekerd van deel name aan het Nederlands Kampioenschap dat op 21 februari in Breda zal worden gehouden. Later op de avond ging Merel ook nog van start in de tiende wedstrijd om de Zuid-Neder- landse Marathoncompetitie voor Senioren. Na de tweede plaatsen in de twee voorgaande wedstrijden was Merel er op gebrand om deze wedstrijd over veertig ronden te winnen. Ondanks vele uitlooppogingen slaagde nie mand erin om uit het peloton te ontsnappen. In de voorlaatste ronde manoeuvreerde zij zich in een uitstekende positie voor de eind sprint die zij vervolgens won. Door deze over winning is de puntenvoorsprong van Merel zo groot geworden dat haar de overwinning in het eindklassement van de competitie, met GUO heeft tickets voor haar Celtic Night 3 in 1 in voorverkoop via www.guo.inoisterwijk.nl, telefonisch op 5217220 en op vrijdagavonden tussen 18.00 en 20.30 aan de balie in Tiliander ter plekke. Voor zover voorradig verkoopt GUO tickets op 28 februari vanaf 19.00 uur. Om ouders van kinderen uit groep 8 te kunnen informeren over zaken met be trekking tot onderwijs- en schoolkeuze voor het voortgezet onderwijs, organi seert het Kempenhorst College in Oir- schot op 24 februari een informatie avond. Op het schoolkeuzeproces dat menig kind en ouder aan het doorlopen is, kan deze avond een belangrijke aan vulling zijn. Tijdens deze avond worden de ouders op de hoogte gebracht van de mogelijkheden op het Kempenhorst College. Ook kan men terecht voor algemene en persoonlijke vragen. Kinderen uit groep 8 zijn ook van harte wel kom. Voor hen wordt een aantal minilesjes gegeven. Ouders en kinderen hoeven zich niet vooraf voor deze avond aan te melden. Geïnteresseerde ouders zijn van harte welkom aan de Eikenbussel 1 in Oirschot. De avond begint om 19.30 uur. Wilt u uw kind op het Kempenhorst College aanmelden, dan kan dat op: 9 t/m 13 maart: tussen 8.30 uur en 16.30 uur; 9,10,11 maart: tussen 19.00 uur en 20.30 uur. Georganiseerd door IVN Oisterwijk e.o. en LNMH Haaren 22 februari 10.00 uur Start: Parkeerplaats Belvertshoeve, Scheibaan 13, Oisterwijk In navolging van de succesvolle Nordic Wal king tocht van de voorgaande jaren over de Kampina en Loonse en Drunense duinen gaan we dit jaar naar de Oisterwijkse bossen en vennen. De meeste mensen hebben al wel eens een wandeling gemaakt in de Oisterwijkse bossen en vennen en daarom kiezen we voor een ande re invalshoek. We lopen langs het Staalbergven en het Groot en Klein Aderven. Brengen een kort bezoek aan het Natuurtheater. De lange tocht gaat langs het van Esschenven en het Witven. Geniet van de prachtige kleuren en weidse gezichten over de vennen, die ieder moment weer anders zijn. Tijdens deze wan deling ziet u duidelijk verschil in bosopbouw. Van Productiebossen tot natuurlijke bossen. Natuurmonumenten streeft naar meer natuur- PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 FEBRUARI 2015

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7