Zondag 1 maart: 14de Rico Salvettiloop in ons dorp Gèssel Treft organiseert De Muziekquiz Tl Supergezellig carnavalsconcert Seniorenorkest en meezingkoor 9e Moergestelse Vlooienmarkt Insectencursus van IVN Oisterwijk Tiliander City Filmhuis draait de boekverfilming ‘The tree’ uit 2010 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Allemaal erg leuke evenementen om aan te werken, maar we beginnen dit jaar met De Muziekquiz. O ja, denk je nou dat je echt niet genoeg van muziek weet dan kun je ook gewoon binnenlopen voor een gezellig drankje. Want ook daar houden wij wel van. Iedereen dit zich wil inschrijven kan dat doen op de Facebookpagina van Gèssel Treft (www.facebook.com/gesseltreft) of kan zijn aanmelding (deelnemersnamen, een team naam en een telefoonnummer) mailen naar: gesseltreft@outlook.com Wij hebben er in ieder geval erg veel zin in en hopen op een grote opkomst, zowel het aantal deelnemers als het aantal toeschouwers. Tot 6 maart? Op zondag 1 maart zal op het bekende Roef! terrein in Moergestel precies om 11.00 uur voor de veertiende maal het startschot klinken voor de Rico Salvettiloop over een afstand van 5, 10 en 15 kilometer. De wedstrijd over de 10 kilometer maakt ook dit jaar deel uit van het bekende ZLM wegcircuit Midden Brabant en zal daardoor ook een groot aantal KNAU wedstrijdatleten trekken. Het parcours gaat zoals gewoonlijk weer door de bossen van Oisterwijk en Moergestel en is bijna geheel verhard. Voor veel Moergestel- naren zal het een bekend gebied zijn, maar het leveren van een sportieve prestatie met zovelen voegt misschien toch weer iets toe aan die prachtige omgeving. De start is ook dit jaar weer op het Roefterrein, Stokeind 13 te Moergestel. Er zijn daar volop kleedruimtes en douches aanwezig. Ook op de voortreffelijke internetpagina ricosalvetti- loop.inoisterwijk.nl kan men volop informatie vinden over o.a. bereikbaarheid van het start- terrein en alles wat u nog meer zou willen weten. “Stichting Gèssel Treft is een groep vrijwilligers die gewoon leuke dingen organiseren in Moergestel”: gaat Maarten verder. “Zo orga niseerde we vorig jaar de silent disco en BBQ- pop, wat we ondanks het onweer op zondag toch als een succes kunnen zien. Dit jaar gaan we een stap verder en organiseren we veel meer. We organiseren Dweilpop op 1ste paas dag, een samenwerking met De Brouwer, De Klaore en ’t Centrum waar in één middag 6 Er is dus de mogelijkheid om uit drie afstanden te kiezen nl. 5,10 en 15 kilometer. Maar zoals gezegd, de wedstrijdlopers van het ZLM weg circuit zullen alleen kunnen starten op de 10 kilometer. Maar ook voor de puur recreatieve loper uit Moergestel en wijde omgeving, die bands zullen optreden. Het publiek wordt geleid door de muziek en verhuist dus van kroeg naar kroeg. En natuurlijk zijn we al weer volop bezig met de organisatie van BBQpop 2015 (waarschijnlijk 28 en 29 aug.) Voor wie dus pas opruiming heeft gehouden of nog wat oude spullen kwijt wil, is dit dus een mooie kans om zich nu al in te schrijven voor deze vlooienmarkt. De huur van een marktkraam bedraagt 17,50 inclusief boven zeil. De vlooienmarkt is geopend van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,00. Voor verdere inlichtingen en kraamhuur kunt u contact opnemen met: T. Moorman, tel: 06-20802389, e-mail: a.j.m.moorman@home.nl Graag bellen na 18.00 uur. CV de Dors(T)vlegels Dit jaar is er een wijziging in het parcours. De Hondsbergselaan wordt nu vanaf het ter rein van de Hondsberg meteen overgestoken en de omloop leidt nu via de rustige Wilhel- minalaan, Emmalaan en Waldemarlaan naar het fietspad op de Oisterwijkseweg. De ver wachting is dan ook dat het parcours weer wat sneller zal blijken te zijn. De Rico Salvettiloop is dus een prima mogelijkheid om te peilen hoe het met de conditie gesteld is na een peri ode van wellicht wat minder trainingsarbeid dan normaal in deze winterse periode. En voor de KNAU- wedstrijdatleten is het weer een mogelijkheid om op de tien kilometer een goede uitgangspositie te veroveren voor het klassement in het ZLM wegcircuit. tels van de boom te verwijderen. Omdat de takken van de boom tot in het huis komen en de wortels de funderingen dreigen te vernielen, moet de familie een afschuwelijke maar finaal bevrijdende keuze maken. ‘The tree’ draait in het Tiliander City Filmhuis op maandag 2 maart 2015 in Tiliander. Aanvang: 14.00 en 20.00 uur. Toegang bedraagt 6,50. IVN Oisterwijk wil daarom aan deze belang rijke diergroep aandacht schenken door de Basiscursus Insecten te organiseren. De cursus wordt gehouden in wijkcentrum Pannenschuur ,Lavendelweg 9 te Oisterwijk en bestaat uit 8 theorielessen op maandagavond en 4 excursies op de zaterdag en 1 nachtvlin- derexcursie. Begin van de cursus is 30 maart 2015. Is uw interesse gewekt en wilt u meer weten, kijk dan op de website www.ivnoisterwijk.nl. onder Cursussen, vervolgens Insectencursus. U kunt ook telefonisch informatie krijgen via 590 3970. www.ivnoisterwijk.nl Na afloop is er voor iedere loper, zoals elk jaar sportdrank en soep aanwezig. Men krijgt ook een speciale, fraaie herinnering uitgereikt. Daarnaast zijn er prijzen voor zowel de snelste man als vrouw op de drie afstanden. Rico Salvetti was jarenlang trainer en belang rijke animator van de loopgroep in Moergestel. In februari 2001 overleed hij door een nood lottig verkeersongeval. Uit respect voor zijn persoon, zijn grote inzet en vriendschap werd ter herinnering aan hem in februari 2002 de eerste Rico Salvettiloop georganiseerd. Dit jaar vindt alweer de veertiende editie plaats. Kort na afloop zullen de uitslagen weer op dezelfde internetpagina verschijnen. In Moergestel Nieuws zal na afloop ook aandacht besteed worden aan bijzondere prestaties van dorpsgenoten. Het inschrijfgeld bedraagt: bij voorinschrijving 5.-, en bij na-inschrijving 8.-. Let wel; voorinschrijving is slechts mogelijk tot 23 februari en stopt wanneer er 400 voorinschrij- vers zijn. Na-inschrijving blijft mogelijk op zondag 1 maart vanaf 10.00 uur. Ook via www.inschrijven.nl is het mogelijk een korting op het inschrijfgeld te verkrijgen. prestaties niet als belangrijkste doel ziet, biedt de Rico Salvettiloop een prima mogelijkheid om sportief op deze zondagmorgen bezig te zijn. Ook de supporters zijn natuurlijk van harte welkom. Het was weer bijzonder gezellig, afgelopen donderdag tijdens het jaarlijkse Carnavalsconcert van Seniorenorkest Tilburg. Bijgestaan door het Moergestelse meezingkoor ‘Agge Mar Weg Bent’ (foto) en het Dixie Kliekske werd het een muzikaal feest van herkenning! Foto: Jozef Meijs De organisatie gaat er van uit dat ze ook dit jaar er in zal slagen om samen met enkele, veelal Moergestelse sponsors, van dit winterse loopfestijn een bijzondere, sportieve gebeur tenis te maken. Maandag 6 april, Tweede Paasdag Het is alweer voor de 9e maal dat C.V. de Dorstvlegels in Moergestel een vlooi enmarkt organiseert. Deze vlooienmarkt is door het grote succes van afgelopen jaren niet meer weg te denken in Moergestel. Dit is te danken aan alle standhouders en de vele bezoekers die onze vlooienmarkt in al deze jaren bezochten. En natuurlijk omdat de Moergestelse Vlooienmarkt nog steeds een echte ouderwetse vlooienmarkt is gebleven, waar uitsluitend tweedehands goederen te koop aangeboden mogen worden. Als de weergoden ons dit jaar goed gezind zijn, wordt het weer een fantastische markt die nog steeds groeiende is en elk jaar ruim duizend bezoekers trekt. Deze negende Moergestelse Vlooienmarkt zal plaats vinden op maandag 6 april (Tweede Paasdag) op het St. Jansplein. Op maandag 2 maart draait in het Tiliander City Filmhuis de film ‘The tree’ naar het boek van de Australische schrijfster Judy Pascoe. Na de plotse dood van haar vader vertrouwt de 8-jarige Simone haar moeder Dawn een geheim toe. Ze is ervan overtuigd dat haar vader haar via de bladeren van haar favoriete boom toefluistert en dat hij teruggekomen is om over hen te waken. Maar de nieuwe band tussen moeder en dochter wordt bedreigd wan neer Dawn een relatie begint met George, de loodgieter die wordt ingeschakeld om de wor- IVN-Oisterwijk organiseert voor de derde achtereenvolgende keer (en tevens voorlopig laatste keer) een Basis Insectencursus. De reden voor de IVN om deze cursus te organiseren is onder meer dat insecten een ondergewaardeerde diergroep is en door veel mensen als lastige wezens worden beschouwd. Onbekend maakt namelijk onbemind. Hier wil IVN iets aan doen. Om alvast een begin te maken: insecten behoren tot de dier groep met de meeste soorten op aarde en staan aan de basis van vele voedselketens. Zonder insecten geen bestuiving en dan ook geen vruchten en zaden. Meer nog, insecten schep pen de voorwaarden voor het menselijk bestaan. Het belang van insecten is hiermee in enkele zinnen duidelijk gemaakt. Maar insecten heb ben ook andere waarden.Zo kunnen ze nuttig, schadelijk ,mooi, lelijk en sinds kort ook lekker zijn. Insecten communiceren op grote afstand met elkaar door geurstoffen, ze zijn meesters in het camoufleren, ze kunnen zich op veel verschillende wijzen voortplanten (uit rupsen ontstaan dieren die er geheel anders uitzien en toch dezelfde genen hebben). Er valt dus heel veel over insecten te vertellen, te leren en te ontdekken. Op 6 maart zal je op de Bosstraat 1B in Moergestel de hersenen horen kraken, dan organiseert Gèssel Treft namelijk De Muziekquiz. “Als iedereen roept dat ze zoveel verstand hebben van muziek, dan willen wij dat wel eens testen!” geeft Maarten Lapien, voorzitter van Gèssel Treft, aan. “En we gaan de boel eens flink aan de tand voelen” wilde hij er nog wel toevoegen. Het idee achter De Muziekquiz is het organi seren van een leuke avond, maar dat wil niet zeggen dat de quiz heel erg makkelijk gaat zijn. Het zullen 4 ronden zijn van vragen, muziekfragmenten maar ook videoclips. De strijd zal gaan tussen teams, welke moeten bestaan uit 2 deelnemers. Er is dus ruimte voor overleg. Vragen over de muziekperiode van the fifty’s tot nu, dus iedereen kan mee doen! En dat is ook wat Gèssel Treft voor ogen heeft; Muziek is tenslotte een bindende fac tor! PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 FEBRUARI 2015 HM MKHMMHHI HHHHHHHHHHHHHHHi ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■MMHMMMMMMHMHHMMNMMMMMKMMMHMMHHHBMMHHHMHMBMHMKnMSafi MMMnMMHHHHMnMWSKMMHMnManHHMMHMHMHMHHHHI 183

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3