QOEF! Vrijwillige zorg in de laatste levensfase Audacia- nieuws Paul de Groot Nederlands Kampioen Freeride 2015 in Tignes Promotie en NK kwalificatie voor schaatsers van “De Vennen” Gewijzigde openingstijden Bibliotheek tijdens carnaval Basisschoolleerlingen krijgen tennistraining tijdens gymles Help Alzheimer overwinnen. Dan hoeft niemand zichzelf te verliezen. 0 i .09:45 Voor meer informatie: www.mtvstokeind.nl www.alzheimer-nederland.nl MTV Stokeind en zich inschrijven voor de tennisles, ontvangen een tennisracket. Daarnaast ontvangen zij een consumptiekaart van de club. Ook huidige jeugdleden, die een vriendje of vriendinnetje aanbrengen, ontvan gen een consumptiekaart. Programma zondag 8 februari: EMK 1 - Audacia 1 RKDSV 3 - Audacia 2 Audacia 3 - Helvoirt 3 Nevelo 6 - Audacia 5 Audacia 6 - SVSOS 4 Audacia VR1 - Taxandria VR1 Bij de foto: Veerle van Hulten, promotie naar klasse 5. Wilt u zich hiervoor één a twee nachten inzet ten? Meldt u dan bij Contourdelwem, telefoon 549 86 48 en vraag naar de coördinatoren van de ‘Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg’. ROEF! HANDBAL Uitslagen: HR Roef OHC 18-12; El Mixed- up - Roef 7-0; Cl Dongen - Roef 13-10; Bl HMC - Roef 11-15; DS HMC - Roef 14- 16. Donderdag 5 februari HR 21:30 Roef-White demons Zaterdag 7 februari El 09:30 Roef-Dongen Dl 10:15 Roef-Tremeg Cl 11:00 Roef-Taxandria BI 12:00 Roef-Taxandria Zondag 8 februari DS 10:30 Roef-HCB HS 11:40 Roef-RAC Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! .09:00 .09:45 .10:30 .11:30 14:30 11:00 12:30 10:00 10:00 11:00 ri weer veel rijders in om een persoonlijk record (PR) aan te scherpen. Door de schaatsers van “De Vennen” werden in zestien ritten ze ven records verbeterd. Veerle van Hulten was op de 1500 meter zelfs ruim elf seconden sneller dan haar oude record. Haar tijd van 2:52.42 was bovendien 0.58 seconde sneller dan de limiet voor promotie naar de vijfde klasse bij de meisjes Junioren-B. Hieronder alle gereden tijden: Hilde van Hulten reed 1:00.34 (PR) op de 500 meter en 125.76 (PR) op de 700 meter. Marlijn Weber en Thom Botermans reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Martijn 56.72 en 1:55.97 (PR); Thom 57.17 en 1:55.64 (PR). 5 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Bas Beex 47.17 en 221.08Julian Haans 48.09 (PR) en 2:42.53; Wouter Weber 51.13 en 2:38.98; Veerle van Hulten 52.23 (PR) en 2:52.42 (PR en promotie); Koen Barten val en 2:48.20. Nadat Thomas van Dijk zich een week eerder had geplaatst voor deelname aan het NK Pure Sprint, mocht hij op 24 en 25 januari in Breda deelnemen aan de laatste landelijke kwalifi catiewedstrijd voor het Nederlands Kampioen schap Allround dat van 6 tot en met 8 februari in Deventer zal worden gehouden. Tijdens deze wedstrijd streden drieëntwintig rijders uit het gehele land om de laatste acht start- plekken op het NK. Door met 38.41 de tweede tijd op de 500 meter en met 1:58.64 de derde tijd op de 1500 meter te rijden, had Thomas zich aan het einde van de eerste dag met een tweede plaats in het tussenklassement een prima uitgangspositie verworven. Op zondag avond 25 januari kon hij zich een twaalfde tijd (4:16.03) op de 3000 meter veroorloven. In het eindklassement over drie afstanden was hij namelijk vierde en dus gekwalificeerd voor het Nederlands Kampioenschap. Hier zal hij vooral in de strijd om de afstandsmedailles op de 500 meter een belangrijke kandidaat zijn. Nadat de op de Ireen Wüst Ijsbaan gereden tijden gedurende enkele weken waren tegen gevallen, slaagden er op zondagavond 25 janua- De Dutch Freeride Week is er voor alle Nederlanders die van diepe sneeuw houden en af kunnen dalen buiten de gebaande pistes. Freeride is een spectaculair onderdeel van de skisport. Alle rijders starten op een steile helling en mogen hun eigen lijn bepalen. ContourdeTwern gaat deze zorg ook in de nacht bieden Wanneer het einde van een leven nadert, is het fijn om thuis te kunnen zijn. In een ver trouwde omgeving, met je eigen mensen in de buurt. Maar soms is de zorg voor naasten een te zware opgave. In diverse Middenbrabantse gemeen ten kunnen cliënten en mantelzorgers dan rekenen op thuiszorg en op de vrijwilligers ‘palliatieve terminale zorg’ van Contourde Twern. Tot nu toe boden vrijwilligers in de informele zorg meestal overdag hulp. We constateren dat er ook in de nachten behoefte is aan hulp. Een vrijwilliger: “Werken In het weekend van 24 en 25 januari kwamen schaatsers van “De Vennen” op verschillende ijsbanen in actie. Thomas van Dijk kwalificeerde zich in Breda voor deelname aan het Nederlands Kampioenschap voor A-Junioren en Veerle van Hulten promoveerde in Tilburg naar de vijfde klasse. in de nachten bij mensen in de laatste levens fase is een bijzondere ervaring. Dat je nodig bent en dat je bij het laatste stukje van iemands leven wordt toegelaten, is hartverwarmend. Je vervult een ‘er zijn functie’ en dat is vaak voldoende om de terminale cliënt te onder steunen en de mantelzorger even rust te gun- nen. In de week van carnaval hanteert de Bibliotheek Moergestel gewijzigde ope ningstijden. De Bibliotheek Moergestel is op maandag 16 februari de gehele dag gesloten. Vanaf dinsdag 17 februari gelden de reguliere openingstijden. Kijk op www.bibliotheekmb.nl voor meer informatie. Het is aan de jury die punten toekent voor snelheid, sprongen en skitechniek. De Dutch Freeride Week van 2015 vond plaats in het skigebied “Espace Killy” van Tignes en Val d’Isere in Frankrijk. Dit is niet voor niets: Espace Killy is zonder twijfel één van de vetste freeride gebieden ter wereld. De wedstrijd bestaat uit 2 rondes, een kwali ficatie en een finale, die op twee verschillende dagen en eventueel verschillende hellingen plaatsvinden. Paul de Groot (Moergestelse vooropleiding bij Bienekebolders) afgestudeerd als leraar lichamelijke opvoeding in Amsterdam heeft van skiën zijn passie en zijn werk gemaakt. Hij heeft alle skidiploma’s behaald en heeft zich gespecialiseerd in het Freeriden. Paul werkt nu bij CMH Benelux waar hij helikop- ter-skireizen verkoopt naar Canada. Zijn laatste internationale wedstrijd afgelopen 12 januari was in Verbier Zwitserland waar hij een 8e plek behaalde wat voor een ”Flat- lander” uitzonderlijk is te noemen. Voorafgaand aan het Nederlands Kampioen schap was hij daarom favoriet en lag de druk hoog. Met een gewaagde en snelle lijn met veel hoge sprongen wist hij de concurrentie voor te blijven. Zijn vriendin Tijn Vuijk met wie hij in sep tember in Chili en in december nog in Canada heeft geskied wist ook beslag te leggen op de eerste plek bij de Dames. Een gouden koppel dus! Binnenkort krijgen de basisschoolleerlingen van zowel De Vonder als De Bienekebolders tijdens een gymles een tennistraining. Deze les zal bij MTV Stokeind gegeven worden door een bevoegde trainer. De leerlingen krijgen hier nadere informatie over via de basisschool. Vervolgens worden ze in de gelegenheid gesteld om drie keer (gra tis) mee te doen aan de instuif op woensdag middag. Trainer Mamick zal de aspirant-leden op speelse wijze laten proeven van de tennis sport. Kinderen die besluiten lid te worden van Herkent u deze nog? 24 januari jl. stonden wij met onze vrienden bij u voor de deur met het Pierewaaiersbloaike in onze handen. Hierbij deden wij de welbekende collecte. Wij zijn blij verrast dat we kunnen vaststellen dat we in een rijk rijk wonen. Middels deze weg willen wij iedereen in ons Pierewaaiersrijk bedanken voor uw gulle gift. Hopelijk helpt ons krantje u op weg richting carnaval en vinden wij elkaar in ons Pierewaaiersrijk! Alaaf! nance t>. ivei IVakl ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 PAGINA 7 MSMMM alzheimer nederland

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7