Oproep voor selfie ROOIJAKKERS Carnavalsconcert Seniorenorkest Tilburg Pieregeblèr: Meej mekaar ist vur mekaar! ADDY ROOIJAKKERS De prinsen stellen zich voor! René Bruurs beste schutter bij Gilde St. Catharina Vervolg van de voorpagina Op de hoogte blijven van nieuws uit eigen dorp? 'Moergestel-Nieuws'! Bouw- onderhoudswerk Schuttingen Bestratingen Grondwerk Tel. 06 53 I 7 67 25 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 PAGINA 5 Gilde St. Catharina Moergestel e-mail: klusbedrijflbr@home.nl www.lbr-klusbedrijf.nl Commissie Pieregeblèr Anke, Jaap, Koen, Lotte de beelden nog en zullen we de Pierewaaiers ook met carnaval nog vaak horen en zien. Zij wonnen de prijs voor de beste presentatie. De Kammeraoj hoorden de “hoem-pa-pa” en toonden zich in gewaagde rugby-outfits. Geen decor van deze heren en dames, maar wel een echte ‘Haka’. De wereldberoemde dans van het Nieuw-Zeelandse rugbyteam, die in de uitvoering van de Kammeraoj zeer overtuigend overkwam. De Olivierders deden voor de eerste keer mee met het Pieregeblèr en sloten deze avond spec taculair af. Ze zagen eruit als kabouters, maar toonden zich grote entertainers. “Het was weer eens een feest, de Olivierders zijn geweest”, zongen zij en ze hadden het gelijk aan hun zijde. De mensen in de zaal joelden en juichten voor deze geweldige groep carnavalsvierders. Bedankt Via deze weg willen wij nogmaals alle vrijwil ligers, medewerkers, sponsors en het publiek bedanken voor een zeer gezellige avond. Wij wensen iedereen heel gezellige en muzikale carnavalsdagen toe. U heeft eerder in deze krant een oproep van buurtvereniging ’t Rootven gezien voor een prijsvraag voor de Opstoet 2015. Twee weken geleden hebben we u kunnen melden dat er vele inzendingen waren binnengekomen, waardoor wij blij verrast waren. Voor ons was het hiermee meteen duidelijk: Meej mekaar ist veur mekaar! Punten Gemiddelde .223-14,867 .222-14,800 .219-14,600 e-Sfels Ca: SMC presenteert Carnaval 2015 Carnaval 2015 in Moergestel komt er weer aan. Om u alvast een beetje in de stemming te brengen, stellen we als Samenwerkend Moer- gestels Carnaval (SMC) alvast elke week een prins aan u voor. Vandaag is het de beurt aan de vereniging die dit jaar zijn 44-jarig jubileum viert. Ben je nieuwsgierig geworden, lees dan snel verder! Wie bende gij? Ad Bakkers Waor komde gij vandaon? Uit de Haghorst, maar woon al weer 25 jaar in Gèssel Wè doede vur de kost? Elektricien Bij welk clubke heurde gij? Ik ben veurzitter van CV de Dors(T)vlegels Waor zedde gullie thuis meej carnaval? Bij ‘t Centrum Hoe denkte gij over de carnaval van tweeduuz- endvèftien? Ik denk dè we meej de camaval heel veul leut en plezier gaon maoke in ons mooie durpke Gèssel Wè is het urste wè gij denkt bij 't motto Meej mekaar ist vur mekaar? Dan zie ik zó vur me dè we meej z’n allen een gróót fist gaon maoken, en dè we nao de camaval kunnen zeggen: meej mekaar was’t vur mekaar! Wilde verder nog iets kwijt? Zoals ge ziet is ‘t nie de prins mar de veurzitterdie zich veurstelt. Wegens omstan digheden hebben CV de Dors(T)vlegels geen Prins dees jaor. Mar we gaon wel gewoon deur. En ik neem als voorzitter de officiële taken waar. Veul leut allemoal. En we zien mekaar bij ’t Centrum! Winnen we wél, of winnen we niet! Bij C.V De Dors(t)vlegels weten ze hoe ’t zit: “Meej carnaval dan is ut fist” en dat gaan ze vieren. Jazeker vieren (4-en), want ze bestaan 44 jaar en dat betekent dat ze een jubileum te vieren hebben. Gelukkig maar, want “in de kroeg vuul ik me lekker”, aldus de Dorstvle- gels. Een extra reden dus om daar naartoe te gaan, dat is mooi meegenomen. De Gangmaokers bewezen handige buurman nen te zijn “met een hamer en een tang”. Deze multi-talenten kunnen niet alleen zingen, maar voerden ook een heus toneelstukje op. Er was van alles te zien op het podium, de gang zat er zeker in. A je to, oftewel ‘vur me kaar’. Debutant CW Pittig Gekwèk bouwde een swingend feestje. Met een hippiebusje op het podium, vroegen zij het publiek mee te gaan en jawel; het publiek krégen ze mee. Van ‘kwè- ken’ was geen sprake, want het klonk geweldig en aan het einde van de avond kregen zij de prijs voor het beste liedje. C.V. De Pierewaaiers toonde de centerfold van de carnavalskrant live op het podium. Een heus schip vol zingende Vikingen én een eigen clip was er te zien. Ogen en oren tekort om alles te kunnen volgen; gelukkig hebben we De optredens C.V. De Durdraaiers mocht het spits afbijten en ging ‘rappapapaaa’ als een speer van start. Prins Paul d’n Urste kreeg letterlijk een pro minente plek, namelijk vóór het podium. Met recht trots op ‘zijn’ Durdraaiers gaat hij genie ten van “vier daog carnavallen”. Wat daarna komt is nog niet belangrijk, dat zien de Durdraaiers dan wel weer. De Prullekes haalden de ‘r’ even uit de naam, waardoor er Pullekes overbleven. Pullekes bier natuurlijk. “Drink het bier meej z’n allen. Meej mekaar, vur mekaar.” Dat gaven deze vrolijke pullen en bierflesjes op het podium ons mee. De Brouwer Jr. bewees, dat de ‘junior’ achter hun naam zeker nog niet vervangen hoeft te worden door ‘senior’. De mannen dansten over het podium en kenden een choreografie waar ‘So you think you can dance’ nog wat van kan leren. De ‘Mark Janssen-shuffle’ bleef achterwege. Brugzeikers maakten met hun lied duidelijk, dat je pas echt een superheld bent als je bier haalt. Strak in het pak, zagen zij er zelf ook uit als superhelden. Hun opvallende morph- suits leken verdacht veel op de skipakken van vorig jaar. Een bombastische en spectaculaire opkomst wordt zo langzamerhand hun han delsmerk. Daarom doen wij weer een oproep in het Moergestel Nieuws. Want bij buurtvereniging ’t Rootven doen we graag dingen ,meej mekaar’, dat weet u intussen van ons. Wat is de bedoeling? Wij hebben op een gehei me locatie in Moergestel een bord geplaatst. Op bijgaande foto, kunt u zien waar dit bord staat. U kent deze locatie vast! Wij willen u vragen om naar dit bord toe te gaan en een selfie te maken. Een selfie is een foto die u van uzelf maakt, bijv, met uw mobiele telefoon, zo dat u er zelf samen met het bord op staat. Deze foto kunt u dan plaatsen op de speciale Facebook pagina: https://www.facebook.com/selfiemoergestel De 10 leukste selfies die op deze Facebook pagina worden geplaatst krijgen van ons een gratis toegangsbewijs voor onze bijzondere attractie tijdens de Opstoet. Wij zijn benieuwd naar de selfies! Tijdens de jaarlijks terugkerende Nieuwjaars receptie van het Gilde St. Catharina is de uit slag van het personeelschieten van kruisboog op wip over het seizoen 2014 bekendgemaakt. Per wedstrijd worden er met de kruisboog 15 pijlen op het doel afgeschoten. Hierbij worden de 15 beste wedstrijden over 30 keer schieten meegeteld. René Bruurs liet afgelopen jaar de concurrentie achter zich en was op alle schietonderdelen de beste schutter. René proficiat. De uitslagen in de diverse klassen zijn als volgt: Klasse A: 1. René Bruurs le prijs 2. Gos Denissen 2e prijs 3. Johan van Daelen 3e prijs Klasse B: 1. Henk van der Zanden le prijs 210 -14,000 2. Frans Becx 2e prijs197 -13,133 3. Theo Persoons 3e prijs195 -13,000 Schouderschot (3 schoten -12 wedstrijden) le prijs René Bruurs; 2e prijs Sjef van Roessel Schieten op klein plaatje (3 schoten -12 wed strijden) le prijs René Bruurs; 2e prijs Johan van Daelen De aanmoedigingsprijs, Best Verbeterde Ge middelde, is dit jaar gewonnen door Theo Persoons. Terugblik 20 jaar Pieregeblèr De avond werd gestart met een reeks filmpjes van 20 jaar Pieregeblèr. Van elk jaar werden twee fragmenten getoond van opvallende, legendarische, leuke deelnemers. De reacties van het publiek spraken boekdelen: “Kijk nou!”, “O, en kijk hij, of zij, die staat er ook nog op”, “Die heeft nog lang haar", “Sowee, die was toen nog een paar kilo lichter”. De stemming zat er meteen goed in. Vervolgens was het aan de deelnemers om er een mooie avond van te maken en daarin zijn zij ‘meej mekaar’ zeker geslaagd. Onder de tien deel nemende groepen bevonden zich twee debu tanten, waarvan nu al zeer terecht gehoopt wordt, dat zij zich ook voor volgend jaar weer inschrijven. Dat geldt trouwens ook voor de overige acht deelnemers. Ook zij hebben zich weer op creatieve, carnavaleske manier gepre senteerd. ‘Vur mekaar’ dus! in. Martien Oerlemans praat de hele middag aangenaam aan elkaar. Donderdag 12 februari a.s., aanvang 14.00 uur. De entreeprijs is 5,- in de voorverkoop via de bar in Den Boogaard of via www.den- boogaard.com. Op de dag aan de zaal is de prijs 6,50. Kortom een heerlijke, volop ontspanning biedende middag die u niet mag missen. vlotte, herkenbare en vrolijke muziek. Kort om genieten van begin tot end. Op deze middag wordt de stemming en de sfeer nog verder verhoogd door de inbreng van het bekende eigen Moergestels Meezingkoor “Agge Mar Weg Bent” en de uitermate stem ming verhogende groep dixielanders “het Dixie Kliekske”. Het meezingkoor verleidt iedere bezoeker natuurlijk tot het uitbundig meezingen. En een nog optimaler sfeertje als ook het orkest instrumentaal eens een handje meehelpt. Het “Dixie Kliekske”ver- maakt de bezoeker in de pauze en houdt er ook na afloop de stemming nog een tijdje *BOUW TIMMERWERKEN Op donderdag 12 februari zorgt het Senio renorkest Tilburg wederom voor de opmaat voor het carnaval in Moergestel. Wat voor zichtig want het moet zeker geen heuse, drukke en luidruchtige carnavalsmiddag worden. Nee, het wordt een heerlijke, ont spannen en sfeervolle muzikale middag met

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5