Carnavalsoptocht 2015: ‘Meej mekaar ist vur mekaar’ Jongerenwerk Moergestel carnavals- activiteiten 2015 Veel nieuwe ideeën voor jubileumjaar voor Oisterwijk, Moergestel en Heukelom Lezing over het Nationale Park de Loonse en Drunense Duinen Insectencursus van IVN Theaters Oisterwijk Moergestel F Vier organisaties hebben gemeend samen het i ongeren Werk Moergestel Uitgangspunten: - Eenmaal binnen is binnen; er mag niemand tussendoor naar buiten. - Kinderen moeten in het bezit zijn van een telefoonnummer dat bij calamiteiten gebeld kan worden. - Na afloop van de activiteit gaan we ervan uit dat de kinderen zelfstandig naar huis kunnen of dat ze opgehaald worden door de ouders/ver- zorgers. - Ouders worden niet toegelaten tijdens de activiteit, enkel halen en brengen is toege staan. Programma: Zaterdag 14 februari (Jongerenwerk Moerges tel, Bosstraat 1 B): •18.00-20.00 uur voor groep 5 t/m 8 basis school •20.30-23.00 uur voor klas 1 t/m 4 voortgezet onderwijs Maandag 16 februari: (Den Boogaard): 18.00-20.00 uur voor groep 5 t/m 8 basis school 20.30-23.00 uur voor klas 1 t/m 4 voortgezet onderwijs De belangrijkste punten op een rij: Zondag start de optocht om 12.45 uur. Categorieën volwassenenoptocht Categorie A: Wagens Categorie BI: Kleine loopgroepen (3 tot en met 10 personen) Categorie B2: Grote loopgroepen (meer dan 10 personen) Categorie C: Individuen (1 of 2 personen) Meer info: - Toon Moorman, Raamackerstraat 6, tel. 513 3732; Ad Bakkers, Pr. Margrietstraat 15, tel. 513 3923 of e-mail carnavalsoptochtmoer gestel@gmail.com In navolging van de eerste editie van vorig jaar organiseert het jongerenwerk op zaterdag 7 februari in samenwerking met gemeente Oisterwijk, Amarant en disco De Mix een carnavalsavond voor mensen met een beperking vanaf 20.00 uur barst het feest los tot 24.00 uur. De avond wordt muzikaal ondersteund door de huis DJ Harm en door dweil orkest Dikke Mik de entree is gratis. Bel voor eventuele vragen naar Leny 06-48151238. De entree is gratis. Consumpties zijn verkrijg baar voor slechts 1,- per stuk. Daarnaast zijn er ook kaarten van 5,- voor drie consumpties, een zakje chips en diverse snoepjes. Het aftellen is begonnen. Moergestel is klaar voor een bruisend carnaval 2015! Zondag 15 februari trekt dan ook de bonte opstoet door ons dorp. D’n opstoet begint om 12.45 uur. Dit is net als afgelopen jaar, waardoor er meer tijd is voor deelnemers die ook in Oisterwijk mee willen doen. Ook dit jaar laten we weer zien dat Moergestel uitblinkt in humor, creativiteit en gezelligheid onder het motto: ‘Meej mekaar ist vur mekaar’. Nog meedoen? Als je dit bericht leest heb je nog 1 week om je in te schrijven. Download nog snel het inschrijfformulier op www.carnavalmoerge- stel.nl en schrijf je nog in! Dit kan t/m woens dag 11 februari! Categorieën Kinderoptocht: KI voor de groepen (meer dan 2 personen) K2 voor de individuen (1 of 2 personen). Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere snoepzak en een vette prijs! Deelnemers aan de publieksbijeenkomst werden gevraagd hun ideeën op groene papiertjes te schrijven en deze toe te lichten. De papiertjes werden vervolgens op een bord geplakt. Foto: Paul Spapens. goede voorbeeld te geven door hun activiteiten die ze speciaal in verband met de 150/100 jaar hebben ontwikkeld te bundelen. Dat zijn Oisterwijk Onder Stoom, De Stoommachine, VOS (Vereniging van Oisterwijkse Spelers) en Oisterwijk 800 SPOT. Gezamenlijk werd de eerste publieksbijeenkomst in het raadhuis gehouden. Daar kwamen inwoners uit alle drie de dorpen op af. Nadat een toelichting was gegeven op de plannen en de aanwezigen waren getrakteerd op een historisch verhaal over 150/100 jaar werd het publiek uitgenodigd om met ideeën te komen. Dat leverde een keur aan nieuwe ideeën op. Een paar voorbeelden van de 27 ideeën die werden voorgesteld. Een optocht met zeep kisten. Een kunstproject voor de kinderen van het AZC. Het samenstellen van de langste modelspoorbaan. Een tentoonstelling over spoor en toneel. NS dagtochten met speciale arrangementen. Het permanent in Oisterwijk stationeren van een historische spoorwagon. Nieuwe inwoners van de gemeente Oisterwijk met hun nieuwe woonplaatsen kennis laten maken in het kader van 150/100 jaar. De orga nisatie van ‘Een Spoor van Ontwikkeling’ gaat van alle ideeën onderzoeken hoe ze kunnen worden gerealiseerd. Eerste publieksbijeenkomst ‘150 jaar Spoor van Ontwikkeling’ De eerste publieksbijeenkomst voor het jubileumjaar ‘150 jaar Spoor van Ont wikkeling’ is uitgedraaid op een succes. Belangstellenden uit Oisterwijk, Moer gestel en Heukelom waren op woensdagavond 28 januari naar het raadhuis in Oisterwijk gekomen. Ze lieten zich bijpraten over wat er allemaal al op de rails staat en ze leverden veel nieuwe ideeën aan. EVENEMENTEN IN TILIANDER Prinsenreceptie Zaterdag 14 februari Aanvang: 14.00 tot 16.00 uur Jeugdavond Vrijdag 13 februari r Aanvang: 19.30-23.00 uur vanaf 12 t/m 18 jaar Zondag '15februari 15.30 Prijsuitreiking optocht Zondag 15 februari 14.11 tot 20.00 uur en toch dezelfde genen hebben). Er valt dus heel veel over insecten te vertellen, te leren en te ontdekken. IVN Oisterwijk wil daarom aan deze belang rijke diergroep aandacht schenken door de Basiscursus Insecten te organiseren. De cursus wordt gehouden in wijkcentrum Pannenschuur ,Lavendelweg 9 te Oisterwijk en bestaat uit 8 theorielessen op maandagavond en 4 excursies op de zaterdag en 1 nachtvlin- derexcursie. Begin van de cursus is 30 maart 2015. Is uw interesse gewekt en wilt u meer weten, kijk dan op de website www.ivnoisterwijk.nl. onder Cursussen, vervolgens Insectencursus. U kunt ook telefonisch informatie krijgen via 590 3970. Zaterdag 14 en maandag 16 februari, 18.00 - 23.00 uur: Carnavalsdisco voor de jeugd ‘Speciaal voor de jeugd van 8 t/m 15 jaar’ Net zoals voorgaande jaren slaan verschillende organisaties de handen weer ineen om twee carnavalsavonden te organiseren voor de Moergestelse jeugd. Den Boogaard, Jongeren werk Moergestel (JWM) en het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) staan garant voor de invulling van deze avonden. De bijeenkomst werd georganiseerd in het kader van twee jubilea in 2015150 jaar geelden werd het station van Oisterwijk geopend en 100 jaar geleden werd voor de eerste keer open luchttoneel in Oisterwijk opgevoerd. Een aan tal organisaties heeft de handen ineengeslagen om op basis van deze twee jubilea in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom een jubileumjaar te organiseren met als doel deze drie gemeen schappen extra impulsen te geven op cultureel, economisch, sociaal en maatschappelijk gebied. Het is de bedoeling dat wat dit jaar in gang wordt gezet de komende jaren een vervolg krijgt. De idee daarachter is als volgt. Het gaat nu goed met de inwoners van de gemeente Oisterwijk. De samenleving en de wereld zijn sterk aan het veranderen. Het is zaak om ervoor te zorgen dat het in de drie dorpen in de toe komst ook goed blijft gaan. De samenleving kan daar zelf een steentje aan bijdragen, om te beginnen door samen te werken. Het jubi leumjaar biedt daarvoor interessante kansen. Gebaseerd op het historisch feit dat anderhalve eeuw geleden het station van Oisterwijk werd geopend, is de titel van dit streven ‘Een Spoor van Ontwikkeling’. In dit nationale park bevindt zich het grootste levend stuifzandgebied van West Europa wat ook wel eens de Brabantse Sahara wordt genoemd. Er heersen namelijk soms temperaturen en er komen planten en dieren voor die je eerder in een woestijngebied verwacht dan in Nederland. Maar in het zuiden van het park is er sprake van een grote tegenstelling hiermee, want daar ligt de natte natuurparel Den Brand met zijn grote verscheidenheid aan planten, vogels insecten, paddenstoelen en amfibieën waar onder o.a. de veel voorkomende boomkikker. Juist die grote tegenstelling maakt dit Natio naal Park dan ook zo uniek. Op verzoek van het LNMH in Haaren en het IVN Oisterwijk geeft IVN natuur- en duingids Ad Smits op donderdag 12 februari 2015 een lezing over dit bijzonder gebied in De Voorhof, Kerkstraat 64 in Oisterwijk. Aanvang 20.00 uur. Hij neemt u mee op een virtuele wandeling door het gebied, waarbij veel aandacht wordt besteed aan de flora en fauna, en waarbij uiter- EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Carnavalsconcert - Seniorenorkest Tilburg Donderdag 12 februari 14.00 uur Entree: 5,00 (w) en 6,00 aan de deur Openingsbal Zaterdag 14 februari 14.30 uur Camavalsdansavond speciaal voor 50+ers Zaterdag 14 februari 20.00 uur Entree: 2,50 inch koffie/thee Prijsuitreiking kinderoptocht 1 uur Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. aard ook de ontstaansgeschiedenis, behoud en beheer aan de orde komen. Dus als u meer over dit prachtig stuk natuur in onze directe omgeving wilt zien en weten en nog nooit het geluid van o.a. een nacht zwaluw, nachtegaal of boomkikker heeft ge hoord, dan is dit uw kans. De lezing is namelijk voorzien van veel mooie foto’s en geluiden van vogels en andere dieren, in zowel de duinen als in Den Brand. Zoals gewoonlijk is de lezing gratis en wordt na afloop de gelegenheid geboden om een vrij willige bijdrage te geven ter dekking van de gemaakte kosten. U bent van harte welkom. www.ivnoisterwijk.nlwww.lnmh.nl De optocht wordt vanaf 12.00 uur opgesteld nabij het kruispunt van de Schoolstraat met de Scheerman en de Burg. Bardoelstraat. De route is als volgt: Schoolstraat, Burg. Bardoelstraat, Past. Janssenstraat, Pr. Margriet straat, Pr. Beatrixstraat, Krijtestraat, Rootven, Raadhuisstraat, Sint-Jansplein. Bij het inschrijfformulier zit het reglement van de optocht, neem dit voorafgaand aan deelname kritisch door! Startnummers dienen zondag tussen 10.30 uur en 11.30 uur te worden afgehaald bij Café de Brouwer De prijsuitreiking voor de kinderoptocht is om 15.30 uur in Den Boogaard De prijsuitreiking voor de volwassenenop tocht is om 17.00 uur in Café de Brouwer. Op zaterdagavond kun je terecht bij Jongeren werk Moergestel. Rond 18.15 uuur komt Prins Marcus d’n Urste van C.V. De Pierewaaiers met zijn hofhouding op bezoek. Op maandag avond is het disco bij Den Boogaard. De Prins zal daar om 20.30 uur aanwezig zijn. IVN-Oisterwijk organiseert voor de derde achtereenvolgende keer (en tevens voorlopig laatste keer) een Basis Insectencursus. De reden voor de IVN om deze cursus te organiseren is onder meer dat insecten een ondergewaardeerde diergroep is en door veel mensen als lastige wezens worden beschouwd. Onbekend maakt namelijk onbemind. Hier wil IVN iets aan doen. Om alvast een begin te maken: insecten behoren tot de dier groep met de meeste soorten op aarde en staan aan de basis van vele voedselketens. Zonder insecten geen bestuiving en dan ook geen vruchten en zaden. Meer nog, insecten schep pen de voorwaarden voor het menselijk bestaan. Het belang van insecten is hiermee in enkele zinnen duidelijk gemaakt. Maar insecten heb ben ook andere waarden.Zo kunnen ze nuttig, schadelijk ,mooi, lelijk en sinds kort ook lekker zijn. Insecten communiceren op grote afstand met elkaar door geurstoffen, ze zijn meesters in het camoufleren, ze kunnen zich op veel verschillende wijzen voortplanten (uit rupsen ontstaan dieren die er geheel anders uitzien PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 ES mm ■MMKSKMMS MHMMMM ■■■■■MH MMHHBKES

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3