informatie Hartstichting Winterwandeling “Winter langs jaar al naderen. de vennen nodigen je dan ook van harte uit om deel te Alarmerende toename van de ziekte van Parkinson Steun baanbrekend onderzoek P°0 wn Komende periode bij het Huis voor Zingeving Protestantse gemeente Oisterwijk Ga naar parkinsonfonds.nl De grootste financier van wetenschappelijk onderzoek naar de ziekte van Parkinson. Agenda 9 februari: 19.30 u. thema-avond geloofsop voeding voor ouders van kinderen van 0-4 11 februari: 14.30 u. gespreksgroep “Verhalen rond de bijbel” Meer info en inschrijven (graag inschrijven vooralle activiteiten): huisvoorzingeving.nl Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Zaterdag 7 februari, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis met gemengd koor B. van den Boogaart; Piëta Van Elderen; Jo van Haaren-Zoontjens; Dina Smulders-van der Mee. Woensdag 11 februari: Bewustwording van je hart met Boeddha door Karin Meeng Info: Tijd 19.30-22.00. Kosten: €15 pp. Adres: Huize Nieuwenhof. Af 71' is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 5 februari om 19.00 uur weer een nieuw programma. Op vrijdag 6 februari vanaf 19.00 uur en zaterdag 7 februari vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist MTV Radio Op zondag 8 februari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). 5e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 7-14 februari 2015 0900 332 22 22 ParkinsonFonds Parochie St. Jans Onthoofding Boek van de parochie Heeft u het boek bij voorintekening besteld? Bent u vrijwilliger van een de werkgroepen van de parochie? Haal het boek dan z.s.m. op bij het parochiecentrum. Voor wie interesse heeft in dit mooie boek: het is nog beperkt verkrijgbaar. De prijs is 18,50. Kaarten postzegels gevraagd Uw kerstkaarten, aanzichtkaarten, felicita- tiekaarten, postzegels e.d. zijn nog steeds van harte welkom. Lever ze in op het parochie centrum wij zorgen ervoor dat deze bij de juiste adressen komen. Uit: overleg met pastor de Meyer Gezinsvieringen. Wij hebben de goede gewoonte in onze paro chie om regelmatig gezinsvieringen te houden die speciaal voorbereid worden en afgestemd zijn op kinderen. Deze vieringen worden goed bezocht, we horen vaak dat het fijne Invulling vieringen In het Nieuwsklokje van vorige week staat een bericht over de invulling van de vieringen op zaterdagavond in Park Stanislaus. Deze vieringen worden verzorgd door enkele leden van het pastorale team, waarbij rekening gehouden is met de specifieke wensen in Moergestel. Binnenkort volgt hierover nadere informatie. Emeritus Pastor Herman van den Broek zal op woensdagavond voorgaan in de kapel van Park Stanislaus. Verder in het vierde weekend van de maand op zaterdag in Stanislaus en op zondag in de parochiekerk. Zondag 8 februari, 11.00 uur in de paro chiekerk: H. Mis met samenzang. Er is een kinderwoorddienst. Na afloop van de vie ring koffiedrinken in het parochiecentrum. Mgd. Agnes van Bommel; jgt. Jans Burgers- van de Ven e.v. Bart Burgers; jgt. Louis Ver meer e.v. Jo van lersel; jgt. Hein Bruurs e.v. Ria Kools; verj. Jeanne Donkers-Vugts. Vriendenboek pastor Theo te Wierik Na overleg is besloten om het tweede exem plaar van het vriendenboek dat pastor te Wierik aangereikt kreeg bij zijn afscheid ook aan hem te geven. Plaatsing in het archief van de parochie is vanwege het karakter van het boek niet de bedoeling. Zondag 8 februari 2015 12.00 u. Kerk op Schoot: De Bruiloft te Kana, viering voor kinderen van 0-4 jaar met hun (groot)ouders/verzorgers vieringen zijn die bijdragen aan geloofsont wikkeling en betrokkenheid bij de parochie gemeenschap. Zo zijn er voor de zomerva kantie nog zes gezinsvieringen gepland. De 23 eerste communicantjes kijken al uit naar de communieviering op zondag 17 mei. De familieochtend op zondag 1 maart beginnen we met een gezinsviering als voorbereiding hierop. Zo hebben we ook de kindervieringen met Pasen. Op Goede vrijdag 3 april de Kruisweg en op Paaszaterdag 4 april de gezinsviering. Hieraan voorafgaand worden met Palmpasen, 19 maart, de kinderen met een palmpaasstok in de kerk verwacht. Zaterdag 27 juni is de vormselviering waarvoor Mgr. Mutsaerts naar Moergestel komt. Zondag 12 juli is de afslui ting van het schooljaar, het begin van de zomervakantie en de terugkomviering van de communicantjes. U begrijpt dat al deze vieringen voorbereid moeten worden. Gelukkig zijn er in onze parochie een aantal betrokken werkgroepen die deze verschillende kindervieringen voor bereiden. Omdat we nu expertise, bemensing en tijd willen bundelen hebben we ervoor gekozen om in de toekomst alle kindervie ringen door één werkgroep Kindervieringen te laten voorbereiden. Natuurlijk zullen deze vieringen ondersteund worden door ons kin derkoortje de Sintjanszangertjes. In de week van 5-11 april is weer de jaarlijkse collecte voor de Hartstichting. Onze vrijwilligers en collectanten zijn al meer dan 50 jaar onmisbaar voor de Hartstichting. Mensen willen graag aan ons geven. Als we maar voldoende vrijwilligers hebben om deze bijdrage op te halen. Dagelijks overlijden er ruim 100 mensen aan hart- en vaatziekten. En in totaal zijn er 1 miljoen hartpatiënten. Iedereen kent wel iemand die te maken heeft met hart- en vaat ziekten. Eigenlijk is er geen beteren reden om te collecteren voor de Hartstichting. Want wat is een avond per jaar voor een men senleven? Daarom zoeken wij altijd naar nieu we collectanten. In Moergestel wordt dit al jaren door een vast groep vrijwilligers gedaan. De groep zou graag een uitbereiding willen hebben van enkele mensen die enkele avonden willen collecteren in april. We hebben voor enkele wijken nog mensen te kort. Als u zich geroepen voelt om voor dit goede doel te collecteren kunt contact opnemen met de organisator van deze collecte, Hans Willems De Looijakker 22 Moergestel tel. 513 3106. Ook via de mail kunt u contact zoeken en wordt er contact met u opgenomen, e-mail J.G.W.Willems@home.nl Zondag 8 februari 2015 10.15 uur: ds. Hester Radstake. Er is crèche, kindernevendienst en jeugdkerk. Collecte voor Arab Educational Institute en eigen ker kelijk werk Filmavond vrijdag 20 februari De derde en laatste film die de pastoraatsgroep U aanbiedt heeft als titel: “Le grand voyage” (De grote reis). Een oude, diepgelovige Ma rokkaanse moslim, die in Frankrijk woont, wil de grote bedevaart naar Mekka maken. Zijn zoon Reda wordt gedwongen om mee te gaan. Een film over de eerste en tweede generatie immigranten, over de betekenis van de Mekka-bedevaart, over een moeilijke vader-zoon relatie. De film wordt op vrijdag 20 februari vertoond in de filmzaal van “De Verdieping” aan de Industrieweg. Om 19.00 uur is er een inleiding op de film, die dan om 19.30 begint. U kunt zich opgeven bij het Parochiesecretariaat. Wij vragen een bijdrage van 5 euro pp. Pelgrimstocht in Twente Op 19, 20 en 21 maart organiseert de lande lijke Vastenaktie een pelgrimstocht ter bezin- ning en om geld op te halen voor het Vastenaktieproject in 2015: het jongerenwerk van SETIK in Sri Lanka. Er wordt 3 dagen gewandeld door het Twentse landschap, steeds max. 25 kilometer. Doel van de pelgrimstocht is het inzamelen van geld door b.v. familie en bekenden een bedrag per kilometer te laten betalen. De kosten voor deelname inch 4 overnachtingen, maaltijden en lunchpak ketten zijn 260,-. Wilt u meer weten kijk dan op: www.vastenaktie.nl/pelgrimstocht Pastoraatsgroep secretariaat De excursieleiders van Natuurmonumenten nemen aan deze prachtige wandeling. Meld je snel aan en dan verwelkomen de excursie leiders je op die dag bij het Bezoekerscentrum Oisterwijk. Woensdag 11 februari, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis Let op de gewijzigde aanvangstijden van de vieringen! Maandag 23 februari: Spirituele horoscoop met Ingrid Wijers Info: Tijd 19.30-22.00. Data: 23/2, 16/3,30/3, 20/4 en 18/5. Kosten: 25 per keer, dus 125 pp. in totaal. Adres: Open Heart Studio, Dorpsstraat 22 Achterkant in Oisterwijk. Aktie Kerkbalans Het is belangrijk dat u onze parochie finan cieel blijft ondersteunen, uw gift komt onze kerkgemeenschap ten goede. Zie de inleiding van Pastor de Meyer bovenaan de brief over de kerkbalans: ‘dat uw bijdrage ten gunste komt voor uw eigen kerk St. Jans Onthoof ding, ter ondersteuning van pastoraat en gebouwen’. Hiermee is aangegeven dat niet alleen een specifieke doelgift het plaatselijk pastoraat en kerkgebouw ondersteunt. Iedere bijdrage is welkom en nodig om het werk binnen onze eigen gemeenschap, waar velen zich thuis voelen, te kunnen blijven doen. Hartelijk dank hiervoor. -WlM Op zondag 8 februari organiseert Natuurmonumenten een winterwandeling langs de Oisterwijkse vennen. Vertrek is om 10.00 uur en het duurt tot 12.00 uur. Aanmelden kan via het Bezoekerscen trum Oisterwijk, 523 18 00 of via de website van Natuurmonumenten www.natuurmonu- menten.nl/agenda Vennen in Oisterwijk De meeste vennen in Oisterwijk zijn ontstaan door winderosie. Vooral de zuidwesten wind heerst al sinds de laatste ijstijd. De vennen, w die door de wind zijn ontstaan liggen dus I ook west oost in het landschap. Winter in het bos In de winter kan je die heuvels heel goed i zien, want dan hebben de bomen geen bla deren, en dus kan je door het bos kijken. Het winterse bos, zeker als er ijs en sneeuw ligt, lijkt dan kil en koud te zijn. Toch is dit ook mooi, want zo’n bos straalt dan rust en een andere schoonheid uit. En wellicht hoor je al voorjaarsgezang van de vogels of het roffelen van de grote bonte specht. Wandelen in februari is altijd geweldig, want of je wandelt ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 FEBRUARI 2015 PAGINA 2 Politie alarm: 1-1-2 p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 HUISARTSENPOST STICHTING 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl I Misintenties 14 dagen I voor afroepweekend opgeven. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag Vm vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2