Wie wil het koor ’Cantate Domino’ ondersteunen? Open Dag Kempenhorst College Air Een hoopvolle kijk op de ouderdom Ik Anne /8 jaar! De Wandelavond- vierdaagse 2015 komt er weer aan ken moeten worden. Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Hartelijk gefeliciteerd van de Beertjes en de Biest U bent welkom op een repetitie of kunt contact opnemen met een van de koorleden of be stuursleden. u mag ook rechtstreeks met mij contact opnemen. Ton van der Dussen, tel. 513 2207, 06 49 78 06 29 e-mail ton.jet@home.nl of met het secretariaat van de parochie. Ton van der Dussen (voorzitter ‘Cantate Domino’) Hoera, eindelijk 18! Lieve Anne: gefeliciteerd van Mama, Jan en Bart Daarnaast wordt er op dinsdag 24 februari informatieavonden verzorgd voor leerlingen van groep 8 en hun ouders. Aanvangstijd 19.30 uur. Voor meer informatie kunt u terecht op www.kempenhorst.nl Wanneer: maandag 9 februari 14:00-17:00 in Den Boogaard. Deuren open vanaf 13.30 uur. Toegang: 3 euro (welkom/koffie en of thee inbegrepen) Meer info: www.metgezelinzingeving.com of Jan Daem 528 6188. Deze lezing is een initiatief van de werkgroep Levenskunst voor wie goed oud wil worden. Een spannende tijd breekt aan voor leerlingen uit groep 8 van de basisschool en hun ouders. Veel kinderen hebben hun schooladvies al gekregen. Een bezoek aan de Open Dagen van scholen voor voortgezet onderwijs hoort daar in deze periode uiteraard bij. Zoals al eerder vermeld begint het kerkkoor aardig te vergrijzen en in te krimpen. Onlangs zijn 5 koorleden genoodzaakt geweest te stoppen, de hoofdzakelijke reden was de gezondheid en de leeftijd. Het koor heeft nog 21 dames en 6 heren. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 5 februari a.s. starten wij 2015 met een gratis bingo in Park Stanislaus. Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in Moergestel en voelt u zich alleen, of bent u slecht ter been, u bent van harte welkom. We beginnen om 14.30 uur met koffie/thee en wat lekkers erbij. De bingo begint om 15.00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Er zijn weer mooie prijsjes te winnen. Heeft u geen eigen vervoer om te komen, laat het ons weten, dan regelen we dat. Wilt u rond de klok van 14.00 uur klaar staan, zodat ieder een op tijd aan de koffie zit. Een telefoontje naar Corry de Jong: 513 3295. Graag tot donderdag 5 februari 14.30 uur. Jacqueline, Corry, Corry, Gina en Ricky. Waarom vragen wij uw ondersteuning? We hebben hier de volgende redenen voor: •De levende muziek in de Liturgie kan nooit vervangen worden door mechanische of elek tronische muziek, omdat deze een heel andere uitstraling heeft. •Een viering een geheel moet zijn, waarin teksten, liederen en gebeden op elkaar zijn afgestemd. Het kerkkoor krijgt veel waardering, zeker voor de bijzondere vieringen, zoals uitvaarten jubileavieringen e.d. maar ook de weekend vieringen worden zeer gewaardeerd. Het zingen in deze vieringen geeft voor elk koorlid veel voldoening. •Voor velen bestaat het beeld dat het kerkkoor elke week moet zingen. We willen dit graag nuanceren, want in de praktijk blijkt dat we gemiddeld 2 weekenden per maand vrij zijn. En ook hierover zijn afspraken te maken. •U bent van harte welkom om een gezamen lijke repetitie van de dames en de heren bij te wonen. Deze repetitie is elke donderdagavond van 20.00 tot 21.00 uur, om de 2 weken is de repetitie voor de dames of de heren vanaf 19.00 uur, in het Parochiecentrum St.Jansplein 9. En denk niet te gauw dat U niet kunt zingen, in groepsverband kan bijna iedereen zingen, want het gaat om de groepsklank en niet de individuele klank. Wat zal de toekomst brengen? Wij kunnen ook niet in de toekomst kijken maar we willen wel een open positieve houding aannemen en, indien de situatie zich voordoet, zijn we bereid het gesprek aan te gaan voor mogelijke samenwerking met andere koren. Onze voorkeur gaat in le instantie uit naar Moergestelse koren die zich bij de kerk betrok ken voelen. Want wat er ook gebeurt: De Liturgie zal altijd vragen om muzikale onder steuning. Wilt u de Open Dag op het Kempenhorst College niet missen? Noteer dan alvast zater dag 31 januari in uw agenda. Belangstel-len- den zijn van harte welkom om tussen 10.00 uur en 14.00 uur een kijkje te komen nemen. gramma’s: één dat hen specifiek voorbereidt op doorstroom naar het Middelbaar Beroeps Onderwijs (met o.a. leren binnen en buiten school en speciale projecten voor alle sectoren) en één dat hen specifiek voorbereidt op door stroom naar het HAVO (met bijvoorbeeld extra aandacht voor wiskunde op HAVO- niveau en Management en Organisatie). De school is gevestigd aan de Eikenbussel in Oirschot, in een gebouw waar ‘transparantie’ zowel letterlijk als figuurlijk het kernwoord is. Eigentijdse leerpleinen in een moderne vormgeving bieden leerlingen een aantrekke lijke leerplek en een omgeving waarin ze zich thuis voelen. De geborgenheid die de school uitstraalt wil niet zeggen dat er niet naar buiten wordt gekeken, integendeel. Leerlingen komen door middel van stages, projecten, excursies, bedrijfsbezoeken en buitenlandse reizen voort durend met de ‘echte’ wereld in aanraking. Kinderen krijgen op het Kempenhorst College veel ruimte om zichzelf te ontplooien, maar worden niet aan hun lot overgelaten. Persoonlijk contact en het leerlingvolgsysteem staan hier garant voor. Ook voor leerlingen met een bijzondere zorgindicatie wordt er op het Kempenhorst College een passend onder wijstraject aangeboden. Zo is er veel extra aan dacht voor leerlingen met leerwegondersteu- ning (LWOO). Alle klassen hebben leerling- coaches; deze leerlingen helpen andere leer lingen. Ervaring leert dat dit de begeleide leer lingen een veilig gevoel geeft. Dit alles, en de betrokkenheid van alle mede werkers, zorgt ervoor dat leerlingen zich thuis voelen en het Kempenhorst College als een fijne school ervaren. Ook na het behalen van hun diploma blijft de school altijd een beetje ‘hun’ school. Levenskunst voor wie goed oud wil worden. Tussen voltooien en verwachten. De Gemeente Oisterwijk, KBO Oisterwijk, Seniorenbeweging Moergestel 50 Huis voor Zingeving en Metgezel in Zingeving beiden uit Moergestel samen met Indigo Brabant (h)erkennen hoe boeiend het kan zijn om bewust elke levensfase in te gaan en er in te staan... ook de fase van het oud worden. ties nodig én een doorleefde diepere zinge ving. Deze lezing wordt gegeven door Ria Grom men. Doctor in de psychologie (specialisatie levenslooppsychologie). Oud-docente Hoger Instituut Gezinswetenschappen Brussel en nog steeds zeer actief in vorming en begelei ding van ouderengroepen. De voorbereidingen van de avondvierdaagse van 2015 zijn in volle gang. Deze wordt gelo pen van dinsdag 2 juni t/m vrijdag 5 juni 2015. Zet u deze data alvast in uw agenda? Ook dit jaar hopen we weer op onze sponsors, want zonder uw bijdrage kunnen wij dit eve nement niet organiseren, het merendeel van de deelnemers zijn kinderen en zij rekenen zekér op U. Binnenkort komt weer een van onze medewerkers bij U langs. We hopen dat het evenals voorgaande jaren weer een paar mooie en gezellige avonden worden. De voorinschrijving is ook dit jaar op één centraal punt (Den Boogaard), de in- schrijfdata zijn donderdag 28 mei, vrijdag 29 mei en maandag 1 juni. Inschrijfgeld bedraagt 4,00 p.p. en nainschrijving 5,00 p.p. In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Onze kijk op ouder worden heeft een grote invloed op de wijze waarop wij die levensfase vorm geven. Ook al is verlies niet weg te den ken uit het leven van ouderen, toch bieden deze jaren ook tal van kansen tot groei als mens. Het is niet altijd zo makkelijk om dit te zien. Soms zijn de verlieservaringen zo overrompelend dat oud worden synoniem wordt van neergang. En toch... ‘In mijn einde is mijn aanvang’, dicht C.S. Eliot. Het kan inderdaad! Je leven mooi afronden, voltooien, vrede vin den met wie je geweest bent en tegelijk genie ten van en zorg dragen voor het leven rondom je. De kunst bestaat erin om de eigen kwets baarheid te kunnen aanvaarden en je met die kwetsbaarheid gedragen te weten in het leven. Maar daarvoor heb je trouwe en warme rela- Op 31 januari 2015 opent het Kempenhorst College zijn deuren voor alle belangstellenden, maar natuurlijk in het bijzonder voor de kin deren en hun ouders die kennis willen maken met alle onderwijsvormen van de school. Ontdek tijdens de Open Dag waar het Kem penhorst College voor staat. Het Kempenhorst College is een VMBO- school met de leerwegen TL (theoretische leerweg), KBL (kaderberoepsgerichte leerweg) en BBL (basisberoepsgerichte leerweg) en biedt onderwijs in de sectoren Techniek, Zorg Welzijn, Groen en Economie. De school laat leerlingen hun talenten ontdekken en ont wikkelen in de reguliere vakken en door mid del van sport, kunst en cultuur. Daarnaast vol gen leerlingen in de onderbouw een module mediasmart. Sinds vorig schooljaar is de theoretische leer weg (TL) vernieuwd. Met dit VMBO-TOPm T op maat) speelt het Kempenhorst College in op vragen van leerlingen, ouders, basis scholen, vervolgonderwijs en het bedrijfsleven. Leerlingen die zich aanmelden voor TOPm hebben vanaf leerjaar 3 de keuze uit twee pro- Op zich nog een groep van 27 personen, maar als die over de huidige 4 zangpartijen verdeeld worden zijn er nog 7 sopranen, 14 alten, 4 tenoren en 2 bassen. En het is niet ondenkbaar dat over enkele jaren dit probleem nog groter wordt. Dit is nu al een scheve verhouding. En het koor is nu genoodzaakt om alleen nog 1 - 2 of 3 stemmig te zingen. Dit willen we graag, indien mogelijk, weer terug brengen naar 4 evenwichtige zangpartijen. Maar dan hebben we ondersteuning uitbreiding nodig, ook om het huidige nivo te handhaven hebben we al ondersteuning nodig. Daarom de vraag aan allen die, onze Parochie een warm hart toedragen, de mogelijkheid te bekijken ons te ondersteunen. En wel om de volgende redenen: Nu bij de start van de nieuwe grote parochie heeft onze voormalige pastor Theo te Wierik msc. en de vicevoorzitter van het Parochiebe stuur er op aangedrongen door te gaan met onze bloeiende Parochie en onze verantwoor delijkheid te nemen. Het wordt nu de tijd van geen woorden maar daden. •In 2014 zijn al een aantal parochianen bena derd, maar deze zijn vanwege, voor hun gron dige redenen, nog niet toegetreden. Ik wil deze personen nog een keer vragen eens kritisch naar hun argumenten te kijken. Maar ook wij zijn bereid om samen met u mee te denken en te kijken wat voor mogelijkheden er zijn, zowel voor U als voor ons. •Ook zangers/zangeressen van buiten Moer gestel zijn van harte welkom, mogelijk zijn er binnen de nieuwe Parochie koren opgeheven, u kunt dan weer bij ons terecht. Ook willen we graag samen werken met ande re koren en mogelijk kunnen we elkaar onder steunen, omdat veel koren met hetzelfde pro bleem worstelen, dit geldt voor de koren bin nen de parochie en binnen Moergestel. •Het koor heeft ook een sociale functie, en we hechten daar zeer aan. Dit past precies in de participatie samenleving die tegenwoordig steeds meer gestalte krijgt. Bovendien is de saamhorigheid binnen het koor zeer hoog en voor de meeste is het zingen in het koor een vreugdevolle vrijwilligersactiviteit. •Ons koor is wel op leeftijd maar we hebben een zeer ruim repertoire waarin zowel de klas sieke als de moderne muziek aan bod komen, maar ook hechten wij veel belang aan de volks zang omdat we van mening zijn dat de paro chianen zoveel mogelijk in een viering betrok- PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 28 JANUARI 2015

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3