Pieregeblèr Trofee ’Beste Idee voor Brabant’ voor Inge van den Boer Zeven sauwelaars zorgden voor sfeervolle avond Aphrodite flw Hair I Oisterwijk Extensions 'l 31 januari 2015 Den Boogaard Aanvang: 20.00 uur Weekblad voor Moergestel CDA Statenfractie ondersteunt initiatief Uw Gemeenteniewws op www.oisterwijk.nl Huidverzorgingsinstituut WOENSDAG 28 JANUARI 2015 39e JAARGANG Nr. 1788 Marianne van der Sloot heeft Inge zojuist de trofee overhandigd. Wat was ze verrast afgelopen vrijdagochtend, toen er zo maar ‘n aantal mensen haar klas inliep van Basisschool St. Jozef in Haghorst. De Brabantse CDA sta tenfractie, met aan het hoofd lijsttrekker van het Brabantse CDA, Marianne van der Sloot, ondersteunt het initiatief van Inge van den Boer uit Haghorst. Deze 11-jarige scholiere (die vanuit de kinderraad van Hilvarenbeek jeugdwet- houder verkeer is) maakt zich hard voor realisatie van een veilige fietsroute naar school. Via crowdfunding heeft ze een ongelooflijk flink bedrag binnenge haald. Bij Provinciebestuur vraagt de CDA-fractie naar de mogelijkheden van de provincie om Inge’s initiatief te ondersteunen. Elke dag fietsen middelbare scholieren uit Haghorst via Moergestel op en neer naar Durendael in Oisterwijk, vanaf volgend jaar ook de 11-jarige Inge van den Boer uit Hag horst. De jeugdige fietsers moeten over de smalle weg samen mét, tussen en langs auto’s, vrachtwagens en landbouwverkeer verder op dezelfde rijbaan. En dat levert geregeld gevaar lijke situaties op voor zowel het langzaam- als snelverkeer. Onbegrijpelijk is dat een willekeurige ge meentegrens kennelijk reden is om de vei ligheid van fietsers in gevaar te brengen. Ook Inge van den Boer vatte deze ’logica’ niet en Dorpspomp straks weer écht in gebruik? Het was ’n hele gezellige drukte afgelopen zaterdagavond in ’Den Boogaard’. De zeven sauwelaars en de Sauwelcommissie Moergestel waren dan ook dik tevreden toen de avond rond 23.30 uur werd afgesloten. Toch knap dat er weer zeven sauelaars waren die het speciale plekje op het podium in willen nemen. Het moet je gegeven zijn... RON HERMUS Hij kwam het MTV Jaaroverzicht aanbieden. Zoals o.a. het belangrijkste nieuwsfeit van vorig jaar. 14 november 2014: Ruud van de Ven is burgemeester van hil Oisterwèèk! Al is ut mar vur ‘n paor daoge, hij was zo trots as unne pauw dettie Hans Janssen mocht waarneme. Hij had op ut gemintehuis zelfs een bord op zun werkkaomerdeur laoten hange: Ik ben de baas! ’s Middags kwaam ie terug van de lunch en hing er un briefke op ut bord geplekt: jullie Mieke heej gebeld, ze wil d’r bord terug! RON DER SANDEN In een creatie als ‘het pak’. Er was bij Van Heesewijk ingebroken, dus die ging naor Ron Oosterwijk en zegt tegen ‘m: ik wil die inbre ker spreken. Nou, zeej Ron, dè gao nou nie mar as ge efkus wacht dan kunde ‘m wel in de rechtbank spreken. Nee, nee u begrijpt mij verkeerd, zeej Van Heesewijk, ik wil ge woon even vragen hoe hij binnengekomen is zonder mijn vrouw wakker te maken, dat probeer ik al jaren zonder succes. HANS DENISSEN Als mediator geef ik natuurlijk ook wel vaak adviezen: Zo kwamen een man en een vrouw bij me die gingen scheiden. De kinderen trok aan de (fiets-)bel. Met een startbedrag van 2000 euro wist ze in korte tijd via crowd funding bijna 12.000 euro bij elkaar te krijgen. Om de waardering voor het initiatief van Inge ook daadwerkelijk tot uitdrukking te brengen, kreeg de totaal verraste Inge vrij dagochtend 23 januari een trofee voor 'Het beste idee voor Brabant' uit handen van Ma rianne van der Sloot. Het betreft een wisselbeker, die volgend jaar dus opnieuw inzet is voor ‘Het beste idee’. Marianne nodigde Inge alvast uit om voor die eerstvolgende keer zitting te nemen in de jury die gaat bepalen wie de trofee volgend jaar krijgt. Voor de hele klas was het trouwens feest vrijdagochtend. Er werd door de CDA-dele- gatie getrakteerd op muffins en alle kinde ren kregen een fietslampje mee om zich veilig in het verkeer te bewegen. ie wel honger gekregen en ging naar een cafe taria. .Dicht.ik zie un kaartje op de deur, dus ik bel... 0900-1700 3x.... niks... Komt die nieuwe pastor de Meijer langs. Ik zee: hee Francis... ik bel 3x dees nummer 0900- 1700 en 3x niks. Kan wel kloppen, zee Fran cis... dè is gin telefoonnummer, maar de ope ningstijden.’ En zo kwam er van alles aan bod over van alles in Moergestel. De fontein, de pomp, Mensink, pinautomaat, enz. enz. Je moer er bij geweest zijn om van alles te genieten wat de sauwelaars ervan vinden of juist niet! De entourage was weer uitstekend en wat muziek betreft werden we verwend door ’n kapel van eigen bodem: ‘Welluk?’. We zijn er blij mee met deze puike muzikanten! Het goede doel dat door de sauwelaars was gekozen bleek een bijdrage te zijn voor het in orde maken van de dorpspomp op het plein. Dorpsraad Moergestel kreeg daarvoor de toezegging van een bedrag van 500 euro als men erin slaagt om binnen ’n half jaar met een concreet plan daarvoor te komen. Voor het geval u er niet bij was kunt u in het weekend van 5 februari kijken naar de inte grale uitzending van de sauwels bij MTV. Wilt u het echter van dichtbij en live mee maken, dan moet u volgend jaar naar de Sauwelavond 2016 komen! komen ter sprake en de vrouw vindt dat zij recht heeft op de kinderen, omdat zij ze gebaard heeft. De man is een andere mening toegedaan. Die vindt dat hij recht heeft op de kinderen. Ik heb het volgende gezegd: da’s toch simpel? Stel, ik gooi vijf euro in een sigarettenautomaat. Van wie is dan het pakje sigaretten, van mij of van de automaat? GERARD VUGTS Als Opa Klep. ‘Munnen oudste zoon is gies- teren 72 geworre. Ik zeg Gerrit, wordt het gin tèèd degge is op oe eige got wone? Want dè kaomerke hier op Stanislous is toch wel hil klèèn. Hij zee, pa ik heb vurige week nog un advertentie gezet met de tekst: “Ik zoek een vrouw”, ik zeg, en?.Ik heb al 95 reacties, ‘Komt de mèn mar haole!” MAIKEL DENISSEN Maikel stond in de ton als ‘Piet’, ‘...uitein delijk zijn we toch in Spanje aangekomen, moesten we bij Sinterklaas op sollicitatiege sprek. Dus Chrisje van de Klaore zegt tegen Sinterklaas: Ik hou van hard werken, dus ik wil graag voor jou aan de slag. Zegt Sinter klaas: “Dat kan. Je krijgt 80.000 euro per jaar, gsm van de zaak, reis- en onkostenvergoeding, en hoeft maar 10 weken in het jaar te werken.” Dus Chrisje zegt: “U maakt zeker een grapje?” “Ja,” zegt Sinterklaas, “maar jij bent begon nen!” Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 STEF HABRAKEN Stef was op huwelijksreis. ‘Ik zeejvrouw laot dè mar aon mèn over. Ik zurg wel vur un ver- wenweek, all inclusive meej alles erop en eraon. Ik merkte toch wel aon d’r dè ut heur wel un bietje tegenviel toen we Gèssel binnen kwamen rijen en ik midden op het St-Jans- plein parkeerde. Ik zeej: lópt toch nie zó te mauwe. Kèkt nou hier: un prachtige fontein, hier een werkende dorpspomp en kèk, wè un pracht van unne pinautomaat rèècht vur de bank. Ge hoeft er nie eens naor binnen!’ ERIC BOOGAERS Kwam als Koning Willem Alexander de ‘Tre- vie’-fontein officieel openen. Na een uur had nieuws e es Ik Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaar 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mailtot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Hair Beauty Salon voorde laagste prljsl gemeente f «al Zaal open: 19.00 uur A zie pagina 4 J Silhouette Hair Beauty Salon Schoolstraat 2a 013-8228022 5066EE Moergestel www.silhouette.co.nl Altijd al gedroomd van een weelderige, lange en volle bos haar? Nu bij Silhouette voor een wel héél erg ^aantrekkelijke prijs!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 1