Brief van Theo Raaijmak C.V. de Pierewaaiers komt naar je toe dit weekend! Moergestelse kapel voortaan eigendom van Vrienden St.-Jan VVD netwerkcafé met o.a. Bert Pauli Zing met ons mee! Terugkijkend op mijn basisschooltijd... Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl ook besteed aan de kapel, naast de investe ringen die de Vrienden van St.-Jan al deden in kerk en toren, het kerkhof en de unieke openbare begraafplaats met één historisch graf schuin tegenover camping De Bosfazant. De zeer populaire kapel staat helemaal in de traditie van het Brabantse volksgeloof. Jaar lijks wordt op 15 augustus op een open plek in het bos een mis opgedragen. Tijdens Moergestel Fiets- en Wandeldorp worden hier fietsers en hun fietsen gezegend. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdag 5 februari a.s. starten wij 2015 met een gratis bingo in Park Stanislaus. Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in Moergestel en voelt u zich alleen, of bent u slecht ter been, u bent van harte welkom. We beginnen om 14.30 uur met koffie/thee en wat lekkers erbij. De bingo begint om 15.00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Er zijn weer mooie prijsjes te winnen. Heeft u geen eigen vervoer om te komen, laat het ons weten, dan regelen we dat. Wilt u rond de klok van 14.00 uur klaar staan, zodat ieder een op tijd aan de koffie zit. Een telefoontje naar Corry de Jong: 513 3295. Graag tot donderdag 5 februari 14.30 uur. Jacqueline, Corry, Corry, Gina en Ricky. Paperboys Genoeg reden dus om reikhalzend uit te kijken naar aanstaande weekend. Op vrijdag zullen de leukste krantenjongens van het jaar de hui zen van de Heidevelden, de Korenschuur, de Postel- en Bosstraat opzoeken. Op zaterdag is de rest van het dorp de klos! Met man en macht zullen de Pierewaaiers ervoor zorgen dat het kleurrijkste krantje van het jaar in alle Moergestelse handen terechtkomt. We doen hem in de bus, maar het liefst overhandigen we hem persoonlijk. Uiteraard omdat we benieuwd zijn naar uw eerste reactie, maar misschien ook wel omdat we hopen op een deel van de bruidsschat. Geheel vrijwillig en vrijblijvend. Ja, dat zeggen ze in de kerk ook. Maar daar kijkt iedereen mee hoeveel er in de collecte wordt gestopt. De Pierewaaiers zijn een stuk discreter. Niemand komt te weten wat u in onze mooie oranje collectebus stopt. Maar wij zullen u er wel eeuwig dankbaar voor zijn. Wilt u meer weten van de Pierewaaiers of heeft u een vraag of opmerking voor de redactie van het Pierewaaiersblaoike? Surf naar www.cvdepierewaaiers.nl of mail naar pierewaaierskrant@gmail.com! Tot vrijdag! Tot zaterdag! Onder bezielende leiding van Eric Beele (bestuurslid) Het programma: 14.30 voorontvangst; 15.00 start programma, inleiding gedeputeerde Bert Pauli; paneldiscussie; 16.10 korte rondleiding bij Robert van Beekhoven; 16.40 informele borrel; 18.00 einde. Kom je ook? Het wordt niet alleen interessant maar ook een leuke netwerkbijeenkomst. Locatie: Leerfabriek, Almijstraat 14, Oister- wijk. Voor meer info: www.wdoisterwijk.nl omschrijving dagen wij u uit om op zoek te gaan naar een schat die wij ergens in ons Pierewaaiersrijk hebben verstopt. Wie ons kan tonen deze buit als eerste te hebben gevonden, zal op Pierewaaierswaardige wijze worden beloond. Meer informatie en tips volgen op onze Facebookpagina: C.V. de Pierewaaiers. Bent u al vriend? Houdt ons in de gaten! Camavalskrant Geen profeet op de voorpagina, geen bodem loze onderzoeksjournalistiek, geen ophemel- artikel over Willem II. Dus geen Charlie Heb- do, Telegraaf of Brabants Dagblad. Maar wel: het Pierewaaiersblaoike! What’s in it? En deze wordt aanstaande vrijdag en zaterdag bezorgd in heel Moergestel, alias het Pierewaa iersrijk. Hierboven staat al wat er allemaal niet instaat, maar ons ‘blaoike’ heeft natuurlijk een vooral hele hoop wel. Wat dacht u van een persoonlijk woordje van Prins Marcus d’n Urste? Of van een hilarisch verhaal over de geschiedenis van vikingen in Moergestel? Daarnaast is er uiteraard plaats voor vertrouw de categorieën als het (dweil)programma van onze carnavalsverenigingen, de ‘Wist-U- Dat’jes’ en de wijze tegeltjes. Centerfold Er is ook ruimte voor nieuw materiaal. Onze redacteur heeft er dit jaar voor gekozen om nog meer foto’s te plaatsen. Foto’s van afgelo pen carnaval en alle activiteiten eromheen. Absoluut hoogtepunt van het beeldmateriaal is onze eigen centerfold! De Pierewaaiers heb ben al hun gêne overboord gegooid en zich overgegeven aan de macht en pikante grillen van de cameralens. Het resultaat...ziet u in ons ‘blaoike’. Daarnaast is er dit jaar ook plaats voor andere nieuwe dingen waarvan we er hier nog één willen uitlichten: de Geheimzinnige Opdracht. Niet beschikbaar in de papieren krant, maar volledig in de huidige tijdgeest en dus via Facebook. Via een cryptische Zaterdag 24 januari Een bijeenkomst in het kader van de komen de Statenverkiezingen 18 maart Thema: Recreatie, Toerisme en Natuur. Alle belangrijke pijlers in Oisterwijk. Lokatie: Leerfabriek (http://leerfabriekoister- wijk.nl/) Paneldiscussie met: - Bert Pauli gedeputeerd economische zaken en bestuurder, - Ernst Jonkers van KleinOisterwijk - Ranti Tjan directeur Europees Keramisch Centrum Oisterwijk. volgend jaar. En meestal is het zó, dat iedereen in een gezin zijn/haar eigen Kerstkindje heeft, dus een familie komt gemakkelijk met vier of vijf Kerstkindjes naar de kerk. Je ziet mensen de hele dag over straat lopen, op weg naar de kerk, met hun Kerstkindjes in mandjes, in dozen, of gewoon in hun tas of in hun handen. Heel vaak krijgen de Kerstkindjes ook elk jaar nieuwe kleren en nieuwe schoentjes, zodat ze er weer mooi uitzien. Heel anders dus dan daar in Nederland, maar ook wel mooi. We hebben trouwens toch een hele goede en mooie Kerst gehad. Het is hier voor een groot deel net zoals in andere landen, met veel versie ringen en lichtjes en kerstbomen en ook de kerstman is hier al doorgedrongen. Geen Sinterklaas hier, dus de kerstman moet dan maar de cadeautjes brengen, al zijn die vaak niet zo groot en voor veel kinderen zijn er helemaal geen cadeautjes. Net zoals heel veel kinderen nooit hun verjaardag vieren en er al helemaal geen feest is dan... Het is al heel wat voor hen als iemand er aan denkt dat het hun verjaardag is! Dat is in Nederland een klein beetje anders denk ik... Maar de kinderen en jongeren hebben het bij ons over het algemeen goed, en dat kan alleen maar als mensen zoals jullie ons blijven helpen. Daarom zijn we enorm blij met jullie steun en nogmaals: heel hartelijk dank aan alle kinderen en aan ieder een die het Drie Koningen Zingen dit jaar weer tot een succes heeft gemaakt! We zullen het geld goed gaan gebruiken. En: tot het volgend jaar hoop ik! Met veel groeten voor iedereen en de allerbeste wensen voor 2015! Theo Raaijmakers Cochabamba Bolivia theojgmrl4 @gmail. com hoefde te doen van mijn weektaak. Zo kon je vrijdag lekker veel voetballen en ging je heerlijk het weekend.. In rekenen was ik erg sterk. Als mijn klasge nootjes iets niet op tijd afkregen, hielp ik ze. Maar ook andersom. Ik ben dyslectisch, waarbij ik werd geholpen met moeilijke leesopdrach- ten. Zo leer je dat je het samen moet doen. Toen ik heel klein was vond ik veel dingen spannend. Van groep 4 naar groep 5 was een hele verandering, toen was ik een jaar de oudste van de groep. Na dat jaar vond ik eigenlijk niet veel meer spannend. Van die combina tieklas heb ik veel geleerd over mijzelf. Er waren jaren dat ik de oudste was, maar ook dat ik de jongste was. In groep zes organiseerden wij schaaktoer- nooitjes op vrijdag. Dat was mooi, net als het jaarlijkse schoolkamp waar mijn vader Frank vaak meeging als lid van de sjouwploeg. Wij kwamen wel eens samen terug met luizen. Wat hebben wij daar toen om gelachen! Het is maar hoe je er mee omgaat. (Meester red.) Pascal was altijd gezellig en je mocht veel. Omdat ik vaak niet stil kon zitten, vroeg hij mij of ik liever rondjes rende op het schoolplein. Dat past helemaal bij mij. Ik moet bewegen en dat mocht ook. Nu (St Joriscollege red.) is dat wel anders. Tijdens lessen moet je in rijtjes stil zitten en minder in groepen wer ken. Tegen de docenten zeg ik maar gewoon Meneer of Mevrouw, dan zit ik altijd goed. De eerste dag dat ik met de trein naar Bixie ging is op Eindhoven Centraal mijn zak gerold. Toen ik daar stond zonder geld, pasjes heb ik wel wat moeten verzinnen. In maart wil Koen graag voor de try outs van jong oranje in aanmerking komen. Dit zal weer een stap vooruit zijn in zijn aankomende topsport carrière. Beste Drie Koningen en Koninginnen en alle mensen van Moergestel, Het Drie Koningen Zingen is al weer even voorbij en ik wil jullie graag allemaal hartelijk bedanken voor wat jullie voor onze kinderen en jeugd hier in Bolivia hebben gedaan!Dank aan alle koningen en koninginnen en ook aan de MOV-groep, alle vrijwilligers/-sters, alle mensen die hun bijdrage hebben geleverd, aan iedereen! Jullie hebben weer een mooi bedrag bij elkaar gezongen en ik ben daar erg blij mee, want we kunnen dat heel goed gebrui ken! Vooral nu, want over een paar weken beginnen hier de scholen weer en dan hebben we altijd extra geld nodig voor schoolspullen, rugzakken, school uniformen, etc. En het zijn zó veel kinderen hier... Ik weet niet hoe veel jaren er al in Moergestel wordt gezongen voor ons werk en daarom heel erg bedankt! Hier wordt er met Drie Koningen niet gezon gen en al helemaal niet op straat of bij mensen aan de deur. Alhoewel, er wordt natuurlijk wel gezongen in de kerk, en op dat feest van de Drie Koningen zitten hier de kerken bom vol: iedereen neemt dan zijn Kerstkindjes mee naar de kerk om ze daar te laten zegenen, en daarna worden ze weer opgeborgen tot het Zanggroep Joy is een enthousiast koor dat op zoek is naar meerdere stemmen. Bij voorkeur zoeken wij versterking van de mannenpartij, maar ook dames zijn van harte welkom. Kom gerust eens kijken en luisteren tijdens onze repetitie op woensdagavond. Wij repeteren van 20:30u tot 22:30u op de le verdieping van "den Boogaard". Voor komend jaar staan er weer enkele inte ressante optredens gepland. Daarvoor wordt uiterst serieus gerepeteerd, maar gezelligheid voert bij ons de boventoon. Ons repertoire is zeer gevarieerd. Van musi calsongs tot ballads. Maar ook populaire num mers als "Happy" van Pharell Williams, of "Zij maakt het verschil" van de Poema's staan op ons repertoire. Ben je zoals wij ook dol op zingen, kom dan bij ons het verschil maken en zing gezellig mee. Nadere informatie vind je op de website "Zang groep Joy". Contact opnemen kan telefonisch met Janny 06 12 53 05 27, of Liesbeth 06 15 42 92 57 of via het e-mailadres op de website. De Mariakapel is een van de drukst bezochte van Brabant. Jaarlijks worden er zo’n 10.000 kaarsje gebrand. De dagelijkse zorg voor de kaarsjes, de bloemen en het schoonhouden is al jaren een taak van vrijwilliger Tonny van Elderen. Op 8 december 1939 werd de kapel ingewijd. Nadat hij een ernstig auto- ongeluk had overleefd beloofde Carol Schade de kapel te bouwen. Tot de recente overname door de Stichting Vrienden van St.-Jan werd de kapel beheerd door een stichting van de familie Schade. Onderhoud en toekomst populaire kapel nu beter verzekerd De Stichting Vrienden van St.-Jan is eigenaar geworden van de Moergestelse Mariakapel langs de weg van Moergestel naar Oisterwijk. De kapel is voor een symbolisch bedrag overgenomen. Vanaf de oprichting van de kapel was deze in eigendom van de stichting die Carol Schade oprichtte voor het beheer van de kapel. “We zijn zeer blij dat we deze voor Moergestel zo belangrijke kapel in eigendom hebben kunnen verwerven”, aldus voorzitter Jan Vriens van de Stich ting Vrienden van St.-Jan. Deze stichting ondersteunt de Moergestelse parochie in materiële zin. Onlangs is nog met succes actie gevoerd voor de restauratie van de vijf eeuwen oude toren van Moergestel. Dat ging met kenmerkende creativiteit. Zo konden leitjes waarmee de toren opnieuw is gedekt voor een symbolisch bedrag worden gekocht en kon men tegen betaling langs de bouwsteigers naar de spits van dit rijksmo- nument klimmen. De overname van de Mariakapel kan niet los worden gezien van de parochiële ontwikke lingen van de laatste tijd. De zeer goed func tionerende en in de gemeenschap breed gedra gen Moergestelse parochie is opgegaan in de grotere parochie St.-Jozef voor Haaren, Oister wijk en Moergestel. Door de overname van de kapel is een goed onderhoud verzekerd. “Wij kunnen nu nog beter het voortbestaan borgen”, stelt voorzitter Jan Vriens dan ook. Hij benadrukt dat de stichting ‘volstrekt fi nancieel zelfstandig en onafhankelijk van de nieuwe parochie is’. De vele giften die de stich-ting jaarlijks ontvangt worden voortaan Terugkijkend op de basisschooltijd van Koen Postelmans; ‘Vragen stellen was heel normaal’ Het is dinsdagavond 20:00 uur als Koen Postelmans mij binnenlaat bij hem thuis. Hij heeft bij uitzondering zijn ‘nette kleren’ aangetrokken. Aan tafel blijkt al snel dat hij na zijn basisschooltijd bij De Bienekebolders gekozen heeft voor een vervolgopleiding waar hij zijn energie kwijt kan; Bixie Baseball in Eindhoven. Er zijn zes honkbalacademies in Nederland, waarvan Bixie onze regio vertegenwoordigd. Honkbaltalent vanuit Zuid Nederland wordt geselecteerd en uitgenodigd om een volwaar dige middelbare schoolopleiding te combine ren met een ontwikkelingsplan voor jong honkbaltalent. Toen Koen in groep 8 van de Bienekebolders zat en hij bij Roef! speelde, werd hij gevraagd om deel te nemen aan selectietrainingen en werd gevraagd voor Bixie Baseball. Zo’n topsport carrière nastreven kent ook zijn keerzijden. ’s-Ochtends om 6:30 opstaan en drie keer in de week pas om 18:00 klaar met trainen. Als je dan om 19:30 thuis bent, heb je niet meer zo’n zin om iets te gaan doen. Hij heeft een hele hechte vriendschap opgebouwd met zijn teamgenoten, maar zijn vrienden uit Moergestel ziet hij veel minder vaak. Vandaag blikken wij met Koen terug op zijn basis schooltijd; Koen steekt gelijk van wal; “Mijn vroegste herinnering gaat terug naar een moment tij dens carnaval. Ik moest op tafel gaan staan om mijn outfit aan de hele klas te laten zien. Je moet het gewoon doen bij de Bienekebol ders, dat merk ik nu nog wel eens dat ik hier heel makkelijk in ben. Ik stel gewoon een vraag als ik iets niet begrijp. Daar hebben sommigen van mijn huidige klasgenootjes nog wel eens moeite mee. Ze denken dan dat hun vraag niet goed genoeg is of zo..” Verder leerde ik plannen bij de Bienekebolders, gewoon hoe ik zelf mijn zaken op orde houd. Wij kregen een weektaak en die mocht ik zelf inplannen. Dat werkte heel goed. Zelfverant woordelijkheid krijgen, voelen en bewust omgaan met je energie. Regelmatig probeerde ik op donderdag alles ‘af’ te hebben, zodat ik vrijdag niets meer ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 JANUARI 2015 PAGINA 3 MS ■MMÜM MHMHMMMM MESBB MWMMMMMMMMMMMMMMMMMMMI ■HHMHSaaMSBI

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3