|H M informatie Kloosterviering Catharinenberg Oisterwijk Protestantse gemeente Oisterwijk Komende periode bij het Huis voor Zingeving Dankbetuiging Ad van den Meijdenberg Gymdocent(e) Damesgymclub Van de Loo «981 D9 OOH Parochie St. Jans Onthoofding Zo genoten, zo onverwacht... De Damesgymclub Van de Loo is op zoek naar een gymdocent(e) Zaterdag 24 januari, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis met samenzang Wilhelmina Boogaers-Schilders en dochter Anja. 25 januari, 10.15 uur, ds. Hester Radstake Er is creche, kindernevendienst en jeugd- kerk 3e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 24 t/m 31 januari 2015 0900 332 22 22 Zondag 25 januari, 11.00 uur in de paro chiekerk: Themaviering “Vissers van men sen” m.m.v. Zanggroep Inspiration Hendrikus en Cornelia van Overdijk-Kemps, zoon Piet en dochters Nelly en Riet; ouders Jonkers-Smetsers en overleden familieleden; mgd. Pita van Elderen; John van den Hout e.v. Heidi Rijnen en papa van Ann; overl. ouders Kees en Bertha Rijnen-Verhoof. Woensdag 28 januari: The Power of the Heart door Baptiste de Pape Tijdens zijn wereldwijde ontdekkingsreis in terviewde De Pape 18 ware iconen, onder wie Paulo Coelho, Deepak Chopra en Eckhart Tolle. Info: Tijd 19.30-22.00, inloop vanaf 19.00. Kosten: €15 pp. Adres: St. Jansplein 5. Nu ook op vrijdag Makkelijk Mediteren met Anita Webbink en Saskia Basten Steeds meer mensen gaan op zoek naar zich zelf, hun basis en hun rust. En meditatie kan je daar heel goed bij helpen. Maar veel mensen ontdekken dan dat het niet zo makkelijk is! Info: Tijd 9.30-10.30, na afloop thee. Kosten €10 pp. Adres: Krijtestraat 20. Maandag 2 februari: Aartsengeleninitiaties met Saskia Basten Aartsengelen zijn lichtwezens uit de andere wereld. Ze hebben ieder een eigen, specifieke energie en kwaliteit zoals: genezing,bewust wording, etc. Info: Tijd 19.30-22.00. Data: 2/2, 9/3, 30/3, 20/4 en 18/5. Kosten: €25 per keer, dus €125 pp. in totaal. Adres: Krijtestraat 20. Meer info en inschrijven (graag inschrijven voor alle activiteiten): huisvoorzingeving.nl Woensdag 28 januari, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis Tijden van de vieringen veranderen! Vanaf 10 januari is er op zaterdag geen H. Mis meer in de parochiekerk. De H. Mis op Park Stanislaus wordt verzet van 17.30 uur naar 19.00 uur. Parochianen zijn welkom in de viering in de kapel. De aanvangstijd van de viering op zondag is met ingang van 11 januari verzet van 10.00 uur naar 11.00 uur. Na overleg is besloten om na de viering in het parochiecentrum koffie te drinken. Themaviering 25 januari Droomt u ook wel eens van een geloofsge meenschap waar ieder zich bij betrokken voelt en waaraan ieder met zijn eigen talenten zijn steentje kan bijdragen? Wij nodigen u uit om samen met ons aan deze droom te werken in de themaviering "Vissers van mensen" op zondag 25 januari om 11.00 uur. Zanggroep Inspiration Naam nieuwe parochie bekend Bisschop Hurkmans heeft de naam voor onze nieuwe fusieparochie bekend gemaakt: “De Heilige Sint Jozef”. Deze naam heeft hij gekozen uit alle namen die binnen de fusie parochies waren verzameld en aan hem zijn voorgelegd. In de weekendvieringen is de nieuwe naam inmiddels bekend gemaakt. Overigens behouden de vijf kerken in de drie plaatsen wel elk hun eigen naam. De kerkbesturen van de vijf fuserende paro chies blijven nog in functie tot een nieuw bestuur bekend is en de daadwerkelijke (juri dische) fusie kan plaatsvinden. Schoolcatechese: Willibrord en Bonifatius Op verzoek van basisschool de Vonder hebben we als parochie een bijdrage geleverd aan de geschiedenislessen van groep 7. Voor de: ‘Geschiedenis van het Christendom’ werden we als experts gevraagd om aan drie groepen een les te geven die gevolgd of voor afgegaan werd door een rondleiding in de kerk. Het was erg leuk om dit te mogen doen. In de kerk hebben we het beeld van Bonifatius bekeken. We vonden dat Bonifatius erg ver schrikt kijkt, we dachten dat hij misschien MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 22 januari kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week: Verslag open dag MTV; Fietspad Haghorst-Moergestel; Aankondiging Sauwelavond 2015; Het licht op....: toneel De Tweede Jeugd. Op vrijdag 23 januari vanaf 19.00 uur en zaterdag 24 januari vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 25 januari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie Martin Laurenssen. Techniek Martijn van de Wouw Deze zondag vieren we de Maaltijd van de Heer. Het is de laatste zondag in de week van gebed van de eenheid, hier zullen we ook aandacht aan besteden. Op het leesrooster staat het verhaal uit Marcus over de roeping van de eerste apostelen en ook in het Oude Testament gaat het over roeping. Mensen worden geroepen om God en Jezus te volgen. Voelen wij zo’n roeping ook? Op vrijdag 23 januari om 10.00 uur is er een oecumenische viering in de kapel van de Catharinenberg in het kader van de week van gebed van de eenheid, waar diaken Vincent te Plate en ds Hester Radstake zullen voor gaan. Van harte welkom! Het is deze zondag schrijven voor Amnesty International. De brief gaat dit keer naar de Ambassade van de Arabische Emiraten. Amnesty spreekt haar bezorgdheid uit over de zaak van verschillende mensen die volgens Amnesty gewetensgevangene zijn, die vreed zaam hun recht op vrijheid van meningsuiting uitgeoefend hebben. Amnesty pleit voor vrij lating én voor humane omstandigheden zolang ze nog gevangen zitten. Agenda 26 januari 18.30: start Alpha-cursus aan de Lind 52 27 januari 20.00: gespreksgroep 25 30 januari 17.30: Ontmoeting rond de tafel zijn moordenaar zag in Dokkum in het jaar 754, zoals u natuurlijk ook nog weet! Het beeld staat links achter in de kerk voor de glazen tochtdeuren. Bij de doopvont hebben we verteld over het dopen van de mensen door de monniken in die tijd. Vorige week zijn de klassen naar het klooster van de Franciscanessen in Oirschot geweest. De zusters hebben, als experts, vertelt over de geschiedenis en het leven in een klooster. Kennismaking pastoor de Meyer met de communiewerkgroep Afgelopen week heeft de werkgroep Eerste Heilige Communie een gesprek gehad met de nieuwe pastoor. Er is onderling kennis gemaakt en er zijn afspraken gemaakt over wanneer de pastoor aanwezig zal zijn bij de voorbereidingen naar de communie. Pastor de Meyer wil ook graag snel kennismaken met de communicanten en zal daarom deze week aanwezig zijn tijdens de les. Uiteraard zal hij ook voorgaan in de communieviering op zondag 17 mei om 11.00 uur. Kaarten postzegels welkom Uw kerstkaarten, aanzichtkaarten, felicita- tiekaarten, postzegels e.d. kunt u nog steeds inleveren op het parochiecentrum op werk dagen tussen 10 en 12 uur. Boek van de parochie Als u dit boek besteld heeft kunt u het ophalen op het parochiecentrum. Het bestuur biedt alle vrijwilligers van de parochie het boek gratis aan. Als u het nog niet in uw bezit heeft kunt u het boek ophalen op het paro chiecentrum. In memoriam Op 21 december overleed Bertha van den Boogaart-Hofhuijzen, weduwe van Piet van den Boogaart. Bertha werd geboren in 1920. Ze was een vrouw die van aanpakken wist en die altijd in was voor een grapje. Na een werk zaam leven kwam er ook tijd voor handwer ken, kaarten en fietsen. Haar kinderen en kleinkinderen waren haar grote trots, ze genoot ervan dat ze overgrootmoeder werd. Toen de afstand naar het dorp te groot werd verhuisde ze van de Vinkenberg naar een woning bij de Reuselhof. Later verhuisde ze mee naar Park Stanislaus waar ze een goede verzorging genoot. Bertha overleed hier op 94-jarige leeftijd. Op 22 december overleed Rietje Otten. Rietje werd geboren in 1920 in een gezin met Bel gische en Nederlandse roots. In de le Wereld oorlog kwam pa vanuit Brussel naar Tilburg en vestigde zich uiteindelijk in Geertruiden- berg. Dat was een hele omschakeling, er was een groot verschil tussen de Brusselse eti quette en de gemoedelijke Brabantse om gangsvormen en dan was er ook nog het ver schil in geloof. Rietje bracht haar laatste levensfase door op Park Stanislaus waar ze op 94-jarige leeftijd is overleden. Op 26 december overleed Ad Vogels, echt genoot van Jo van Kuringen. Ad werd geboren in 1933 en groeide op in de buurt van d’n Hild. Na school was hij werkzaam bij de ri- oolzuivering en later als vertegenwoordiger voor het gas bij de firma Merckx. Later nam hij deze bedrijfstak over en startte een eigen bedrijf dat zuid Nederland voorzag van gas. Inmiddels had hij Jo leren kennen en na hun huwelijk woonden ze aan het Rootven tot het huis op d’n Hild gebouwd was. Na een leven van hard werken kwamen er helaas kwalen. Zijn laatste dagen woonde Ad in het nieuwe huis op d’n Hild, nu met 4 generaties. Hij overleed hier op 81-jarige leeftijd. Pastoraatsgroep secretariaat Vrijdag 23 januari is er om 10.00 uur een kloosterviering bij de zusters Franciscanessen in het vrouwen klooster De Catharinenberg aan de Poirtersstraat in Oisterwijk. Het is een oecumenische viering waarin voorgaan mevrouw dominee Hester Radstake van de protestantse kerk in Oisterwijk en diaken Vincent te Plate van de R.K. St. Petruskerk uit Oisterwijk. De viering wordt gehouden in de fraaie kapel van het klooster, in 1910 geschonken door de Oisterwijkse bevolking aan de zusters als dank voor het vele onderwijs wat zij in Oisterwijk gaven. De viering vindt plaats in het kader van de week van gebed van de een heid van de Christenen die over de gehele wereld wordt gehouden. Het thema is “Dorst” en de teksten in deze week nodigt mensen uit om na te denken over vitaal geestelijk leven, ook wel “levend water”genoemd. Tijdens de viering wordt ook het monumen tale pijporgel in de kapel bespeeld. U bent van harte uitgenodigd deze viering bij te wonen. PAGINA 2 Het doet ons goed te merken dat Ad door velen gemist wordt. Marianne - Niels en Mascha - Richard en Camille Politie alarm: 1-1-2 ■■■■■■■■■■■BH M Wilt u reageren op deze oproep of wilt u meer informatie? De deelnemers bij deze gymclub zijn dames tussen de 60 en 80 jaar. De gymclub bestaat al 53 jaar en gymt op dinsdagavond. De eerste groep van 19.00- 20.00 uur en de tweede groep van 20.00-21.00 uur. De gymles vindt plaats in sporthal 'Stokeind' in Moergestel. Wij zijn naarstig op zoek naar 'n gymdocent(e) die bovenstaande lessen kan geven. Dan kunt u bellen naar: C. Smits, (013) 513 1198 Raadhuisstraat 80, 5066 AP Moergestel Wij willen u allen hartelijk bedanken voor de overweldigende en hartverwarmende steun en medeleven na het overlijden van .513 1424 .513 1204 HUISARTSENPOST Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Moergestel Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00 - 17.30 uur ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 21 JANUARI 2015 0135132774, "'''■xx voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen --'41 voor afroepweekend opgeven. MSSiow

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2