(e>OEF! Fotoboek jubileumjaar en bestuurswisseling bij 4 Scouting St. Jan Moergestel Jan op ’t Hoog aan de leiding van baancompetitie Automobiel- en schadebedrijf Persoons BOVAG Theaters Oisterwijk Moergestel Bridgeclub Moergestel Paul en Bas Denissen behalen de 16e plaats op NK voetbalquiz Alzheimercafé Oisterwijk-Moergestel Fadoconcert van Quatro Ventos bij GUO Poëzieweek Nieuwjaarsconcert Harmonie Asterius De afgelopen dagen zijn wij op bepaalde momenten niet per telefoon bereikbaar geweest op ons gebruikelijke nummer 013 513 1404 als gevolg van een storing. Wij willen u bij deze laten weten dat wij normaal geopend zijn en eventueel bereikbaar via 013 513 4403 of garagepersoons@hotmail.com Uiteraard wordt de storing zo spoedig mogelijk verholpen. .12-8 .15-5 8-12 5-15 5-15 .14-6 De gastspreker gaat in op vragen als: Hoe werkt ons taalcentrum? Hoe pas ik mij aan binnen de communicatie met mijn partner, ouder die aan dementie lijdt? Hoe gebruiken we ondersteunend communi catie? Verder worden er tips gegeven voor het aan passen van de omgeving, de communicatie over en weer (interactie), de taal. Tijd: Inloop vanaf 19.30 uur Aanvang pro gramma van 20.00 - 22.00.uur Locatie: De Coppele, Prunusstraat 69 5061 AS Oisterwijk Voor meer informatie: Jeanne Verberk 528 4571 E-mail j.verberk@ziggo.nl en op www Alzheimer Midden-Brabant. Donderdag 8 januari is alweer de vierde com- petitieronde afgesloten. Uitslagen A-lijn: 1 Sjaak Aarts en Cees van de Schoot, 2 Herman van den Broek en Victor Theeuwes, 3 Elly Sneijders en Hans van den Heuvel B-Lijn: 1 Ricky Martens en Anne-Marie Vugts, 2 Rudy en Gerhard Hanning, 3 Liaa van Beu- den en Anja Fouchier C-lijn: 1 Liesbeth en Co de Graaff, 2 José en Klaas Groen, 3 Lenie en Frans Kuijpers Districtsviertallen competitie Moergestel 1 - Goirle 8 Moergestel 2 - Riel 2 Moergestel 1 - Theseus 10... Moergestel 2 - Edelweiss 2.. Edelweisse 2 - Moergestel 1 Goirle 8 - Moergestel 2 ..09:30 „10:45 ...11:45 „12:40 beginnen. In de sprint werd Merel voor de tweede keer nipt verslagen. Ondanks de tweede plaats blijft Merel nog steeds ruimschoots aan de leiding in het tussenklassement van de Zuid-Nederlandse competitie en is zij al zeker van de overwinning in het eindklassement van de baancompetitie. doorgingen naar de tweede ronde, en waarvan de moeilijkheidsgraad van de vragen nog een categorie hoger lagen. Toen van ronde twee de vragen waren gemaakt was het wachten op de einduitslag. Vorig jaar behaalde 2 redac teuren van NUsport de eerste plaats, Dit jaar was het een duo uit Tilburg die met deze eer gingen strijken, maar Bas en Paul eindigde met een schitterende 16e plek van deze moei- lijkste voetbalquiz van Nederland. Gefelici teerd met dit prima resultaat! Daarnaast werd tijdens de nieuwjaarsbijeen komst bekend gemaakt dat er een aantal wis selingen gaan plaatsvinden in het bestuur van de scoutingvereniging. Met een hartelijk en welgemeend dankwoord voor de vele uren die zij de afgelopen jaren hebben gestoken in het ondersteunen van de scoutingvereniging, werd afscheid genomen van Guus Mulders (voor zitter), Veronique van Oort (penningmeester) en Anita Huijnen (ledenadministratie). Onder een verdiend applaus kregen zij een mooi boe ket bloemen en een dinerbon om samen met hun partner een avond lekker uit eten te gaan. ROEF! HANDBAL Uitslagen: DR Roef - 4-8; El Heerle - Roef 10-1; BI Roef - HVM 15-16; Cl Roef - PSV 20-17;Dl Roef-Elshout 7-3. Donderdag 15 januari HS 20:30 Roef-Bedo Zaterdag 17 januari El 10:00 Roef-GHV Cl 11:45 Elshout-Roef BI 12:45 Elshout - Roef Dl 14:00 MHV-Roef Zondag 18 januari DS 10:10 Achilles - Roef08:50 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze attent mee in de kop van het peloton. Hij ver- website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Op zondag 4 januari namen negen leden van “De Vennen” deel aan een langebaanwedstrijd in Tilburg. Evenals bij de laatste wedstrijden van 2014 vielen de gereden tijden tegen. Bijna alle schaatsers, ook die van de andere clubs, bleven ruimschoots boven hun persoonlijke records. Hilde van Hulten en Martijn Weber behoorden tot de weinigen die er wel in slaag den om hun persoonlijke record (PR) aan te scherpen. Hieronder alle door de leden van “De Vennen” gereden tijden: Hilde van Hulten reed 38.10 (PR) op de 300 meter en 1:01.79 op de 500 meter. 3 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Merel Bertens 47.14 en 1:33.46; Martijn Weber 55.65 (PR) en 157.36 (PR); Thom Botermans 56.95 en 2:01.77. 5 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Bas Beex 46.44 en 2:25.40; Wouter Weber 49.12 en 2:37.75; Julian Haans 48.86 en 2:49.89; Jochem van Hulten 47.93 en val; Koen Barten 51.46 en diskwalificatie. Op vrijdag 9 januari was de jaarlijkse en altijd gezellige nieuwjaarsbijeenkomst van Scouting St. Jan Moergestel. Tijdens deze bijeenkomst werd o.a. het fotoboek gepresenteerd van het jubileumjaar 2013. In dat jaar bestond onze plaatselijke scouting vereniging 50 jaar, wat door het jaar heen werd gevierd met diverse activiteiten. Sommige daarvan waren gericht op de leden van de scouting. Maar de meeste activiteiten waren bewust breder opgezet, zodat ook niet-leden van de scouting erbij werden betrokken. O.a. een grote nieuwjaarsreceptie voor alle ouders en sponsoren met opening van het jubileumjaar door burgemeester Hans Janssen, deelname aan de carnavalsoptocht, viering van Sint Joris op het Sint Jansplein voor alle basisschool leerlingen van Moergestel, het bouwen van Op dinsdag 20 januari Thema: Communicatie en Dementie Gast: Kristel Cobussen, Logopedist. Hoe communiceren wij en wat als je de woorden vergeet...? Dementie is een chronische hersenaandoening die de hersenen onherstelbaar beschadigt. De ziekte tast hersenfuncties aan, zoals het geheu gen, het denken, de oriëntatie, het handelen (zoals aankleden) en schoolse vaardigheden (zoals rekenen en taal). Communiceren met de omgeving wordt vaak steeds moeilijker. Fadogezelschap Quatro Ventos speelt op zaterdag 24 januari bij concertorga nisatie Groeten Uit Oisterwijk in Tili- ander. Aanvang 20.30 uur. Belangstellenden reserveren tickets via een link op website www.guo.inoisterwijk.nl of telefonisch van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren op 521 7220. Portugese blues Quatro Ventos is een hartverwarmend kwartet dat meeslepende fado brengt op podia in Europa en VS. De groep houdt zich verre van glitter en glamour waarmee het goedkoop sco ren is bij de argeloze toerist in Portugal. De benadering is volks en poëtisch, zonder artis tiekerige maniertjes en pretentieuze aanstel- leritis. Een concert is als een mediterrane muziekreis, golvend op plukjes jazz, pop en klassiek, uitkristalliserend in de Portugese blues: de fado. Epicentrum vormt Emanuel Pessanha (voca len, gitaar) met donkerbruine, lichtjes schu rende, nicotinestem. Rafael Fraga staat hem bij op Portugese gitaar. Aan dit Portugese smaldeel voegt de Taiwanese/Duitse Aili Dei- wiks viool toe, terwijl Nederlanders Lucien Matheeuwsen en Norbert Leurs elkaar afwis selen op contrabas. Saudade Zwevend tussen weemoedig ingetogen en fees telijk uitgelaten ingrediënten, brengt Quatro Ventos muzieksfeer van lokale fadohuizen en havenkroegen in Lissabon tot leven. moeide zijn concurrenten door het tempo hoog te houden. In de eindsprint kwam Jan als zevende over de finish, maar hij eindigde wel voor alle andere rijders die Eindhoven of Tilburg als thuisbaan hebben. Hierdoor kwam Jan aan de leiding in het tussenklassement van de baancompetitie. Met nog slechts één wedstrijd op 7 maart in Eindhoven op het programma heeft Jan alle kansen op de eind overwinning in eigen hand. Omdat Merel Bertens enkele weken geleden in de eindsprint was verslagen door Floor Peters uit Vught, stemde zij haar wedstrijd over eveneens veertig ronden deze keer af op Floor. In plaats van zelf de wedstrijd zwaar te maken door te demarreren en hard op kop te rijden, had Merel vooral aandacht voor Floor. Deze keuze bleek in het voordeel van Floor omdat zij na een redelijk rustige marathon frisser dan normaal aan de eindsprint kon EVENEMENTEN IN TILIANDER Tiliander City Filmhuis - Frozen Woensdag 21 januari 13.30 uur Entree: 4,00 online en voor ouders 5,- aan de deur Integer.- Anuar Donderdag 22 januari 20.30 uur Entree: 17,- Lichtvoetige Verlichting - Paul Smit Donderdag vrijdag 23 januari 20.00 uur Entree: 15,- Quatro Ventos (Portugal) - GUO Concert Zaterdag 24 januari 20.30 uur Entree: 17,50 Inspiración - Grupo del Sur Zondag 25 januari 15.00 uur Entree: 17,50 EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Sauwelavond Moergestel Zaterdag 24 januari 20.00 uur Entree: 10,- Op donderdag 29 januari wordt de Poëzieweek ingeluid met Gedichtendag onder het motto ‘Met zingen is de liefde begonnen’. Het start schot voor de Poëzieweek, die tot woensdag 4 februari duurt. Niemand beter dan een dichter kan de complexiteit van de liefde bezingen. Poëzie cadeau De Bibliotheek Midden-Brabant geeft tijdens de Poëzieweek een cadeau aan al haar leden. Tijdens deze inspirerende week kunnen leden en niet-leden de speciale PoëzieBieb-app downloaden en 4 weken lang gratis 10 dicht bundels van bekende dichters lezen. Er zijn bundels van Paul Bogaert, Hugo Claus, Her man De Coninck, Ellen Deckwitz, Jules Deci der, Christine D’haen, Andy Fierens, Judith Herzberg, Gerrit Kouwenaar en Ilja Leonard Pfeijffer. Dichter Erik Jan Harmens schreef er een inleiding bij. Van elke dichter wordt een gedicht uitgelicht op een poëziekaart die u in de Bibliotheek Midden-Brabant ontvangt als u een boek leent. Activiteiten rondom de Poëzieweek Tijdens de poëzieweek zijn er in Nederland en België talloze activiteiten waar u als poëzie liefhebber üw hart kunt ophalen. Zo is er voor afgaand aan de poëzieweek de uitreiking van de VSB Poëzieprijs en ook vindt het specta culaire gedichtenbal plaats in Amsterdam aan het eind van de poëzieweek. Kijk voor meer informatie op www.biblio- theekmb.nl Gelukkig zijn voor de functies van voorzitter en penningmeester vrij snel goede vervangers gevonden in de persoon van Ron van Oirschot (gepokt en gemazeld binnen scouting Moer gestel) en Moniek Jonkers (ook al vele jaren lid van de scouting in Moergestel, eerst als jeugdlid en later als leiding). We zijn nog op zoek naar iemand die de ledenadministratie wil overnemen van Anita Huijnen. Merel Bertens en Jan op ’t Hoog van Schaatsclub “De Vennen” hebben op za terdag 3 januari deelgenomen aan de negende wedstrijd van de Zuid-Nederlandse Marathoncompetitie. Merel behaalde bij de dames de tweede plaats en Jan kwam bij de Masters-2 als zevende over de finish. Dankzij deze klassering kwam Jan aan de leiding van de baancompetitie van de ijsbanen in Eindhoven en Tilburg. De Zuid-Nederlandse Marathoncompetitie bestaat uit twaalf wedstrijden die worden gere den op de ijsbanen van Breda, Eindhoven en Tilburg. Naast het totaalklassement van deze twaalf wedstrijden, wordt er ook een klasse ment opgemaakt van de wedstrijden op de banen in Eindhoven en Tilburg. Voor dit laatste klassement komen alleen de rijders in aanmerking die ook wekelijks op deze banen trainen. Tijdens de wedstrijd over veertig ronden op 3 januari in Eindhoven reed Jan op ’t Hoog Koninklijke Vereniging Sociëteit Har monie Asterius luidt het nieuwe jaar in met een feestelijk nieuwjaarsconcert op zondag 18 januari 2015 om 15.00 uur in Tiliander in Oisterwijk. Harmonie Asterius brengt een mooi program ma met afwisselende muziekwerken. Daarbij mogen de nieuwjaarsklassiekers natuurlijk niet ontbreken. Het programma bestaat uit muziek die vrolijk, zwierig en optimistisch is, Op zaterdag 27 december werd in Maassluis de 15e Nederlands Kampi oenschap voetbalquiz gehouden. Er hadden zich 100 teams van voetbalkenners ingeschreven waaronder 1 team met deelne mers uit Moergestel bestaande uit Paul en Bas Denissen. Het was de 4e maal dat ze deelnamen en de 26e plaats als hoogste werd behaald. Dit jaar werd de eerste ronde als nummer 36 afge- sloten, en streden^ze mee^met de 42 teams die een brug over de Reusel voor de avondwan- delvierdaagse en een finishboog voor Moer gestel Fietsdorp, een gezamenlijk kamp in België, een reünie voor iedereen die ooit op wat voor manier dan ook betrokken is geweest bij de scouting in Moergestel en deelname aan Quispel. Natuurlijk zijn bij al deze festiviteiten veel foto’s gemaakt. Monique Jonkers en Ron van Oirschot hebben hieruit een selectie ge maakt en een prachtig fotoboek samengesteld. afgewisseld met sfeervolle harmoniemuziek. Daarnaast trakteert Harmonie Asterius op een optreden van een verrassend ensemble. Het Arundo kwintet is een fris en enthousiast ensemble dat bestaat uit vijf rietblazers. Hun repertoire varieert van klassiek tot pop, en van de Romantiek tot hedendaags. Harmonie Asterius biedt op zondagmiddag 18 januari een uitstekende kans om een goede start te maken van het nieuwe jaar. Een mooier muzikaal begin van 2015 kunt u zich niet wen sen. Kaarten voor het Nieuwjaarconcert zijn ver krijgbaar bij Tiliander of via www.tiliander.com Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 V PAGINA 7 ■■■■■■■■■■■■■■■■■Ml k ■■■■■■■■■■^■^■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■MMHHH ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JANUARI 2015 ■■■■■■■■■■■■■■^■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■fff

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7