Pieregeblèr 2.0 Zaterdag 24 januari 20.00 uur flUMBHI 2015 in 'Den Boogaard' Glasvezel dichtbij voor Sonman Moergestel Druk weekend voor brandweer Dienstencoöperatie presenteert digitaal platform in Den Boogaard Dankbetuiging Pita van Elderen Zonder ons moeder is alles anders... Wij danken u hiervoor hartelijk. Kinderen, klein-/achterkleinkinderen Vissers Moergestel, januari 2015 Tekst en foto's: Rick Denissen Het doet ons goed zoveel brieven, bemoedigende woorden, een kus of een handdruk te hebben mogen ontvangen na het overlijden van ons moeder Succesvol burgerinitiatief Oisterwijk, Moergestel en Heukelom breidt service sterk uit Toegangskaarten a 10,- euro (incl. 'n kopje koffie) zijn verkrijgbaar bij Novy Van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Supermarkt en Den Boogaard. Zorg is een bekend gegeven. Welzijn vraagt iets meer toelichting. Er worden al die activi teiten onder verstaan die het een mens mogelijk maken fatsoenlijk en onbezorgd te leven. Dat kan van alles zijn. Boodschappen doen bij voorbeeld, een wandelingetje met iemand maken, een bezoekje afleggen of klusjes in huis en onderhoud van de tuin. De samenle ving is hier steeds meer op gericht. Daarom zijn er op al deze terrein steeds meer aanbieders, vrijwilligers, zzp-ers, organisaties en bedrijven. 2.0? De organisatie heeft er dit jaar alles aan gedaan om het Pieregeblèr met zijn tijd mee te laten gaan. Dat betekent flitsende optredens, snelle podiumwissels, een voice-over waar Gaston (goeeeeeeeeeeedenaavond) jaloers op zou zijn en feest met DJ Tommy. C.V. de Pierewaaiers wil van de 20e editie van dit échte Moergestelse evenement een heus feest bouwen. Wie doen er mee? Maar het Pieregeblèr blijft natuurlijk vooral een show van het volk. Geen hautaine foefjes, arrogante trekjes of voorspelbare optredens! Wel enthousiasme, spontaniteit en onvoor spelbaarheid. Van onze deelnemers kun je echt alles verwachten, zo weten we uit het verleden. Wie heeft er nog geen kennisgemaakt met de immer creatieve Brouwer Jr? Of de jeugdige bravoure van de Gangmaokers? Vaste gasten op deze avond zijn ook altijd de Kammeraoj. Je weet nooit uit welke hoek ze komen, maar je weet wel dat het een onverwachte is. De Kammeraoj zijn de titelverdedigers van ‘het liedje’. De scalp in het klassement om de pre sentatie (de Cees van Esch-wisselbokaal) wordt verdedigd door de nog altijd onvoorspelbare Brugzeikers. Welke pakjes zullen ze dit jaar weer uit de kast trekken? Naast titelverdedigers zijn er ook underdogs. Dat zijn natuurlijk C.V. de Durdraaiers aan de ene kant. Aan de andere kant staat zustervereniging C.V. de Dors(t)vle- gels. Carnaval gegarandeerd. Meidengroep “Houd maar op ik blijf erbij, dat zij, met mij, gaan zingen in een meidengroep.” Grote kans dat deze zin uit Kinderen voor Kinderen 4 het favoriete stukje is geweest van zowel de dames van de Prullekes als die van C.VV Pittig Gekwèk. Beide volledig manloos, maar juist daarom ook zeker niet kansloos. De Prullekes De aanleg van een glasvezelnetwerk in het buitengebied van Moergestel is erg dichtbij. Coöperatie MoergestelGlas denkt binnen vier weken voldoende eigen vermogen van de leden binnen te kunnen halen om via de Brabantse Ontwikkelingsmaatschappij de financiering rond te krijgen met steun van de provincie voor o.a. de aanleg op het industrieterrein De Sonman en het aansluitende buitengebied richting de Kempen tot aan Reusel-De Mier den. Ook het aan het Brabantse Kempengebied aansluitende deel van het Oisterwijkse bui tengebied doet mee met 98% aanmeldingen. Op De Sonman doen 28 van de 29 bedrijven mee aan het collectief. De laatste weken hebben zich ook nog een groot aantal bewoners uit het buitengebied en agrariërs aangemeld. Elk van hen betaalt 121 euro voorbereidingskosten en brengt 500 euro in de gezamenlijke pot van de coöperatie. Het voordeel van de coöperatieve aanpak is - aldus Jan Vriens, voorzitter van de Vereniging van eigenaren de Sonman - dat daardoor de onderdoorsteek van het netwerk Foto 1In de nacht van vrijdag op zaterdag rond 00:30 kreeg de brand weer een melding van een schoor steenbrand aan de Schoolstraat. De brandweer van Tilburg en Moerges tel kwamen met een hoogwerker en tankautospuit met spoed ter plaatse. Bij aankomst van de brandweer kwamen er vonken en rook uit de schoorsteen. De brandweer is de woning binnen gegaan, later is de hoogwerker gekomen en deze heeft de schoorsteen van boven helemaal schoongemaakt. Zo kon een uitbrei ding van de brand worden voorko men en bleef de schade aan de wo ning beperkt. De brandweer heeft het huis geventileerd. Nadat het gevaar geweken was is de brandweer terug naar de kazerne gegaan. Foto 2: Zaterdagmiddag rond 14:30 werd de brandweer van Moergestel opgeroepen voor een wegdekreini- ging op de Schoolstraat. Ter plaatse bleek het te gaan op het viaduct van de A58. De brandweer heeft het wegdek schoongespoten met een hogedrukstraal en is daarna weer retour na de kazerne gegaan. Foto 3: Zaterdagmiddag rond 16:30 werd de brandweer opgeroepen voor een stormschade aan de Oirschot- seweg. Er was een boom op een schuurtje gevallen achter het res taurant Redemption. Hierbij liep het dak enige schade op. De brandweer kwam ter plaatse en heeft de boom van het dak verwij derd. De brandweer is enige tijd bezig geweest met het klein maken van alle stukken hout. Nadat de klus geklaard was mocht er koffie ge dronken worden in het naastgelegen restaurant. De Dienstencoöperatie Zorg voor Elkaar voor de inwoners van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk heeft de service aan de leden sterk uitgebreid met een digitaal platform. Door middel van deze unieke website worden mensen die hulp zoeken voor hun welzijn en voor hun zorg in contact gebracht met aan bieders. Het digitaal platform is een service van de Dienstencoöperatie die helemaal van deze tijd is. Met een paar klikken kunnen de leden van de coöperatie vanuit thuis hulp regelen die ze nodig hebben voor hun zorg en welzijn. De website is zeer gebruiksvriendelijk en toegan kelijk opgezet. Eventueel kan men aan huis tekst en uitleg krijgen. Het digitaal platform is zo uniek dat de Dienstencoöperatie Zorg voor Elkaar verwacht dat hierdoor nóg meer inwoners van Oisterwijk, Heukelom en Moer gestel lid zullen worden. onder de snelweg A58 haalbaar is. Wij zijn uitermate verheugd dat we mee kunnen liften op deze digitale snelweg. Voor de aanleg werkt MoergestelGlas samen met de andere lokale coöperaties per gemeente en richten samen de coöperatie KempenGlas op die centraal en doelmatig voor het hele Kempengebied het beheer en onderhoud gaat verzorgen.. Het is dan ook de bedoeling dat het netwerk in Moergestel als één geheel mee aansluit op dat van de Brabantse Kempen Het glasvezelnetwerk wat vanuit de universiteit in Eindhoven dubbel gevoed zal worden zal met name 100% open toegankelijk zijn voor alle providers en zal voor een betere en snellere internetverbinding zorgen. Die kan op het industrieterrein bijvoorbeeld ook worden inge zet voor een betere camerabewaking of nieuw te ontwikkelen bedrijfsdiensten. In de rest van Oisterwijk en Moergestel wordt het net werk nog niet aangelegd en wordt er nog naar een noord-westelijke regionale samenwerking gezocht. Bron: deels BD De digitale service richt zich op zorg en welzijn, precies de doelstellingen van de Dienstencoö peratie Zorg voor Elkaar. Deze coöperatie is een jaar geleden opgericht en richt zich op de inwoners van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. De coöperatie timmert hard en op een opvallende manier aan de weg. Recent nog werd met veel succes een Brabants congres gehouden over burgerinitiatieven. Met het digitaal platform worden de diensten op de meest eigentijdse manier aangeboden. C. V. de Pierewaaiers presenteert Zorg dat je er op tijd bij bent! Niet alleen om zeker te zijn van een kaart en deze in de voorverkoop aan te schaffen. Maar zorg er voor dat je de avond zelf niets mist. Het belooft namelijk een razendsnelle avond te worden: Pieregeblèr 2.0! hebben hun huid vorig jaar al erg duur ver kocht en dat smaakt naar meer. Pittig Gekwèk heeft die ervaring niet, maar we rekenen op een charmeoffensief van jewelste. Nieuw Naast laatstgenoemde zijn ook de vrienden van ‘net niet over de stroom’ (Olivier Moerges tel) aanwezig. Onder de naam Olivierders vol gen ze het voorbeeld van Harm tijdens het Pieregebrouwel, trekken de stoute schoenen aan en springen op de bühne bij de Pierewaa iers. Het zijn vooral ook moedige schoenen, want ga maar eens op zo’n groot podium staan. Voor het podium Je kunt natuurlijk ook net zo goed vóór dat podium gaan staan. Als pittige kwèkend pu bliek, aandachtige toeschouwer of onderdeel van de hysterische menigte. Om te genieten van het nieuwe Pieregeblèr en het grote feest. Jumbo, Novy van Wezel, Den Boogaard en Café de Brouwer. Daar kun je terecht voor toegangskaarten verzeker je jezelf van entree voor een van de leukste feestjes van het jaar. Pieregeblèr 2.0 vindt plaats in Den Boogaard, op 31 januari 2015 en begint om 20:00 uur. Kaarten kosten 10,- per stuk. Ons geheimpje Maar hé, psst. Wist u dat over een ruime week de nieuwste editie van het Pierewaoiersbloaike zal worden bezorgd? En wist u dat deze een coupon bevat waarmee u 25% korting krijgt op een onbeperkt aantal kaarten voor het Pieregeblèr? Dan weet u het nu. Op 23 en 24 januari gaan de Pierewaaiers weer alle huizen uit Moergestel langs om deze krant te over handigen of in de brievenbus te doen. Meer informatie? Mail naar pieregebler@hot- mail.com of ga naar www.cvdepierewaaiers.nl. Wij zijn ook op Facebook: C.V. de Pierewaaiers Op de website staan allerlei aanbieders van zorg en welzijn. Thuis achter de computer kan een keuze worden gemaakt. De aanbieders zijn er zowel betaalt of als vrijwilliger. De Dienstencoöperatie garandeert de betrouw baarheid en de deskundigheid van de aanbie ders. Wie hierover meer wil weten kan elke week terecht op de zogenaamde ‘Inlooppunten’. Leden van de coöperatie kunnen hier terecht met alle vragen die te maken hebben met de sterk veranderende samenleving. De infor matiepunten zijn wekelijks geopend. In Moer gestel is dat steeds op dinsdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur in Den Boogaard. Bij het Oisterwijkse informatiepunt in Tiliander kan men elke donderdagmiddag terecht, even eens van 14.00 uur tot 16.00 uur. Een afspraak maken is niet nodig. Zie ook de website www.zorgvoorelkaar-oisterwijk.nl Zeven sauwelaars: Maikel Denissen, Gerard Vugts, Eric Boogaers, Stef Habraken, Ron van der Sanden, Hans Denissen en Ron Hermus ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 14 JANUARI 2015 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3