Audacia huldigde... QOEF! Schaatssuccessen tijdens kerstvakantie Veldrit Moergestel Crossbaantje S cheerman Judo Vereniging St. Jan Moergestel 4e bij Teamcompetitie Nadere kennismaking met de honingbij .21:00 16:30 Alles over sport in uw eigen weekblad: 'Moergestel-Nieuws'! website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! Langebaan Tijdens langebaanwedstrijden op 14,21 en 28 Tijdens de kerstvakantie van Moergestel Nieuws zijn de schaatswedstrijden gewoon doorgegaan. De leden van Schaatsclub “De Vennen” waren daarbij suc cesvol bij zowel de marathon, langebaanwedstrijden als het nieuwe onderdeel Mass Start. .10:15 .11:15 21.30 uur. De locatie is: Gebouwencomplex Cello, Klaver 2,5076 JC Haaren. In overleg met de cursisten wordt in april/mei een excursie gemaakt naar een imker. U kunt zich aanmelden bij Wim Snoek, Neme- laerstraat 7,5076 AP Haaren, tel: 0411-622269 of via email wbsnoek@planet.nl Dré Ligtvoet en Cees Jansen. Donderdag 12 december 2014 was de jaarlijkse algemene ledenvergadering van Audacia. Zoals gebruikelijk is daar ook een aantal leden in het zonnetje gezet vanwege hun langdurige lidmaatschap. Dit jaar viel die eer te beurt aan Johan Kastelijns, Hans Verheijen en Ruud Trines (25 jaar lid). Daarnaast vierden Eric Denissen, Niek op 't Hoog, Bert van Ganzewinkel en Ronald Klijssen hun 40 jarig lidmaatschap. De grootste eer ging echter uit naar Dré Ligtvoet en Cees Jansen die beiden werden gehuldigd voor hun 60 jarig lidmaatschap. Martijn Weber gehuldigd als winnaar van mara- thoncompetitie (foto Jeroen Happel). Op 27 december mocht Merel Bertens in Enschede deelnemen aan een landelijke mara- thonwedstrijd voor dames. In de wedstrijd over vijftig ronden wist Merel zich uitstekend te handhaven in het voorste deel van het pelo ton door de vele tempoversnellingen tot negen tien rijdsters was uitgedund. Toen zij vier ron den voor het einde op een zesde plaats reed, werd zij echter van achter aangereden en was een valpartij onvermijdelijk. Hierdoor moest zij genoegen nemen met de achttiende plaats. Mass Start Op zondagavond 28 december werd deze nieu we schaatsdiscipline voor het eerst in Tilburg verreden. De Mass Start heeft grote overeen komsten met een marathonwedstrijd. Er wordt eveneens met meerdere rijders gelijktijdig in pelotonvorm gereden. De wedstrijden zijn echter over het algemeen wat flitsender doordat ze korter zijn en er ook punten kunnen worden verdiend tijdens tussensprints. Dankzij deze tussentijds behaalde punten is het mogelijk dat de eindwinst naar een andere rijder gaat dan degene die de eindsprint wint. Bij de meisjes Junioren behaalde Merel Bertens de overwinning door in de wedstrijd over twaalf ronden zowel bij de eindsprint als bij de twee tussensprints als eerste over de streep te gaan. Loïs op t Hoog en Veerle van Hulten werden in deze wedstrijd respectievelijk zeven de en achtste. Bij de meisjes Pupillen behaalde Hilde van Hulten de zesde plaats in de wed strijd over zes ronden. De jongens Junioren reden evenals de meisjes een wedstrijd over twaalf ronden en daarbij werden Koen Barten en Jochem van Hulten respectievelijk achtste en tiende. Marathon Op zaterdag 20 december was het weer mara- thonavond op de Ireen Wüst Ijsbaan in Til burg. Deze avond begon met de finalewed strijden van de baancompetitie voor Pupillen en Junioren-C. Nadat Martijn Weber zowel op 1 als 8 november tweede was geworden, veroverde hij deze keer de eerste plaats in de wedstrijd over negen ronden voor jongens Pupillen-A. Samen waren deze resultaten goed voor de overwinning in het eindklassement van de competitie. Bij de wedstrijd over vijftien ronden voor jongens Junioren-C behaalden Wouter Weber, Julian Haans en Thom Botermans respectievelijk de derde, vierde en zesde plaats. Later op de avond behaalde Merel Bertens de tweede plaats bij de dames Senioren en werden Jan op ’t Hoog en Bas Beex respectievelijk vierde en zesde bij de heren Masters-2. Harry Sonnenschein ging bij de Recreanten als elfde over de eindstreep. ROEF! HANDBAL Uitslagen: HS Roef - DESK 17-33;El White demons - Roef 1-2;B1 GHV - Roef 6-12; DS White demons-Roef 15-24; HS Helios-Roef Zondag 14 december 2014 heeft Het crossbaantje voor de jeugd aan De Scheerman krijgt al aardig gestalte... december in Tilburg verbeterden schaatsers van “De Vennen” zeven persoonlijke records. Met zijn tijd van 2:18.72 op de 1500 meter verbeterde Marijn van Esch zijn persoonlijk record met bijna zes seconden en promoveerde hij naar de vierde klasse van de jongens Juni- oren-B. Eerstejaars wedstrijdschaatser Thom Botermans promoveerde met 56.00 op de 500 meter naar de zesde klasse van de jongens Junioren-C. Bijen houden is een prachtige hobby waarbij je zeer intensief met de natuur verbonden bent. Het zijn niet alleen de bijenvolken die onze aandacht vragen maar ook de planten en bloemen die onze bijen, andere insecten en dieren van voedsel voorzien. Bijenhouders zijn dan ook mensen die zeer betrokken zijn bij de natuur. De laatste jaren is de belangstelling voor de bijenteelt sterk toegenomen, vandaar dat de bijenhoudersvereniging St Ambrosius Haaren u de gelegenheid biedt, om een korte gratis kennismakingscursus te volgen. Op donderdag 22 januari en 12 februari worden de gratis bijeenkomsten gehouden van 20.00- 22-22; Cl HMC - Roef 25-8. team bestaande uit 6 Judoka’s van Judo Donderdag 8 januari Vereniging St. Jan Moergestel de 4e DR 21:30 Roef-Desk 21:00 plaats behaald bij een van de teamcom- Zaterdag 10 januari petitie rondes. Dl 10:00 Roef - Elshout 09:30 Het team bestond uit beginnende wedstrijd Cl 10:45 Roef - PSV10:15 Judoka’s die zich al vrij al goed op de tatami BI 11:45 Roef- HVM 11:15 thuis voelde. Ze hebben mooie punten ge- Zondag 11 januari scoord en goede judotechnieken laten zien. El 10:00 Heerle - Roef 08:45 Nele van de Loo, Sara Wessels, Bart Roosen, DS 17:15 Roef - HVM16:30 Guus Roosen, Tom Linssen en David van Laerhoven, de trainers van Judo Vereniging r ,^?Uian St. Jan Moergestel zijn trots op jullie, super HS 20.30 Koet - Bedo goed gecjaanf pn je coach Marijn van Laer- Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze hoven ook bedankt en super goed gecoached! De trainingstijden van Judo Vereniging St. Jan Moergestel zijn als volgt van 18:30-19:30 voor kinderen van 5 t/m 10 jaar en 19:30-20:30 voor 10 jaar en ouder. De trainingen worden gehouden op woensdag en donderdag. Iedereen is welkom! De laatste editie van de Weekend Veldrit van Moergestel kent met 190 deelnemers op zater dag en een dikke 300 deelnemers een record aantal deelnemers. Na het hevige noodweer tijdens de opbouw van het parcours waren de weergoden de organisatie tijdens de wedstrij den zelf beter gezind. Ondanks het rustige winterweer lag het parcours er na de hevige regenbuien loodzwaar bij. Naast de nodige publiciteit in de geschreven media en diverse internet sites was er zondag tevens live verslag van de wedstrijd op Omroep Brabant. De Moergestelse renners hebben fel gestreden. Zo eindigde Luuk van Gestel op een keurige 5e plaats bij de nieuwelingen, eindigde Bram Weken bij je junioren als 10e. Jasper de Laat eindigde als 23e bij de elite achter winnaar Martijn Budding. 1 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JANUARI 2015 PAGINA 7 .09:30

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 7