Kerstmusical groots succes! Geslaagde kerstmarkt Dienstencoöperatie Zorg voor Elkaar zoekt aanbieders welzijn en zorg Serious Request in Moergestel brengt 503 euro op “De Tweede Jeugd” gaat weer spelen! Fomo Foto Expositie 2015 11 jan. Programma theaters Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen CV de Dorstvlegels wil iedereen hartelijk dan ken voor hun medewerking en aanwezigheid op de kerstmarkt afgelopen zondag. Wij als Dorstvlegels zijn in ieder geval zeer tevreden met de opkomst. Wij hebben met zijn allen ook zeker een gezel lige dag gehad en wij hopen dat jullie als bezoe kers en deelnemers dat ook zo hebben ervaren. Dus graag zien wij jullie volgend jaar weer terug. Hou jij ook van zingen? Voor de komende zomer staat er weer een musical in de planning. Heb je zin om mee te doen? Kom dan eens kijken op de repetitie. Deze wordt iedere maandag gehouden in het parochiecentrum van 5 tot 6 uur. Op de hoogte blijven van nieuws uit eigen dorp? 'Moergestel-Nieuws'! Bijeenkomst Den Boogaard voor Digitaal Platform genieten van een gevarieerd aanbod De Dienstencoöperatie Zorg voor Elkaar voor de inwoners van Heukelom. BINGO IN DEN BOOGAARD Let op: nieuwe datum!!! Gezellig op donderdagmiddag 22 januari bingo spelen? Dat kan die middag vanaf 14.00 uur in Den Boogaard. We spelen 6 rondes en natuurlijk is er een gratis kopje koffie/thee met iets lekkers erbij. Kom dus gezellig bingoën op donderdagmid dag 22 januari naar Den Boogaard. Joke en Addy heten u van harte welkom! af en konden de zussen uiteindelijk naar bin nen en vond ook de Kerstman zijn slee terug. Met een spetterende kerstmedley werd de musical afgesloten. We spelen op donderdagmiddag 15 januari ‘Glazen Huis’ op speelplaats Bienekebolders Leerlingen van basisschool Bienekebolders hebben mee gedaan aan Serious Request. Met het eigen ‘Glazen Huis’ (foto) op de speelplaats van de basisschool haalden ze liefst 503 euro op. Dit bedrag is geschonken aan het goede doel dat aan Serious Request was verbonden, namelijk ‘Hands off our girls’. Deze actie komt op voor vrouwen en meisjes die tijdens oorlo gen en conflicten slachtoffer worden van seksuele geweld. Het bedrag van 503 euro werd onder meer opgehaald met het draaien van plaatjes. Verder was een bingo, een kerstmarkt en een voorstel ling georganiseerd. Het is weer zover! “De Tweede Jeugd” gaat weer een toneelstuk spelen, getiteld: “De Mississippi Roos”. Het betreft een blijspel in 3 bedrijven, geschreven door D. J. Eggengoor. We hebben al meer van deze schrijver gespeeld en altijd is het een succes geweest. a.s. om en op vrijdag 16 en zaterdag 17 januari om 20.00 uur waarbij iedereen van harte welkom is. ‘De Tweede Jeugd’ speelt zijn voorstellingen uiter aard in Den Boogaard. Volgende week zullen we u meer laten weten. Het is maar dat u het alvast weet. CV de Dorstvlegels Op vrijdag 19 december droeg kinderkoor De Sint Janszangertjes hun kerstmusical ‘Een Kouwe Kerst’ voor. Voor deze gelegenheid was de gymzaal van Basisschool de Vonder omgetoverd in een winters kerstdecor met veel sneeuw. Alle school kinderen kregen ’s middags de kans de voorstelling te bezoeken. Meer dan 100 kinderen genoten met volle teugen van dit moderne kerstverhaal. In de avond 14.00 uur speciaal voor alle senioren bezochten vele (groot)ouders, familie en andere geïnteresseerde de voorstel ling. De musical ging over 2 zussen die de sleutel van hun huis kwijt waren en op de stoep voor hun huis moesten wachten tot hun ouders thuis kwamen. Wachtend in de sneeuw kwa men vervolgens diverse mensen langs, waar onder een groep Mexicanen, een kersthaas, een inbreker, een oude vrouw en een kinder koor. Met zang en dans werd het verhaal ver teld. Natuurlijk was ook de Kerstman van de partij, die opzoek was naar zijn arrenslee. Zoals ieder Kerstverhaal liep ook dit verhaal goed een informatiebijeenkomst. De avond duurt van 19.30 uur tot 21.00 uur. Op de informatiebijeenkomst zijn zowel vrij willigers als professionals welkom. Ze kunnen kenbaar maken wat ze aanbieden en onder welke condities. Aanbieders die door de coöpe ratie worden geaccepteerd worden geplaatst op het digitaal platform (website) en kunnen zo door de mensen die hulp bij hun welzijn of zorg nodig hebben worden gevonden. Het digitaal platform is een service van de Dienstencoöperatie die helemaal van deze tijd is. De service richt zich op zorg en welzijn, precies de doelstellingen van de Diensten coöperatie Zorg voor Elkaar. Deze coöperatie de inwoners van Heukelom, Moergestel Openingstijden: vrijdag 9 januari Oisterwijk. De coöperatie timmert hard en op een opvallende manier aan de weg. Recent nog werd met veel succes een Brabants congres gehouden over burgerinitiatieven. Fotogroep Fomo uit Oisterwijk, Moergestel en omstreken houdt 9,10 en 11 januari 2015 weer haar jaar lijkse expositie in Tiliander. Tijdens de expositie zijn er ruim 100 foto’s te zien van onze leden. U kunt van diverse vormen van fotografie, Moergestel en Oisterwijk heeft op 1 januari een digitaal platform geïntroduceerd. Door middel van deze unieke website worden mensen die hulp zoeken voor hun welzijn en voor hun zorg in contact gebracht met aanbieders. Zorg is een bekend gegeven. Welzijn vraagt iets meer toelichting. Er worden al die activi teiten onder verstaan die het een mens mogelijk maken fatsoenlijk en onbezorgd te leven. Dat kan van alles zijn. Boodschappen doen bij voorbeeld, een wandelingetje met iemand maken, een bezoekje afleggen of klusjes in huis en onderhoud van de tuin. De samenle ving is hier steeds meer op gericht. Daarom zijn er op al deze terrein steeds meer aanbieders, vrijwilligers, zzp-ers, organisaties en bedrijven. Zodra een aanbieder is toegelaten tot de website komt hij in een volledig geautomatiseerd sys teem aan de hand waarvan de zorg- of wel zijnvrager de persoon kan vinden die hij zoekt. Om hierover tekst en uitleg te geven en om te bekijken wat men voor elkaar kan betekenen is de informatiebijeenkomsten belegd op maan dag 12 janauri in Den Boogaard. Het nieuwe servicesysteem van de Dienstencoöperatie is dusdanig doordacht opgezet dat er ook een mogelijkheid komt tot persoonlijk contact. Verder is vanaf januari elke dinsdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur in Den Boogaard in Moergestel een ‘inlooppunt’ geopend. zoals straat, portret, architectuur en abstracte fotografie. Ook zullen er doorlopend AV presentaties worden vertoond. Speciaal voor aanbieders van welzijn en zorg Leden van Fomo zijn weer succesvol (vrijwilligers en professionals) organiseert de geweest bij de door de Fotobond Dienstencoöperatie op maandagavond 12 georganiseerde fotowedstrijd ‘Foto januari 2015 in Den Boogaard in Moergestel Individueel’. Er werd goud, zilver r - ---- en brons gescoord. Tijdens het Fomo expositie weekend worden op 10 en 11 januari work shops georganiseerd in de vorm van 'inloop spreektijd voor fotografie gerelateerde vragen'. Wilt u meer weten over de techniek, uw camera, fotografische mogelijk heden, belichting, instellingen etc. etc.? Kom dan zeker langs tijdens een workshop. De aankondiging met tijden leest u op de publicatie posters tijdens de expositie, evenals op onze website. Houd de berichtgeving op onze site is een jaar geleden opgericht en richt zich op in de gaten: www.fomo.nl de inwoners van Heukelom, Moergestel en 20:00-22:00 uur; zaterdag 10 januari 12:00-17:00 uur; zondag 11 januari 11:00-17:00 uur. ■A i 5* ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JANUARI 2015 PAGINA 5 t 24 jan. 28 jan. Theatertip: ANUAR (22 jan.) en GRUPO DEL SUR (25 jan.) Te zien In Den Boogaard: 10 jan. Muziekvereniging Prinses Juliana Nieuwjaarsconcert De Parelmuzikanten— Nieuwjaarsconcert 15,16,17 jan. De tweede jeugd— De Mississippi Roos (TONEEL) Sauwel avond Moergestel Baptist de Pape—The Power of the Heart (LEZING) CV De Pierewaaiers - Pieregeblèr 31 jan. Ta zien In Tlliander: 9,10,11 jan. Jaarlijkse foto-expositie Fotogroep FOMO 16,17 jan. Sauwel/ Gala avond 18 jan. KVSH Asterius—Nieuwjaarsconcert 22 jan. Anuar - Integer (CABARET) 23 jan Paul Smit—Lichtvoetige Verlichting (LEZING) 24 jan. Quatro Ventos (Portugal) - GUO (MUZIEK) 25 jan. Grupo del Sur - Inspiración (MUZIEK) 30,31 jan. Revue ’Ge Ziet Mar' 1-6 7 feb.) Tiliander City Filmhuis: 21 jan. Frozen (2013) (KINDERFILM) 2 feb. Isabelle (2011) Kaarten informatie: www.theatersoisterwijkmoergestel.com of 013-5217220 Volg Tiliander of Den Boogaard op Twitter en Theaters Oisterwijk Moergestel op Facebook! aunuvu X-rv Wiviioiviivvvpvi aiiv V VV1 L/lI\aai V VIV IHWVllVlD VCU1 X1V UTkVJLUlll,

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 5