Erfgoed Logies Den Heijkant te zien op tv Er wordt weer gesauweld in Moergestel! Carnavalsoptocht; Meej mekaar ist vur mekaar! Prijsvraag Opstoet: ók meej mekaar Harmonie Prinses Juliana begroet u met oliebollen Kerstactie van de Zonnebloem, afd. Moergestel Eerste Rikavond bij Gilde St. Sebastiaan en Barbara ‘Om saam voor u te zingen in Gèèsel’ Dank, dank, dank! Bertha van den Boogaart-Hofhuijzen Dankbetuiging Vrijdag 9 januari Terugkijkend hebben de gasten genoten van verwennerij, aandacht, warmte en het samen zijn. De Zonnebloem-vrijwilligers hebben genoten van de gasten; van hoe zij genoten! Volgend jaar graag weer. Behalve bij het kaarten, zijn er ook weer mooi prijzen te winnen in een loterij. Wie weet, met welke verrassing u ditmaal huiswaarts keert? Het speciale Kerstservies werd ons aangebo den, evenals het presentje dat elke gast mee naar huis kreeg: met dank! Wat je moet doen: Bedenk een leuke act onder het motto van 2015: Meej mekaar ist vur mekaar, en duik met vriend, vriendin, buur, neef of nicht het rommelhok in en kom er pas weer uit als je denkt dat je act belachelijk genoeg is om in d’n optstoet te vertonen, er staan tenslotte schitterende (geld)prijzen op jullie te wach ten. KAARTEN De entreekaarten zijn beschikbaar in de voor verkoop. Voor 10,- euro mag u naar binnen en krijgt u ’n kopje koffie of thee voor aanvang. De kaarten zijn te koop bij Novy van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Super markt en in Den Boogaard. Zorg dat je erbij bent! DOEL Het ‘doel’ waar ’n gedeelte van de opbrengst van de kaartverkoop naar toe gaat is inmiddels bekend. Vertegenwoordigers van de organisatie of vereniging die dat ten deel valt zullen uiter mate verrast zijn. Daar twijfelen we niet aan. Zaterdag 10 januari om acht uur gaat het jaarlijks Nieuwjaarsconcert van Muziekvereniging Prinses Juliana van start in Den Boogaard. Een veelbelovend en gevarieerd programma staat op de rol. De jeugslagwerkgroep trapt af, gevolgd door het Opleidingsorkest. Daarna verzorgt het harmonie orkest een prachtig programma en zal de slagwerkgroep weer voor de nodige verrassende elementen zorgen. Kortom; deze avond mag u niet missen. Entree is gratis! MUZIEK De muzikale leiding op deze avond is voor het eerst sinds ’n aantal jaren weer in Moer- gestelse handen: ‘Welluk?’ zal zich voor de eerste keer op onze Sauwelavond laten horen. Schrijf je in! Je kunt je vanaf nu inschrijven. Inschrijffor mulieren zijn te verkrijgen op de website www.carnavalmoergestel.nl, bij Novy van Wezel en de onderstaande contactpersonen. Voor vragen of meer informatie kun je terecht bij: Toon Moorman, Raamackerstraat 6, tel. 513 3732; Ad Bakkers, Pr. Margrietstraat 15, tel. 513 3923 of e-mailcarnavalsoptochtmoer- gestel@gmail.com Zo na de feestdagen en om het nieuwe jaar 2015 goed te beginnen, organiseert het gilde Sint Sebastiaan en Barbara uit Moergestel de eerste kaartavond van het jaar en wel op vrij dagavond 9 januari a.s. De locatie is op het welbekende adres: Het Gildehuis ’t Stokske, Zandstraat IA. Vanaf 19.30 uur bent u allen weer van harte welkom. Deze eerste gelegenheid van het jaar wilt u toch niet missen? We trachten er samen weer een gezellige avond van te maken. Hopelijk weer met vele enthousiaste deelnemers! Danklied voor Theo te Wierik Na afloop van de laatste mis van Theo te Wierik en de verschillende afscheidstoespraken en geschenken werd uit volle borst een danklied gezongen. De kerkbezoekers werden begeleid door Hans Festen op het orgel. Paula Hoeven schreef de tekst op de melodie van ‘God groet U zuiv’re bloeme’. Nu 2015 is begonnen, voelt de carnaval ineens een stuk dichterbij. Zondag 15 februari dan is het weer zover, dan vindt d’n Opstoet plaats. Het motto van dit jaar: Meej mekaar ist veur mekaar. Bij buurtvereniging ’t Rootven doen we graag dingen ,meej mekaar’. Dat was bij de optocht van 2014 ook duidelijk toen veel kinderen en mensen uit het publiek langs de route spontaan mee gingen springen in het zwembad van ’t Rootven. In 2015 willen we graag nog meer samen doen met de inwoners van Moergestel. Daarom wil len we iedereen oproepen om mee te doen met onze PRIJSVRAAG. Wat is de bedoeling? Iedere inwoner van Moergestel kan een idee voor d’n Opstoet insturen naar buurtvereniging ’t Rootven. Het leukste idee gaan we uitwerken en bouwen. Uw idee wordt daarmee onze inzending en wordt getoond in d’n Opstoet! Hiermee ’wint’ de leukste inzending dus eigen lijk: De eeuwige roem (en als het een beetje meezit de eerste prijs van d’n Opstoet zelf!). De winnaar wordt bekend gemaakt tijdens d’n Opstoet. Wij staan open voor veel ver schillende ideeën. Wij doen mee in de categorie Grote loopgroep (meer dan 10 personen, zonder grote wagen). Zaterdag 24 januari Zaterdag 24 januari vanaf 20.00 uur stappen weer 7 ‘sauwellustigen’ in de ton van Den Boogaard om u een kostelijke avond te bezorgen. Deelnemers zijn dit jaar: Eric Boogaers, Maikel Denissen, Ron van der Sanden, Ron Hermus, Gerard Vugts, Hans Denissen en Stef Habraken. De Sauwelavond wordt voor de 17e keer georganiseerd door de Sauwelcommissie Moergestel die, ook namens de sauwelaars, de opbrengst van de avond aan een plaatselijk goed doel beschikbaar stelt. ‘STOF’ GENOEG... En ja.het aanbod onderwerpen dat vanuit de ton de zaal in gaat lijkt met het jaar groter te worden! Ons toeristisch dorpscentrum zal ongetwijfeld weer veelvuldig onderwerp van ‘gesauwel’ zijn.deMensink Boulevard.de ‘Trevi’fontein (of is het Treurfontein?) op het St. Jansplein... de Rabobunker.het houdt maar niet op waarmee men in ons wonderlijke dorpscentrum op dit moment wordt verrast. Kerstmis betekent voor veel mensen samen zijn met familie, met kinderen, met dierbaren. Echter, er zijn ook veel mensen die tijdens die dagen alleen zijn en hier liever niet voor kiezen. Eenzame, zieke of lichamelijk beperkte dorps genoten; mensen die ook graag samen zouden willen zijn. De Zonnebloem heeft dit jaar voor het eerst een groepje van deze mensen samengebracht om gezamenlijk een vroeg Kerstgevoel te krij gen. Ze waren gast aan een feestelijk gedekte tafel en onder het genot van een welkomst- drankje kon, na de koffie met wat lekkers, gestart worden met het Kerstdiner. Het beloof de een heel gezellige middag/avond te worden en dat werd het ook. Zo wordt er links en rechts al druk geknutseld voor deze grote happening. Natuurlijk kan de optocht niet vol genoeg zijn, dus als je nog nooit hebt deelgenomen is dit je kans! Op zondag 15 februari, dan mogen we weer! Vanaf 12.45 uur staat onze bont gevulde opstoet in de startblokken. Dit is net als afgelopen jaren, waardoor er meer tijd is voor deelnemers die ook in Oisterwijk mee willen doen. Ook dit jaar laten we weer zien dat Moergestel uitblinkt in humor, creativiteit en gezelligheid. Buren, klasgenoten, collega’s, vrienden en familie zijn van harte welkom om mee te doen. Kinderoptocht: Ook dit jaar kun je vette prijzen winnen! Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere zak met snoep en een cadeautje! Dus roep al je vrienden en vriendinnen bij elkaar, trek de step, bolderkar en alles wat rijdt uit de garage. Maak er een kleurig geheel van en zorg ervoor dat jullie de eerste plaats op het podium veroveren! Mocht u nog zelf willen mee bouwen of een ruimte beschikbaar hebben waar we kunnen bouwen dan zou dat natuurlijk helemaal gewel dig zijn! U kunt uw idee of reactie tot uiterlijk vrijdag 16 januari 2015 schriftelijk indienen bij Bart Klijsen, Rootven 21. We horen graag van u en hopen op veel geweldige ideeën. Want: Meej mekaar ist veur mekaar! PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JANUARI 2015 KINDEREN EN KLEINKINDEREN Wij danken de uitbaters van Café De Klaore; de biljartvereniging en hun vrijwilligers; alle sponsors en vrienden maar bovenal de twee stoere spelers Frans van der Donk en Christ van den Aker voor de geweldige inzet bij de driebandenmarathon van 27 en 28 december 2014. Wij mochten het overweldigende bedrag van 3.500,- in ontvangst nemen als opbrengst voor hun goede doel. Allen die op welke wijze dan ook hebben bijgedragen aan dit resultaat: chapeau! a.s. Vrijdag is Erfgoed Logies Den Heijkant om 21.30 te zien op NPO1 in het programma Bed Breakfast van Omroep Max. In elke aflevering testen drie Bed&Breakfast-eigenaren eikaars onderneming. Wat vinden zij van de inrichting? Hoe liggen de bedden? Smaakt het ontbijt? En is er wel goed schoongemaakt? In deze eerste uitzending bezoeken ze een bedrijf langs de Nederlandse kust en een in Zeeland. De B&B-eigenaren eindigen in de Bed&Breakfast van Tonnie en Kees aan de Heikant. Zij runnen een typisch Brabantse hoeve. De twee eigenaren zijn zelf trotse Brabanders. De B&B is dan ook ingericht in bijpassende stijl. Zij nemen de B&B-eigenaren mee op de trekker en huifkar om ze kennis te laten maken met plaatselijke producten. Kijken dus, a.s. vrijdag om 21.30 uur. Stichting Vrienden van Park Stanislaus Wij groeten u, o Theo, als is 't met pijn in 't hart Tien hele mooie jaren, hebben wij saam gehad. Als gij niet waart geboren, dan waren wij hier niet Om saam voor u te zingen in Gèèsel dit danklied. De kerk ging nog meer bloeien, en catechees op school. Ook Stanislaus kreeg aandacht, uw dagen zaten vol. Er zijn hier nu drie koren, vrijwil'gers sloten aan. Met u zijn ‘Hartkracht 7' en ‘Koffietijd' ontstaan. Langs deze weg willen wij familie, bekenden en oud buurtgenoten bedanken voor het medeleven en de belangstelling bij het overlijden en het afscheid van ons moeder en oma Wij willen de medewerkers van Woning 1 van Park Stanislaus bedanken voor de deskundige en fijne manier waarop zij ons moeder en oma aandacht en zorg hebben gegeven. Ook willen wij de vrijwilligers van Park Stanislaus bedanken. Een speciaal woord van dank voor Pastor Theo te Wierik en uitvaartbegeleiding Van Hamond. 0 pastor Theo, dank u, u bent met ons begaan. In zoveel mooie diensten bent u ons voorgegaan. Als gij niet waart geboren, dan waren wij hier niet Om u geluk te wensen voor de tijd in 't verschiet. 0 pastor Theo, fijne, gij zijt ons toeverlaat. Helder als een fonteine, geen oeverloos gepraat. U heeft voor ieder aandacht, een woordje altijd klaar. Daarvoor zijn wij hier allen, u heel, heel erg dankbaar.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 3