Moergestel Kreatief nfarmatie Quispel 2015 Wil je het nieuwe jaar graag ontspannen beginnen? Open Dag bij MTV Parochie St. Jans Onthoofding (ft 88 iMOO 'PftRoew/ Pastoraatsgroep Pastor Theo te Wierik msc Aan u allen die betrokken zijn bij de parochiegemeenschap van Moergestel, De dankviering van 14 december De viering uit dankbaarheid voor de vele eeuwen zelfstandige parochie was groots! De pastors Theo te Wierik en Herman van Zondag 11 januari, 11.00 uur in de kerk: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Er is een kin derwoorddienst. Overt, ouder Kools-Vermulst en schoonzonen Hein en Jos; Cornelia en Johanna van Gils; jgt. Ries van Haaren e.v. Sisca van den Bigge- laar; overl. ouders Horrevorts-van de Sande; jgt. Cor van de Wiel e.v. Annie van Korven en zoon Bas. Woensdag 14 januari, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis met samenzang.. Zaterdag 10 januari, 19.00 uur in kapel Park Stanislaus: H. Mis met samenzang. Kerstkaarten inleveren Uw kerstkaarten, postzegels e.d. zijn nog steeds van harte welkom. U kunt deze inle veren op het parochiecentrum op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Wij zullen ervoor zorgen dat deze bij de juiste adressen komen. DOOP VAN DE HEER Week van 10 t/m 17 januari 2015 0900 332 22 22 Met 'Moergestel-Nieuws' blijf je 'bij'... MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 8 januari kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de herhaling van de Oud- jaarsuitzending. Op vrijdag 9 januari vanaf 19.00 uur en zaterdag 10 januari vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 11 januari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Zondag 18 januari 2015 van 11.30 uur tot 16.00 uur: Open Dag bij MTV (Moergestel TV en Radio), Industrieweg 16, Moergestel. Lees volgende week meer in Moergestel- Nieuws. Parochieagenda Maandag 12 januari, 10.00 uur: Bestuur koor Cantate Domino. Donderdag 15 januari, 10.30 uur: Bijbelgroep. Donderdag 15 januari, 19.30 uur: kennisma king van pastor Francis met Vormsel- en Communiewerkgroepen. Vrijdag 16 januari, 19.00 uur: Film “Les Intouchables” in De Verdieping. Het Huis voor Zingeving wil je daar graag bij helpen. Steeds meer mensen gaan namelijk op zoek naar zichzelf, hun basis en hun rust. En meditatie kan je daar heel goed bij helpen. Maar veel mensen ontdekken dan dat het niet zo makkelijk is! Want het is best lastig om rustig te worden in je hoofd, als je een druk leven hebt. Anita Webbink en Saskia Basten willen je laten zien dat het ook anders kan! Zij hebben beide jarenlange ervaring met meditatie en de nodige trainingen en opleidingen hiervoor gedaan. Daarin hebben ze ontdekt hoe fijn en makkelijk meditatie kan zijn, als je er op een andere manier mee omgaat. Start woensdag 14 januari, 9.30-10.30, na afloop thee, adres: Krijtestraat 20, Moergestel, kosten 10 p.p., met inschrijving. Meer info en aanmelden: huisvoorzingeving.nl tijd het huishouden van Philippe op z’n kop. Maar ook zijn eigen leven verandert door het werken met een gehandicapte man. De film begint om 19.30, maar om 19.00 uur wordt een inleiding op de film gegeven. Wanneer u deze film wilt zien, dan kunt U zich daarvoor opgeven bij het parochiesecre tariaat. Welkom en kennismaking Op 1 januari ging pastor Francis De Meyer voor het eerst voor tijdens een eucharistie viering. Hij werd welkom geheten door Niels van de Ven als afgevaardigde van het paro chiebestuur. In de maand januari hebben verschillende werkgroepen een uitnodiging gekregen voor een kennismaking met pastor De Meyer. Het komende weekend is uw laatste gelegen heid om een bezoek te brengen aan de jaar lijkse expositie Moergestel Kreatief. U bent van harte welkom op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De exposanten stellen uw bezoek natuur lijk erg op prijs en u kunt genieten van wat deze dorpsgenoten laten zien aan schilderijen, tekeningen, foto’s, keramisch werk en films. Dit alles natuurlijk in Galerie de Verdieping, Industrieweg 16. Bestuurlijk situatie nieuwe parochie Het nieuwe algemene parochiebestuur is nog niet gevormd zodat de juridische datum 1 januari niet in gaat. De huidige parochiebe sturen zijn nog steeds in 2015, zo lang als nodig is, gemandateerd om bestuurlijke ver antwoordelijkheid te nemen voor de afzon derlijke parochies. Ondertussen worden in Moergestel de krachten gebundeld om be stuurlijk en pastoraal een groep te gaan vor men. Parochiebestuur en pastoraatsgroep vormen samen een nieuw gremium: “Stuur groep parochie Moergestel”. Hierin zijn dan de facilitaire (vanuit het bestuur) en pastorale (pastoraatsgroep) zaken geregeld. Hierdoor is er contact met alle werkgroepen en sluit het nauw aan bij de huidige structuur. Boek van de parochie In december is het boek over onze parochie dat werd geschreven door Noud Smits en Jan Geerts van de drukpersen gerold. Als u dit boek besteld heeft kunt u het ophalen op het parochiecentrum. Het bestuur biedt alle vrij willigers van de parochie dit boek aan, als u het nog niet in uw bezit heeft kunt u het boek ophalen op het parochiecentrum. Als u interesse heeft in dit mooie boek: het is nog verkrijgbaar voor de prijs van 18,50. den Broek werden onder begeleiding van de drie gildes en de Suisse, in de persoon van Ron Hermus, in de kerk onthaald. De kerk was sfeervol versierd, weliswaar ingetogen vanwege de advent. In de viering kwamen de kernbegrippen dankbaarheid, verbonden heid en vertrouwen sterk naar voren. De drie koren lieten zich van hun beste kunnen horen, afgewisseld met passende orgelintermezzo’s. De kinderen werden in de kindernevendienst betrokken bij het thema. Dat uitte zich in een grote puzzel waarin de kernwaarden van de nieuwe parochie zichtbaar werden. Aan het eind van de viering presenteerde Niels van de Ven het parochieboek, dat speciaal voor deze gelegenheid is samengesteld door Noud Smits en Jan Geerts. De beide pastors kregen de eerste exemplaren aangereikt. De gehele viering werd live uitgezonden door MTV, professioneel zoals we dat gewend zijn. Zo konden ook de bewoners van Park Stani slaus hiervan rechtstreeks getuige zijn. Aan sluitend aan de viering werd nog uitgebreid informeel nagepraat bij koffie met een brood je. Deze afsluiting was gesponsord door de Vrienden van St. Jan en geheel verzorgd door de koffieschenkgroep. Het was een viering van onze gemeenschap in verbondenheid. Dat geeft vertrouwen in de toekomst waarin wij, ook in de grote parochie, onze eigenheid zullen blijven uitdragen. Om dit nog eens extra te benadrukken kregen de bezoekers een herdenkingskaartje uitgereikt met een mooie tekst van pastor Herman van den Broek en een fraaie lay-out van Jan Geerts. Tijden van de vieringen veranderen! Vanaf 10 januari is er op zaterdag geen H. Mis meer in de parochiekerk. De H. Mis op Park Stanislaus wordt verzet van 17.30 uur naar 19.00 uur. Parochianen zijn welkom in de viering in de kapel. De aanvangstijd van de viering op zondag wordt met ingang van 11 januari verzet van 10.00 uur naar 11.00 uur. Na overleg is beslo ten om na de viering in het Parochiecentrum koffie te drinken. 2015 Wordt hopelijk een jaar vol licht, vreug de, wijsheid, plezier en inspiratie. En vooral dat laatste heeft het Quispelteam weer hoog op haar verlanglijstje staan; vol enthousiasme is het gedeeltelijk vernieuwde team dan ook al weer aan de slag gegaan. Gedragen door de vele positieve reacties van het vorig jaar kost hen dat trouwens weinig moeite. Quispel in 2015 Iedereen heeft ondertussen zijn nieuwe agen da al bijgewerkt. Voor degene, die het vergeten zijn hier nogmaals de belangrijkste data van het Quispeljaar 2015: De Quispelavond vindt plaats op vrijdag 2 oktober 2015: aanvang 19.00 uur. Het bekendmaken van de uitslagen zal zater dag 10 oktober 2015 gebeuren. Inschrijven Het inschrijven van de teams kan pas vanaf medio september 2015. Jullie worden daarover tijdig op de hoogte gesteld via o.a. Moergestel Nieuws, MTV, de website www.quispelmoer- gestel.nl en andere media zoals Face-book en Twitter. Natuurlijk kun je wel starten met het samen stellen van je team. Voor nieuwe teams: de ervaring wijst, dat je rond de 20 personen nodig hebt om op volle oorlogssterkte aan de start te verschijnen. Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en media zoals twitter.com/quispel_twit, face book, com/quispelmoergestel en info@qui- spelmoergestel.nl. Filmavonden van de parochie Op vrijdag 16 januari wordt in de filmzaal van de Verdieping aan de Industrieweg, de tweede film vertoond van deze serie. We hebben gekozen voor de film “Les Intou chables”. De film gaat over een miljonair Philippe die aan een rolstoel is gekluisterd. In het hartje van Parijs woont hij in een kast van een huis. Driss, een jonge Senegalees, woont daar ver vandaan in een grimmige voorstad. Als hij zijn kost niet verdient met allerlei duistere zaakjes, dan trekt hij wel een uitkering. Maar wie bijstand wil, moet solliciteren. En zo zit Driss plots opgescheept met een baan als per soonlijk verzorger van Philippe. Met zijn tomeloze energie zet hij binnen de kortste PAGINA 2 1 Politie alarm: 1-1-2 ■MM ■■MMMMHHHHMHHHHMHHMMMi Voor mij breekt, net als voor u, nu ook een nieuwe tijd aan. Ik ga voorlopig nog niet met pensioen zoals enkelen van u mij vroegen. Wat ik wél ga doen zoals verschillenden van u mij ook vroegen: Ik blijf voorlopig werkzaam als: - Coördinator van De Huiskamer achter het woonhuis van mijn medebroeder en mij: het project voor mensen met een psychiatrische achtergrond en voor vrouwen die langdurig in de zorg verblijven. We zijn ons 23e jaar ingegaan. - Pastor voor de Surinaamse gemeenschap in Tilburg e.o. - Lid van het provinciaal bestuur van onze Nederlandse Congregatie van de Missionarissen van het H. Hart met haar neventaken. - Interim voorzitter van Vraag en Aanbod Internationaal (Zie: www.vraagenaanbodinternationaal.nl) We zijn momenteel bezig om een reorganisatie door te voeren omwille van 'Afrika' en de werkplaatsen in Nederland. We hopen dat we daarin slagen, vooral m.b.t. het verkrijgen van voldoende financiën om de gevraagde projecten in Afrika en Nederland te ondersteunen. - Vanaf 1 januari ben ik gevraagd om overste te zijn van een groep medebroeders die buiten Tilburg wonen. De weekenddiensten, zoals in Moergestel, heb ik momenteel niet... maar voor hoelang? Ik hoop op enkele maanden zodat ik even afstand mag nemen na al het voorgaan in de vele diverse vieringen in de voorbije, ruim, 31 jaar. Nogmaals: heel veel dank voor de mooie tien jaar die achter ons liggen. Dank voor al uw vertrouwen, de gastvrijheid en de goede sfeer die we bij en met elkaar ervaren hebben. Het mag u allen heel goed gaan. Een gezegend 2015. „513 1424 „513 1204 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl Het is voor mij bijna onmogelijk om ieder van u te bedanken voor de mails, kaarten, enveloppen, persoonlijke gesprekken, brieven, bonnen en andere stoffelijke blijken van dank voor mijn 10 jarig pastoraat in Moergestel dat op 31 december eindigde. Dank voor de vele goede woorden, de aangeboden reis naar Israël, het prachtige vriendenboek, de laptop en de zilveren speld van de gemeente Oisterwijk die de burgemeester mij kwam opspelden tijdens het afscheid op zondag 28 december. Zoveel blijken van waardering van uw kant had ik niet verwacht. P.S. Nu weer gewoon 'een pater van de rooi harten uit Tilburg'. (Die naam komt van heel vroeger, toen onze medebroeders nog een rood hart op hun zwarte toog droegen) HUISARTSENPOST ■MHHHHHMHIHHMHMBMMMHHHHBMHHHHMMMHMHMMH ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 7 JANUARI 2015 013 5132774, '"'■'sx. voor noodgevallen: 06 1029 4358. 'X Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Al Misintenties 14 dagen -I voor afroepweekend opgeven. ST. J/wfOWWCWwK Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2015 | | pagina 2