Kerstweek sluit succesvol jaar af voor Bienekebolders C.V. De Pierewaaiers viert haar 55-jarig jubileum in 2016-2017 Woensdag 7 januari zijn we er weer! Via deze weg willen we u betrekken bij de voorbereidingen voor het vieren van dit jubileum en we vragen daarbij om uw hulp. Met bijzondere dank aan: ALOYS KOENEN www.langedijkers.nl Zoals elk jaar staat ook de laatste schoolweek van 2014 bij O.B.S. De Bieneke bolders in Moergestel grotendeels in het teken van Kerst. Dit betekent tradi tiegetrouw dat de leerlingen creatief aan de slag gaan tijdens de zogenaamde Kerst-ateliers. Bij deze werkvorm, die wordt begeleid door ouders, staat het maken van Kerstspullen centraal. Deze worden tijdens de Kerstmarkt op woens dag 17 december verkocht. Serious Request 2014 Met de opbrengst van de Kerstmarkt wil De Bienekebolders 3FM Serious Request 2014 ondersteunen. Serious Request vraag aandacht voor een stille ramp die miljoenen vrouwen treft en beschadigt. De dj’s in het Glazen Huis willen deze vrouwen een stem geven en geld inzamelen voor het Rode Kruis, dat de vrou wen opvangt en helpt een nieuw leven opbou wen. De Kerstmarkt op De Bienekebolders wordt gehouden op woensdagl7 december van 18.00 - 19.00 uur, uiteraard aangekleed met een hapje, drankje en gezellige live muziek. Op 12 maart 1962 werd C.V. De Pierewaaiers opgericht. Een snelle rekensom leert dat de carnavalsvereniging haar 55-jarig jubileum viert op 12 maart 2017. Het carnavalsseizoen van 2016-2017 zal dan ook volledig in het teken staan van dat jubileum en de voorbereidingen daarvoor zijn inmiddels al volop in gang. Moergestel-Nieuws gaat er twee weekjes tussenuit... Foto, video, film en andere ‘schatten’ Om 55 jaar C.V. De Pierewaaiers goed in beeld te brengen, zijn we bezig om zoveel mogelijk materiaal in de vorm van foto’s of filmpjes te verzamelen. Hebt u nog leuk, grappig, mooi interessant materiaal liggen en wilt u dit aan ons beschikbaar stellen? Het kan gaan om foto’s, video’s, filmpjes, maar misschien heeft u nog hele andere ‘schatten’ liggen die inte ressant zijn? Neemt u dan contact met ons op via onderstaande gegevens, dan bekijken we samen op welke manier uw materiaal aan ons kan worden overgedragen. Uiteraard gaan we zorgvuldig om met uw materiaal en maken we kopieën die we daadwerkelijk zullen gebrui ken zodat u de originelen kunt behouden. We zien uw reacties graag tegemoet, Commissie 55 jaar Pierewaaiers Annelies, Bas, Gé, Jan-Hein, Mark, Jos, Martijn, Wim e-mail: jubileum@cvdepierewaaiers.nl telefoon: 013 5132318 Prijsvraag: jubileumbier In samenwerking met Reuzenbieren BV zal een nieuw bier gebrouwen worden ter gele genheid van het 55-jarig bestaan van C.V. De Pierewaaiers. Omdat er nog geen naam is voor dit bier, zetten we bij deze een prijsvraag uit met een mooie prijs voor degene die de beste, mooiste, meest pakkende en passende naam indient. U kunt een naam voor het jubileum bier indienen door een e-mail te sturen met de naam die u bedacht heeft en daarbij uw eigen naam, adres en telefoonnummer. Het landschap begon al behoorlijk wit te wor den en in de flauwe bocht in de verte ziet Siem twee konijntjes op de weg zitten. ‘Zouden we dan toch nog een eerlijk stukje vlees eten met de kerst!’ Met een dot gas, regelrecht op het doel af rijd Siem over de konijntjes heen om vervolgens boven op zijn rem te trappen, een ErvaringsGericht Onderwijs De Bieneke gaat met veel vertrouwen 2015 in. Het jaar waarin ook het 25-jarig jubileum gevierd gaat worden. Door middel van Erva ringsGericht Onderwijs (EGO), waarbij wel bevinden, betrokkenheid, competentie en ver bondenheid centraal staan, laat de school haar leerlingen opgroeien naar zelfstandigheid. Bent u benieuwd hoe deze aanpak er in de praktijk uitziet, kom dan in 2015 eens vrij blijvend kennismaken. Schoolinspectie De week voor Kerstmis is volgens de leerlingen en het team van De Bienekebolders een van de leukste van het jaar. Niet alleen staan gezel ligheid en het samenzijn centraal, er wordt ook teruggeblikt en vooruitgekeken. Terugblik ken doet de Bieneke onder andere op het bezoek van de Schoolinspectie, dat haar com plimenten uitsprak over de ontwikkelingen die de school gemaakt heeft. Volgens directeur Paul van Hees iets om samen écht trots op te zijn! voor de kinderen, die daar belangstelling voor hebben; naar de Óisterwijkse schaatsbaan. Zij worden opgehaald en teruggebracht door het Óisterwijkse Treintje. De kinderen die niet meegaan hebben een prachtig programma op school. Kortom, een feest voor alle kinderen! Het ging al schemeren en de eerste sneeuwvlok dwarrelde al naar beneden. Het was al laat en Siem moest voortmaken als hij nog van zijn lievelingseten, verse boerenkool met worst wilde genieten. Hij had honger van het harde werken en om maar zo snel mogelijk thuis te komen reed hij binnendoor, dat was wel iets langer, maar dan kon je lekker door kachelen, geen stoplichten en ander soort oponthoud. Lichten aan en gas op die lolly! En Siem den derde met zijn zware tractor met twee aan hangers over de smalle binnenwegen richting huis. Het boertje Siem wreef in z’n handen en keek naar de grijze lucht, “zo d’as goed gaon!” alle kool is binnen en de prut is van de weg! Een fijn gevoel vond Siem! We kunnen weer eten met de kerst en ze kunnen weer veilig over straat als ze kerstnacht vieren. Het was weer een hoop werk en aangaande het modderbeleid op de Langedijker wegen, afgezien van de bekeuring die je krijgt, wil je niet op je geweten hebben dat een jong stelletje of ook maar iemand de weg afraakt en op z’n kop in de sloot beland. Zeker niet in deze tijd! Hoe lang lig ik hier al? Het was aardedonker en op de tast voelde Siem of hij bij de deuren kon komen en die open maken. Vergeet het maar, de tractor lag op zijn kop in de greppel de deuren waren verwrongen en met geen mogelijkheid open te krijgen, daarbij zat er zoveel prut op de top geïsoleerde cabine, dat Siem totaal van de buitenwereld was afgesloten. Ondertussen voelde hij het water naar binnen stromen. Moet ik dan zo aan mijn eind komen op kerstavond, mompelde Siem en voelde in zijn zak naar zijn aansteker. De vonken van het vuursteentje ontstaken het gas, Siem kon nu zien dat hij opgesloten zat. Code rood op kerstavond, zal je zien dat geen mens de straat op gaat! Hoe laat is het, hoe lang lig ik hier al en keek op zijn gouden horloge dat hij ooit voor zijn communie had gehad, een flinke barst in het glas en een kromme seconde wijzer, “t’ zal eens een keer meezitten!” bromde Siem. “Kwart over vijf staat ie nog op, dus ik kan hier zomaar al uren liggen en ze hebben geen idee waar ik ben, misschien vergeten ze me wel en wordt ik na de kerst ergens gevonden!” Verwondert me niks, zo aardig was ik nu ook weer niet tegen anderen de laatste tijd, Die jongelui die ik vervloekt heb met hun mobiel tjes, had ik maar één keer naar mijn lieve vrouw geluisterd en mijn mobieltje meegeno men. Ze zal wel ongerust zijn! Nu is het te laat en verzuip ik uiteindelijk in mijn tractor, Het is bar koud en de voorspellingen liegen er ook niet om, er wordt sneeuw verwacht met een behoorlijk windje, Code rood op kerst avond hadden ze de vorige avond op het nieuws gezegd. Dat code rood dat zeggen ze wel vaker, en dan valt het achteraf toch weer mee, een hoop bombarie om niks, mopperde Siem tegen zijn vrouw. En dan die jongelui, die moeten eens wat verantwoordelijker omgaan met die mobieltjes en toestanden, daar komen pas ongelukken van en vloekend en tierend ver volgde hij zijn verhaal, het was wel duidelijk dat hij niks met de moderne techniek te maken wilden hebben. Zijn lieve vrouw kende het verhaal wel en luisterde maar half naar wat hij zei, ze was al blij dat hij de oude nokia van hun zoon had, maar goed hij vergat ‘m steeds, het leek wel een beetje of hij het erom deed! Wat dat betreft was Siem een dwarse boer, “het leidt alleen maar af, vroeger hadden we dat spul ook niet nodig!” had ie bij elkaar gevloekt! Toch vroeg zijn lieve vrouw elke ochtend of hij zijn mobiel meehad. “Je weet het maar nooit!” en deze jongelui hebben iedereen gemobili seerd met hun mobiel! En omdat het code rood was stond alles paraat in de kazerne! U heeft daar hooguit een half uurtje gelegen! U moet wel een engel op uw schouder hebben gehad. Ondertussen plakte de ambulance broe der een pleister op de kop van Siem. Nou meneer, ik adviseer u het een klein beetje rus tiger aan te doen en als mevrouw agent hier, u met haar dienstauto naar huis wil brengen bent u nog ruimschoots op tijd voor het eten, ik wens u een Vrolijk kerstfeest! Siem stapte in de politieauto en wierp nog een laatste blik op zijn gecrashte tractor en dan vraagt hij aan de agente die inmiddels achter het stuur zit, „Gebeurt het wel vaker dat men sen wartaal uitslaan na een ongeluk?” ‘Heel vaak Siem’ antwoord de agente en ze geeft een knipoog en een gemoedelijk tikje op zijn knie. Diep in gedachten staarde Siem uit het raam. Hé, kijk daar.... vlak naast de tractor spelen twee konijntjes in de sneeuw. Met een kleine glimlach op zijn gezicht fluistert hij heel zacht jes, ‘gelukkig dus jullie leven noghet was onze tijd nog niet, Vrolijk kerstfeest!’ Kerstdiner en schaatsen Voorafgaand aan de Kerstmarkt zullen de leer lingen in hun eigen groep gezellig samen een kerstdiner gebruiken. Dit diner bestaat uit allerlei hapjes die door de ouders en kinderen zelf vooraf thuis gemaakt zijn. De kerstweek wordt compleet gemaakt met een leuk uitje vette bonk klei onder de klomp van Siem doet ‘m van zijn rempedaal afglijden en hij trapt vol op het gas, spinnende wielen en de tractor begint te glijden en schuift dwars naar de berm waar een heuveltje de tractor doet kantelen waardoor hij op zijn kop in een grote greppel beland! “De wereld op zijn kop verdomme, die stomme konijnen!” vloekte Siem, toen hij weer bijkwam, liggend op de onderkant van het dak van de cabine die hem zijn leven waar schijnlijk had gered en met een flinke buil op zijn kop,en een paar zere oren door de klap, voelde hij dat het koude water langs zijn rug de cabine binnen liep. Je stuurt me niet naar de hemel stel konijnen, dat wil ik niet ik moet naar mijn vrouw! en een deur zwaait open. Het witte en blauwe licht schijnt op de twee gestaltes die voor hem staan, één met baard en die andereeen vrouw.....hij kon het eigenlijk niet zo goed zien. Jozef...Maria? Mijn god, stuur me terug naar de aarde! Rustig maar, rustig Siem, ik ben van de brandweer, klonk het nu ineens duidelijk, we hebben alles gehoord wat je zei, en als je nu een klein stapje naar voren doet sta je weer op de aardbol en brengt deze dame van de politie je even naar de ambulance. Siem snapte er allemaal niks meer van en toen ze naar de ambulance liepen zag hij hoe zijn tractor op zijn kop in de takels boven het slootje hing, een eindje verder stond wat jeugd. Die ramptoeristen komme ok als vliegen op de stroop, dat gaat snel met die mobieltjes, bromde hij tegen de agente. Nou., u mag ze wel dankbaar zijn, zij hebben het zien gebeuren dacht Siem hardop! Zullen die konijnen het nog overleeft hebben? Arme konijnen! En ter wijl hij dat zei, leek het alsof de tractor lang zaam werd opgelicht! Siem zette zich schrap! Daar zal de reis naar het licht beginnen MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 2014 PAGINA 9 Een Kerstverhaal

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 9