Aanbieding vriendenboek pastor Theo te Wierik Afscheid juffrouw Corry Kastelijn-Hop Wederom Prins Paul d’n Urste! J i Na 46 jaar in het onderwijs Boek vol herinneringen van Moergestelse gemeenschap De Coppele notarissen adviseurs We wensen Prins Paul d’n Urste en zijn ver loofde Anneke en zijn adjudant René en zijn vrouw Lonneke veel plezier en succes dit jaar in het Draaiboompje! werd deze clown gesignaleerd, maar kwam steeds dichterbij Moergestel. Er werd zelfs live overgeschakeld naar ’t Centrum waar de clown rondliep tussen de ex-prinsen. Wie zou het toch zijn? Op 19 december 2014 neemt Corry Kastelijn-Hop afscheid van basisschool De Coppele in Westend Oisterwijk. Ze is dan bijna 46 jaar werkzaam in het basis onderwijs. Afgelopen zaterdag was het weer zover: de prinsenverkiezing van de Durdraaiers. In het Draaiboompje maar ook tot ver daarbuiten werd op zoek gegaan naar een nieuwe prins carnaval 2015. Op vrijdag 19 december wordt Corry thuis door de school verwend met een ontbijtje, waarna zij op gepaste wijze naar haar school vervoerd wordt. Daar neemt elke klas per soonlijk afscheid van haar en wordt zij tijdens een viering in het zonnetje gezet door alle kin deren. Om 12 uur neemt zij afscheid van de ouders van De Coppele, waarna de ochtend wordt afgesloten met een lunch met collega’s. Oisterwijker John Fishwick is een boerenzoon uit het noorden van Engeland. Met zijn technische talen ten is hij een succesvol zzp-er. Zijn boerenachtergrond komt tot uit drukking in zijn twee hobby’s: het scheren van schapen en het restau reren van antieke tractoren. Op een vakantie in Joegoslavië leerde hij zijn Oisterwijkse vrouw kennen. Het echtpaar kreeg twee kinderen. Daniel Valle Robles was in zijn ge boorteland Guatemala documentai remaker. Ook in zijn geval bracht de liefde hem naar Brabant. Met zijn vrouw en drie kinderen woont hij in Tilburg. De documentaire ‘En nu ben ik hier’ duurt vijftig minu ten. Er worden vijf immigranten op een indringende manier en met de nodige humor in geportretteerd. Twee van hen wonen in Tilburg: een Vietnamese bootvluchteling wiens familie in Brabant de Viet namese loempia introduceerde en een Turkse man die zich in 1963 als een van de eerste gastarbeiders in Oisterwijk vestigde. Voorafgaand aan de avond wordt elk jaar geza menlijk gedineerd. Tijdens het diner werd afscheid genomen van Prins Paul d’n Urste en zijn Adjudant René. Ook werden voor het eerst in 9 jaar nieuwe leden van de voorraad voorgesteld. Een foto van Theo te Wierik in het vriendenboek. Foto: Paul Spapens. Het vriendenboek voor pastor Theo te Wierik msc wordt hem aangeboden op zondag 28 december. De aanbieding volgt op de Heilige Mis van 10.00 uur. Dit is tevens zijn afscheidsmis van Moergestel. Door middel van dit vriendenboek neemt de Moergestelse gemeenschap afscheid van Theo te Wierik. Na een periode van tien jaar stopt hij als pastor van de parochie St.-Jans Onthoofding van Moergestel. In die tijd heeft hij de harten van veel Moergestelnaren weten te bereiken en werd hij een populaire geestelijk leidsman. Theo te Wierik verkondigde een christelijke boodschap waarin iedereen gelijk is en men voor elkaar opkomt om samen aan een betere wereld te werken. Dit verhaal sloeg aan in Moergestel. Rond de klok van 23.11 kwamen er ineens vijf clowns de zaal in gerend. De een met ron kende kettingzaag, weer een ander met een zwaard. Wat was daar nou weer de bedoeling van? Zat de nieuwe prins hier tussen? De vijf clowns namen plaats op het podium en pre sentatrice Lonneke vroeg de echte prins om op te staan. Maar onder hen was geen nieuwe prins. Nee, dit waren de nieuwe leden van de voorraad. Wie was dan wel de nieuwe prins? Dan stapt er plots een man in prinsenpak en clownsmasker het podium op. De muziek zwelt aan en met een klap komt er een foto tevoorschijn van.Paul Timmermans! Na bekendmaking van zijn naam: Prins Paul d’n Urste en wederom adjudant René Dirkx volgde een welkomstwoord van de andere prinsen, met daarbij zelfs nog onverwacht bezoek van de Struivenwèners uit Haaren en een gezellig drukke receptie en een mooie avond tot in de late uurtjes. Om alle Moergestelnaren een kans te geven iets met hun gevoelens voor Theo te Wierik te doen besloot een aantal inwoners een vrien denboek samen te stellen. In het boek staan meer dan honderd bijdragen die vaak door meerdere mensen zijn ondertekend. Het boek is vervaardigd door Louis van den Meijdenberg uit Moergestel. Er zijn twee exemplaren van gemaakt, een voor Theo te Wierik en een voor het archief van de parochie. Naast al haar bezigheden voor P was zij in haar vrije tijd ook erg actief in Moergestel. Zo is ze jarenlang intensief betrokken geweest bij de Jeugdvakantieweek, bij de EHBO en actief binnen de parochie St. Jans Onthoofding. Daarnaast zingt ze nog bij kerkkoor ‘Cantate Domino’ en Zangvereniging ‘Crescendo’. Corry is in 1969 op 19 jarige leeftijd begonnen als leerkracht in de eerste klas van de Johannes de Doperschool in Oisterwijk. Aangezien er steeds minder kinderen op deze school kwa men en er in het Westend behoefte was aan een nieuwe school is De Coppele gebouwd, waar Corry met haar collega’s ging werken. Corry heeft jarenlang in de eerste klas, later groep 3, gewerkt en vele kinderen hebben onder haar leiding het lezen onder de knie gekregen. Later is ze adjunct-directeur geworden en vormde ze samen met Bert Zwerts de directie van De Coppele. Toen de directietaken steeds meer tijd gingen vragen heeft ze afscheid geno men van haar groep 3. Het aanvankelijk lezen is ze tot haar laatste werkdag blijven begeleiden, maar nu met kleine groepjes kinderen uit groep 2 en 3. In 2008 mocht Corry weer meedenken over een nieuw gebouw: de huidige Brede School De Coppele die in 2009 opgeleverd werd. De Na het eten werden de zusterverenigingen welkom geheten. Na een woordje van Prins Marcus, prins Sjaak en Prins Dirk moest Prins Paul afscheid nemen van zijn Raad van elf en zijn adjudant. Zijn attributen werden wegge nomen en het was volgens traditie tijd om opgenomen te worden in de eregarde van de ex-prinsen. Ex-prins Paul kreeg een voorproefje van zijn komende vrijgezellenfeest. Zijn pak moest uit, een trouwjurk moest hij aan. Maar die trouwjurk moest eerst door een dame wor den uitgetrokken! Met zowel mannelijk als vrouwelijk naakt ook voor het publiek erg ver makelijk. Na een quiz met vragen over de ex- prinsen en heel wat borreltjes bij de foute ant woorden was het voor de eregarde tijd om te vertrekken naar ’t dorp. Om 22.00 was het tijd voor het eerste filmpje waarmee de zoektocht naar de nieuwe prins begint. Het werd met de minuut onduidelijker waar de Durdraaiers naar op zoek waren. De nieuwe prins moest in ieder geval lijken op prins Paul, maar of het nou een kloon of een clown moest zijn dat was de grote vraag! Overal immigranten meebrengen en waarmee zij de Brabantse cultuur beïnvloeden. Omgekeerd worden de immigranten beïnvloed door de cultuur van de Brabanders. Dit in 2012 gepu bliceerd boek was een onderdeel van een gelijk namig project van de Brabantse Hoeders. onderwijsontwikkelingen als ICT en Passend Onderwijs heeft ze mede praktisch vorm gege ven. Omroep Brabant zendt film uit over de cultuur van immigranten Documentaire gebaseerd op boek Moergestelnaar Paul Spapens Omroep Brabant zendt op zondag 28 december om 17.00 uur een documentaire uit over de cultuur van immigranten in Brabant. De vijftig minuten durende film is gebaseerd op een boek dat is geschreven door Moergestelnaar Paul Spapens. In de documentaire is een hoofdrol weggelegd voor de Oisterwijkse Engelsman John Fishwick. De film met als titel ‘En nu ben ik hier’ is gemaakt door Daniel Valle Robles. Hij is zelf een uit Guatemala afkomstige immigrant. In het boek ‘Schatten van nieuwe Brabanders’ laat Paul Spapens de rijke cultuur zien die ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 2014 PAGINA 5 De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk Tel 013 - 52 33 400 www.dehairvrijdag.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5