KERSTMIS 2014 Audacia E4 pakt laatste kans en is kampioen! Zilver voor Thomas van Dijk op Zuid-Nederlands Kampioenschap Moergestelse (Roefl)scheids- rechters op hoog niveau bij handbal Gemeenten vertrouwen anonieme hulp toe aan Sensoor PERSONALTRAINING STUDIO Ook hebben we dit jaar een a la carte kaart met diverse gerechten. Wij serveren dit alles op Eerste en Tweede Kerstdag. Te reserveren van 15.00 tot 20.00 uur. Graag tijdig reserveren. Ook dit jaar serveren wij met Kerst weer een heerlijk 6-gangen keuzemenu voor 35,50 p.p. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.tapbrasdeschouw.nl Aan het begin van de najaarscompetitie leek geen enkele tegenstander de E4 in de weg te kunnen staan naar het kampioenschap. De eerste vier wedstrijden werden namelijk met 9-1,11-0,11-3 en 11-1 gewonnen. 20,00 10,00 10,00 Aandacht op afstand Gehoord worden is een basisbehoefte van ieder mens. Het is nodig om inzicht te krijgen in gevoelens, problemen en het geeft steun bij de vooraf vastgestelde leerdoelen en beschrijft dit. Tel: 06-44085506 i Opening 3 januari 2015! Rootven 35a Moergestel Zes leden van Schaatsclub “De Vennen” hadden zich gekwalificeerd voor het Zuid-Nederlands Kampioenschap Allround voor Junioren dat op 6 en 7 december in Breda werd gehouden. Thomas van Dijk behaalde de tweede plaats in het eindklassement bij de jongens Junioren-A. Daarnaast promoveerde Wouter Weber naar de derde klasse en werden er acht persoonlijke records verbeterd. Thomas van Dijk was als sprinter tijdens de openingsrit van het kampioenschap opper machtig op de 500 meter. Met zijn tijd van 38.18 was hij veruit de snelste van alle jongens Junioren-A van Noord-Brabant, Zeeland en Limburg. In tegenstelling tot veel andere sprinters kan Thomas echter ook op de langere afstanden goed uit de voeten. Zijn tijden op de 3000 meter (4:27.83), de 1500 meter (2:02.09) en de 5000 meter (7:47.23) waren goed voor respectievelijk de vierde, derde en derde plaats. In het eindklassement over vier afstanden werd Thomas tweede, zodat hij bij de huldiging het podium mocht beklimmen om de beker met zilveren medaille in ontvangst te nemen. Merel Bertens moet het vooral van haar duur- vermogen hebben. Tijdens de afsluitende rit over 3000 meter was haar tijd van 4:50.18 goed voor de tweede plaats bij de meisjes Junioren- B en een nieuw persoonlijk record. Eerder was zij met 46.67 (500 meter), 2:21.37 (1500 meter) en 1:31.67 (1000 meter) respectievelijk Benjamin Smits en Guus Waltmans. Mannen met hoog verantwoordelijkheids gevoel. Mannen met ambitie. Zo kunnen we hen het best in het kort omschrijven. Allebei zijn ze als kind zijnde hun handbalcarrière begonnen bij Roef!. Handbal is een snelle en daardoor intensieve sport. Het vergt nogal wat lichamelijk gezien. Beiden zijn ze door een blessure niet meer actief als speler. Maar het handbalbloed kruipt ook daar waar het niet gaan kan; loslaten konden de heren de sport niet. Toen Benjamin achttien jaar was is hij door de voorzitter Handbal Roef!, HarrieReijrink benaderd voor een scheidsrechterscursus. Benjamin en ook Guus hebben deze cursus gevolgd. Met deze cursus konden zij wedstrij den fluiten tot maximaal de tweede klasse. Maar de heren hadden ambities; het smaakte naar meer. Vanuit deze cursus gingen beiden door naar een cursus voor koppels. In deze cursus werd dieper op de spelregels in gegaan en ze leerden er wedstrijden ‘lezen’: kijken naar opbouw wedstrijd, teams en vooral de opbouw van spanning van de wedstrijd. Deze cursus was echt intensief. Ze kregen een persoonlijk begeleider aangewezen die ook meeging naar wedstrijden. Puur voor de vor ming van Benjamin en Guus als scheidsrechter koppel. Want het spreekt voor zich dat het van belang is dat ze beiden dezelfde grenzen/lij- nen hanteren in een wedstrijd. Nu zijn ze inmiddels al vier jaar bezig samen, het vijfde seizoen is nog volop aan de gang. Elke maand fluiten ze minimaal drie a vier wedstrijden. Het is echt teamwork: Guus doet de voorbereidingen van de wedstrijd: welke teams spelen tegen elkaar, waar staan ze in het klassement, verwachting spanning enzovoorts. Benjamin analyseert de wedstrijd op basis van verdriet. De vrijwillige medewerkers van Sen- soor bieden een luisterend oor en een goed gesprek waarbij het verhaal van de ander cen traal staat. Ze helpen gedachten onder woorden te brengen en denken mee hoe met een pro bleem of vraag om te gaan. De anonimiteit en het feit dat de dienst ook buiten kantoortijden bereikbaar is, maakt de hulp zeer laagdrem pelig. Sensoor Sensoor is de grootste organisatie in Nederland die emotionele ondersteuning op afstand biedt vanuit vestigingen in het hele land. Sensoor is sinds 1958 dag en nacht anoniem bereikbaar per telefoon. Jaarlijks voeren de vrijwilligers rond de 250.000 gesprekken via telefoon, chat en e-mail. Bellen kan dag en nacht via 0900- 0767 of een lokaal nummer. Chatten en E- mailen kan via het beveiligde website van Sensoor. Voor de lokale telefoonnummers van Sensoor en chat- en e-mailhulp, zie www.sen- soor.nl achtste, vijfde en zesde geworden. De tijden op de 1500 en 1000 meter waren bovendien verbeteringen van haar persoonlijke records. In het eindklassement behaalde Merel een keurige zesde plaats. Bij de Junioren-C stonden vier leden van “De Vennen” aan de start. Met een elfde plaats bij de meisjes voor Sanne van Duijnhoven en bij de jongens een vijftiende, achttiende en twee ëntwintigste plaats voor respectievelijk Jochem van Hulten, Wouter Weber en Koen Barten konden zij helaas geen rol van betekenis spelen in de strijd om de prijzen. Wel verbeterden zij vijf persoonlijke records (PR’s) en was de tijd van 2:30.33 van Wouter Weber goed voor promotie naar de derde klasse. De Junioren- C reden de volgende tijden op de 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Jochem van Hulten 48.13 en 2:27.01; Wouter Weber 48.18 (PR) en 2:30.33 (PR en promotie); Koen Barten 50.52 (PR) en 2:40.29 (PR); Sanne van Duijnhoven 51.19 en 2:47.77 (PR). Om een beeld te geven van het niveau, ze flui ten nu wedstrijden op één na hoogste niveau in Nederland (1ste divisie). En het houdt nogal wat in. Om te beginnen moeten de heren natuurlijk ook conditioneel bij blijven. Zo ook met de theorie, de regels. En dan de fysieke tijdsinvestering: voorbereiden wedstrijd, heen reis want wedstrijden op dit niveau zijn vaak niet bij de deur, technische bespreking voor afgaand aan de wedstrijd enzovoorts. Het vergt tijd en vooral planning in de privésfeer. De heren zijn met hun passie toch een bepaalde verplichting aan gegaan. En ze zijn erg dank baar dat ze dit ook kunnen met medewerking van het thuisfront. Want het is een passie. Beiden ademen handbal en op deze manier zijn nog steeds onderdeel van het spel. Ze kunnen echt genieten van het spel en alles er omheen. Mooi uitgespeelde momenten, omgang met teams, publiek, de spanning. Niettemin zijn er nog steeds ambities. Eredivi siewedstrijden fluiten. Mooie toekomstmuziek voor de oud-Roeffers Benjamin en Guus. BRASSERIJ 'DE SCHOUW' Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw.nl terug te verdedigen. In de terugronde ging het allemaal toch wat moeizamer, al bleef het team winnen; 4-1,3- 2,5-3 en 9-1Alleen lukte dat Voab ook iedere week, zodat zij zich vorige week al kampioen mochten noemen. De uitwedstrijd tegen dit team, meteen ook de laatste competitiewed strijd, moest dus worden gewonnen om op gelijke hoogte te komen en ook kampioen te worden (bij de pupillen wordt niet gekeken naar doelsaldo). Het team begon zichtbaar gespannen aan deze wedstrijd, maar na de 0-1 kregen ze het geloof in het kampioenschap met een goede eerste helft en 1-4 voorsprong in de rust als gevolg. Alle meegereisde supporters werd het in de tweede helft nog wel spannend gemaakt want Voab kwam al snel terug tot 3-4. Zou het dan toch nog mis gaan? Gelukkig niet, want daarna bleef de E4 er lustig op los scoren en na het laatste fluitsignaal was de stand 5-9 waardoor de kindercham- pagne, medaille en frietjes dik verdiend waren voor dit mooie team! Proficiat! De leiders Joost en Paul Sensoor blijft luisteren De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft namens nagenoeg alle gemeenten de opdracht ‘Anonieme hulp op afstand’ toevertrouwd aan Sensoor. Dit is het resultaat na een aanbestedingsprocedure met meerdere aanbieders. Het betekent dat de vrijwilligers van Sensoor ook na 1 januari onverminderd een luisterend oor bieden per telefoon, chat en e-mail. Gemeenten zijn, in het kader van de nieuwe WMO, vanaf januari 2015 verplicht om ano nieme hulp op afstand aan te bieden aan haar inwoners. Daarom is er een aanbestedings procedure in gang gezet waarop aanbieders een offerte konden indienen. De VNG heeft bij de beoordeling onder andere getoetst op werkwijze, effectiviteit en het vrijwilligers- en personeelsbeleid. “Sensoor heeft bewezen deze opdracht te kun nen vervullen, met dank aan meer dan 55 jaar ervaring en de ruim 900 voor dit werk goed opgeleide vrijwilligers. Voor personeel, vrij willigers en vooral gebruikers van de dienst is deze toekenning ontzettend goed nieuws” aldus Willemieke Ottevanger, directeur van de Vereniging Sensoor Nederland. Echter was Voab E8 inmiddels aan de compe titie toegevoegd en zij wonnen ‘stiekempjes’ ook al hun wedstrijden, al waren hun uitslagen een stuk minder indrukwekkend. Niemand hield er dan ook rekening mee dat de eerste onderlinge wedstrijd tussen de E4 en Voab E8 in een dikke overwinning zou ein digen voor Voab; 2-9. De achtervolging op dit team moest dus ingezet worden. Maar iedereen die de E4 een beetje kent wist dat dat wel moest lukken. Keeper Joep krijgt namelijk amper doelpunten tegen en hij wordt daarbij ook geholpen door de felle verdedigers Daan, Teun en Jesse, met daarachter nog Sandra om gaatjes dicht te lopen. De verdedi gers maakten samen ook nog eens meer dan 10 doelpunten in de competitie. Zij kunnen dus allemaal ook prima als aanvaller uit de voeten. Op het middenveld staat het loop- en schiet- wonder Tijn, die de ene na de andere mooie goal scoorde met een afstandsschot of soloactie. En dan hebben we voorin ook nog goaltjesdief Jur die de gave heeft om meestal op de juiste plaatst te staan en er ook niet vies van is om ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 2014 PAGINA 19 MeGo Personal training: Small group training: Bootcamp: Facebook: MeGo Sport E-mail: MeGosport@outlook.com Dus kom een kijkje nemen y op 3 januari f U bent van harte welkom vanaf 13.00 uur Ik zie U graag: Mels Goutziers Mijn naam is Mels Goutziers ben 21 jaar en woon in Oisterwijk. Mijn doel is, om uw sportieve doel op een leuke en effective manier te laten slagen. Hierbij maak ik gebruik van diverse moderne apparatuur. U kunt bij mij trainen zowel individueel, als in kleine groepen (small group) en ook bootcamp. \Sport

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 19