Hartelijk dank Sint en Piet Wie wordt de opvolger van prins Paul d’n Urste St. Joris sluit schietwedstrijden af Alzheimer Café Oisterwijk- Moergestel Diverse Moergestelse kanshebbers bij veldrit komend weekend aan de Zandstaat Mail naar: buro76@planet.nl Uw kerst-/nieuwjaarswens in Moergestel-Nieuws volgende week? Zaterdag 13 december a.s. in Partyboerderij ’t Draaiboompje Freek de Jong uit Vught zich ingeschreven en bij de masters komt met Lars Rietveld even eens een Nederlands kampioen aan het vertrek. Een andere bekende naam op de startlijst is oud-profrenner Erik Dekker. De Oisterwijkse Emma van Haaren, haar broer Niels van Haaren en Jorn van Beers en Ruud van Gestel uit Moergestel komen in actie bij de jeugd. Het cyclocross weekend, dat wordt gehouden aan de Zandstraat in Moergestel, start op zater dag 13 december met wedstrijden voor de jeugdcategorieën. De jongste categorie gaat om 12.00 uur van start. Op zondag 14 december wordt het weekend voortgezet met wedstrijden voor amateurs/- sportklasse (10.30 uur), masters (11.25 uur), vrouwen (12.20 uur), nieuwelingen (13.15 uur), junioren (14.00 uur) en elite/beloften (15.00 uur). Deze wedstrijden maken deel uit van de KNWU-Topcompetitie veldrijden. Zowel het parkeren als de entree zijn gratis. De Moergestelse renners rekenen op uw aan moediging. Graag heten we u allen van harte welkom! Vooraf aanmelden is niet nodig. Tijd: Inloop vanaf 19.30 uur Aanvang pro gramma van 20.00-22.00 uur in De Coppele, Prunusstraat 69, Oisterwijk. Voor meer informatie: Jeanne Verberk 528 4571. Het gilde St. Joris heeft haar schietwedstrijden afgesloten voor dit jaar. Het is een mooi jaar geweest met vele mooie woensdagavonden zodat we gezellig konden schieten en buurten. ziekte, verdriet of handicap toch bij horen. De reactie van de ontvangers is hartverwar mend, dankbaar en verrast. Lieve mensen, nogmaals hartelijk dank en wij hopen dat we volgend jaar weer op u mogen rekenen. Petra Verheyen, coördinator van de actie “Zon in de Schoorsteen” angst en verwarring. Te meer omdat de moge lijkheden om daar uiting aan te geven afhemen. Iemand schreef: het grootste verlies is het ver lies van je zelf, je eigen ‘ik’. Voor de nabije anderen is er ander verlies; niet meer kunnen delen wat je gewend was te delen, het verlies van decorum bij je geliefde en heel pijnlijk, de zorg voor de ander niet meer aan kunnen, gescheiden worden. Samen willen we deze avond praten over verlies en verdriet maar ook over wat ons helpt om verder te gaan. Wil van Egmond, verpleegkundige en nu emeritus predikant Diverse bekende renners hebben aangegeven dat ze in het weekend van 13 en 14 december gaan deelnemen aan het Weekend Cyclocross in Moergestel. De wedstrijden worden georganiseerd door Stichting Wielerronde Moergestel- Oisterwijk. Bij de vrouwen heeft de organisatie al positieve reacties ontvangen van Reza Hormes-Raven- steijn en Inge van der Heijden van het ZZPR.nl - Orange Babies Cyclingteam. Daarnaast komen ook bij de junioren en elite diverse sterke Nederlandse renners aan het vertrek. Ploegleider Richard Groenendaal zal de talentvolle beloften Marti jn Budding, Joris Nieuwenhuis en Sieben Wouters afvaardigen. Zij kunnen rekenen op concurrentie van onder andere Milan Vader, Tim en Johim Ariesen, Robbie van Bakel en Maurits Lammertink. Ook KNWU-trainer Gerben de Knegt komt met een aantal renners uit de junioren- en beloftenselectie naar Moergestel. Ónder andere Perry van den Bos, Maik van der Heijden en Roel van der Stegen staan inmiddels op de startlijst. Een andere kanshebber bij de juni oren is thuisrijder Bram Wellen. Nieuweling Luuk van Gestel rijdt eveneens een thuiswedstrijd. Hij kan rekenen op con currentie van onder andere Thymen Arens- man, Perry Frijters en Luca Vreeswijk. Bij de amateurs heeft Nederlands kampioen De Zonnebloem Afd. Moergestel wil langs deze weg alle mensen, die hebben mee gedaan aan de actie “Zon in de Schoorsteen”, heel hartelijk bedanken. Dankzij u hebben we dit jaar 33 inwoners van Moergestel kunnen verrassen. Op deze manier hebben we een aantal mensen het gevoel kunnen geven dat ze niet vergeten worden. Dat ze er ondanks hun eenzaamheid, Zaterdag 13 december a.s. is het dan weer zover: het Prinsenbal van CV de Durdraaiers! Tijdens dit avondvullende Prinsenbal vol entertainment zal om elf over elf de nieuwe prins van het Durdraaiersrijk gepresenteerd worden. De afgelopen weken heeft menig carnavals vierder tijdens de prinsverkiezing bij C.V de Dors(t)vlegels, C.V. de Pierewaaiers en C.V. de Springveren de typisch Gèsselse carnavals- sfeer weer kunnen proeven. Maar er is dus nog een gezellige Gèsselse carnavalsavond in aantocht. Na een zeer succesvol jaar onder het bewind van Prins Paul d’n Urste en zijn trouwe rech terhand adjudant Rene Dirkx is het uiteraard de vraag of de prinsencommissie van de Durdraaiers op zoek is gegaan naar een nieuwe prins. Of zal Prins Paul voor de 2e keer de Durdraaiers gaan leiden? Zowel in het Dur draaiersrijk als daarbuiten zijn er al flink wat speculaties over een nieuwe prins en een nieu we adjudant. Om 20.30 uur zal Prins Paul d’n Urste aftreden en wordt hij opgenomen in het “elitaire clubke” van de Raad van Elf Ex-prinsen van de Durdraaiers. Uit betrouwbare bron hebben Op dinsdag 16 december met als thema: Verlies en Rouw. Gast: Wil van Egmond, Pastoraal werker. Praten over verlies is geen dagelijks gebruik. We vinden het lastig, het is geen gezellig onder werp en dus laten we het misschien liever ‘links’ liggen. Dat is jammer want verlies en verdriet zijn onderwerpen waar ieder mens mee te maken krijgt. Daar komt bij dat de manier waarop we met verlies omgaan ons kan helpen om op een goede manier in het leven te staan. Daarover samen in gesprek zijn kan ons hel pen. Bij het ouder worden kunnen we te maken krijgen met een veelheid van ingrijpende ver liezen; van werk, van onze gezondheid, van een thuis dat een vertrouwde en veilige plek was, van toekomstplannen en nog veel meer. Ons lichaam laat zien dat kracht en schoonheid afnemen. We verliezen onze dierbaren aan de dood of aan het leven, bij voorbeeld wanneer een gelief de van ons; vader, moeder, partner, getroffen wordt door de ziekte dementie. Degene die getroffen wordt door dementie verliest heel veel, dat kan gepaard gaan met verdriet, pijn, Dit jaar is er door vele gildebroeders en gilde- zusters een sportieve strijd geweest onder de boom. De gildezusters waren zeker zo fanatiek als de gildebroeders en deze wilden niet voor elkaar onder doen. Doordat er elke week wel ergens een schiet wedstrijd is waar onze gildebroeders en gil dezusters aan deelnemen is het niveau van de schutters ook hoger geworden. Er waren schut ters bij die niet meer tevreden zijn als ze geen twintig punten hadden geschoten, wat toch iets zegt van de onderlinge strijd en motivatie. Eén schutter had van de vijftien keer dat hij geschoten had elf keer twintig punten en vier keer negentien punten. Op 29 november werd ’s middags geschoten om het fel begeerde St. Joris schild, aangeboden door de families Chr. Hoeven en Heemskerk. Bij deze verschieting mogen ook de gildezus ters meedoen. Er waren vele schutters die het schild ook een jaar in hun bezit wilde hebben. Dit jaar hebben we op de koningsboom moeten schieten omdat het gildeterrein een grondige renovatie heeft ondergaan. Er wordt geschoten op de geluksboom waar vijftig nummers op zitten en wie het goede nummer eraf geschoten heeft komt voor een jaar in het bezit van het wisselschild. Dit nummer wordt door de vorige winnaar in een verzegelde enveloppe gedaan. Dit jaar was een gildezuster die het goede plaatje er af had geschoten: Esther van den Heuvel-van de Loo was de gelukkige en zij mag het schild thuis een jaar poetsen. Op 29 november was de prijsuitreiking van wij vernomen dat dit weer op sensationele wijze gaat gebeuren. Na het aftreden van Prins van Paul d’n Urste zal zaterdagavond, volgens Durdraaiersconcept, weer een spannende en ludieke avond ten tonele worden gebracht. Zonder iets te verklappen is er door de prin sencommissie weer een prachtige avond in elkaar gezet, om te komen tot een optimale opmaat voor de verkiezing om 23.11 uur van de nieuwe prins van C.V. de Durdraaiers in 2015. Bent u nieuwsgierig en wilt u weten wie de nieuwe prins en zijn nieuwe adjudant zijn? Dan bent u van harte welkom op deze gezellige avond! Na deze verkiezing van de prins van de Durdraaiers kan het carnavalsseizoen 2015 echt beginnen. Samen met de Pierewaaiers, Dors(t)vlegels en Springveren gaan we er weer een prachtig camavalsjaar van maken. Want zoals het nieuwe motto in 2015 al zegt; “Meej mekaar ist vur mekaar!”. de zomercompetitie onder het genot van een etentje en een drankje. Er werd in de zomer competitie geschoten om de wisselbeker die door ons gildehuis, partyboerderij ’t Draai boompje, geschonken is, deze is voor de schut ter met het hoogste gemiddelde van alle groe pen. Deze beker werd gewonnen door Sjef op ‘t Hoog. De uitslag was als volgt; Groep 1; le Sjef op 't Hoog 19,73 punten, 2e Peter Moorman 19,07 punten, 3e Mari van der Sande 18.87 punten. Groep 2; le Stefan Moorman 17.47 punten, 2e Erika op ‘t Hoog 17,33 punten, 3e Hans Kerkhof 17,13 punten. Groep 3; le Adri Melis 18,20 punten, 2e Robert Wolfs 17,60 punten, 3e Dion Ketelaars 17,53 punten. In de winter wordt er elke maand 1 maal ge schoten voor de winterkoning wat ook een goede traditie aan worden is. Ook heeft de jeugd weer geschoten onder leiding van enkele actieve gildebroeders en -zusters. Bij de jeugd worden alle wedstrijden die mee geschoten zijn geteld. De uitslag was als volgt; le Hessel van den Heuvel, 2e Rein op ’t Hoog, 3e Lisan op ’t Hoog. We hopen dat er volgend jaar weer veel animo is onder de jeugd. Als jij denkt: dit is iets voor mij met de kruisboog op wip schieten, dan kun je zaterdagsmiddags in de zomer mee doen. We komen hier in het begin van het volgende seizoen nog een keer op terug. Ook oud-prof Erik Dekker aan de start 4 yy 1 PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 DECEMBER 2014 14 www.Wtelrérw ^StQrvott Houten hotti

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3