- s (g^OEF! f nieuws Drie promoties en veertien PR’s voor schaatsers “De Vennen” Audacia- Bridgecursus Deel 2 Latijns Amerikaanse muziek van Misa Criolla rjj IVN Oisterwijk ontwikkelt Klimaatpad App V/l I 19:30 10:00 Harrie Schollen Na de wedstrijd en ook de penalty’s hadden Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl 6 december in Tiliander. Aan vang: 20.15 uur Toegang bedraagt 17,50. Woensdag 3 december HR 21:00 Tachos - Roef Donderdag 4 december DS 20:15 Roef - Delta sport Zaterdag 6 december Dl 11:10 Helios - Roef Zondag 7 december Cl 09:45 Tachos - Roef BI 15:30 Desk-Roef HS 12:00 Desk - Roef Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! zijn plek bewaken en heel veel plezier te maken. Resultaten: 29 doelpunten voor en maar 4 tegen in 4 wedstrijden. .08:45 .14:30 14:30 12:00 12:15 10:00 11:00 10:00 11:00 In augustus was de F3 weer met goede zin begonnen aan het seizoen. 4 spelers van het vorige seizoen waren er niet meer bij (gestopt of naar de Fl), maar we hebben 3 nieuwe, goede, voetballers er voor terug gehad. ROEF! HANDBAL Uitslagen: Dl Roef-MHV 1-5; Cl Roef-HCG 15-3; BIRoef-Avanti 16-28. De op 23 november in Tilburg gereden tij den: 3 leden reden een rit over 100 (le tijd), 300 (2e tijd) en 500 meter (3e tijd): Koen Barten 13.38,31,43 (PR) en 50.58 (PR); Sanne van Duijnhoven 13.03 (PR), 32.56 (PR) en 51.14 (PR); Thom Botermans 14.76,36.25 en 58.97. 4 leden reden twee ritten over 500 meter: Loïs op ’t Hoog 52.77 (PR) en 52.67 (PR); Veerle van Hulten 52.89 (PR) en 52.80 (PR); Martijn Weber 56.32 (PR en promotie) en 57.61; Hilde van Hulten 1:00.70 (PR) en 1:01.92. 5 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Merel Bertens 47.03 en 2:22.89 (promotie); Jochem van Hulten 47.73 (PR) en 2:26.12 (PR); Marco van Duijnhoven 48.47 en 2:28.21 Wouter Weber 48.70 (PR) en 2:33.99 (promo tie); Julian Haans 48.98 en 2:40.48. Senioren Vereniging Moergestel start bij vol doende deelname 5 januari 2015 Deel 2 van de bridgecursus. Om hieraan deel te kunnen nemen dient U wel bekend te zijn met de ope ning op 1-niveau, Sans Atout, Stayman con ventie en Jacoby transfer. Deze zullen in de eerste 4 lessen ook nog behandeld worden. In de volgende lessen worden 2-openingen, Blackwood en preëmptieve openingen, volgbod en informatiedoublet behandeld. De cursus omvat 12 lessen, welke worden gehouden in Den Boogaard, Moergestel op maandagavond van 19.30 uur tot ca 22.30 uur. Voor de pauze wordt de theorie behandeld en na de pauze kan men deze aan de hand van voorgestoken spellen in praktijk brengen. Kosten cursus Deel 2 per persoon voor leden van SVM Moergestel of KBO 85,00 en voor niet-leden 95,00. Opgave of voor informatie voor 3 januari 2015 bij Theo Colsen, Voorbrugstraat 10, 5066 AE Moergestel. Tel 513 3847 e-mail riatheocol- sen@gmail.com De kranten staan er vol van. Op televisie en internet kunt u er bijna niet omheen; ons klimaat verandert. "De veranderingen in het klimaat zijn niet alleen mondiaal, maar ook regionaal en lokaal van aard. De gevolgen hiervan zie je overal in terug. Niet alleen in het tropisch regenwoud en op de Noord-en Zuidpool, maar ook in Oisterwijk en zelfs in uw eigen achtertuin. Vrijwilligers van IVN Oisterwijk willen men sen op een laagdrempelige manier kennis laten maken met de natuur. Door de ontwikkeling van een App wil zij iedereen uitnodigen de effecten van klimaatveranderingen in de Oisterwijkse Bossen zelf te ervaren. De gratis App kan gedownload worden via de website www.klimaatpad.nl en maakt gebruik van het wandelknooppuntennetwerk Het Groene Woud. Tijdens het wandelen geeft de App een signaal, wanneer u een punt nadert waar de gevolgen van klimaatverandering zichtbaar zijn. De App bevat ook een quiz. Door het beantwoorden van 10 vragen kunt u uw kennis over klimaatverandering testen. Een leuke manier om met het hele gezin bezig te zijn in de natuur. De eerste wedstrijden werden met het grootste Op zaterdag 6 december 2014 om 20.15 in S^mak gewonnen, door hard werken, iedereen de grote zaal van Tiliander in Oisterwijk brengt Misa Criolla een avondvullend pro gramma met Latijns-Amerikaanse muziek. Deze avond treden op: een jong koor van stu denten van de Universiteit van Santa Fe, La Banda Roja uit Parana die hun 20-jarig jubi leum vieren en trio Godoy (zang), Hussein (gitaar) en Cernotto (bandoneon) uit Santa Fe. Zij zullen zowel vocale als instrumentale muziek laten horen en combinaties daarvan. ’50 jaar Misa Criolla vindt plaats op zaterdag gescoord Daarna werd het door oa blessureleed, zoals een gebroken arm en harde overtredingen van Tijdens schaatswedstrijden op de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg hebben leden van Schaatsclub “De Vennen” op zondagavond 23 november veertien persoonlijke records (PR’s) verbeterd. Merel Bertens en de broers Wouter en Martijn Weber promoveerden bovendien naar een hogere klasse en Merel Bertens won een dag eerder in Breda de vijfde wedstrijd van de Zuid-Nederlandse marathon- competitie. Zuid-Nederland moet worden gereden. Het persoonlijk record van 2:22.49 dat Merel Ber tens vorig jaar in Heerenveen had gereden telde dus niet mee. Op 23 november reed zij in Tilburg 2:22.89 zodat zij alsnog naar de allerhoogste klasse promoveerde. Deze promotie betekende voor Merel de afslui ting van een bijzonder succesvol weekend. Een dag eerder had zij in Breda namelijk haar vijfde overwinning op rij behaald in de Zuid- Nederlandse marathoncompetitie. Omdat deze competitie de selectie vormt voor de Neder landse Kampioenschappen Marathon wordt er steeds fel om de punten gestreden. Door het hoge tempo in combinatie met zware om standigheden waren er veel valpartijen. Tien ronden voor het einde van de wedstrijd over veertig ronden plaatste Merel nog een demar rage, maar zij kreeg daarbij geen ruimte van het peloton. Na een spannende eindsprint moest de fïnishfoto worden bestudeerd om vast te kunnen stellen dat Merel met twee cen timeter voorsprong op haar belangrijkste con currente Claudia van Heel uit Zaltbommel over de finish was gegaan. Jan op ’t Hoog moest na twee valpartijen de wedstrijd bij de heren Masters-2 helaas vroegtijdig staken. de tegenstander, een stukje moeilijker en werd er zelfs twee keer verloren en één keer gelijk gespeeld. Daardoor werd het nog even span nend en stonden we weer op de derde plek. Maar de blessures waren voorbij, de nummers 1 en 2 verloren ook een keer en vervolgens werden de directe concurrenten met 2-0 en 5- 1 opzij gezet, waardoor we één wedstrijd voor het einde al kampioen waren op doelsaldo. Door de laatste wedstrijd ook te winnen zouden we alleen kampioen worden. En dat hebben de jongens goed gedaan: 5-1 gewonnen in het lekkere ochtendzonnetje op de Audacia-vel- den. Wouter Weber, promotie naar de vierde klasse. Nadat hij op de 500 meter met 48.70 zijn PR al met 2.41 seconde had verbeterd, reed Wouter Weber voor het eerst in zijn nog prille schaats- carrière een wedstrijd over 1500 meter. Waar andere rijders moeite hebben om een eerste race over een nieuwe afstand in te delen, reed Wouter een keurig vlakke rit waarbij hij in de laatste ronde zelfs nog energie over had voor een versnelling. Zijn eindtijd van 2:33.99 was ruimschoots voldoende voor promotie naar de vierde klasse van de jongens Junioren-C. Martijn Weber is pas sinds dit seizoen lid van de wedstrijdploeg. Voor promotie naar de zesde klasse van de jongens Pupillen moest hij de 500 meter binnen de 57 seconden rijden. Door in te schrijven voor twee ritten over 500 meter, kreeg hij hiervoor twee kansen. Met zijn tijd van 56.32 had hij tijdens zijn eerste rit zijn doel al bereikt. Bij de meisjes Junioren-B is de limiet voor de eerste klasse 2 minuten en 24 seconden op de 1500 meter. Daarbij geldt als aanvullende voor waarde dat deze tijd op één van de banen in RKGSV-Audacia 1-3 Afgelopen zondag weer verre expeditie naar het frisse Gerwen Om daar de delicate zondagsfeer grondig te bederven Kil, dodelijk effectief, niets ontziend en profes sioneel Lieten we van de tegenstribbelende degradant weinig heel Daar waar van Gogh zijn aardappeleters por tretteerde Was het Richard die als eerste hun doelman uitprobeerde Heel zijn internationale ervaring legde hij in het ronde ding En secondje later zagen wij dat ie al in het net hing Ook Gijs hield zich rustig en o zo ingehouden Toen hij, met zichtbare klasse, de 0-2 tegen de touwen vouwde Voetballend op het knollenveld leek het geheel soms een flipperkast Waarin overigens de tegenstander overtuigend werd overklast Na de rust aandacht voor onze frêle Erik, ove rigens met k en niet met c, Door de doelwacht onderuitgehaald: die nam bal en Erik mee Maar de scheids, duidelijk aanwezig en de enige die de fluit beheerd Zag het wel maar zijn conclusie was toch echt verkeerd Geen rood en/of pingel maar later en dan op eigen kracht Heeft Jimmy, met een kolkende actie, het tot 0-3 gebracht Stond regenboogpiet laatste tijd nationaal cen traal in de dialoog Deze middag hielp Joep (weer) Audacia ver der omhoog Hij voorkwam de driedrie, het werd uiteinde lijk slechts eendrie Met een dozijn ballen tegen alles tussen kruin en knie Joep is gekozen, en ik maak dat bij deze met trots bekend, Tot het dit jaar meest spectaculair gegroeide Audaciatalent En dan hoe Frans steeds staat voor een puzzel vanwege veel geblesseer Maar compliment voor alles en ieder in het noodzakelijke geimproviseer Als aanstaande match de tegenstander weer wordt bestreden Hoeven met kerst piek en ballen niet worden vermeden de ouders voor kinderchampagne en kampi- oenspetjes gezorgd en kon het feest losbarsten. En zoals het kampioen behoord: met kleren aan onder de douche. Daarna het welbekende “we are the champig nons”, de medailles en als aller belangrijkste: frietjes. En wat ga je doen als je net kampioen bent geworden, juist: ballen uit het ballennet en voetballen! Volgende week nog voor de beker gaan we ook winnen, want we gaan gewoon voor de “dub bel”. Heel goed gedaan jongens. De trainers Peter, Jurgen en Bob Rick, Olivier en Quint als achterhoede en met Tom in de goal kwam er achter niemand door heen en werd er nauwelijks gescoord. Met Koen, Luuk en Willem op het middenveld werden veel ballen afgepakt en op de twee hardwerkende spitsen Daan en Joep afgespeeld. Er werd goed overgespeeld en er werd veel Uitslagen: RKGSV-Audacia 1 1-3; Riel 2- Audacia 2 3-1; Audacia 3-Spoordonkse Boys 3 1-3; Audacia 4-SVSSS 4 3-0; Were Di 9- Audacia 5 6-1; Oirschot Vooruit 8-Audacia 6 7-0; Audacia VRl-Spoordonkse Boys VR1 0- 11. Programma zondag 7 december: Audacia 1 - Unitas'59 1 Audacia 2 - LONGA 3 Den Dungen 5 - Audacia 3 Audacia 4 - Hilvaria 5 Audacia 5 - Hilvaria 7 Riel 3 - Audacia 6 SVSOS VR1 - Audacia VR1 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 DECEMBER 2014 .20:00 MM MMMHMMMBMRMMMN MMHMMMMMMMMMMli MMMMMWMMMMMMMMMMmMMnMMMMMMMMMMMM Audacia F3 kampioen! PAGINA 7 SHf’!- i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7