ADVENTS ACTIE Bolivia - Een veilig thuis in de grote stad Stichting Vrienden van Park Stanislaus in oprichting Moergestel Kalender 2015 Kerstconcert Jeugdorkest Muziekvereniging Prinses Juliana Verkoper gemist? Programrna theaters Op de hoogte blijven van nieuws uit eigen dorp? 'Moergestel-Nieuws'! Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nu te koop bij: Novy van Wezel Slijterij In den Korenmaaier Jumbo Denissen Apotheek Moergestel Leden van de harmonie zijn afgelopen weken aan de deur geweest met de Moergestel Kalender 2015. 'n Mooie, handige weekkalender welke ook een uitstekend cadeau-idee is voor Sint of Kerst. dan kunt u over dit project veel meer lezen én zien op de website www.adventsactie.nl. Daar ziet u ook hoe u dit project kunt steunen. Het rekeningnummer is NL89 INGB 0653100000 ten name van Adventsactie met vermelding Bolivia. Of kijk op: www.stichtingwerktheoraaijma- kers.nl GEEF ELKAAR DE HAND Vrijdagmiddag 12 december 2014 verrassings- middag in Park Stanislaus. We beginnen om 14.30 uur met koffie/thee met wat lekkers. De rest blijft een verrassing! Woont u niet in Park Stanislaus maar elders in Moergestel en voelt u zich alleen, u bent van harte welkom. Na afloop eten we met z’n allen en rond de klok van 18.00 uur sluiten we de middag af. Omdat er wat geregeld moet worden, vragen wij u om zich op te geven bij de receptie van Park Stanislaus voor 9 december. Let op: alleen gasten die zich opgeven kunnen aan deze mid dag deelnemen. Wilt u worden gehaald, graag een telefoontje naar Corry. Tel. 513 3295. Als u dan om 14.00 uur klaar wilt staan, dan kunnen we op tijd beginnen. Tot vrijdag 12 december. Jacqueline, Corry, Corry, Gina en Ricky Momenteel wordt hard gewerkt aan de afronding van de oprichting van de Stichting Vrienden van Park Stanislaus. De stichting heeft als doel het woon- en leefklimaat voor de bewoners van woonzorgcentrum Park Stanislaus te bevor deren. Op dinsdag 9 december verzorgt het jeugdor kest van Muziekvereniging Prinses Juliana haar jaarlijks Kerstconcert. Al een paar jaar zijn we welkom in de aula van Park Stanislaus waar dan ook de kerststal te bewonderen is. Een mooie gelegenheid dus om alvast in kerst sfeer te komen. Aan vang 19 uur, toegang gratis. KERSTBINGO! Op donderdag 11 december hebben we de jaarlijkse speciale Kerstbingo! Zorg dat u er dit keer óók weer bij bent. We beginnen om 14.00 uur en spelen uiteraard in Den Boogaard. Of u nou lid bent van de Senioren Vereniging Moergestel of niet, dat maakt niet uit, u bent gewoon van harte welkom. We spelen zes ron des en natuurlijk is er een kopje koffie/thee met iets lekkers erbij. En.... omdat het de Kerstbingo is, spelen we één extra gratis ronde met mooie prijzen. Doet u ook mee? Zij wil dit doen door extra voorzieningen in de vorm van projecten of activiteiten te faci- literen die niet kunnen worden gefinancierd uit de reguliere budgetten. De voorzieningen kunnen als extra doel hebben om integratie met andere inwoners van Moergestel te reali seren. Ten behoeve van deze voorzieningen spant het bestuur van de Stichting zich in om middels fondsen, donaties, giften, legaten of anderszins financiële middelen te verwerven. Aanleiding Evenals de meeste zorgcentra wordt ook zorg centrum Park Stanislaus de laatste jaren steeds meer geconfronteerd met krapper wordende budgetten en daardoor noodzakelijke kosten besparingen. De behoefte aan extra middelen is dan ook niet van vandaag of morgen. De activiteitencommissie van Park Stanislaus is in haar nopjes dat het door haar geopperd idee om te komen tot ‘Vrienden van Park Stanis laus’ nu daadwerkelijk gestalte krijgt. Emilie von der Fuhr, die al jaren als vrijwilligster in Park Stanislaus werkt, heeft het initiatief geno men en Anke Verdijk en Brigitte de Wit, de coördinatoren van alle activiteiten in het zorg centrum, klinken enthousiast: “Wij zijn enorm blij dat de Stichting wordt opgericht. De extra gelden zullen ongetwijfeld een toegevoegde waarde hebben aan het welzijn van onze bewo- Onder bovenstaande titel brengt de landelijke Adventsactie het werk van pater Theo Raaijmakers onder de aandacht. Tijdens de komende advent zal in vele parochies in Nederland gecollecteerd worden voor dit doel. Onze parochie wil zeker niet achterblijven en zal in het weekend van 6 en 7 december collecteren voor dit doel. Veel mensen in Bolivia hopen in de grote ste den werk te kunnen vinden, maar ze komen meestal bedrogen uit. Veel van hen belanden in de sloppenwijken en zakken weg in armoede en alcoholisme. Hun kinderen worden veelal verwaarloosd of mishandeld en leven - gro tendeels - op straat. Alleen al in de stad Cocha bamba gaat het om circa 1.500 kinderen. De Moergestelse Pater Theo Raaijmakers is erg begaan met de straatkinderen in Cocha bamba. Hij is directeur van twee huizen van het project Amanecer: Casa Ana Maria en Casa Jerusalén. Deze huizen bieden meer dan 55 jongeren tussen de 14 en de 24 jaar een veilig thuis. Pater Theo leert hen op eigen benen te staan. De jongeren moeten studeren, werken én geld sparen voor hun toekomst. De jongeren die geld verdienen, dragen ook bij aan de onkosten van het huis. Zo ontwik kelen ze financiële verantwoordelijkheid. Pater Theo en zijn vrijwilligers hebben al veel jongeren opgevangen en op weg geholpen, zoals Edgar die op straat leefde en geld ver diende als schoenpoetser. Inmiddels is hij tandarts. Zo zijn er tientallen verhalen. Pater Theo wil echter vooruit kijken en nog meer kinderen en jongeren opvangen. Hij krijgt financiële steun van de lokale overheid en van de lokale kerk. Daaruit blijkt wel dat zijn werk wordt gewaardeerd. Om zijn goede werk ook de komende tijd te kunnen blijven doen, heeft hij echter meer geld nodig. Hieraan wil de Adventsactie graag bijdragen. Samen hopen we in Nederland 30.000 voor pater Theo op te halen. Hebt u de beschikking over een computer, BRIDGECURSUS DEEL 2 Senioren Vereniging Moergestel start bij vol doende deelname 5 januari 2015 Deel 2 van de bridgecursus. Om hieraan deel te kunnen nemen dient U wel bekend te zijn met de ope ning op 1-niveau, Sans Atout, Stayman con ventie en Jacoby transfer. Deze zullen in de eerste 4 lessen ook nog behandeld worden. In de volgende lessen worden 2-openingen, Blackwood en preëmptieve openingen, volgbod en informatiedoublet behandeld. De cursus omvat 12 lessen, welke worden gehouden in Den Boogaard, Moergestel op maandagavond van 19.30 uur tot ca 22.30 uur. Voor de pauze wordt de theorie behandeld en na de pauze kan men deze aan de hand van voorgestoken spellen in praktijk brengen. Kosten cursus Deel 2 per persoon voor leden van SVM Moergestel of KBO 85,00 en voor niet-leden 95,00. Opgave of voor informatie voor 3 januari 2015 bij Theo Colsen, Voorbrugstraat 10,5066 AE Moergestel. Tel 513 3847 e-mail riatheocol- sen@gmail.com ners en de integratie van Park Stanislaus in ons mooie dorp. We zien het als de kers op de taart!”. Vervroegd naar buiten Binnen enkele weken komt het bestuur van de Stichting naar buiten met nadere gegevens zoals ‘hoe word je vriend van de Stichting?’, welke projecten staan op het verlanglijstje en op welke rekening kan een donatie worden gestort. Een eigen logo en website zijn in de maak. De reden van het bestuur om nu al enigszins vervroegd naar buiten te treden is gelegen in de driebanden-marathon, die eind dit jaar in café De Klaore plaats vindt. De bil jartvereniging van dit café heeft aan dit eve nement een goed doel gekoppeld. En hoewel nog in oprichting, hebben ze de Stichting Vrienden van Park Stanislaus uitgekozen voor dat doel. Een prachtige start voor deze Stich ting en het bestuur is dan ook zeer verguld met de geste van deze vereniging. Voor het bestuur een teken en verwachting dat de Stich ting Vrienden van Park Stanislaus op vol doende steun mag rekenen in Moergestel! Het bestuur bestaat uit: Wim van Dijk (voor zitter), Paul Jansen (penningmeester), Ad van den Meijdenberg (secretaris), Emilie von der Fuhr en Marijke van de Loo (leden). ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 DECEMBER 2014 PAGINA 5 ■■■■■■MM A ■H 10 dec. 12 dec. 18 dec. 20 dec. 21 dec. 13 dec. 14 dec. Theatertip: KARIN BRUERS (10 dec.) en VUILE HUICHELAAR (12 dec.) Te zien in Den Boogaard: 14 dec. Zanggroep Melos - Najaarsconcert 19 dec. Stichting Hanhart voor Muziek - Het grote kerstbal 2014 (MUZIEK) Te zien in Tiliander: 6 dec. Coro Viva Voce - 50 jaar Misa Criolla (MUZIEK) Karin Bruers - De warme wintershow (CABARET) Vuile Huichelaar 4 - We zullen doorgaan! (CABARET) Danscentrum Mecaro - Kerstbal (DANS) Kerstconcert - CMT Jongerenkoor en o.a. Marjon Lambriks (MUZIEK) Marijn Brouwers - Bon Anniversaire (MUZIEK) GUO - On The Road to Bhutan (MUZIEK) Stichting Hanhart voor Muziek - Het grote kerstbal 2014 (MUZIEK) Tiliander City Filmhuis: 17 dec. De groeten van Mike (2013) (KINDER) 5 jan. II Postino (1994) Kaarten informatie: www.theatersoisterwijkmoergestel.com of 013-5217220 Volg Theater Tiliander SCC Den Boogaard op Facebook!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5