Een nieuwe naam voor een nieuwe parochie 2e Kerstdag 4-gangen Kerstbuffet Scherper handhavingsbeleid voor te snelle brommers 'iD: Zuster Maria de Anima Christi op Adventsviering in Oisterwijk De Gerardus- kalender 2015 KERSTMIS 2014... In Kampina en Oisterwijk werken aan corridors voor mooie en vitale heide parly I Voorstel naam nieuwe parochie: Motivatie: Ingezonden door (uw naam): ----- Adres:- Stop het formulier voor 15 december 2014 in de bus achter in de kerk of in de brievenbus van het parochiecentrum. Veel succes! Voor meer informatie of vragen kunt u bellen met Ellen Schellekens 521 5693 of Toby Dieduksman 513 3436. eetcafé terras Hild 1, 5066 CL Moergestel, Tel. (013) 513 1315 boerderij God en de mensen. Door de traditie heen heeft Sint Jozef een bijzondere plaats in het leven van de Kerk. Paus Leo XIII heeft hem als voorbeeld bewust naar voren gehaald als Pa troon en Beschermer van de Kerk. Als Be schermer van het kleine huisgezin, is hij ook de Beschermer geworden van Gods grotere huisgezin: De Kerk. Onlangs gaf paus Francis- cus hem een officiële plaats in de Eucharis tische gebeden. Sint Jozef zorgt niet alleen voor Jezus, hij zorgt ook voor ons en voor onze nieuwe te vormen parochie. Maria Vreugderijk Alle vijf parochies van Oisterwijk, Haaren en Moergestel hebben iets met Maria. Om allerlei redenen zoeken mensen een kapelletje of kerk op om er een kaarsje op te steken bij Maria. Heel dikwijls vanuit zorgen en verdriet. In de donkerste uren van de katholieke kerk in Midden Brabant toen de vervolging hevig werd kreeg Maria hier de titel van Vreugderijk: zij is rijk aan vreugde voor mensen die het bijna niet meer zien zitten maar in geloof hun hart uitstorten bij Maria. Met Maria Vreugde rijk als patrones van de nieuwe parochie komen wij alle verdriet te boven en gaan we een vreug derijke toekomst tegemoet! Uw suggesties zijn van harte welkom. U kunt hiervoor gebruik maken van het onder staande formulier. Deze kunt u inleveren vóór 15 december in een bus achterin de kerk. Alle suggesties worden verzameld en twee namen zullen voorgedragen worden aan de Bisschop, die uiteindelijk zal beslissen. Wij kijken uit naar de nieuwe parochie en wat haar naam zal worden. Pastoraal Team. Priester Francis De Meyer Priester Christof van Buijtenen Priester Ad Kennes diaken Kees Schrama diaken Vincent te Plate Wie een opgevoerde brom- of snorfiets heeft, kan extra in de problemen komen. De regels zijn namelijk aangescherpt en de politie legt onmiddellijk een rijverbod op. Minister Opstelten van Veiligheid en Justitie heeft de Tweede Kamer toegezegd de brom- fietsoverlast te verminderen. Daarom heeft hij per 1 juli 2014 de handhavingsregels ver scherpt voor opgevoerde brom- en snorfiet sen. Niet meer rijden Als de politie constateert dat een brommer te hard kan rijden, krijgt de bestuurder direct een verbod om er nog mee te rijden. Voorheen werd deze maatregel pas toegepast als de brom mer meer dan 15 kin/uur sneller kon rijden dan de constructiesnelheid. Naast het rijverbod krijgt men een bekeuring voor het overschrij den van de constructiesnelheid. Wereldwijd Sinds 1998 staat Madre Anima Christi aan het hoofd van de wereldwijde congregatie van de blauwe zusters, met inmiddels 180 'huizen' in 33 landen. Zij reist de hele wereld rond om haar zusters in hun felblauwe habijt te bezoe ken. Terwijl veel andere kloosters op punt van slui ten staan, groeide de congregatie in vijftien jaar uit van 300 tot meer dan 1000 zusters, actief over de hele wereld. In het jaar 2013 vierden de blauwe zusters haar 25 jarig bestaan. Ook dit jaar is er weer de Adventsviering in “De Waterhoef” op maandag 15 december, aanvang 19.45 uur, Terburghtweg 100 te Oisterwijk. In voorbereiding op Kerstmis - in deze advents tijd - houden we weer een sfeervolle en hart verwarmende viering met o.a. zang, een kerst verhaal, een gedicht. Ook voor de inwendige mens wordt gezorgd. Iedereen, jong en oud, is welkom! Madre In de komende 18e Advenstviering hebben we ook weer een gastspreker. Dit jaar willen we u van harte uitnodigen om te luisteren naar zuster Arian van Eijk oftwel Madre (moe der) Maria de Anima Christi, de overste van de Dienaressen van de Heer en de Maagd van Matara, bekend vanwege hun opvallend blauwe habijt. Er zal ook gelegenheid zijn om met haar in dialoog te gaan en vragen te stellen. spreuken, gebeden, bijbel- en bezinningstek- sten, enz. De achterzijde van de kalender blaadjes, die dagelijks worden afgescheurd, biedt luchtige ontspanning in de vorm puz zeltjes, interessante informatie, praktische tips en grapjes. Bovendien blijkt deze kalender dikwijls een onverwacht, maar welkom cadeau op feestda gen, bij verjaardagen of speciale gelegenheden. Door de kalender te kopen steunt men het pastorale en missionaire werk van de redemp toristen. U kunt de kalender verkrijgen a 6,60 bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8, tel. 513 2527 en Jacqueline Vis, Raamackerstraat 10, tel. 513 2523. een beetje inspiratie voor elke dag In onze tijd zijn er veel mensen die even ruimte en rust willen om tot zichzelf te komen, om even bij te tanken, om inspiratie op te doen, om een moment in stilte te mediteren of te bidden. De Gerarduskalender, al jaren door de paters Redemptoristen uit Wittem en hun medewer kers samengesteld, wil aan die behoefte tege moet komen en geeft elke dag diepgang via Natuurmonumenten gaat tot en met decem ber 2014 aan de slag op de Duivelsberg in de Oisterwijk Bossen en Dal van de Rosep in de Kampina. Natuurmonumenten gaat een aantal heidegebieden met elkaar ver binden. Hierdoor kunnen dieren van ver schillen populaties elkaar bereiken en zich voortplanten. Die uitwisseling van genetisch materiaal is erg belangrijk voor de gezond heid en dus de overlevingskansen van de soort. Kampina en Oisterwijk behoren tot een van de waardevolste heideterreinen van Nederland. Maar op steeds meer plekken krijgt bos de overhand en verdringen graspollen de heide. Het leefgebied van typische heidesoorten wordt dus bedreigd. Natuurmonumenten gaat deze achteruitgang te lijf door de leefgebieden natte en droge heide te herstellen en uit te breiden. Duivelsberg en Dal van de Rosep Dit najaar start Natuurmonumenten met het open maken van een aantal corridors in het bos die heideveldjes met elkaar gaan verbinden. Ook plagt Natuurmonumenten de bovenste laag van de grond en zaait zij heidemaaisel in de grond. Dit gaat in Oisterwijk gebeuren langs de Oir-schotsebaan in omgeving van Hotel De Rosep. En in de Kampina in de omgeving van het Belversven. Leefgebiedsplan Kampina en Oisterwijk De werkzaamheden bij Duivelsberg en Dal van de Rosep zijn een onderdeel van het Herkeuring verplicht De politie brengt vervolgens de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) op de hoogte van het verbod. Om dit verbod op te heffen moet de eigenaar of houder zijn voertuig ter keuring aanbieden bij de RDW. Het voertuig komt alleen door die keuring als de constructiesnel heid is teruggebracht in de originele staat en de brommer of snorfiets geen andere rijtech- nische gebreken vertoont. De kosten komen voor rekening van de eigen aar en bedragen circa 65 euro. De dichtstbij zijnde keuringstations voor Zeeland en het westelijk deel van Brabant zijn gevestigd in Roosendaal en Rijen. Reactieformulier Nieuwe naam voor een nieuwe parochie! Ik kies voor de naam (Een van de onderstaande 2 namen aankruisen): SINT JOZEF MARIA VREUGDERIJK of Volwassenen 34,50 PP- Kinderen tot 12 jaar 17,50 Vanaf 17.00 uur (reserveren gewenst) ‘Leefgebiedsplan Kampina en Oisterwijk’ dat tot eind 2015 loopt. Dankzij een subsidie van Provincie Noord-Brabant kunnen de maatre gelen uit dit plan worden uitgevoerd en draagt het project bij aan een vitaal, mooi en schoon Brabants platteland. Afgesloten paden In deze periode zijn er soms zware machines en gekapte bomen in het bos te zien. Ook kun nen uit veiligheidsoverwegingen paden tijde lijk afgesloten zijn. Het gaat hier met name om de rode Lammervenroute in de Oister- wijkse Bossen en de rode Belversvenroute in de Kampina. Uiteraard probeert Natuurmonu menten de overlast tot minimum te beperken. Over Natuurmonumenten Natuurmonumenten is een vereniging met ruim 735.000 leden en donateurs en 170.000 kinderen van Oerrr, met een gezamenlijk doel: opkomen voor natuur in Nederland. Daarom verwerft en beheert de organisatie natuurge bieden in Nederland. Dat zijn er inmiddels 355 met een gezamenlijke oppervlakte van ruim 100.000 hectare. Zo houdt Natuurmo numenten Nederland open en groen. In de gebieden van Natuurmonumenten staan zo’n 3200 bouwwerken, waarvan Natuurmonu menten er 1700 beschermt en onderhoudt. 500 bouwwerken bezitten een monumentale status. Kijk voor meer informatie op www.natuurmonumenten.nl Beste Parochianen, We kunnen niet blijven roepen over de nieuwe parochie, zonder dat deze een naam heeft. Het wordt tijd om een nieuwe naam te kiezen. Niet voor de kerkgebouwen, want de kerk in Moergestel blijft Heilige Johannes Onthoof ding heten, dit geldt ook voor de kerken in Haaren en Oisterwijk. Een naam die voor parochianen en anderen mag getuigen van ons geloof in Jezus Christus en zijn Blijde Boodschap en van de Kerk en de Traditie waar wij deel van uit maken. De nieuwe naam wordt niet door de pastores alleen bedacht, u kunt als parochianen ook suggesties doen. Waar moet u zoal aan denken bij het zoeken naar een parochienaam? Onze bisschop Mgr. Hurkmans heeft bij de aanvang van het oprichten van nieuwe paro chies aangegeven dat er criteria’s zijn voor het kiezen van een nieuwe naam. Om te beginnen het liefste een naam die nog niet voorkomt in het Bisdom. Dus b.v. niet de naam H. Hart, omdat die in Boxtel voorkomt. De naam moet uitdrukken dat we een deel zijn van de Kerk. Door te verwijzen naar God, ofwel een engel. Verder kan men kiezen voor een heilige. Wat niet kan is een naam van iemand die niet zalig is, een Bijbelse plaatsnaam zoals Jericho of Galilea, of een geografische naam die verwijst naar een eigen regio of landstreek. Voorstel Het pastoraal team heeft ook nagedacht welke naam eventueel mogelijk is. Toelichting bij de namen: Sint Jozef Het is geen onbekende naam. Een beeltenis van hem komen we in al onze kerken tegen. We kennen Sint Jozef vanuit de evangeliën als een zorgzame vader voor het huisgezin in Nazareth. Hij was zich bewust van zijn vader lijke zorg met betrekking tot Jezus. Daarom kenmerkt het evangelie hem als Rechtschapen, d.w.z. als trouw in zijn verplichtingen jegens Wilt u het thuis met de feestdagen wat makkelijker doen? Dan kunnen wij u helpen! Vraag onze cateringlijst aan via info@draaiboompie.nl of bel: 013 513 1315 rafiLitoompj e zalen catering MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 DECEMBER 2014 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3