KadoVol Brabants manifest ondertekend in Moergestel Hoog bezoek bij scouting St. Jan Moergestel! www.kadovol.nl Aphrodite dM Knippen Kinderen Oisterwijk Met 'Moergestel-Nieuws' op weg naar Kerst... s Congres over burgerinitiatieven in Den Boogaard Nieuw in Moergestel!!! 5 Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Huidverzorgingsinstituut Betaalbare originele cadeautjes voor de feestdagen. Ook levering van kerstpakketten voor bedrijven! In december gratis bezorging in Moergestel Aandacht voor Hennie van Schooien met haar presentatie over Familiezorg. Het congres in Den Boogaard was druk bezocht. Foto's: Paul Spapens. Aan het slot van een congres over burgerinitiatieven in Den Boogaard in Moer gestel is een manifest ondertekend over een betere samenwerking tussen burgers en gemeenten. Het congres trok 150 deelnemers uit alle geledingen van de Brabantse samenleving. De organisatie was in handen van de Dienstencoöperatie voor Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. Op zaterdagochtend 29 november kwam Sinterklaas met een grote groep van zijn pieten op bezoek bij de scouting in Moergestel. Verschillende deskundigen gingen op het drukbezochte congres in op de grote maat schappelijke veranderingen en de nieuwe rol verdeling tussen de gemeenten en burgers, die niet alleen zeer mondig zijn, maar ook bereid zijn initiatieven te nemen om allerlei verworvenheden overeind te houden. Een goed voorbeeld daarvan is Familiezorg dat In het Brabants Manifest voor Samenwerking staan zes vuistregels voor een optimale samen werking tussen burgers met lokale overheden. Burgemeester Machteld Rijsdorp van de gemeente Goirle en wethouder Wim Lem- mens van de gemeente Oisterwijk behoorden tot de ondertekenaars. De ontwikkelingen rond burgerinitiatieven werden door voorzitter Hans Jagers van het congres gekenschetst als ‘belangrijk voor heel Brabant’. Hij en andere sprekers maakten duidelijk dat wat er nu gaande is belangrijk is voor de toekomst. Immers, de overheid trekt zich terug. Er is steeds minder geld voor voorzieningen. Wil men voorzieningen toch overeind houden dan zal de burger dat zelf moeten doen en hij zal daar in moeten investeren, in tijd en in gelde. “Dit congres”, aldus Hans Jagers”, is er om de bewustwor ding los te maken.” ten. Het bleek weer eens hoe gezellig de scou tinggroep in Moergestel is! Gezien het ent housiasme van zowel de kinderen als de lei ding zit het wel goed met de toekomst van scouting in Moergestel. Wil je ook eens meemaken hoe gezellig het is bij de scouting? Dan kan dat heel makkelijk. Want je mag gewoon een paar keer mee komen doen met het groepsdraaien. Je hoeft je niet vantevoren aan te melden. Je komt gewoon op vrijdagavond 19.00 uur (bevers, 5-7 jaar en scouts, 11-14 jaar) of op zaterdagochtend 9.30 uur (welpen, 8-10 jaar) naar Den Donk aan de Bosstraat. ïl Het manifest is meteen na het congres bezorgd bij alle gemeenten in Brabant en bij alle leden van provinciale staten. Tegelijk met het mani fest ontvingen de gemeenten en de leden van provinciale staten een door Paul Spapens geschreven boek met verhalen over burger initiatieven in Midden-Brabant. Dit boek met als titel ‘Leve de Leefbaarheid!’ werd tijdens het congres gepresenteerd. In dit boek staan ook meerdere verhalen over initiatieven in Moergestel en Oisterwijk. Een groep van ongeveer 50 kinderen en (be geleiding van de scouting maakten er samen met de Sint en zijn pieten een keigezellige en af en toe doldwaze ochtend van. Ook Sin terklaas was zichtbaar blij verrast door de gezellige sfeer die de kinderen samen maak- Eens te meer bleek tijdens het congres dat Moergestel, Heukelom en Oisterwijk voor lopers zijn in deze ontwikkeling. De Dien stencoöperatie Zorg voor Elkaar is daar een sprekend voorbeeld van. Deze coöperatie voor inwoners van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk introduceert binnenkort zelfs een digitaal platform voor onderlinge hulp. Dit ultramoderne initiatief werd tijdens het con gres voorgesteld. De ondertekenaars van het Brabants Manifest voor Samenwerking. Links burgemeester Machteld Rijsdorp van de gemeente Goirle. Rechts wethouder Wim Lemmens van de gemeente Oisterwijk. Foto: Paul Spapens. door de Moergestelse Hennie van Schooten in de gemeente Oisterwijk met succes in de praktijk wordt gebracht. nieuws Weekblad voor Moergestel ■4 I I oe r. Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 6 dagen in de week Su open Deze Kersteditie verschijnt op woensdag 17 december en is tevens de laatste krant van het jaar. Daarna hebben we twee weekjes vakantie, dus de woensdagen 24 en 31 december verschijnen we niet. De tijd snelt vooruit; nog maar 'n paar weken en 'Moergestel-Nieuws' is alweer toe aan de jaarlijkse Kersteditie waarvoor nu al de voorbereidingen in volle gang zijn! WOENSDAG 3 DECEMBER 2014 39e JAARGANG Nr. 1782 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 gemeente slechts I Hair Beauty Salon K grabbelen >n de grabbelton Zakje snoepgoed Silhouette Hair Beauty Salon Schoolstraat 2a 5066F.E Moergestel info^silhouette.co.nl 013-8228022 www.silhouette.co.nl uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1