Derde Pieregebrouwel Merel Bertens ook goed in landelijke marathon Alarmerende nieuws toename van de ziekte van Parkinson Steun baanbrekend onderzoek Audacia- Bridgeclub Moergestel Aanmelden voor Moergestel Kreatief kan nog Ga naar parkinsonfonds.nl De grootste financier van wetenschappelijk onderzoek naar de ziekte van Parkinson. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl ..9:30 10:15 Dinnertime Want bij hilarische filmpjes bleef het niet. Enkele bijzondere duo’s passeerden de revue. Zo speelden Hanneke en Carla de Friese mei den Plien en Bianca. Prins Marcus had dan weer zijn lot verbonden aan gitarist Harm de Ruijter. Met ‘Moondance’ en ‘Het Is Een Dankzij haar overwinningen in de eerste vier wedstrijden van de Zuid-Nederlandse mara- thoncompetitie werd Merel uitgenodigd om deel te nemen aan de wedstrijd over vijftig ronden in de eerste divisie van het landelijke marathonschaatsen. Onder grote publieke belangstelling werd deze wedstrijd gereden als voorprogramma van de KPN Marathon Cup, die werd gewonnen door Jorrit Bergsma. Bij het Pieregebrouwel kan het allemaal. Ho pelijk is de honger van de commissie, bestaande uit Stef Habraken (Henny), John van Esch, Mark van Daelen en Leon van Helvert nog lang niet gestild. Worden we weer voor de gek gehouden en is er volgend jaar weer een Sur priseshow? Dat blijft hoogstwaarschijnlijk geheim tot 28 november 2015, tijdens het vol gende Pieregebrouwel. aanwezig. En de ton was ditmaal het terrein van het duo Frans Habraken en Karin van Zandbeek die een tattoo- en piercingshop waren gestart in de oude bakkerij aan de Kerkstraat. Ja, in die ruïne. ROEF! HANDBAL Uitslagen: DR Roef-Mixed-up 11-15; Dl Habo - Roef 4-2; Cl Internos - Roef 31-5; BI Witte Ster - Roef 11-13 DS United Breda - Roef 13-15; HS Witte ster - Roef 23-14. Programma Zaterdag 22 november Dl 10:00 Roef-MHV Cl 10:45 Roef-HCG BI 11:45 Roef-Avanti11:15 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport is, mag vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal. Voor informatie bel gerust 5133103 Franky. Handbal is altijd raak! 14:30 12:00 12:30 10:00 12:00 10:00 w ParkinsonFonds 17-3 4-16 6-14 C. V. de Pierewaaiers kijkt terug op Henny! Henny! Henny! Henny! Henny! Net als vroeger, bij de Surpriseshow van Henny Huisman op RTL4, werd ook bij het Pieregebrouwel veelvuldig de naam van de presentator geschald. En Prins Marcus zei het treffend tijdens zijn openingswoordje: ‘Niemand is nog veilig het komend jaar in Moergestel.’ Bij de foto: Merel Bertens tijdens de marathon (foto Jeroen Happel). Sinterklaas Maar de grootste verrassing kwam er met het bezoek van de enige echte Sinterklaas. Met een heel peloton Zwarte Pieten pleegde hij een partycrash waar Paris Hilton u tegen zou zeggen. Ze namen het podium in beslag, pakten de microfoons en het publiek. Dat Sinterklaas niet naar het celibaat leeft is inmiddels wel duidelijk! En toen de Sint en zijn Pieten weer het dak op konden, was het tijd voor de Brou- welaars. Het Pieregebrouwel is dan wel geen klassieke sauwelavond, de ton is wel degelijk Nacht’ zetten ze de toon voor de avond. De toeschouwers werden daarna nog meerdere malen verrast. Zo mochten aspierant Gertjan en zijn vriendin Janet op kosten van de orga nisatie dineren. Maar wel direct én op het podium in de Brouwer. Dinnertime dus, de chefs Leon (zie foto) en Thomas zorgden voor het eten. Henny Huispak werd uit dank getrak teerd op een heuse dürümband (de drumband, maar dan in bedrijfskleding van de oudste exotische keuken van het dorp). En Maik, Jasper en Roel verrasten de menigte met een klassiek zangstuk en een diepe buiging. Letter lijk, want ze hingen over het publiek heen. Was je daar maar bij geweest. Jonge Lego-bouwers Als klap op de vuurpijl was het de beurt aan Willemke Pas. Met harde stem en dito grappen bracht hij de inmiddels al behoorlijk mondige zaal stil, maar vooral hard aan het lachen. Grandioos, zeker voor iemand die al een tijd niet meer in de Brouwer is geweest. De laatste keer zat hij in de nek van zijn broer Jan, die destijds aan Willem kon voelen dat er genoeg mooie vrouwen in de zaal waren. Net daarvoor was de Pieregebrouwelfïlm afgesloten met de Moergestelse Praatjesmakers, waarin kinderen van de Vonder hun Lego-bouwkunsten lieten zien. Een kerk van Lego bouwen in minder dan twee minuten. Hoe kan dat nou? De kin deren weten het.en wij ook. Donderdag 20 november was alweer het slot van de derde competitierond. In de A-lijn is de eerste plaats met een voorsprong van 4%, B-lijn 5,5% en C-lijn nipt met 0,18% op de nummer 2 gehaald.De nummers 2 en 3 eindi gen in alle lijnen met een verschil van minder dan 0,5%. In de eerste 3 competitieronden(12 avonden) is al 100 keer slem geboden, waarvan 3 keer groot slem. Uitslag van de le competitieronden: A-lijn: 1 Mieke Cornelissen en Jo van Os, 2 Henriette Mulders en Dre Roefs, 3 Corry en Ad Schoenmakers. B-Lijn: 1 Elly Sneijders en Hans van den Heuvel, 2 Nol Donkers en Ton van der Sande, 3 Cees Jansen en Ad Janssen C-lijn: Ricky Martens en Anne-Marie Vugts, 2 Annie Roefs en Len Severijns, 3 Annie en Nico Vermelis Aan de districtscompetitie viertallen doen wij dit jaar weer met 2 viertallen mee. Wij zijn beiden ingedeeld in de 2e klasse. Iedere 2 weken wordt er een wedstrijd gespeeld tot medio maart 2015. BC Moergestel 1 - BC Moergestel 2 BC Edelweisse 1 - BC Moergestel 1 BC Tra Noi 1 - BC Moergestel 2 en toe liet zij zich zelfs aan de kop van het peloton zien. Pas een paar ronden voor het einde van de wedstrijd slaagde Jennienke Kamphuis uit Rijssen erin om uit het peloton te ontsnappen. Omdat niemand de kansen in de eindsprint wilde opofferen, kon deze kop- loopster onbedreigd naar de overwinning rij den. Merel behaalde in de eindsprint de acht tiende plaats en was vooral een mooie ervaring rijker. Wellicht krijgt dit optreden op landelijk niveau spoedig een vervolg. Voor een expositie van kunstzinnige Moerges- telnaren die het durven hun creativiteit te laten zien. Bent u ook creatief op het gebied van tekenen, schilderen, fotograferen, boetseren, filmen, beeldhouwen of andere kunstzinnige uiting? En wilt u onder het genot van een glaasje in een bijzondere ambiance, uw creatieve product toelichten? Dan kunt u zich tot eind november nog opge ven voor deelname aan deze expositie, die loopt van half december tot half januari in Galerie de Verdieping hier in Moergestel. Het maximale aantal deelnemers is gesteld op twin tig. Meld u aan, doe mee en geniet van dit bijzon dere en altijd drukbezochte evenement! U kunt zich opgeven bij Ed Hurkmans 513 1316 of via mail info@galeriedeverdieping.nl Audacia - DBS1-1 In het door herfstkleuren omzoomde Audacia sportpark werd op 23 november onder lente achtige omstandigheden (16 graden) de wed- stijd gespeeld tegen het Eindhovense DBS dat met een grote schare supporters aanwezig was. Het basisteam was op enkele plaatsen gewijzigd door blessures en absentie waardoor de gemid delde leeftijd nog verder zakte en de spanning steeg omdat Sinterklaas incognito aanwezig was. Een beter startend DBS maakte reeds in de zesde minuut 0-1 en bleef gedegen en stug voetballen waar de jonkies geen vat op kre gen. Na de rust kwam er meer geloof in eigen kun nen en lieten ze zien dat ze individueel beter waren dan DBS maar ook werden ze gretiger en gooiden de schroom van zich af wat invaller Jan van Gestel moest bekopen met een rode kaart. Diverse kansen smoorden bij de eind- passes totdat Jim van Gestel in blessuretijd binnen de zestien werd gevloerd. Gijs Out- maijer, zoon van, schoot onberispelijk Audacia op een verdiend gelijkspel. 1-1 een Sinterklaas cadeautje van zijn vader. Uitslagen: Audacia 1-DBS 1 1-1; Audacia 2- VOAB 5 8-0; Hilvaria 4-Audacia 3 0-6; Taxan- dria 3-Audacia 4 3-3; Audacia 5-RKDSV 4 0- 6; Audacia 6-Hilvaria 8 0-8; ODC VR2-Audacia VR1 2-0 Programma zondag 30 november: RKGSV 1 - Audacia 1 Riel 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Spoordonkse Boys 3 Audacia 4 - SVSSS 4 Were Di 9 - Audacia 5 Oirschot Vooruit 8 - Audacia 6 Audacia VR1 - Spoordonkse Boys VR111:00 Koalabeer Want het kan zo maar gebeuren dat je, net als afgelopen jaar, terecht komt.op een koala- oversteekplaats tijdens de avondvierdaagse. ...op parking Sint Jansplein waar drie ver- keersregelaars je alle hoeken van het veld laten zien (terwijl je niet eens wil parkeren!)... .in een supermarkt waar ze het brood over de lengte snijden omdat het ‘Lange Sneejen dag’ is... ...in de rij bij Bloem Groen, waar iemand voordringt en prompt de 10.000e klant is (en er vandoor gaat met een jaar lang gratis bloe men én een auto!). Als een van deze situaties een lichtje doen branden, is de kans groot dat een volle zaal van De Brouwer zich het schompes heeft gela chen om de verborgen camerabeelden met u in de hoofdrol. De Bananasplitachtige filmpjes vormden de leidraad van dit Pieregebrouwel. Ondanks haar leeftijd van pas zestien jaar handhaafde Merel zich uitstekend tussen de veelal oudere dames die elkaar met veel duw en trekwerk geen meter ruimte gunden. Af Op zaterdag 15 november mocht Merel Bertens van Schaatsclub “De Vennen” in Haarlem deelnemen aan een landelijke marathon. Met een keurige achttiende plaats leverde zij een prima prestatie. /y jsL. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 NOVEMBER 2014 PAGINA 7 M STICHTING 1 tl W - W*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7