Wereldlichtjesdag dit jaar ook in Tilburg KERSTMIS 2014 Portfoliogroep III exposeert foto’s in De Verdieping Wintercursussen bij de Krekul! Judo en de Sint Spreekuur wijkzuster in Gerard Horvers Huis Ivo Rinkel de nieuwe voorzitter van Algemeen Belang Ook hebben we dit jaar een a la carte kaart met diverse gerechten. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Wij serveren dit alles op Eerste en Tweede Kerstdag. Te reserveren van 15.00 tot 20.00 uur. Graag tijdig reserveren. Ook dit jaar serveren wij met Kerst weer een heerlijk 6-gangen keuzemenu voor 35,50 p.p. Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.tapbrasdeschouw.nl Op dinsdag 2 december is wijkzuster Mirjam Veldhuizen weer, zoals elke eerste dinsdag van de maand, van 15.00 tot 16.00 uur aanwezig in het Gerard Horvers Huis, Kerkstraat 48a in Oister- wijk, tel. 521 0112. Inschrijven voor de Wintercursussen kan via de website www.krekul.nl. Mocht je liever persoonlijk in komen schrijven dan kan dat op de volgende inloopavonden: maandag 8 december, donderdag 11 december, maandag 15 december en donderdag 18 decem ber, steeds van 19.30 tot 21.30 uur in ons cen trum aan de Nicolaas van Eschstraat 30 in Oisterwijk. Op de site staat ook alle informatie over de cursussen, de kosten, de docenten en De Krekul. Via info@krekul.nl kun je gerichte vragen stellen. De tentoonstelling wordt vrijdag 28 november 20.00 uur geopend door Jan Versteeg. Hans Zoete zal het werk openbaar bespreken. Toe gang is gratis. Zondag 14 december is het Wereldlichtjesdag en steken mensen over de hele wereld om 19.00 uur lokale tijd kaarsjes aan ter nagedachtenis aan overleden kinderen. Dit jaar voor het eerst ook bij Crematorium Tilburg. Het aansteken van de kaarsjes vormt de opening van een viering voor jong en oud, verzorgd door ritueelbegeleider bij afscheid Rob van Tilburg. weer de handen vrij heeft om van het mooie weer te genieten. De workshops duren en paar uur en zijn ook bij uitstek geschikt voor een reünietje, familiebijeenkomst, vrienden- of vriendinnenactiviteit, of... Wellicht ook een origineel cadeautje voor de komende feestdagen? De wijkzuster is het aanspreekpunt en con tactpersoon voor ieder die vragen heeft op het gebied van Zorg en Welzijn. U kunt bij haar terecht met kleine en grote vragen. Kunt u bijvoorbeeld wel wat extra ondersteuning gebruiken bij uw huishouden? Of maakt u zich zorgen over iemand? Heeft u vragen over uw gezondheid? Met al deze vragen kunt u bij de wijkzuster terecht tijdens het inloop spreekuur, maar u kunt haar ook telefonisch benaderen of vragen om een huisbezoek. Mirjam komt thuis langs, als u dat wenst. Ze kijkt samen met u naar uw wensen en behoef ten. Wanneer het nodig is, kan ze bijvoorbeeld thuiszorg of hulp van vrijwilligers inschakelen. Maar ze kan ook helpen bij het aanvragen van een zorgindicatie. De wijkzuster is er voor iedereen in Oisterwijk, met of zonder indicatie. Ook mantelzorgers Jan Slaghuis heeft het voorzitterstokje over gedragen aan Ivo Rinkel. AB was vlak voor de verkiezingen zonder voor zitter komen te zitten door het voortijdig aftre den van Cees van Wamelen door privéom- standigheden. Jan Slaghuis heeft zich toen als tijdelijk voor zitter aangeboden. Afgelopen vrijdag heeft de ledenvergadering van AB Ivo Rinkel met algemene stemmen tot bestuurslid en voorzitter gekozen. Het bestuur is verder aangevuld met Hans Hulsbosch. Uiteraard is er weer een breed aanbod, met dit keer extra aandacht voor korte cursussen en workshops. Ook op de zondagochtend weer een ruime keuze uit het aanbod in het kader van de WeekendKrekul. Deze hebben allemaal een eindtijd zo rond 12 uur, zodat de hele mid dag nog overblijft voor familie- of vrienden bezoek of een Winterse wandeling. Ook is er weer volop keuze voor onze jeugdigen en jongeren. Soms in speciale cursussen en soms door gewoon aan te sluiten bij de vol wassenen. De lengte van de cursussen loopt uiteen van 3 tot 12 cursusdagen, zodat eind april iedereen Op zaterdag 29 en zondag 30 november 2014 exposeert Portfoliogroep III ver rassende en eigenzinnige foto’s in Galerie de Verdieping in Moergestel. Elf gedreven en bedreven amateurfotografen zijn het afgelopen jaar begeleid door Hans Zoete. Het merendeel van deze fotografen is afkomstig uit verschillende West Brabantse fotoclubs. In de portfoliogroep ontdekken, ontwikkelen en verdiepen ze hun eigen foto grafische stijl, opvatting of visie. Ze worden er uitgedaagd om verder te gaan met experi ment, expressie en diepgang. Dat leidt vaak tot eigenzinnige beelden van fotografen die zichtbaar iets te melden hebben. In de tentoonstelling zijn diverse fotografische genres, visies en stijlen te zien. Geënsceneerd- en omgevingsportret, agrarisch-, stedelijk- en industrieel landschap, straatfotografie, verre gaande abstractie, natuur en urban exploring. De exposerende fotografen zijn: Annemarie de Bont, Klaas de Bont, Henk Dessens, Kristel Hendriks, Linda van Hest, Connie de Wit (Tilburg), Anita Evers (Haghorst), Coen van den Oetelaar, Dorothé Marjot en Gerrie Vermeulen (Oisterwijk) Jan Versteeg (Terheij- den). BRASSERIJ 'DE SCHOUW' Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag www.tapbrasdeschouw.nl WMO 2015, niemand tussen de wal en het schip? Op 20 november hield Seniorenvereniging Moergestel samen met KBO-Oisterwijk een informatiemiddag over de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning (WMO 2015) in den Boogaard. De volle zaal, onder de regie van de voorzitter van SVM, gaf blijk van het belang van het onderwerp. Dagelijks geven TV, radio en krant beelden en verhalen over vaak nega tieve verwachtingen van al het nieuwe dat eraan komt zeker ook door de bezuinigingen waarmee het gepaard gaat. 2015 wordt een overgangsjaar wat de invoering van de WMO betreft, maar de eerste veranderingen en gevol gen gaan al heel gauw in en wel per 1 januari 2015. De wethouder opende de middag met een kort woord. In het eerste deel van de middag gaf een in de WMO ingevoerde deskundige van KBO-Brabant een helder beeld van de WMO in de volle breedte waar het senioren betreft. Na de pauze gaf een medewerker van de ge meente helder en bondig weer wat de inhoud en de gevolgen zijn voor de mensen in onze gemeente van de keuzes die gemaakt zijn en door de raad intussen vastgesteld. Met name de hulp bij de huishouding gaf veel vragen, opmerkingen en ook emotionele reacties. Na beide presentaties was er gelegenheid tot vragen stellen, schriftelijk dan wel mondeling. Nu de zachte herfst langzaam haar einde nadert, maken we ons bij de Krekul weer op voor de start van de Wintercursussen in januari van het volgend jaar. Na het knallen van de champagnekurken en het in ontvangst nemen van de nieuwjaars wensen staan onze docenten te trappelen om aan de slag te gaan. Bijna 40 nieuwe cursussen en workshops worden toegevoegd aan de cur sussen die al lopen, maar waaraan je ook nog mee kunt doen. of kinderen van hulpbehoeftige ouders kunnen om advies en informatie vragen. Mirjam is bekend in Oisterwijk en werkt sa men met bewoners, huisartsen, vrijwilligers, welzijnsorganisatie, ouderenbonden en ande ren om de juiste zorg te organiseren. om ieder een kaarsje aan te steken. Een belang rijk onderdeel is ook een fotopresentatie van de kinderen die we herdenken. Verder zijn er bijdrages van onder andere Lowie van Gorp (vader van Guusje en oprichter van Stichting ‘Kanjerguusje’), Francien Nijkamp (moeder van Dianne, dichter en kunstenares) en sin ger-songwriter Yvon. U bent vanaf 18:30 uur welkom bij Cremato rium Tilburg, Karei Boddenweg 5. De her denkingsbijeenkomst begint exact om 19:00 met het lichtritueel en duurt tot ongeveer tot 20:15 uur. Aansluitend is er gelegenheid tot het drinken van koffie/thee. Toegang en kof- fie/thee zijn gratis. Om u te verzekeren van een (zit)plaats, kunt u zich aanmelden door een email te sturen aan: rob@robvantilburg. com, of als u geen e-mail heeft, te bellen met 06-1430 6565. Wilt u uw eigen (klein-)kind herdenken met foto en/of naamsvermelding, geeft u dit dan direct bij aanmelding aan (uiter lijk donderdag 11 december). Mensen met een persoonlijke vraag konden aan het eind terecht bij een van de WMO- consulenten die aanwezig waren. Na bijna drie uur sloot de voorzitter de middag met vooral en paar adviezen die deze dag vaker terug keerden. Neem als senior iemand mee in het gesprek met de gemeente over uw situatie. Iedereen die nu huishoudelijke hulp krijgt, wordt uitgenodigd voor een gesprek voor of na de jaarwisseling, afhankelijk van uw situatie. Informeer u goed en neem contact op als u ergens mee zit. Waar kunt u terecht? U kunt contact opnemen met de gemeente en vragen naar een WMO- consulent. Bel zo mogelijk ’s morgens tussen 9.00 en 10.00 uur! De website van de gemeente geeft ook veel informatie. Maar zoals altijd voor uw vragen en problemen kunt u terecht bij de ouderenadviseurs van SVM. Voor een eerste contact kunt u ook uw contactpersoon van buurtgenoten vragen. Zij verwijzen door als het nodig blijkt. Alle aanwezigen op 20 november kregen een informatiepakket mee om alles rond de WMO thuis nog eens na te kunnen lezen. Dat geeft ook de mogelijkheid om er met uw kinderen of anderen over te praten. Was u er niet? Wilt u toch in het bezit komen van de informatie? Geef aan de bar in den Boogaard een briefje af met uw naam en adres en de vermelding “Informatiepakket WMO”. Of u belt naar 513 1833 en uw naam en adres wordt genoteerd of stuur een e-mail naar jan- ine.geerts@hetnet.nl en de informatie komt naar u toe. U kunt kiezen voor een kopie of een digitale versie via e-mail. SVM wil de invoering van de WMO 2015 zo goed mogelijk begeleiden. Wereldlichtjesdag vindt elke 2e zondag in december plaats en is de Nederlandse variant van World Wide Candle Lighting, ontstaan in 1997 in Amerika op initiatief van The Com passionate Friends. In 2013 werd op zo’n 80 verschillende locaties in Nederland een her denkingsbijeenkomst gehouden. Dit jaar voor het eerst dus ook in Tilburg. Iedereen die een (of meer) overleden kind(eren) wil herdenken is van harte uitgenodigd de herdenkingsbijeenkomst bij te wonen. Ouders die zelf een kind verloren hebben, maar ook broertjes, zusjes, opa’s en oma’s, andere fami lieleden, vrienden, kennissen, buren, docenten, enzovoort. Het maakt niet wat uw relatie tot het kind was, hoe oud het was of hoe lang het geleden is dat het kind overleed. Tijdens de viering worden overleden kinderen herinnerd met woorden, beelden, rituelen en (live) muziek. Zo wordt u muzikaal welkom geheten door Chavah Lichtenberg op de vleu gel, terwijl u ruimschoots de gelegenheid heeft Sinterklaas en Zwarte piet hebben een bezoekje gebracht aan het Sinterklaas toernooi in sporthal De Leye Oisterwijk wat georganiseerd werd door de lokale club Team Coolen. Het was een leuk toernooi met mooi Judo en natuurlijk Sinterklaas en Zwarte piet wat de kinderen erg leuk vonden. Sinterklaas en Zwarte Piet hebben gezien dat de Judoka s van Judo Vereniging St. Jan Moergestel de volgende mooie resultaten behaalde: de 3e plaatsen van Linda Horrevoorts, Johan Horrevoorts en Roel Theeuwes. Super goed gedaan Judoka’s Sinterklaas en Zwarte piet zijn trots op jullie! Wil jij ook komen judoën bij Judo Vereniging St. Jan Moergestel? Kom dan langs bij een van onze trainingen op woensdag en donderdag. Voor kinderen van 5 t/m 10 jaar van 18:30-19:30 en voor 10 jaar en ouder van 19:30-20:30. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 NOVEMBER 2014 HM t I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3