Warm onthaal St. Nicolaas door vele kinderen! Donatie voor Die Naemloose Speelers! Prachtige cheque voor Stichting Semmy Pieregeblèr 2.0! Meej mekaar ist vur mekaar Moergestel Kalender 2015 is er! Moergestel kalender Stichting Sint-Nicolaas Comité Moergestel Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Commissie Pieregeblèr 2.0 Anke, Jaap, Koen, Lotte tehuis, waar onze burgemeester Hans Janssen Sinterklaas mocht ontvangen op het bordes. Aanschouwd door wederom veel kinderen wist hij dit weer tot een goed eind te brengen. mogen noteren van nog ’n paar meevallers, is het totale resultaat een fantastisch bedrag van liefst€ 14.915,-! Donderdag 20 november: ZWARTE PIETEN-BINGO Op donderdag 20 november houden wij onze Zwarte Pieten-bingo om 14.00 uur in Den Boogaard. Of u nu lid bent van de Senioren Vereniging Moergestel of niet, dat maakt niet uit. Zorg dat u erbij bent voor onze altijd gezellige bingo, in de Sinterklaastijd. We spelen zes rondes en natuurlijk is er tijdens deze Zwarte Pieten-bingo weer een bijzondere verrassing. Doet u ook mee? De organisatoren willen langs deze weg graag alle sponsoren, vrijwilligers, bezoekers en andere mensen die op wat voor manier dan ook bij hebben gedragen aan Semmy's Rock 2014 bedanken. Het bedrag op de cheque bleek niet het eind bedrag te zijn van deze succesvolle avond. Nadat alles precies was uitgerekend en het Vrijdag 7 november jl. was het dan zover. Tijdens de eerste uitvoering van het toneelstuk „De nieuwe avonturen van Meester Prikkebeen” werd aan onze locale toneelvereniging een cheque uitgereikt. Stichting Voor en Door Moergestel had Die Naemloose Speelers als „goed Doel 2014” verkozen. Ook de Pieregeblèrcommissie is ver heugd dat prins Marcus en Bert het komende camavalsjaar weer voorop lo pen. Jongens proficiat met jullie spe ciale mooie taak. Wij hopen jullie vaak tegen te komen. Op de avond van Semmy’s Rock mochten de organisatoren van dit jaarlijkse feest een cheque van maar liefst 13.000,- overhandigen aan Nicole Bakker (moeder van Semmy en oprichtster van Stichting Semmy). Op de foto v.l.n.r.: Marieke van Ginneken, Nicole Bakker, Frans van der Donk, Sacha van der Donk, 3FM DJ Paul Rabbering. Foto: Bas Smits. Maandkalender is weekkalender geworden! De Moergestel Kalender 2015 is inmiddels in de ver koop. Deze en/of volgende week mag u de verkopers van de harmonie bij u aan de deur verwachten. De prijs van de nieuwe kalender - ‘n weekkalender! - is vastge steld op 6,-. De kalender is als weekkalender uitgevoerd. 52 Weken is immers 52 bladen en voor elke dag is er ruimte om notitites te maken, ‘n Onmisbare hulp in de keuken van elk gezin! De kalender is afgewerkt met het zgn. wire-o-binding met daaraan een ophanghaakje. De bladen hoeven dus niet te worden afge scheurd, maar kunnen blijven zitten doordat men ze kan omslaan. De Moergestel Kalender 2015 is een ideaal Sinterklaas- of Kerstcadeau voor elk Moergestels gezin! Mocht u de verkopers missen, geen nood! De kalender is te koop bij Novy van Wezel, In den Korenmaaier, Jumbo en Apotheek Moergestel. versimpeld. En als vierde punt gaan we werken we met een voice over en niet met live pre sentatie. Als laatste: de deelnemende groepen hoeven geen jurylid aan te leveren. Jurering gebeurt door een door ons aangestelde jury. Natuurlijk hebben we nog 2 maanden te gaan waarin we druk verder gaan met het doorvoe ren van verbeteringen. Maar vooral willen we alle deelnemers nu al heel veel succes wensen met de voorbereidingen. Wij wensen jullie veel creativiteit, plezier en inspiratie toe. En vooral het motto! Voor alle vragen en nieuwe ideeën mag je altijd contact met ons opnemen via pieregbler@hot- mail.com. Wij hebben er heel veel zin in. Speelers, Jan van den Hurk. Frans haalde nog even het 50-ste jubileumjaar aan en sprak de hoop uit dat Die Naemloose Speelers, nog jaren lang een mooie rol in ons dorp kan blijven vervullen. Tevens bedankte hij de ondernemers die hun bedrijven beschikbaar hadden gesteld waar de feestavond werd georganiseerd. Stichting Voor en Door Moergestel, www.voor- endoormoergestel.nl Die Naemloose Speelers hadden al langer een licht-mengtafel op het verlanglijstje staan. Deze werd de afgelopen jaren geleend van De Tilliander. Doordat deze licht-mengtafel steeds minder beschikbaar was voor Die Naemloose Speelers hadden ze zich aangemeld als goed doel bij de plaatselijke Stichting Voor en Door Moergestel. Voorzitter van de stichting Cees van Dal legt uit: Wanneer een vereniging al zolang jong en oud vermaakt met hun toneelstukken en andere activiteiten binnen ons dorp, dan zijn wij als stichtingsbestuur vrij snel overtuigd in onze keuze van „welk goed doel kiezen we dit jaar”. Die Naemloose Speelers zaten behoor lijk verlegen om zo’n tafel en we waren het snel eens dat we de donatie naar de toneelver eniging wilden laten gaan. Naast onze ver trouwd keukenteam, onder leiding van Theo Jacobs, hadden we dit jaar ook eens de gewel dige ondersteuning van Wim Wolfs, waardoor we meer gasten konden ontvangen dan in eer ste instantie gepland. Dat heeft positief uit gewerkt voor onze opbrengsten, zodat we Die Naemloose Speelers 2.000,00 konden done ren!” “Daarnaast hebben we voor 350 euro toegangs kaartjes voor de voorstelling van vrijdagavond gekocht, die we aan onze gasten kado hebben gedaan,” voegt Frans Kools toe. Na de voorstelling, vrijdag 7 november, werd de cheque door Frans Kools (secretaris) over handigd aan de voorzitter van Die Naemloose Nadat Harmonie Prinses Juliana nog enkele Sintnummers ten gehore bracht, trok de Sint met zijn gezelschap richting ‘t Draaiboompje voor enkele kindervoorstellingen. De leuke voorstellingen zijn ook weer door vele ouders en kinderen bezocht, waarna de kinderen met een mandarijn, snoepzak en een super sportief cadeau goed gehumeurd naar huis gingen. We wensen Sint Nicolaas een prettig verblijf in Nederland. Noteer alvast in uw agenda, als artiest of als toeschouwer, 31 januari 2015, het pieregeblèr 2.0!.Komt allen want: meej mekaar ist vur mekaar! pieten en de Sint arriveerde met twee boten op de Reusel. Het weer was wel lekker en droog waardoor de opkomst zeer groot was. Enkele Pieten waren de Sint vooruit gesneld om de kinderen op de brug een vlaggetje te overhandigen, zodat ze de Sint en Pedro (zij hadden een jubileum) feestelijk konden ont halen. Veel geschminkte kinderen hadden tekeningen of zelfs een papieren spandoeken voor de Sint meegenomen. Sint Nicolaas nam dan ook ruim de tijd zoveel mogelijk kinderen persoonlijk toe te spreken en te bedanken voor hun kleine kunstwerken. De Sint verklaarde dat de tocht per boot en cabrio vorig jaar zo goed was bevallen, dat hij dit jaar opnieuw in een open auto door Moer gestel wilde rijden. Enthousiast zwaaiend maakte de Goedheiligman zijn tocht door Moergestel richting het voormalige gemeen- CV De Pierewaaiers organiseert zaterdag 31 januari 2015 Ook de voorbereidingen voor het Pieregebèr zijn in volle gang. Natuurlijk blijft overeind dat het beste Gèsselse carnavalslied wordt gekozen. Dankzij de creatieve inbreng van een aantal Moergestelnaren steken we deze avond op de laatste dag van januari in een nieuw jasje. We willen graag een tipje van de sluier oplichten. Allereerst mogen we al aankondigen dat de eerste nieuwe deelnemer van het Pieregeblèr 2015 zich heeft aangemeld. Als tweede kunnen we nu al garanderen dat we vaart in de avond gaan aanbrengen door betere en striktere afspraken te maken over de opbouwtijd van de acts. Als derde punt wordt de techniek flink Afgelopen zaterdag maakte Sint Nicolaas vergezeld door vele zwarte Pieten en Pietjes zijn intocht in Nederland(Gouda). Direct na zijn aankomst is hij per snelheidshelikopter naar Moergestel gevlogen. Het gezelschap van zo’n 20 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 PAGINA 5 WS MMMMMMHMt!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5