10 jaar Praktijk voor kindertherapie! Pieregebrouwel 2014 \tuled Thema-avond passend reken onderwijs op O.B.S. Bienekebolders Reisgroep Moergestel heeft nog plaats voor medereizigers Brabants congres over burgerinitiatieven in Moergestel 06 - 52 35 18 00 Gerard IPillems Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Ter gelegenheid van het tien jarig jubileum krijgen scholen uit Moergestel, Oisterwijk, Diessen, Hilvarenbeek, Biest-Houtakker, Esbeek en Lage Mierde een cadeautje in de vorm van een aanbod voor een interactief gesprek over hoe je kinderen in hun kracht kunt zetten om zo hun eigenwaarde te ver groten. Steeds op de hoogte blijven van wat er zoal in Moergestel 'speelt'? Moergestel-Nieuws laat het u weten! bieden hebben. In het kader van het motto van deze reis “Bonifatius” zal er tijdens de reis, voor wie wil, ruimte zijn voor enkele momenten van bezinning. Onze reisleider zal, ondersteund door lokale gidsen, u informeren over alles wat we tegenkomen. Ér is nog plaats voor enkele deelnemers, hebt u interesse in deze reis, neem dan voor 24 november contact op met Gerard Willems, 5131914 of gerard.wil- lems@hetnet.nl Een compleet reisprogramma is op aanvraag beschikbaar. Bij voldoende deelnemers zal begin 2015 een informatieavond belegd wor den. Eveneens aan het slot ondertekenen wethou ders van de gemeenten Oisterwijk, Tilburg, Goirle, Loon op Zand een manifest. Daarin wordt verklaard dat de gemeenten burgerini tiatieven waar mogelijk zullen helpen. Tijdens het congres wordt het woord gevoerd door een aantal mensen die specialist zijn op het gebied van leefbaarheidsprojecten. Hans Jagers is voorzitter van de dienstencoöperatie Zorg voor Elkaar - Oisterwijk. Hij leidt het congres en hij geeft zijn visie op de betekenis en invloed van leefbaarheid op de samenleving. Nico de Boer heeft als journalist van Het Parool veel publicaties over leefbaarheid op zijn naam staan. Don van Sambeek is dé ervaringsdes kundige op het gebied van zorgcoöperaties. Hennie van Schooten presenteert Familiezorg, een vernieuwende manier van samen leven met elkaar. Kees van Dongen stelt vuistregels voor de samenwerking tussen burgers en over heden. Dat burgerinitiatieven inmiddels ook tot de digitale wereld zijn doorgedrongen laat Wille nden Visser zien. Zij presenteert een online platform dat mensen eenvoudig kan helpen om zelfstandig zorg en welzijn te regelen door middel van dorps- en wijknetwerken. Het was afgelopen week 10 jaar geleden dat Threes Smetsers haar praktijk voor kindertherapie opende. Wat vliegt de tijd! Nu tien jaar en een paar honderd gezinnen verder, kijkt ze tevreden terug op hoe de prak tijk zich ontwikkeld heeft. Ze geniet nog elke dag van de contacten met kinderen, jongeren en ouders. Samen zoeken naar wie ze zijn, naar wat ze willen, op zoek naar hun kracht bronnen, zodat ze samen in verbondenheid verder kunnen. Threes heeft in die tien jaar niet stilgezeten. Na een intensieve studie, heeft ze haar aanbod van speltherapie en ouderbegeleiding uitge breid met systemisch werk en therapie aan jongeren, (meer info op www.kindertherapie- moergestel.nl) «■■■■■■■■■■■BB internationaal multicultureel gezelschap naar Café de Brouwer te halen. Wat deze groep gaat doen, is, u raadt het al, een grote surprise. Maar de grootste verrassing van de avond, en daarmee ook de rode draad tussen alle acts door, is het feit dat de kans zeer wel aanwezig is, dat u zelf een van de sterren van de avond bent.Heeft u namelijk de afgelopen maanden iets vreemd meegemaakt bij een van onze loka le middenstanders? Tijdens de avondvierdaag se dingen gezien die u niet helemaal ver trouwd? Op de kermis een tegenvallertje ge had? U auto niet helemaal jofel geparkeerd op het St.-Jansplein? Of is zelfs uw zoontje of dochtertje met een raar verhaal uit school gekomen? Reken er dan maar op dat u of uw kinderen hebben meegewerkt aan het Piere- gebrouwel 2014! Bent u nieuwsgierig genoeg geworden en is alle twijfel om te gaan verdwenen, koop dan nu snel uw kaarten bij Café de Brouwer aan de bar of tijdens de avond aan de deur. In het laatste geval loopt u wel het risico, dat de kaar ten uitverkocht zijn. Voor slechts 7,50 Euro beleeft u met CV de Pierewaaiers een avond die in de schouwburg of theater niet snel zijn gelijke zal vinden! De avond begint stipt om 20.00u., de zaal is echter om 19.00u. al open. Cv de Pierewaaiers heten u graag van harte welkom! Pieregebrouwel 2014... veel bonter kan een bonte avond niet zijn! op zoek te gaan, te onderzoeken, de echte wereld langzaamaan in getallen te vangen. We leren ze de getallen begrijpen om er vervolgens mee te kunnen rekenen. Met mooie materialen waar de kinderen actief mee aan de slag gaan. We leggen een stevige basis en geven kinderen de kans hun talenten breed te ontwikkelen. Ook als ouder kun je de rekenontwikkeling van je kinderen bevorderen. Als ouder wil je dat ook graag, maar je vraagt je vaak af waar je goed aan doet. Begrijpelijk. De tijd, én ook het onderwijs veranderen. We willen u daar graag over informeren, en met u meedenken. Op de thema-avond leggen we met beelden en materialen uit wat Parwo is, zodat u weet wat er op school gebeurt. We gaan u ook tips geven over wat u thuis met uw kind kunt doen. En maakt u zich geen zorgen: het is eenvou diger en leuker dan u denkt! We hopen u te ontmoeten! Datum: 20 november 20.30-22.00 uur Locatie: aula van O.B.S. De Bienekebolders, Bosstraat 1. KERSTBIJEENKOMST DONDERDAG 18 DECEMBER Op donderdag 18 december 2014 is de kerst viering voor alle senioren (50+ ers) van Moer gestel in Den Boogaard. De toegangsprijs bedraagt 10, -. Hiervoor bieden wij u koffie/ thee bij aankomst, de Kerstviering met als voorganger pastor Herman van den Broek, een heerlijke lunch en in het middagprogram ma een optreden van “de Leyezangers”. CV De Pierewaaiers presenteert: Aanstaande zaterdag 22 november is het dan eindelijk zover; Het Pieregebrouwel 2014, georganiseerd door CV de Pierewaaiers. Zoals eerder gemeld in Moergestel Nieuws is het Pieregebrouwel een avond vol grappen en grollen, gesauwel, muziek, toneel en filmpjes. Kortom, hilariteit alom. Maar als u nog nooit op het Pieregebrouwel bent geweest, is het voor te stellen dat het u na het lezen van bovengenoemde facetten, nog steeds niet helemaal duidelijk is wat u kunt verwachten. Daarom, en tevens om de nog beschikbare kaarten van de hand te kunnen krijgen, heeft uw verslaggever van de Pieregebrouwelcom- missie toestemming gekregen om wat tipjes van de sluiers op te lichten. Zo zal de avond, die overigens stipt om 20.00u. begint, op een spectaculaire wijze worden geopend. Meteen zal blijken dat het thema van de avond een grote surprise zal zijn.... Een van de te ver wachten verrassingen zal de uitbreiding van de commissie zijn. Naast Mark van Daelen, John van Esch en Stef Habraken is er dit jaar namelijk nog een vierde persoon met de orga nisatie bezig geweest. De manier waarop deze persoon welkom is geheten door de andere commissieleden mag met recht typisch Piere gebrouwel worden genoemd en is uiteraard op camera vastgelegd. Tijdens de avond zullen 3 sauwelaars hun belevenissen op ludieke wijze komen vertellen, waaronder Willem van de Pas, bij velen bekend van het sauwelen in Oisterwijk en meest ge- you-tube-de sauwelaar aldaar. Daarnaast zullen er verschillende optredens van lokale sterren te verwachten zijn, waar onder een die de landelijke TV heeft gehaald en daarmee bij veel kijkers een gevoelige snaar raakte.Het is de commissie zelfs gelukt een Op donderdagavond 20 november a.s. organiseert O.B.S. De Bienekebolders een thema-avond over rekenonderwijs. U bent van harte welkom op onze school om meer te horen over de Parwo methode. Een methode om de rekenontwikkeling van uw kind te bevorderen. Frans en Lucy Moerlands van het Rekenhuis Tilburg komen de lezing verzorgen. De lezing begint om 20.30 uur. Parwo staat voor ‘passend reken- /wiskunde onderwijs’. Daarmee bedoelen we rekenon derwijs dat past bij de mogelijkheden van de kinderen en aansluit op de leerontwikkeling en natuurlijke leerbehoefte van de kinderen. Onderwijs ook dat past bij de wereld van mor gen, dat zorgt dat kinderen zich kunnen redden in de maatschappij, hun plek vinden. Rekenen doe je niet alleen op school. Overal kom je getallen tegen. Op straat, bij het bood schappen doen, in de krant, op TV We worden overspoeld met informatie. Kinderen moeten daarmee leren omgaan: verpakkingen begrij pen; verstandig met geld omgaan; de weg vin den; enz. Met getallen omgaan leren kinderen niet door alleen sommetjes te maken. Sterker nog, als kinderen geen ervaring opdoen met getallen, geld, meten, e.d., dan zullen ze ook niet in staat zijn sommen te begrijpen. Met Parwo proberen we leerlingen wegwijs te maken in de wereld van de getallen. Op een speelse en prikkelende manier. Door samen Reisgroep “Moergestel” kent inmiddels een rijke traditie aan cultuurreizen naar de roots van het Christendom. Wat eens begon met een reis naar het vroege christendom in Egypte en Israel werd gevolgd door tochten door Turkije, Griekenland, Italië, Spanje etc. De laatste reis in 2013 bracht ons, onder het motto van Angelsaksisch en Iers christendom naar Engeland en Ierland. Voor 2015 staat een 12 daagse Bonifatius reis op het programma, vertrekdag 11 mei. Deze reis voert ons langs de plekken waar Bonifatius kwam tijdens zijn missie om heidense stam men als Franken, Saksen en Friezen te ker stenen. We bezoeken allereerst ons eigen Dok- kum en doen vervolgens plaatsen als Keulen, Mainz, Wurzburg, Eichstatt, Bad Reichenall, Fulda, Wetzlar aan. Plaatsen en hun omgeving die uit oogpunt van cultuur en natuur veel te Ze ontving van de vele contacten in de dorpen om haar heen dankbare reacties en felicitaties en werd ze in de bloemen gezet. Vol vertrouwen en enthousiasme zet Threes haar praktijk voort. Het programma begint om 10.30 uur in de grote zaal met een kopje koffie. Dan de Kerst viering met Pastor Herman van den Broek en Cantate Domino verzorgt de samenzang. Om 12.15 uur volgt de lunch in de foyer, onder de kerstboom. Hierna kunt u genieten van het zeemanskoor “De Leyezangers”, die ook kerst liederen in hun repertoire hebben, afgewisseld met een kerstverhaal. Het einde van deze mid dag is om ongeveer 16.00 uur. Toegangskaarten voor deze kerstviering zijn vanaf 17 november te koop bij de gastvrouwen en -heren in Den Boogaard (aan de bar). U kunt van maandag t/m vrijdag terecht tot uiter lijk vrijdag 12 december. Ook kan men zich opgeven bij de receptie van Thebe Park Sta nislaus. Via Jacqueline Vis krijgt U dan later de kaarten. Ook hier geldt het opgeven tot uiterlijk 12 december. In Moergestel wordt een gratis toegankelijk congres georganiseerd over leefbaarheid en burger initiatieven. Foto: Paul Spapens. Leefbaarheidsprojecten en burgerprojecten zijn er tegenwoordig te kust en te keur. Het is een beweging die een jaar of tien geleden is begonnen en die niet meer is te stuiten. Er doen zich echter ontwikkelingen voor die negatief voor de burgerinitiatieven uit kunnen pakken. Deze worden tijdens het congres in kaart gebracht en er worden concrete voor stellen gedaan om dit tij te keren. Het congres heeft als titel ‘Leefbaarheid in Perspectief. Het is georganiseerd door de Dienstencoöperatie Zorg voor Elkaar - Oister wijk. De tijd van het congres is zo gekozen dat ook mensen die overdag werken er deel aan kunnen nemen. In de pauze worden gratis broodjes en soep geserveerd. De sluiting van het congres is rond 20.30 uur. Opgeven voor het congres kan via de website www.zorgvoor- elkaar-oisterwijk.nl. Aan het slot van het congres wordt een boek gepresenteerd met een twintigtal voorbeelden van leefbaarheidsprojecten en burgerinitia tieven in Midden-Brabant. Dit boek wordt gratis verstrekt aan de deelnemers aan het congres. Het boek maakt inzichtelijk hoe omvangrijk dit fenomeen nu is en uit welke onverwachte hoek initiatieven kunnen komen. ‘Leesbaarheid in Perspectief’ zeer actueel en gratis toegankelijk Op dinsdag 25 november wordt vanaf 16.00 uur in Den Boogaard een congres gehouden over de huidige stand van zaken met burgerinitiatieven in Brabant. Het gratis toegankelijke congres maakt inzichtelijk hoe leefbaarheidsprojecten en overheden beter samen kunnen werken. Tijdens het congres vertellen burgers en experts over hun ervaringen. Deelname is leerzaam voor iedereen die met burgerinitiatieven bezig is. uw kapster aan huis 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3