Vriendenboek voor Theo te Wierik L Houtsnijwerk-kapelletje van zuster Delian de Brouwer is klaar w Harrie Meeuwis f Oisterwijk Gezichtsbehandeling Oproep aan Moergestelse gemeenschap In Memoriam 8 juli 1935 - 15 november 2014 M.O. Uw Gemeentenieuws op www.oistenvijk.nl .VAN halve meter hoog bleef staan. Vorig jaar zomer begon ze met het uitsnijden van afbeeldingen in het hout. De zusters van liefde wonen al sinds 1840 in Moergestel. Het was de eerste vestiging van de zusters buiten Tilburg. Klooster Nieuwen hof is gebouwd op de resten van een kasteel. Het klooster wordt nog steeds bewoond door zusters. Deze oude relatie met Moergestel is door zuster Delian uitgebeeld door twee por tretten van zusters met authentieke kappen op het hoofd. Vincentius is de patroonheilige van de zusters van liefde. De congregatie heet voluit ‘O.L. Vrouw Moeder van Barmhartig heid’. Zij is samen met Jezus op de boom stomp afgebeeld. De bewaarengel beschermt de congregatie, de zusters en de bewoners van het tegenover het klooster gelegen ver zorgingshuis. I Om het unieke kunstwerk tegen regen te beschermen is er een dak boven geplaatst dat al net zo bijzonder is: het is gemaakt van ruim achthonderd leitjes die stuk voor stuk met de hand uit het hout van een lariks zijn gesneden. Dit kunststuk is geleverd door Sjaak van Herk uit Oisterwijk. Het houtsnij- werk-kapelletje is een initiatief van de cultu rele Stichting WieKentKunst. Huidverzorgingsinstituut i Aphrodite Pastor Theo te Wierik stopt op 1 januari als pastor van de St.-Jans Onthoof- dingparochie van Moergestel. Zijn ver trek wordt door velen betreurd. Een paar inwoners van Moergestel hebben het plan opgevat een vriendenboek sa men te stellen. In dit vriendenboek kan iedereen een persoonlijke herinnering aan Theo te Wierik geven. Een bijdrage aan het Vriendenboek kan op veel verschillende manieren. Je kunt iets schrijven, een brief bijvoorbeeld of een ge dicht. Maak een foto, een tekening of een schildering. Alles wat in een boek gedrukt kan worden, wordt in het vriendenboek voor Theo te Wierik opgenomen. Elke inzending moet vergezeld gaan van naam en telefoon nummer. Dit in geval er vragen zijn. De naam wordt in het vriendenboek opgenomen, het telefoonnummer niet. Meedoen is zo gemakkelijk mogelijk gemaakt. Bijdragen kunnen per email worden verstuurd naar vriensadvies@home.nl of ze kunnen bij hem of bij Paul Spapens in de brievenbus worden gestopt of afgegeven. Het adres van Jan Vriens is Tilburgseweg 45, van Paul Spa pens D’n Duyp 41. Het vriendenboek wordt door hen beiden samengesteld onder auspi ciën van de parochie. Bijdragen moeten voor 1 december zijn ingeleverd. Het vriendenboek wordt aan Theo te Wierik overhandigd bij zijn afscheid dat op een nader te bepalen datum plaatsvindt. Alle vrienden van Theo en al die mensen die het betreuren dat hij vertrekt als pastor van Moergestel zijn hierbij alvast van harte uit genodigd. Op zaterdag 15 november overleed in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg, Harrie Meeuwis. Amper ’n half jaar na zijn oudere broer Bart. Harrie is bij heel veel Moergestelnaren zeker geen onbekende, want ook Harrie had muziek als grote passie. Hij was nog maar elf jaar toen hij zich op 1 januari 1947 meldde om lid te worden van Muziek vereniging Prinses Juliana. De tuba werd er zijn favoriete instrument en niet zo lang geleden nog speelde hij mee op de concerten van onze harmonie. In 1967 stond Harrie mee aan de basis van ‘De Gestelse Blaoskapel’, ’n kapel die later haar naam zou omvormen tot de legenda rische ‘Alpenjagers’. Naast de tuba be kwaamde hij zich, aan de zijde van zijn broer, als zanger in de groep. ’n Succesvolle periode van liefst negen jaar werd in 1976 afgesloten waarna hij met zijn muziekvrienden tevreden kon terugkijken op een prachtige lijst van optredens. Van Limburg tot Friesland, van België tot Duitsland. Hij maakte het allemaal mee! In 2002 kwam de groep nog eens bij elkaar voor een memorabel optreden tijdens het Carnavalsconcert van de harmonie. Dat was het begin van een nieuwe periode ‘Al penjagers’, maar de gezondheid van Harrie liet het niet toe daarin echt actief bezig te zijn. Het orkest speelde wél, tot zijn grote ver rassing, op de gouden bruiloft van Harrie en z’n vrouw Nellie in 2010. Nadat het niet meer lukte actief als muzi kant bezig te zijn, bleef hij de harmonie steeds trouw. Hij bezocht de concerten zo veel als mogelijk, kwam altijd naar de ledenvergaderingen en trouw wachtte hij ons op als we naar de kerk in Oisterwijk kwamen tijdens het dauwtrappen. En zo bleef Harrie ’n betrokken, rustend lid. Altijd in voor ’n praatje, altijd benieuwd naar hoe het met iedereen ging bij ‘zijn’ harmonie. In 2012 werd Harrie door burgemeester Hans Janssen gehuldigd vanwege het feit dat hij 65 jaar lid was van de harmonie. Hij was de eerste die dat bereikte en is daarmee het langst actieve lid van de ver eniging tot nu toe. Langzaam maar zeker is het kaarsje van Harrie opgebrand. Tot het laatst de dingen gedaan die hij nog kon, maar afgelopen week leek het écht op en het enige wat men nog voor hem kon doen wilde hij uit eindelijk niet meer. Dank-je-wel Harrie, voor wie je was, en voor wat je deed... voor alle muzi kale plezier en je altijd vriendelijke gezelschap. Rust in vrede... iconen uugesneaen in ooomstomp in moergestel .12 Zuster Delian de Brouwer is gespecialiseerd in het maken van iconen. In een boomstomp bij klooster Nieuwenhof in Moergestel sneed ze iconen uit van onder andere Maria met haar Kind, de heilige Vincentius en een paar zusters van liefde. Foto: Paul Spapens. Maria met Kind. Een engelbewaarder. De Heilig Vincentius en twee Zusters van Liefde. Deze afbeeldingen heeft zuster Delian de Brouwer uitgesneden in een boomstomp bij klooster Nieuwenhof in Moergestel. Onlangs heeft ze de laatste hand gelegd aan de iconen die onder meer met bladgoud zijn ingelegd. Zuster Delian de Brouwer is een zuster van Liefde. Ze geniet landelijke bekendheid door haar icoonschilderijen en de lessen die ze geeft in deze kunstvorm. In klooster Nieuwen hof heeft ze een iconenatelier. Bij dat klooster aan de Kloosterdreef werd in 2012 een boom gekapt. Een boomstomp van ongeveer ander- Pastor Theo te Wierik zegent na afloop van de Fietsersmis bij het kapelleke fietsers en hun fietsen. Foto: Paul Spapens. I nieuws Weekblad voor Moergestel i oe es L WOENSDAG 19 NOVEMBER 2014 39e JAARGANG Nr. 1780 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Diverse ►behandelingen^ II mogelijfe j gemeente Reinigen Epileren Harsen bovenlip Peeling Masker Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planef.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur —Normaal €3V Silhouette Hair Beauty SJÜón Schoolstraat_2a 5066EE Moergestel in fo^s ilhouette.co.nl O 013-8228022 www.silhouette.co.nl 'I '/W

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1