Medisch Centrum Moergestel vierde uitbundig 5-jarig bestaan Wederom Stadsprins Marcus d’n Urste! Sint en Pedro vieren jubileum in Moergestel Moergestel Kalender 2015 is er! Wat hebben we weer genoten van ’Naemloose’ F i 1 Moergestel kalender De auteur van het boek, Ad Wolfs Adr.Zn., heeft nog ’n aantal exemplaren beschikbaar voor de verkoop De jubilarissen Sint en Pedro. Sint en Pieten 7 Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Zaterdag 1 november was voor het Medisch Centrum Moergestel een feestelijke dag. Op deze warmste dag ooit in november werd op sportieve wijze gevierd dat 5 jaar geleden het Medisch Centrum geopend werd. Bijna alle zorgverleners van de 35 die er werkzaam zijn, genoten van “Trappen en Happen” in en om Moergestel. In een uitgezette fietstocht met 4 stops bij verschillende restaurants kwamen de fietsers culinair niets te kort. Inmiddels is het centrum in Moergestel al het verzorgingshuis wordt hoger. De kosten van de zorg worden hoger. Na de algemene informatie geeft de gemeente toelichting over een aantal aspecten voor onze gemeente met betrekking tot de WMO. En uiteraard kunt u vragen stellen. We zijn doende te regelen, dat aan het eind van de middag u ook terecht kunt voor uw specifieke persoonlijke vragen. U hoeft zich niet aan te melden en de toegang is gratis. U bent wel zeer welkom. Boek ’100 Jaar Moergestel in beeld’ Wilt u ’n exemplaar? Dan van tevoren even bellen naar Ad: (013) 513 3156 Dan legt hij het voor u klaar! (Oisterwijkseweg 58a) Stadsprins Marcus d’n Urste. ook met trots vervuld om Mark en Bert weer een jaar als roergangers van carnaval in ’t Pierewaaiersrijk te mogen begroeten. Met hun enthousiasme zullen zij er opnieuw voor zorg dragen dat carnaval in Moergestel een gigan tisch feest wordt. VOORLICHTINGSMIDDAG WMO op 20 november om 13.30 uur Voor informatie over de aanstaande verande ringen in de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) nodigen wij, de besturen van KBO Oisterwijk en Seniorenvereniging Moer gestel, SVM, u uit op donderdag 20 november om 13.30 in den Boogaard. We blijven langer thuis wonen en er zijn ontwikkelingen rond de zorg. Als daar begeleiding en ondersteuning bij nodig is, moeten we eerst in eigen kring op zoek. De inzet van georganiseerde zorg wordt minder vanzelfsprekend en als dat kan aan huis geleverd. Onze gemeente is per 1 januari 2015 daarvoor verantwoordelijk. De drempel tot de toegang tot een instelling, zoals helemaal ingeburgerd en bezoeken ons dage lijks tientallen mensen met zeer uiteenlopende zorg vragen. Een breed scala aan eerstelijns zorgverleners onder een dak blijkt te werken. Vooral ook de samenwerking tussen de diverse disciplines kunnen de patiënten zeer waarde ren. We gaan deze succesformule doorzetten en waar mogelijk uitbreiden. Namens het bestuur van MCM, Paul Scheijmans Afgelopen zaterdag is tijdens het Prinsenbal van C.V. de Pierewaaiers opnieuw Mark Boogaers onthuld als Stadsprins Marcus d’n Urste van ’t Pierewaaiersrijk. Tijdens een avondvullend programma in een bomvolle zaal van café De Brouwer, residentie van C.V. De Pierewaaiers, werd duidelijk dat de Prinsencommissie nog nooit begane wegen moest volgen om uiteindelijk bij de nieuwe Stadsprins uit te komen. Middels enkele filmpjes bleek de commissie in de ruimte te zijn beland in hun zoektocht naar een nieuwe Prins. Uiteindelijk aangeko men op de planeet Melmak kreeg de commissie aldaar goede raad van Alf bij velen bekend als het ruimtewezen uit de gelijknamige tv- serie uit de jaren ’80. Toen deze Alf begreep wat er gevraagd wordt van een Stadsprins van ’t Pierewaaiersrijk, gaf hij aan wel iemand te weten en hem te sturen. Zodoende kreeg het aanwezige publiek even voor elf over elf op een scherm te zien hoe de nieuwe Stadsprins vanuit de ruimte aan zijn landing in café De Brouwer begon. Na een goede en zachte landing werd daarna voor eenieder duidelijk dat Alf het inderdaad goed had begrepen, want met Mark Boogaers had hij ontegenzeggelijk de juiste persoon gestuurd. Mark alias Stadsprins Marcus d’n Urste had immers tijdens carnaval 2014 al bewezen over de juiste carnavals- en Pierewaaiersgenen te beschikken. Hij nam ’t Pierewaaiersrijk des tijds 4 dagen lang op sleeptouw in een roes van enthousiasme, gezelligheid, muzikaliteit, humor en emotie. Ook gezien de overduidelijk positieve reacties op zijn onthulling, moge het duidelijk zijn dat de keuze voor Mark Boogaers om nog een jaar de scepter te zwaaien een zeer legitieme is. En dat geldt uiteraard ook voor zijn eigen keuze voor de adjudant. Ook Bert van Ganzewinkel zal namelijk nog een jaar dezelfde rol vervullen. Het bestuur, de leden en niet te vergeten de eregarde van C.V. De Pierewaaiers zijn dan Hallo jongens en meisjes van Moergestel, Nog een paar nachtjes slapen en dan zullen wij weer in het land zijn. Na onze aankomst op zaterdag 15 november in de haven van Gouda, komen wij zo snel mogelijk naar Moergestel. Eerst trekken we dan in een optocht door het dorp. De kinderen die een kaartje hebben gekregen, mogen op zaterdag of zondag naar ’t Draaiboompje komen om samen met ons een geweldig feest te vieren. De Zwarte Pieten vinden het altijd erg fijn om mee naar de kinderen in Moergestel te gaan. Dit jaar wordt het extra feestelijk omdat Pedro voor de vijfentwintigste keer naar Moergestel komt en Sint er natuurlijk ook al die jaren bij is geweest. Dit is erg lang, want dat betekent dat veel van jullie ouders al peper noten van Pedro of een hand van Sint kregen toen zij even oud waren als jullie nu. Eigenlijk zou ook Romario er dit jaar voor de vijfen twintigste keer bij zijn, maar door omstan digheden zal hij deze keer waarschijnlijk helaas niet mee naar Moergestel kunnen komen. Sint en Pedro zullen het erg leuk vinden als jullie een mooie tekening voor hen mee naar ’t Draaiboompje brengen. Maandkalender is weekkalender geworden! De Moergestel Kalender 2015 is inmiddels in de ver koop. Deze en/of volgende week mag u de verkopers van de harmonie bij u aan de deur verwachten. De prijs van de nieuwe kalender - ‘n weekkalender! - is vastge steld op 6,-. De kalender is als weekkalender uitgevoerd. 52 Weken is immers 52 bladen en voor elke dag is er ruimte om notitites te maken, ‘n Onmisbare hulp in de keuken van elk gezin! De kalender is afgewerkt met het zgn. wire-o-binding met daaraan een ophanghaakje. De bladen hoeven dus niet te worden afge scheurd, maar kunnen blijven zitten doordat men ze kan omslaan. De Moergestel Kalender 2015 is een ideaal Sinterklaas- of Kerstcadeau voor elk Moergestels gezin! Mocht u de verkopers missen, geen nood! De kalender is te koop bij Novy van Wezel, In den Korenmaaier, Jumbo en Apotheek Moergestel. Het was ’n voorspelbaar avontuur, maar met zóveel plezier gespeeld dat het alle lof ver dient. Daarbij kwam dat de spelers op zondagmiddag natuurlijk tot op het bot gemotiveerd waren! De schepper van het verhaal, schrijver van het stuk Hilvarenbekenaar Jan Naaijkens (95 jaar!) was namelijk zélf in de zaal om het avon tuur mee te beleven. Hij had er alle compli menten voor over aan het slot van de voor stelling. ’n Mooiere felicitatie hadden ‘Die Naem- loose Speelers’ niet kunnen krijgen voor hun verjaardag! Tijdens de informatiebijeenkomst komen aan de hand van een presentatie o.a. de volgende onderwerpe, specifiek gericht op senioren, aan de orde: waarom de veranderingen; oplossin gen vanuit de overheid; de wetten die veran deren; de gevolgen voor u; welke termen horen we; welke zorgvarianten zijn er; hoe heb ik toegang tot de zorg; mantelzorg en informele zorg; wat zijn de financiële gevolgen; welke is de rol en verantwoordelijkheid van de gemeente; wat kunt u zelf doen; waarmee moet u nu en in de toekomst rekening houden. 50 Jaar en nog superjong! ‘Die Naemloose Speelers’ laten er geen twijfel over bestaan nog steeds over voldoende jeugdig elan te beschikken, zo werd ons zon dagmiddag duidelijk. ’n Zaal boeien door een kostelijke opvoering van ‘Meneer Prikkebeen’ kost schijnbaar wei nig moeite, althans zo komt het over. De interactie met de kinderen wordt daarbij zéker niet vergeten en dat maakt het ook voor ons, ‘oudere’ bezoekers, tot een waar feest! Het was ook allemaal zo leuk... de kinderen die meespeelden.Jan van den Hurk nog één maal als Meneer Prikkebeen - ’n rol die hem op het lijf lijkt geschreven -, de prachtige aan kleding van spelers én decor - compliment voor de afscheidnemende Marijke van den Hurk - de vlinders, de trollen, de chinezen, de zeemeerminnen, de piraten, en dan was er nog als tegengas voor Prikkebeen zus Ursula. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 NOVEMBER 2014 PAGINA 5 ■■■■■MB 21 x 29,7 cm. Betreft de periode 1900- 2000 met ruim 600 foto’s. Luxe gebonden. MOEKGESIB. m btvU JJHOIOT

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5