Oh Natuurlijk Moergestel Gilde St. Joris houdt garageverkoop Kunst en Bomen trekt 40.000 bezoekers en levert maximaal 4 miljoen euro op Vogeltentoonstelling “Lindevogels Dorpsraad Moergestel nodigt dorpsgenoten uit kom maar eens kijken Expositie Fotogroep Feniks in Galerie de Verdieping gestel en wil zich inzetten voor de belangen van onze inwoners. De vergadering begint om 20.00 uur en jij bent van harte welkom. Op deze avond zal ook een vertegenwoordiging van het college aanwezig zijn. Meer over de Dorpsraad Moergestel weten? Kijk ook op onze website www.sdmoergestel.nl of kijk op facebook: www.facebook.com/dorps- raad. moergestel Wij nodigen u hierbij dan ook van harte uit om onze gratis tentoonstelling te komen bezichtigen op zaterdag 15 november van 10.00 tot 21.00 uur of zondag 16 november van 10.00 tot 16.00 uur. Ook voor rolstoelge bruikers is de tentoonstelling goed te berei ken. Gedurende de tentoonstelling zullen er ook leden aanwezig zijn die uw eventuele vragen kunnen beantwoorden. Wij hopen dan ook dat veel mensen op een van deze dagen de weg naar ’t Molentje, weten te vinden om te genieten van de door ons ten toongestelde vogels U kunt zich nog hiervoor aanmelden met bij gaande bon. Dit kan uiterlijk tot 15 november. Via een verlanglijstje kunnen de kinderen zelf hun wensen aangeven. Ieder kind mag voor maximaal 25 euro een cadeau uitzoeken. Tijdens deze verkoop is er van alles te koop, van kop en schotel tot wat je misschien al vele jaren op naar zoek bent. De verkoop wordt gehouden aan de Vinkenberg 6 in Moergestel. Al wat te koop zal worden aangeboden zal ter ondersteuning van het uniformenfonds van het gilde zijn. Er zal ook voor de inwendige mens worden gezorgd zodat u geen honger of dorst hoeft te lijden als er een lange rij voor u is. Gilde St. Joris houdt deze actie en andere om het uniformenfonds te ondersteunen voor ver- Op zaterdag 15 november houdt gilde St. Joris Moergestel van 9.00-16.00 uur een garageverkoop. Tevens is er een kofferbakverkoop waar iedereen tegen inleg van tien euro zijn auto met open kofferbak kan plaatsen. Gemeente geeft cheque aan organisatie Oisterwijk 800 SPOT Wethouder Wim Lemmens van de gemeente Oisterwijk heeft een cheque van 500 euro overhandigd aan de Stichting Oisterwijk 800 SPOT. Deze stichting kreeg de 500 euro voor de organisatie van Kunst en Bomen 2014. Deze kunstmanifestatie trok 40.000 bezoekers. Dit leverde de gemeenschappen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom een bedrag op van maximaal tussen de twee en de vier miljoen euro. schillende vernieuwingen en onderhoud van onze pakken, hoeden, veren en schoenen. Ook onze nieuwe leden moeten er netjes en verzorgd uitzien en hiervoor zijn ook deze uniformen nodig zodat we een mooi geheel zijn. Hopelijk zijn er vele mensen die ons gilde een warm hart toedragen en het gilde tijdens deze verkoop weer zullen steunen. Het gilde is dank zij enkele jongere actieve gildebroeders weer op vele fronten bezig om gelden binnen te krijgen. Dus tot ziens op Vinkenberg 6 op 15 november. Aanmelden kan tot 15 november! Heeft u hulp nodig van de Sint? Heeft u kin deren in de leeftijd van 3 tot en met 12 jaar? Kunt u zelf om financiële redenen niet of moeilijk het Sinterklaasfeest vieren? Dan bent u bij de stichting “Oh, kom maar eens kijken” aan het juiste adres. Wij vinden het namelijk belangrijk dat ieder kind met Sinterklaas mooie cadeautjes in zijn of haar schoen krijgt. Bij deze tentoonstelling hebben wij naast de 348 wedstrijdvogels ook een grote verkoop- klasse waar diverse soorten vogels door onze leden tegen een vriendelijke prijs te koop wor den aangeboden. U bent hierbij verzekerd dat u een goede vogel aanschaft van een vertrouwde kweker. Via onze website www.delindevogels.nl vindt u allerlei informatie over onze vereniging. Helmie Kremer Ik laat me graag inspireren door onverwachte beelden en gebeurtenissen, waar ik dan mijn eigen(zinnige) draai aan geeft. Mijn voorkeur gaat uit naar foto’s waar rust van uit gaat. Els Petersen Nobbe Natuur blijft me fascineren, waarbij ik door gebruikmaking van natuurlijk licht de schoon heid van de natuur wil accentueren. Anne Marie Rijsman Ik fotografeer de stilte, eenzame lege land schappen zonder menselijke aanwezigheid en zonder dat er ogenschijnlijk iets gebeurt. Vaak wordt mijn blijk getroffen en zoom ik in op details, aanvankelijk zonder duidelijke reden, maar waarvan de symbolen later herkenbaar zijn voor mij. John Lommen Na een vijftal jaren pauze heeft hij weer een voorzichtig begin gemaakt met zijn fotografie. Hij laat zwart-wit foto’s zien die aansluiten bij zijn vroeger werk, maar heeft ook een ande re, meer documentaire, insteek gekozen. Martin Prumpeler Suggestie, vervreemding en mysterie blijven kernpunten in zijn fotografie, die ook bijna altijd seriematig is.Daarin past ook een selectie uit zijn nog steeds groeiende serie “Boompor- tretten”. Openingstijden; zaterdag 15 november van 13.00-17.00; zondag 16 november van 11.00- 17.00 uur. Op 15 en 16 november 2014 organiseert Vogel-vereniging ‘De Lindevogels een grote Onderlinge tentoonstelling in Cafe ’t Mo lentje te Oisterwijk. Voor het tweede ach tereenvolgende jaar organiseren wij deze tentoonstelling in deze locatie. Ook dit jaar willen wij proberen om de vogels tot hun recht te doen komen tijdens de ten toonstelling die in de grote zaal zal plaatsvin den. Gelukkig is het onze leden ook nu weer gelukt om toch weer een groot aantal vogels tentoon te stellen. Er worden 348 vogels ten toongesteld waarbij er sprake is van een grote variëteit aan soorten. Voor elk wat wils dus. Onze vereniging is na 61 jaar nog steeds een gezonde vereniging met ruim 60 leden waarvan velen nog enthousiast een steentje bij willen dragen aan activiteiten. Ieder jaar organiseren wij een tentoonstelling waarbij de leden de door hun gekweekte vogels van de laatste 2 jaren kunnen tentoonstellen. Dit resulteert jaarlijks tot een aantrekkelijk gebeuren waarbij een grote diversiteit aan vogels valt te bezichtigen. Naam:..... Postcode/ woonplaats: Telefoonnummer: E-mailadres: Aantal kinderen leeftijd 3 t/m 12 jaar: Opsturen naar: Stichting Oh kom maar eens kijken, Antwoordnummer 10048,5060 VB Oisterwijk keuzemogelijkheden er zijn in Moergestel om te werken aan een gezond lichaam en geest. Dit willen we gaan doen door middel van bij voorbeeld lezingen, workshops, open dagen. We zitten vol met ideeën! Op onze website www.natuurlijkmoergestel.nl kunt u meer lezen over Natuurlijk Moergestel, over de deelnemende ondernemers, onze agen da’s. Kortom, we houden u op de hoogte over onze activiteiten. De initiatiefnemers van Natuurlijk Moergestel. Bovenste rij v.l.n.r.: Hanneke de Brouwer, Martje Blankers, Saskia Basten, Twan Verheijen en Anny Moonen. Zittend onderste rij: Anke Stevens en Judith Fonken. Wil jij ook meepraten over de toekomst van Moergestel? Kom dan naar onze jaarvergadering op 18 november in Den Boogaard. Op die avond maken we de uitslag van onze dorpsenquête bekend en willen we met jou praten over dingen die spelen in Moergestel. Aan de hand van de enquête willen we op een interactieve manier nader ingaan op vragen die leven in ons dorp. Vind jij dat er iets aan de woonomgeving moet worden gedaan? Vind jij het dorp verkeersonveilig? Zomaar een greep uit de vragen die er leven in ons dorp. Jij kan deze avond aangeven wat jij belangrijk vindt en meepraten hoe jij denkt dat de dorps raad Moergestel volgens jou moet acteren. De dorpsraad is er voor de inwoners van Moer- Wethouder Wim Lemmens (links) overhandigt de cheque van 500 euro aan secretaris Carel Brands (midden) en Paul Spapens (voorzitter). Foto: Esther van Wel. Stichting Oisterwijk 800 SPOT zeer blij met de 500 euro. Met 40.000 bezoekers was Kunst en Bomen veruit het grootste evenement dat dit jaar in de gemeente Oisterwijk is georganiseerd en het was een van de drukste bezochte activiteiten sinds jaren. Bijzonder aan Kunst en Bomen is dat dit evenement zich afspeelde in heel de gemeente, dus in Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. Grote publiekstrekkers vinden doorgaans plaats in Oisterwijk. Van de kunst manifestatie profiteerden alle drie de gemeen schappen. De Stichting Oisterwijk 800 SPOT pleit er al langer voor naar de totale gemeente te kijken bij het organiseren van grote evene menten. De Stichting Oisterwijk 800 SPOT heeft voor volgend jaar weer de nodige ijzers in het vuur. Met de activiteiten die nu worden voorbereid laat de stichting zich inspireren door twee his torische feiten: 150 jaar geleden werd het sta tion van Oisterwijk geopend en een eeuw gele den maakte het openluchttoneel furore. Onder de titel ‘Een spoor van ontwikkeling’ wil de Stichting Oisterwijk 800 SPOT evenementen organiseren waar alle drie de dorpen de vruch ten van plukken. De 500 euro was aan de gemeente Oisterwijk aangeboden door het ministerie van Econo mische Zaken en de landelijke organisatie van de verkiezing van de Groenste Stad van Ne derland. Oisterwijk deed daar dit jaar aan mee en won brons. De plaatselijke werkgroep die de deelname aan de Groenste Stad organiseerde besloot de cheque te geven aan de Stichting Oisterwijk 800 SPOT. Op initiatief van deze stichting werd Kunst en Bomen 2014 georganiseerd. Dit unieke kunstevenement werd een doorslaand succes. Tussen eind mei en eind oktober werd de manifestatie bezocht door 40.000 belangstel lenden. De VW in Oisterwijk noteerde een verdrievoudiging van het bezoekersaantal. Er werden 6.000 gratis fietsroutes en 5.000 gratis wandelingen langs de bomen met kunstwerken verstrekt. Per persoon brengt een toerist maximaal tussen de 50 en de 100 euro in het laatje. Kunst en Bomen is georganiseerd door tweehonderd vrijwilligers. Dit wil zeggen dat elke vrijwilliger omgerekend goed is geweest voor een ‘op brengst’ van 10.000 tot 20.000 euro. Kunst en Bomen is georganiseerd met nauwelijks een cent subsidie. Het was niet eenvoudig de eind jes aan elkaar te knopen. Daarom was de Aandacht voor natuurlijke gezondheid is helemaal in! Mensen gaan steeds vaker op zoek naar zichzelf, hun basis, rust en gezondheid. Wij, een aantal initiatiefnemers uit Moergestel, zijn hierover met elkaar in gesprek gegaan. Al snel kwamen we tot de conclusie dat er in Moergestel veel praktijken te vinden zijn op het gebied van natuurlijke gezondheid. We hebben onze krachten gebundeld en Natuurlijk Moergestel werd geboren. Natuurlijk Moergestel is een samenwerkings verband tussen professionals op het gebied van natuurlijke gezondheid in Moergestel. Hierbij kunt u denken aan kruidengenees- kunde, yoga/mindfullness, (orthomoleculaire) voedingsadvies, sport/wellness, paranormale therapie en transformatie coaching. Het is onze passie om jullie te laten zien hoeveel 500.- ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 NOVEMBER 2014 PAGINA 3 ■KB MB MM BBBHBB18I ■BKMBBMHBBKBBHHHKHKBHBBKBBBHaBBMHBKBHMaBBMHBBBBBRBHBMI KKHMBMBH9BHHBHHBBKK

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3