I informatie Annie Welten-Jonkers Komende periode bij het Huis voor Zingeving Protestantse gemeente Oisterwijk prrocmj Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) (naam) (adres) Telefoonnummer Postcode: Ondergetekende: wonende Bij betaling graag vermelden: Boek parochie St Jans Onthoofding (handtekening) Datum:2014. Zaterdag 15 november, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Jgt. Kees van den Boogaard e.v. Maria van Dijk. Zondag 16 november, 10.00 uur: H. Mis m.m.v. het Nicolaaskoor uit Helvoirt. Overl. ouders Jan van Gils en Marie van Gils- Denissen, zoon Toon, schoondochters Ans en Anke en schoonzoon Jo; Fam. Van de Wouw, Wolfs, van Elderen; Sjan van de Wouw-Pijnenburg, zoon Marcel en dochters Evelien en Marie-José; jgt. Cornelia Pijnen burg e.v. Adrianus Wolfs en overige familie leden; verj. Geert Bierkens e.v. Cor Bierkens- Rijnen. Doop Zondag 16 november, 11.45 uur: Jana en Olivia Baulkalns. Woensdag 19 november: 19.00 uur: Woord en Communiedienst. tekent hierbij in voor het boek van de parochie en wil graag zijn /haar naam vermeld zien als: ben, velen met hun camera, de tocht naar boven aangedurfd. 33e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 15 - 22 november 2014 Tijdens de diensten op zaterdag en zondag aandacht voor Amnesty International. 0900 332 22 22 Met 'Moergestel-Nieuws' op weg naar Kerst... Dankviering 14 december 11.00 uur Op 14 december wordt de grote dankviering gehouden in onze parochiekerk m.m.v. alle parochiegroepen, de drie gildes etc. MTV zendt deze dankviering rechtstreeks uit! Verslag Parochieavond Op 5 november kwamen zo’n 300 parochia nen in de parochiekerk bij elkaar om op de hoogte te worden gebracht van de voortgang van onze parochie na 1 januari 2015. Aanwezig waren het parochiebestuur, de pas- toraatsgroep en pastor Francis De Meyer. Jeanne Ketelaars heette iedereen welkom en bad samen met de aanwezigen het Onze Vader. Daarna bracht de voorzitter van het Paro chiebestuur, Niels van de Ven, verslag uit van de resultaten in het fusieproces. Duidelijk werd dat, na vijf jaar van intensief overleg, de besturen elkaar gevonden hebben in de Initiatiefgroep Besturen maar dat het samen stellen van een nieuw pastoraal team complex en problematisch bleek. Vele mogelijkheden van pastorale vormgeving zijn voorgesteld en besproken. Een ervan was het aanbod van Pastor Theo te Wierik om de liturgische vieringen en weekenddien- Agenda Vrijdag 14 november, 19.30 uur: Filmavond in De Verdieping (zie deze Moergestel Nieuws). Maandag 17 november, 20.00 uur: Werkgroep Financiën van de nieuwe parochie; Dinsdag 18 november, 9.30 uur: Werkgroep Ziekenpastoraat Zaterdag 22 november, 10.00 uur: Gildedag St. Catharina: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Gedenkboek van de parochie Uit dankbaarheid voor meer dan 7 eeuwen parochie in Moergestel wordt er een gedenk boek over onze parochie samengesteld. Het boek is zo’n 300 pagina’s dik en beschrijft de geschiedenis en ook het heden van onze paro chie. U vindt meer hierover in een bericht opgenomen in de vorige Moergestel Nieuws. U kunt het boek bestellen, schriftelijk, met vermelding van uw naam, adres en telefoon nummer op het parochiecentrum en 18,50 over te maken op bankrekeningnummer NL59RABO 013 4519175 t.n.v. Parochie St. Jans Onthoofding. Doet u dit vóór 19 novem ber dan wordt uw naam vermeld in het namenregister in het boek (zie onder). KAPEL PARK STANISLAUS Zaterdag 15 november, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Jgt. fam. Schoenmakers en fam. Franken; Cor van den Aker-van Haaren. Restauratie van de kerktoren - Doe mee met de actie! Het ‘toren beklimmen’ heeft op zondag 2 november bijna 1500,00 opgebracht. Dank aan allen die op de een of andere wijze hebben meegeholpen aan deze middag. Zo’n 250 inwoners van Moergestel en daar buiten heb- Zen in actie met Lilian van der Vaart 'Zen, dat is toch stilzitten op een kussentje?' Zen lijkt te verwijzen naar rust en stilte. Hoezo dan 'zen in actie'? Ja, we hebben zen meditatie, heel stil zitten op een kussentje. En ja, we hebben zen in de dagelijkse praktijk: met volle aandacht en hart en ziel doen wat jij vandaag te doen hebt. De workshop is op woensdag 19 november van 20.00 tot 22.00 uur in Huize Nieuwenhof. Kosten: €10,- p.p. Zonder inschrijving. Van Adem naar Zingen met Margot de Weijs Veel mensen vinden zingen spannend, of voe len zich geremd om zich uit te spreken. Overtuigingen als 'ik kan niet zingen' kunnen je ervan weerhouden om je stem te laten horen. Maar in deze Kring voor Zingeving gaat het NIET over presteren of oordelen maar over het beleven van je pure stem. De Kring bestaat uit vier maandagavonden, 1 december 2014,12 en 16 januari en 9 februa ri 2015 van 19.30 tot 22.00 uur in de Open Heart Studio, Dorpstraat 22 Achterkant in Oisterwijk. Kosten: 25,- pp, per avond. Met inschrijving. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl of 06-51003388. Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. sten te verzorgen wanneer Jeanne Ketelaars benoemd zou worden door de bisschop als catecheet voor Moergestel. De bisschop heeft dit aanbod niet gehonoreerd. In juni heeft het bisdom Francis De Meyer, sinds 3 jaar pastor in Haaren, benoemd als beoogd pastoor van de nieuwe parochie. Het pastorale team bestaat verder uit pastoor Chr. van Buijtenen en de beide diakens V. te Plate en K. Schrama. Omdat pastor Te Wierik nodig is binnen zijn congregatie heeft hij onlangs zijn aanbod om de weekendvieringen te verzorgen ingetrokken. In januari 2015 wordt een nieuw overkoepelend parochiebe stuur benoemd met vertegenwoordiging uit alle parochies. De huidige bestuursleden blij ven beschikbaar om de praktische zaken voor Moergestel te blijven behartigen. Daarna krijgt pastor Francis De Meyer het woord om uit te leggen hoe het pastoraat in Moergestel verder zal gaan. Hij betoogt dat hij pas in juni is gevraagd om de beoogde pastor te worden en dat hij veel werk op zich af heeft zien komen en nog niet alles voor elkaar heeft. Hij wil ervoor zorgen dat alle diensten, ook die in de kapel van Park Sta nislaus, door zullen gaan en verklaart dat er binnen het nieuwe pastorale team constructief wordt gewerkt aan oplossingen. Hij zegt diver se gesprekken met pastor Te Wierik te hebben gehad en verklaart blij te zijn geweest met diens aanbod om beschikbaar te zijn voor de weekenddiensten. Graag zou hij een extra priester hebben voor de nieuwe parochie en daarvoor is hij in gesprek met het bisdom. Na een pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Parochianen geven aan verbijsterd te zijn door het zo plotselinge terugtreden van pastor Te Wierik. Zij begrijpen na de beide betogen nog steeds niet wat er speelt. Tevens vraagt men zich af waarom pastor Te Wierik niet aanwezig is. Daan van Ee geeft duidelijkheid en zegt dat pastor Te Wierik teruggetreden is omdat er half oktober nog niet was gereageerd op zijn aanbod. Hierop wordt geschokt gereageerd door de aanwezigen. Daan roept op om niet tegen dit besluit in opstand te komen omdat dit geen recht zou doen aan de beslissing van pastor Te Wierik en vraagt om pastor De Meyer een kans te geven. Hij legt tevens uit dat pastor Te Wierik niet aanwezig is omdat hij niet wil dat zijn aanwezigheid zou oproepen tot pola risatie. Pastor De Meyer zegt op veel vragen nog geen antwoord te kunnen geven omdat hij de Moergestelse parochie nog niet goed kent. Hij zegt bereid te zijn met mensen in gesprek te gaan en zegt dat hij besluiten zal nemen waarbij hij zijn belofte van gehoorzaamheid moet laten meewegen en vraagt hier begrip voor. Hij besluit het overleg met het bidden van een Wees Gegroet. (Ria) Indien U meer exemplaren wilt bestellen en een andere naam voor de lijst van intekenaars wilt aangeven, dan dient U dit heel duidelijk te vermelden op deze intekenstrook en naar rato van het aantal bestellingen het daarbij behorend bedrag over te maken. (Gelieve deze strook te deponeren in de brievenbus van het parochiecentrum of via de post: Parochiecentrum, St. Jansplein 9,5066 AR Moergestel) Zondag 16 november 2014, 10.15 uur, ds. Marieke van Baest Er is crèche en kindemevendienst Dit weekeind komt Sinterklaas weer aan in Nederland. Sinterklaas is ontstaan door de legendes van Nicolaas van Myra, die rond 300 leefde in wat nu Klein-Azië heet. Aan de kleine Nicolaas werden al vanaf zijn geboorte wonderen toegewezen en het werd snel dui delijk dat hij zijn leven aan de dienst van God zou wijden. Verschillende legenden staan aan de grondslag van zijn rol als bescherm heilige van kinderen. Zo is er de legende van drie scholieren die door een herbergier wer den gedood maar door Sint-Nicolaas weer tot leven gewekt, de legende van de drie arme dochters die dankzij giften van Sint Nicolaas konden trouwen en de legende van het kind dat in het bad door Sint-Nicolaas behoed werd voor verbranding. Nicolaas gaf kinderen en anderen giften en geschenken zonder er iets voor terug te willen. Zo is ook het sin terklaasfeest geboren door ouders die dat nadeden in naam van Sint Nicolaas. Zijn naamdag is op 6 december en vandaar dat rond die dag ons Sinterklaasfeest plaatsvindt. In het liedboek 2013 staat een lied over hem (lied 745) waarin de heilige wordt geëerd om alles wat hij gedaan heeft. De kinderen volgen met het leesrooster in de kerk Matteüs, 25: 31-46. Agenda 18 november 20.00: gespreksgroep 25 19 november 10.00: gespreksgroep ouderen in de Voorhof Dank je wel! Beste Moergestelse parochianen, Verschillende keren zijn jullie op de hoogte gehouden over de resultaten van jullie inzet, betrokkenheid en gulheid m.b.t. het Hand in Hand project in Nkoranza, Ghana. Ab van Galen heeft menigmaal zijn dank en waar dering uitgesproken en heeft vol trots verteld over de gebouwen die met uw steun aan de Moergestelse vastenactie tot stand zijn geko men. Graag wil ik vanaf deze plek pastor Te Wierik, de leden van de MOV-groep en zeker ook jullie bedanken voor iedere hulp die er geweest isIk heb het als zeer bijzonder erva ren dat het dorp waar ik geboren en getogen ben zich zo inzet voor een kleine leefgemeen schap in Nkoranza. Onlangs merkte ik dit weer eens toen mij een mooi bedrag werd overhandigd vanwege de verkoop van rozen kransen die door een groepje mensen uit de parochie geheel belangeloos waren gemaakt. Dank jullie wel, Medasi paa. Carlijn Willems. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 13 november kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe MTV- uitzending. Deze week: Sinterklaas; Nieuws over de parochie: gesprek met Niels van de Ven; Prinsverkiezing Pierewaaiers; Terug van weggeweest: Wè Zut Zèn (zie de invulbon op pagina 7). Op vrijdag 14 november v.a. 19.00 uur en zaterdag 15 november v.a. 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 16 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie Corné Schoenmaker. Techniek John Steij- ger. PAGINA 2 in de vorm van woorden, bloemen of hulp. Kinderen en klein- en achterkleinkinderen Politie alarm: 1-1-2 Houdt u daar rekening mee? Velen hebben met ons meegeleefd na het overlijden van ons mam en oma Het heeft ons verdriet verzacht en van het afscheid nemen iets bijzonders gemaakt, waarvoor onze oprechte dank .513 1424 .5131204 I I I I I I I I I I I I I I I I I I Deze Kersteditie verschijnt op woensdag 17 december en is tevens de laatste krant van het jaar. Daarna hebben we twee weekjes vakantie, dus de woensdagen 24 en 31 december verschijnen we niet. De tijd snelt vooruit; nog maar 'n paar weken en 'Moergestel-Nieuws' is alweer toe aan de jaarlijkse Kersteditie waarvoor nu al de voorbereidingen in volle gang zijn! I i I I I I I I I Wfh VRROeME - HUISARTSENPOST Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 NOVEMBER 2014 Parochiecentrum, telefoon 013- 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2