Moergestel Kalender komt eraan! J-Pe staled/ r ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Moergestel kalender in MOERGESTEL Olla Vogala presenteert cd in GUO-concert Bekijk de bevrijding van Tilburg in het Peerke Donders Paviljoen Lustrumconcert Budding Sound Big Band 06 - 52 35 18 00 Mooie tuinen.nl ^vhg BON Moergestel-Nieuws niet ontvangen? Entree 5,- euro; t/m 14 jaar gratis. Maandkalender is weekkalender geworden! E_ ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie De Moergestel Kalender 2015 in een nieuwe opzet, komt vanaf volgende week in de verkoop. Vanaf dinsdag 11 november komen de leden van de harmonie zoals elk jaar weer langs de deur om de kalender aan de man te brengen. De verkoopprijs van de nieuwe kalender - ‘n weekkalender! - is vastgesteld op 6,-. In de loop der jaren presenteerde het orkest zich met veel succes op honderden festivals, Heikant werd bevrijd? En was het eveneens toeval dat op dezelfde dag heel Tilburg werd bevrijd? Voor een bezoek aan het Peerke Donders Paviljoen betaalt u 2,50. Naast de tijdelijke tentoonstelling over de bevrijding kunt u een permanente tentoonstelling over het leven en werk van deze bijzondere Tilburger in Suriname bekijken. Mocht het 'n keer gebeuren dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! buro76@planet.nl Vlaams wereldorkest Olla Vogala presenteert op zaterdag 15 november haar cd 'Live in de Sint-Baafsabdij' voor het Nederlandse publiek bij Groeten Uit Oisterwijk in Tiliander. Bij dit tweede GUO-concert uit serie 2014/2015 ontvangt elke bezoeker ter plekke een gratis exemplaar van de cd die Olla Vogala tijdens het concert integraal speelt. Om na te genieten, om cadeau te doen aan Sint of Kerstman, of allebei. Belangstellenden reserveren tickets voor dit GUO-concert via www.guo.inoisterwijk.nl. Voor zover voorradig verkoopt GUO tickets op de concertdag vanaf een uur voor aanvang van het cd-presentatie-concert dat om 20.30 uur begint. Onder artistieke leiding van Wouter Vanden- abeele brengt Olla Vogala een smeltkroes van folk, jazz, klassiek, wereldmuziek en meer. Via de bindende kracht die van muziek uitgaat geeft dit wereldorkest handen en voerten aan Uitzinnige vreugde in een stad vol zorgen Op 24 oktober is in het bijzijn van leden van de 15th Scottish Division en een nieuwe tentoonstelling in het Peerke Donders Paviljoen geopend. Via negen banieren en een aantal vitrines met voorwerpen uit die tijd wordt de bezetting en de bevrijding van Tilburg prachtig in beeld gebracht. Bovendien kunt u op een ruim een half uur durende film unieke beelden van de bevrijding bekijken. Dat Tilburg is bevrijd door de 15e Schotse Divisie is de officiële lezing. Maar die is niet compleet. De Heikant werd eveneens bevrijd op 27 oktober. Dat gebeurde ’s morgens al om ongeveer 10.30 uur, dus nog vóór de 15e Divisie vanuit het zuidoosten en oosten de stad binnentrok. Combineren we Tl oktober met de naam Hei kant, dan ontstaat er een religieuze betekenis. Peerke Donders werd daar namelijk geboren op 27 oktober 1809. In 1982 zalig verklaard, was hij voor vrome Tilburgers al veel langer ‘de heilige van de Heikant’. Was het dan toeval dat juist op zijn geboortedatum de Op 16 november om 15.30 uur geeft de Budding Sound Big Band uit Oisterwijk een concert in Den Boogaard t.g.v. zijn 35-jarig bestaan. Zij brengen een pro gramma van jazz, rock, funk en latin, waarbij solisten en zang worden afgewisseld met een stevige orkestsound. Deze band verbonden aan Factorium Tilburg afdeling Oisterwijk, bestaat uit 26 leden en staat nog steeds onder leiding van zijn stichter, Piet van Campenhout, basgitarist en docent koper. Zangeres Jeske Paalvast laat u genieten van haar warme stem. Peerke Donders Paviljoen Pater Donders- straat 20,5011 XG Tilburg Dinsdag, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Kijk op www.peerkedonders.nl verbroedering, interculturalisme en multi- etniciteit. Al meer dan vijftien jaar vervlecht Vandenabeele in Olla Vogala beklijvende indrukken tijdens muzikale wereldreizen tot ongebreidelde kruisbestuivingen van genres met maling aan een stijlbreuk meer of minder. Hun zevende cd 'Live in de Sint Baafsabdij' kent een vernuftige mix van chansons, anti- oorlogsliederen, liederen over onmogelijke liefdes en instrumentalen met inslag uit Ara bische muziektradities. concerten en feesten in België en Nederland. Zij namen bij een professionele studio twee Cd’s op, waarvan de eerste is uitverkocht. De tweede “Take Your Time” is nog te koop bij de bandleden voor 8. Als gastorkest treedt Border Brass uit België op, onder leiding van Erwin Pallemans. Zij zorgen voor een boeiend contrast. De kalender is als weekkalender ook heel gebruiks vriendelijk uitgevoerd. 52 Weken is immers 52 bladen en voor elke dag is er ruimte om notitites te maken, ‘n Onmisbare hulp in de keuken van elk gezin! De kalender is afgewerkt met het zgn. wire-o-binding met daaraan een ophanghaakje. De bladen hoeven dus niet te worden afgescheurd, maar kunnen blijven zitten doordat men ze kan omslaan. Elk blad bevat onderaan een foto waarbij voor deze eerste uitgave, het jaar 2015, gebruik gemaakt werd van foto’s uit het archief van Moergestel-Nieuws, en dan met name van de laatste twee jaren. Voor de toekomst is het mogelijk om tegen bepaalde voorwaarden foto’s geplaatst te krijgen, maar dat was nu, gezien de korte periode van voorbereiding, helaas niet mogelijk. De Moergestel Kalender 2015 is een ideaal Sinterklaas- of Kerstcadeau voor elk Moergestels gezin! Mocht u de verkopers missen, geen nood! We maken na volgende week bekend waar de kalender in Moergestel te koop is. s uw kapster aan huis 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 5 NOVEMBER 2014 PAGINA 6 r\ Woonplaats Telefoon kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! Uw 'Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I -] I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Computerservice Moergestel Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 UIT I I I I I I I I I I I I I I I I I I I j Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [_Straat IT IS OUR BUSINESS Voor al uw computerproblemen Reparatie - Onderhoud - Verkoop Pastoor Muskenshof 2 - 5066 GM Moergestel E-mail: info@j-pc.nl - Tel: 06 51 57 53 51 www.j-pc.nl Vr. 7 nov.: Weekmarkt St. Jansplein 13.30u. Vr. 7 nov.: Nieuwe avonturen van Meneer Prik- kebeen, toneelstuk voor jong en oud door Die Naemlose Speelers aanvang 19.00u. in Den Boogaard. Entree 5,00 volw. En 3,50 kinderen Za. 8 nov: Prinsenbal; CV de Pierewaaiers om 20.00u. Café de Brouwer Zo. 9 nov.: Nieuwe avonturen van Meneer Prik- kebeen door die Naemloose Speelers aanvang 15.00u. in Den Boogaard, 5,00 volw. En 3,50 kinderen Wo. 12 nov.: Dialoopuurtje met raadslid Bianca Taapken van 09.00-10.00 uur. In de bibliotheek Moergestel. U kunt weer terecht, alleen voor fiets- en wandelkaarten tijdens openingstijden van den Boogaard ma-do. 09.00-23.00u. vr. 09.00-20.30u. Info: VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Tel. 013-5136009 E-mail: wv-agentschap@denboogaard.nl Het VW-agentschap is verantwoordelijk voor de inhoud van deze Uit-agenda. Voor info: tel. 513 6009. Weet jij waar jouw grenzen liggen? Be staande kadastrale grensreconstructie beduidend goedkoper dan het Kadaster. Tevens Bouwmaatvoering. Jan van Esch 06- 1278 3101 of geovesch@home.nl De Sint samen met zijn pieten bij u op bezoek? Bijvoorbeeld bij u thuis, op uw bedrijf of op uw vereniging. Ga voor meer informatie naar: www.FamilieEntertainment.nl Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen Charles van den Breekel, Scnee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10 80 21 78. Feestje! Maar geen zin in de rotzooi thuis? Compleet ingerichte horecaruimte incl. tap- en muziekinstallatie. Voor besloten feesten in eigen beheer. Meer info: 06- 50838896. Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Wie o wie heeft mijn bril gevonden? Don derdag 30 okt. tussen Burg. v. Heeswijkstr. en de Oostelvoortjes. Beloning! 513 1925. Wil jij dat zwarte piet bij jou op bliksem bezoek komt om de cadeautjes te brengen, bel dan 06-30148454 of mail naar snelpie- ten@de-durdraaiers.nl en hij komt op een afgesproken tijd bij je langs. Rootven 7: kom eens langs voor een ge zellige workshop! Iedere week een andere, of kijk op facebook: rootven7. Openingstij den do-vr. 9.30-17.00; za. 9.30-16.00. VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 6