Torenbeklimming groot succes ’Wè Zut Zèn’ terug van weggeweest op MTV Joost Peeters uit Moergestel tweede bij verhalenwedstrijd voor kinderen De kogel is door de kerk Bil fel a r- ’n ‘Beeld’ dat door velen is gezien zondagmiddag. Ondergetekende: (naam) wonende (adres) Postcode: Telefoonnummer Bij betaling graag vermelden: Boek parochie St Jans Onthoofding (handtekening) Datum: 2014. Op de hoogte blijven van nieuws uit eigen dorp? 'Moergestel-Nieuws'! Ze moeten wél het oorspronkelijke formaat hebben, u mag ze NIET verkleinen. Het beste is ze te mailen via WeTransfer (u verleent ons met toezending wel toestemming de foto's rechtenvrij te plaatsen) Bent u afgelopen zondag in de toren geweest en hebt u mooie (goede) foto's gemaakt? Mail ze naar ons en wie weet... gaan we eens 'n mooi plaatje van u plaatsen! Wilt u ze naar ons mailen? buro76@planet.nl Namens de organisatie, Peter Verheijen en Jan Vriens Joost Peeters van brede school De Vonder in Moergestel is tweede geworden bij een verhalenwedstrijd voor basisschoolkinderen in Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Het winnende verhaal van Joost heeft als titel ‘1940-1945.’ De eerste prijs ging naar Alyssa de Jong uit Oisterwijk, de derde prijs naar Wietske van Wel, eveneens uit Oisterwijk. Het gaat weer om een voorwerp met drie bete kenissen. Dit voorwerp wordt onder leiding van onze quizmaster Martien Oerlemans be sproken door drie panelleden; twee vaste pan- nelleden (ook terug van weggeweest): Jan Dat kan ook op www.moergesteltv.nl Onder de goede inzenders wordt een lekkere taart verloot die ter beschikking is gesteld door onze plaatselijke bakkers. En mensen deden een gokje naar het aantal centimeters dat de afstand is tussen de onder kant bol en de top van de hanenkam. Volgende week volgt de uitslag. tekent hierbij in voor het boek van de parochie en wil graag zijn /haar naam vermeld zien als: van Parochie Sint Jans Onthoofding Moerges tel, onder vermelding van duidelijk Uw naam, adres, telefoonnummer, wordt Uw naam opge nomen in het namenregister in het boek. Vanaf volgende week donderdag De totale actie bracht het fraaie bedrag op van tenminste 1.432,80. Dit bedrag zal met name worden besteed aan de restauratie van het torenuurwerk. Jacqueline Vis (EHBO) hoefde nauwelijks op te treden. De Stichting Vrienden van St. Jan en het paro chiebestuur kunnen terugzien op een zeer geslaagde actie. MTV zal komende week aan dacht aan de beklimming besteden met enkele verrassende interviews. Dank aan iedereen die aan dit welslagen heeft meegewerkt. Mooi geschreven verhaal over de Tweede Wereldoorlog Het panel in de eerste uitzending: Ad Nouwens, Hennie van Schooten en Jan Burgers. ‘Wè Zut Zèn?’Als je dit in het dorp zegt, herinnert men zich nog het kwisje van zo’n 20 jaar geleden dat toen bij Moergestel T.V. regelmatig te zien was. Na de vele positieve reacties die we kregen op de herhalingsuitzendingen in de vakantiepe riode, waarin dit kwisje te zien was, heeft MTV ‘Wè Zut Zèn’ weer uit de kast gehaald, opge poetst, en een nieuw jasje gestoken. Vanaf don derdag 13 november is het weer maandelijks te zien bij Moergestel TV. De jury stond onder voorzitterschap van Paul Spapens uit Moergestel. Tweede prijswinnaar Joost Peeters kreeg een exemplaar van het sprookjesboek Vogelverleiders van Heukelom’ en een boekenbon van 25 euro. De verhalen wedstrijd wordt ook volgend jaar weer gehou den. De wisseltrofee voor de winnaar is ge maakt door Betty Nagel uit Moergestel. Het is aan U, kijker, te bepalen wie van de drie panelleden het juiste verhaal vertelt. U kunt dit kenbaar maken door het formulier uit Moergestel Nieuws in te vullen. Mede door het prachtige herfstweer genoten ruim 200 personen van de beklim ming van de kerktoren. In de kerk was er een foto-overzicht van de restauratiewerkzaamheden, deskundig toege licht door de aannemer van Dinther uit Schayk zelf. Ook dé kenner van de historie van de (kerk)toren, Noud Smits, droeg zijn steentje bij met een aantal bijzondere historische foto’s van de kerk en omgeving. Ook de aankoop van de leien ging van een “leien dakje”: 40 leien zullen voor het nage slacht historie schrijven. Burgers en Ad Nouwens, en bij elke aflevering een andere gast. Als eerste gast is dit Hennie van Schooten. De verhalenwedstrijd voor basisschoolkinde ren uit Moergestel, Heukelom en Oisterwijk was voor de tweede keer georganiseerd door de Stichting Oisterwijk 800 SPOT in samen werking met adviesbureau Praedt. Het onder werp was dit keer de Tweede Wereldoorlog waarmee werd aangehaakt bij 70 jaar bevrij- ding. De voorintekening sluit op 19 november a.s. en daarna is het niet mogelijk om nog vermeld te worden in de lijst van intekenaars. Doe het dus snel en de komende tijd van feesten is bij uitstek de gelegenheid om iemand te verrassen, die U kent en mogelijk buiten Moergestel is gaan wonen. De winnaars van de verhalenwedstrijd voor basisschoolkinderen, van links naar rechts Joost Peeters uit Moergestel, winnares Alyssa de Jong en Wietske van Wel. De winnares torst de wisseltrofee, een door Betty Nagel uit Moergestel gemaakte ‘Vogelverleider’. Foto: Paul Spapens. Over het door Joost Peeters geschreven verhaal zei de jury: ‘Dit verhaal is mooi geschreven. Het gaat over een joodse familie die probeert te vluchten. Tegelijk sluit een zoon zich aan bij het verzet. Op het eind zegt koningin Wilhelmina dat de ouders trots zouden zijn geweest op hun zoon. De jury vindt deze laatste zin erg ontroerend.’ De beslissing is gevallen. Bovenstaande titel duidt erop, dat het besluit na lang aarzelen is genomen, maar in dit onderhavige geval is dat zeker niet aan de orde. Het parochiebestuur heeft immers van begin af aan de gedachte geopperd om bij de opheffing van de zelfstandigheid van de parochie Sint Jans Onthoofding een boek uit te geven, waarin allerlei historische zaken vanaf het ontstaan van de parochie tot en met heden belicht worden in woord en met veel foto’s. Als het dorp Moergestel al in 1147 door Paus Eugenius III in geschriften genoemd wordt, dan valt te betwisten of er toen aan gedacht zou zijn, dat 867 jaar later de parochie met zoveel vrijwilligers onder de pastorale onder steuning en begeleiding nog zó springlevend is. Het parochiebestuur biedt de gelegenheid om bij voorintekening aan te geven, dat men het boek graag in zijn/haar bezit zou hebben. Door een bedrag over te maken van 18,50 op bank rekening NL59RABO 0134519175 ten name Indien U meer exemplaren wilt bestellen en een andere naam voor de lijst van intekenaars wilt aangeven, dan dient U dit heel duidelijk te vermelden op deze intekenstrook en naar rato van het aantal bestellingen het daarbij behorend bedrag over te maken. (Gelieve deze strook te deponeren in de brievenbus van het parochiecentrum of via de post: Parochiecentrum, St. Jansplein 9,5066 AR Moergestel) Lui ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 NOVEMBER 2014 PAGINA 5 t» I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I JAN BURGERS HENNIE VAN SCHOOTEN 'W'l

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5