Wildconcours Gilde St. Joris Prinsenbal CV De Pierewaaiers Internationaal bokbieren Crescendo herdenkt overledenen Expositie Park Stanislaus proeven Prins Sjaak D’n Urste nieuwe prins CV De Dors(T)vlegels Blokshekken 3 - Verhalen uit de praktijk Moergestel Kreatief komt er weer aan! Pieregebrouwel 2014 gilde St. Joris I Ankie Wessels Beljaars I Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Prinsenbal CV de Pierewaaiers; 8 november as. 20.00u. Cafe de Brouwer, residentie van CV de Pierewaaiers. Nog steeds kijkt Moergestel terug op een geslaagd optreden van Harmonie Prinses Juliana en Crescendo, bij de viering van het 75-jarig bestaan van genoemde gemengde zangvereniging. Een extra verrassing hierbij was, dat ook de overledenen van Crescendo die avond nog eens herdacht zijn. Alle bloemen uit de prach tig versierde zaal van Den Boogaard zijn later bezorgd bij de graven en urnen van de over leden koorleden. Dit was voor de nabestaanden een grote verrassing. Ook namens hen danken wij degenen die hier voor hebben gezorgd. jaar werd Pieter Huyben van uit Middelbeers. Kampioen kun je worden als je de twee laatste series vol schiet namelijk 10 punten. Er waren dit jaar 29 schutters die om de kampioen moch ten afkampen. Ook dit jaar waren er weer handboogschutters uit Diessen en Moergestel die weer eens een wedstrijd hadden om met de handboog op de wip te schieten. Ook waren er enkele kruisboogschutters die het lef hadden om met de handboog te schieten. Het was een zeer geslaagde dag voor ons gilde St. Joris. sen worden ingezet om hem te ondersteunen. Door het zware ongeluk dat meneer heeft gehad, kan hij niet meer wat vroeger nog wel lukte. Uiteraard is dit heel moeilijk te accep teren voor hem. Hij kan niet meer mee doen in het gewone arbeidsproces. Maar hij heeft nog steeds zijn kennis en de kwaliteiten van vroeger. Na enig zoeken, lukt het om twee geschikte vrijwilligers te vinden. Het is belangrijk dat er een goede klik is tussen vrijwilliger en hulp vrager. Daar wordt bij ContourdeTwern goed op gelet. Vrijwilliger Joost heeft veel levens ervaring. Hij voert gesprekken met meneer Olafs. Samen kijken ze naar zijn kwaliteiten. Hij blijkt dingen te kunnen, waarvan hij niet eens wist dat hij ze kon. Deze vrijwilliger zoekt met meneer Olafs uit wat hij in de toekomst nog kan doen. Er worden heel kleine doelen gesteld. Samen met de vrijwilliger van Contourde- Twern gaat hij uitzoeken wat hij zou kunnen Uitslag: Kampioen; Pieter Huyben St. Joris Middel beers 20 punten;le Sj op ’t Hoog St. Joris Moer gestel^ ej. Vingerhoeds St. Joris Oirschot, 3e J .Bierens St. Joris -St. Sebastiaan Heukelom, 19 punten; le R Moorman St. Joris Moer gestelde A. Melis St. Joris Moergeste,3e K. Smetsers St. Sebastiaan Oirschot, 18 punten; le M .v. d. Sande St. Joris Moer gestelde A. Moorman St. Joris Moergestel, G. Brands St. Martinus- St. Antonius Lexmond, 17punten; le P SchellekensOlv Broederschap Oirschot,2e W. Huismans St. Martinus-St. Antonius Lexmond,3e A. v.Nunen St. Sebas tiaan Oirschot, Handboog le R. v. Esch St. Sebastiaan en Brabara Moergestelde M. de Brouwer St. Sebastiaan Diessen En ook voor deze editie heeft de Pieregebrou- wel-commissie haar uiterste best gedaan om er voor iedereen weer een fantastische avond van te maken. Een breed scala aan optredens zal het podium van café De Brouwer bestijgen en er voor zorgen dat U met spierpijn in de kaken huiswaarts keert. Om alvast in de stem ming te komen, bezoek dan onze facebookpa- gina (facebook.com/pieregebrouwel) en bekijk de sneak preview.U zult er dan zeker op de avond zelfbij willen zijn en voor slechts 7,50 Euro een geweldige avond beleven! Noteer voor nu alvast: Pieregebrouwel 2014, zaterdag 22 november, café De Brouwer, aan vang 20.00 uur stipt. Pieregebrouwel... veel bonter kan een bonte avond niet zijn! Zondag 26 oktober had gilde St. Joris haar jaarlijkse wildconcours. Dit is volgens de traditie altijd op de tweede zondag na het begin van het jachtseizoen. Het was een mooie dag om te schieten en zo waren er 123 kruisboog- en handboog op wip-schutters naar het gezellige wildconcours gekomen. Voor de zevende maal werd er om de zilveren wildtrofee geschoten, deze is aangeboden door onze keizer Hans Kerkhof. Het is een zilveren trofee die door vele schutters werd aanschouwd en prachtig gevonden. Om deze trofee zal jaarlijks geschoten worden door vele kruisboogschutters uit de omgeving. Het is een wisseltrofee die nooit af zal gaan, dus hij komt elk jaar bij een andere schutter. Sjef op ’t Hoog van het gastgilde is de eerste gildebroeder van St. Joris die deze trofee voor een jaar mag hebben. De kampioen van dit Vanaf 8 november t/m 13 december expose ren Gerda de Nobel, Saskia de Kroes en Liesbeth Roos hun werk in Park Stanislaus. Ondanks dat de goed bevriende schilderessen op verschillende ateliers werken, en elk onder eigen docenten studeren, kennen zij elkanders werk goed. Inspiratie wordt vooral gevonden in de natuur en hoewel diverse technieken worden beoefend is acrylverf het meest ge bruikte medium. Het idee om gezamenlijk te exposeren ontstond vorig jaar tijdens een expo sitie van Gerda. Het werk van de drie vrien dinnen vult elkaar erg mooi aan en de expositie is het bezoeken dan ook meer dan waard. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00-18.00 uur en zaterdag en zondag van 9.00- 16.00 uur. dat het gelukt is. Een nieuwe Stadsprins voor ’t Pierewaaiersrijk is gevonden. Sterker nog, deze persoon is op het moment van schrijven al begonnen aan de landing, om op 8 november precies om elf over elf in de zaal van Café de Brouwer te landen vanuit de ruimte. En wel op zeer, zeer spectaculaire wijze, om de woorden van de Prinsencommissie maar eens te gebrui ken. Wilt U dit spectakel beslist niet missen, kom dan naar het Prinsenbal van CV de Pierewaaiers! Na een uitermate geslaagd Bockspringen met liefst 10 verschillende Hollandse Bockbieren krijgen de liefhebbers van bockbieren en de leden van de Vereniging Bierproeven nog een nabrander. We proeven 5 bockbieren uit ver schillende Europese landen. We gaan allereerst terug naar de ‘wortels’ van het Bockbier. We gaan het Ur- Bock volgens het klassieke recept uit de Nedersaksische bierstad Einbeck proeven. Vervolgens wordt het bier rond 1600 ‘geëxporteerd’ naar Beieren in Zuid-Duitsland. We proeven uit deze ‘Frei- staat’ een Doppelbock van de Klosterbrauerei Andechs. Daarna gaan we naar de Schlossbrau- erei Eggenberg uit het Salzburgerland in Oostenrijk en proeven een zeer sterk Doppel- bockbier. We zakken nog verder zuidelijk af naar Italië en maken we kennis met een ‘Doppio Malto Forst Sixtus’ van de brouwerij Forst uit Bolzano. Tenslotte nog een Barbar Bok van onze zuiderburen en wel van de Brasserie Lefebvre uit België. De bier(bock)proefavond op 7 november begint om 20.15 uur en wordt gehouden in Herberg de Vëerkes. De bijdrage voor deze avond bedraagt voor niet-leden 10,50. Men is van harte welkom. Zaterdag 1 november is Prins Sjaak d’n Urste (in het dagelijks leven Sjaak Weijtmans) opnieuw gepresenteerd als prins van CV de Dorstvlegels. Dit alles vond plaats in een overvolle zaal van café ’t Centrum. Nadat de bevriende verenigingen ontvangen waren nam prins Sjaak d’n Urste afscheid van zijn adjudant en raad van elf en voegde zich bij de ex-prinsen. Daarna kon de onthulling van de nieuwe prins beginnen, al eerste werden de trainingsbeelden getoond van de 3 vechters die voor de titel prins van de Dorstvlegels wilden gaan waarna het KI gevecht begon. In het eerste gevecht wat plaats vond ging Ton Buijs al vrij snel KO na een snelle combinatie van Rob Osnabrugge. Tijdens het tweede ge vecht wat ging tussen Rob Osnabrugge en Toon Moorman bod Toon meer tegenstand dan Ton gedaan had in het eerste gevecht maar uiteindelijk won ook Rob deze partij na een directe rechtse op KO. Onderstaand vindt u het eerste verhaal uit de reeks die de komende maanden zal verschijnen in dit weekblad. Het zijn verhalen van de instellingen, die zijn gehuisvest in het pand Blokshekken 3 in Oisterwijk, naast het politiebureau en tegenover de brandweer. In een eerder artikel kon u lezen welke instellingen dat zijn. De heer Olafs Het was hem bekend dat iedereen kan binnen lopen bij Blokshekken 3 of kan bellen voor een afspraak op telefoonnummer 528 4080. Dus neemt hij contact op met Juvans, omdat hij problemen heeft met betrekking tot zijn woning. Omdat hij die problemen op de eerste plaats ervaart, worden deze als eerste aangepakt. Dit is een klantgerichte aanpak, ook al is het duidelijk dat er nog andere problemen spelen. Nadat de woningproblemen grotendeels zijn verholpen, kan er over de achterliggende pro blemen gesproken worden. Dan lijkt het beter om een vrijwilliger van ContourdeTwern in te schakelen om meneer verder te begeleiden. Immers, niet alles hoeft door professionele hulpverleners opgepakt te worden. Gelukkig zijn er in onze gemeente vele vrij willigers, die zich voor anderen willen en kun nen inzetten. Het lijkt voor deze man beter als er twee men- Geheel in de lijn der traditie vindt ook dit jaar weer de expositie “Moergestel Kreatief” plaats. Vanaf de opening op vrijdag 19 december, tonen Moerges- telse kunstenaars hun werken in Gale rie de Verdieping aan de Industrieweg. U kunt zich aanmelden voor alle soorten van creativiteit zoalsSchilderen, boetseren, beeld houwen, tekenen, fotograferen, filmen, glas in lood, sieraden, enz. Behoort u ook tot de grote groep creatievel- lingen die, onder het genot van een glaasje en in een bijzondere ambiance, zijn of haar cre atieve producten wil toelichten? Meld u dan aan bij Ed Hurkmans, telefoon 513 1316 of via info@galeriedeverdieping.nl Het maximale aantal deelnemers is gesteld op twintig. Meld u aan, doe mee en geniet van dit bijzondere en altijd drukbezochte evene ment! Met vriendelijke groet, Hans van Brunschot, Ed Hurkmans We zijn nu twee jaren verder. Meneer Olafs heeft zijn draai gevonden. Hij zet zichzelf in als vrijwillige buddy. Met Joost heeft hij zo nu en dan nog contact. Zijn administratie is op orde. Als hij Stef op straat tegen komt ma ken ze nog een praatje. Voor iedereen met een hulpvraag wordt gezocht naar een mogelijke oplossing. Ook u bent van harte welkom. Geheel vrijblijvend kunt u bel len met telefoonnummer 528 4080 en uw vraag voorleggen. Iedereen was dus in de veronderstelling dat Rob de nieuwe prins was van de Dorstvlegels maar Sjaak vond die alles maar niets en hij werd dus weer zelf de nieuwe prins van CV de Dorstvlegels voor het carnavalsseizoen 2014/ 2015. Het jaar 2015 wordt voor de Dorstvlegels toch een bijzonder jaar want in oktober bestaan ze 44 jaar. Nadat hij geïnstalleerd was als prins koos hij tot ieders verrassing Dave Osnabrugge als zijn nieuwe adjudant, samen met de raad van elf zullen zij proberen om er ook dit jaar weer een gezellig carnaval van te maken. Nadat prins Sjaak d’n Urste de vele felicitaties in ontvangst genomen had was het nog lang gezellig in café 't Centrum. CV de Dors(t)vlegels betekenen voor de bevolking van Oisterwijk. De tweede vrijwilliger is Stef, die stage loopt voor een sociale opleiding. Hij probeert meneer te motiveren dingen aan te pakken. Dit doet meneer Olafs zichtbaar goed. Stef is namelijk in de leeftijd van zijn eigen kinderen die nu zelf studeren. Hij kan Stef ook adviezen geven en met hem praten. Samen ondernemen ze dingen die haalbaar zijn voor mijnheer. Zoetjes aan krijgt mijnheer steeds meer zicht op wat hij ook kan betekenen voor een ander. Dit geeft hem kracht. Joost signaleert dat er problemen zijn met de financiën. Goed Geregeld wordt ingeschakeld om mijnheer hierbij te ondersteunen. Na het geweldig verlopen Blaoskapellenfestival, een supergezellig Prinsenbal van onze zustervereniging de Dors(t)vlegels en een hopelijk zeer geslaagd Prinsenbal van CV de Pierewaaiers van zaterdag as. voor de boeg, is op zaterdag 22 november as. alweer het vierde camavalsevenement aan de beurt in de vorm van het Pieregebrouwel 2014. Vorige die enkeling onder U, die nog steeds niet weet wat het Pieregebrouwel inhoudt dan wel voorstelt, hier een ruwe schets van wat er de vorige twee edities onder andere de revue heeft gepasseerd. Zo was het al lachen, gieren, brullen met onze huiskastelein, waren er ver schillende persiflages, verrassende gastoptre dens, gegoochel, kleinkunst met een grote K, toneel met een kleine t en nog veel meer wat onder de door ons gepatenteerde verzamel naam “Gebrouwel” kan en mag vallen. Het onderdeel wat hierbij speciaal vernoemd mag worden, is de jaarlijkse rode draad van de avond. Een onderdeel waarmee U door de commissie zelf op een hoogstaand humoris tisch niveau door de avond heen (om de tuin) wordt geleid. CV De Pierewaaiers Goes Intergalactic! Zoals de voorbije twee weken in Moergestel Nieuws al te lezen was, is de Prinsencommissie van CV de Pierewaaiers dit jaar genoodzaakt gebleken om haar nieuwe Stadsprins in de ruimte te gaan zoeken. Immers, daar zal wellicht iemand rondlopen cq. -zweven die de buiten aardse kwaliteiten bezit, die nodig zijn om Stadspnns Marcus d’n Urste enigszins te doen vergeten. Tijdens het afgelopen Blaoskapellenfestival, maar ook gedurende het Prinsenbal van onze zustervereniging de Dors(t)vlegels deden naar aanleiding van de gepubliceerde artikelen dan ook al de wildste verhalen, geruchten en spe culaties de ronde. Hier en daar werd zeker geweten dat Stadsprins Marcus d’n Urste nog een jaar de scepter zal gaan zwaaien, elders gingen weer hele andere namen van potentiële kandidaten van oor tot oor. Op 8 november as. om elf over elf kunt met eigen ogen zien wie zich Stadsprins van ’t Pierewaaiersrijk mag gaan noemen tijdens carnaval 2015. Feit is wel dat de Prinsencommissie van CV de Pierewaaiers al heeft laten doorschemeren PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 NOVEMBER 2014 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3