nformatie moorman Will Pellis w I Protestantse gemeente Oisterwijk Uitvaartverzorging Komende periode bij het Huis voor Zingeving (013) 513 1504 eigen dorp! Moergestel-Nieuws houdt u wekelijks op de hoogte van het nieuws uit Leo van de Rijt Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, '=''sx. voor noodgevallen: 06 1029 4358. Woensdag 12 november, 19.00 uur: H. Mis. Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) za. AUTOMOBIELBEDRIJF Zondag 9 november 2014,10.15 uur, ds. Hester Radstake Er is crèche en kindemevendienst en jeugd- kerk Allerzielenviering in parochiekerk en kapel van Park Stanislaus Het is nog voor de dagen van Allerheiligen en Allerzielen wanneer deze berichten worden samengesteld. Toch willen we nu al iedereen bedanken die op de een of andere wijze betrokken is geweest bij de vieringen op deze beide dagen. Dank aan de mannen van de kerkhofgroep die het hele jaar, maar rond Allerzielen extra, voor ons kerkhof zorgen. Dank aan de werkgroep avondwake gebeds- Zondag 9 november, 10.00 uur: Gezinsviering m.m.v. het kinderkoor, “Schoenendoosactie”. Verj. Ries van Haaren e.v. Siska van den Big- gelaar; verj. Hein Bruurs e.v. Ria Kools; overl. ouders De Laat-van Esch, kinderen en aan getrouwde kinderen; intentie uit dankbaar heid; jgt. Goszienus van de Wouw e.v. Elisa beth Ketelaars, zoon Gos, dochter Nellie en overige familieleden; Kees en Sjaan van de Loo-Swinkels, zonen Geert, Leo en Kees, schoondochter Nellie en schoonzoon Jan; jgt. overl. ouders Dieltjes-de Kok; verj. Kees op ’t Hoog e.v. Lies van Kuyck; verj. Toon en Miet van Zon-van de Wouw en zoon Peter; jgt. Jan van Velthoven. Zaterdag 8 november, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Overl. ouders Smits-Mutsaars; Verj. Tijntje Vriens e.v. Carel van der Velden. Gedenkboek van de parochie Uit dankbaarheid voor meer dan 7 eeuwen parochie in Moergestel wordt er een gedenk boek over onze parochie samengesteld. Het Restauratie van de kerktoren - Doe mee met de actie! Hoofdingang moeilijk toegankelijk voor rolstoel rollator Voor parochianen die gebruik maken van een rollator of rolstoel is het tijdens de restauratie moeilijk om de kerk via de hoofdingang bin nen te gaan daar de helling niet te gebruiken is. Wij adviseren deze mensen om gebruik te maken van de zij-ingangen. Wij gedenken Op 17 oktober overleed Cor van den Aker- van Haaren, weduwe van Christ van den Aker, bij velen bekend als “Corke de Klaore”. Cor werd geboren in het gezin van Haaren met 8 kinderen. Toen ze trouwde kreeg ze naast de zorg voor haar gezin ook de zorg voor haar moeder en 2 broers. Samen met Christ zorgde ze ervoor dat niemand wat te kort kwam. Ook voor de gasten van het cafe was Cor zorgzaam, betrokken en meelevend. Haar kleinkinderen waren heel belangrijk voor haar, ze was betrokken bij alles wat ze deden. Cor was een gelovige vrouw die vaak een kaarsje aan stak bij Maria. De laatste jaren werd haar gezondheid minder en werd opname in Park Stanislaus noodzakelijk alwaar ze op 77 jarige leeftijd is overleden. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! KAPEL PARK STANISLAUS Zaterdag 8 november, 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Verj. Hein Roozen e.v. Riet de Jong. 33e ZONDAG DOOR HET JAAR Week van 8-15 november 2014 0900 332 22 22 Kerstviering - parochie en school Er liggen mooie plannen voor het komende Kerstfeest. Zo komt er weer een Kerststal (en dit jaar met echte schapen!) in de tuin van Park Stanislaus, tussen school en Zorg centrum. Voor het Kerstfeest zijn hier acti viteiten met de kinderen ouders en school team) van de scholen want natuurlijk is ook basisschool Bieneke Bolders van harte wel kom bij de stal. Verder worden er weer cate cheselessen verzorgd door de vrijwilligers van de parochie in de school De Vonder en komt de hele schoolgemeenschap op de 17e december naar de kerk voor de Kerstviering. Natuurlijk is er ook een Kerstviering op Kerstavond op 24 december. En ons kinder koortje verzorgt een kerstmusical. Deze wordt waarschijnlijk in de school gehouden. En dan zijn er nog al die andere Kerstvieringen in en rond de parochiekerk en kapel van park Stanislaus. Op 19 oktober overleed Sjef van Drunen, echtgenoot van Jo de Kort. Sjef werd geboren aan het Rootven en verhuisde naar de Tilburg- seweg waar hij zijn hele leven bleef wonen. Uit zijn huwelijk met Jo werden 4 kinderen geboren. Sjef had veel hobby’s en liefhebbe rijen. Hij kluste en verbouwde graag en hield allerlei huisdieren. Hij had veel jaren post duiven en nam hier met pijn in zijn hart afscheid van toen hij gezondheidsproblemen kreeg. Hij was actief in de buurt en bij de carnavalsvereniging waar hij zijn creativiteit ook kwijt kon. In onze parochie verzorgde Sjef veel jaren het drukwerk. Toen een ernstige ziekte werd vastgesteld bleef Sjef strijdbaar en zoveel mogelijk actief. Helaas kon de strijd niet worden gewonnen, Sjef overleed thuis op 80 jarige leeftijd. Agenda Maandag 10 november, 10.00 uur: Bestuur Cantate Domino; 19.00 uur: Werkgroep Hart- kracht 7. Woensdag 12 november, 19.45 uur: Doop- voorbereiding. Donderdag 13 november, 14.30 uur: Pasto- raatsgroep. Vrijdag 14 november, 19.00 uur: Filmavond in De Verdieping. boek is zo’n 300 pagina’s dik en beschrijft de geschiedenis en ook het heden van onze paro chie. U vindt meer hierover in een bericht opgenomen in deze Moergestel Nieuws. Misdienaars en kinderkoor Kinderkoor: De repetitie is op maandag van 17.00 tot 18.00 uur. Je mag je opgeven bij Sandra Denissen 513 3667 of gewoon een keertje gezellig langs komen bij een repetitie. Misdienaars: Je mag zelf aangeven hoe vaak je wilt dienen. Opgeven kan bij Paula Hoeven: info@chowa.nl Met Kerstmis verzorgt ons kinderkoor een kerstmusical. De kerstmusical heet Kouwe Kerst. Het is geen traditioneel kerstverhaal, maar gaat over twee kinderen die buiten gesloten zijn tijdens de kerstdagen en allerlei bijzondere en gezellige mensen/fïguren ont moeten. Voor meer informatie zie: www.meer- musical.nl/meermusical kouwekerst.html Het is oogstdienst met als thema ‘dankbaar’. Op woensdag 5 november is het dankdag voor gewas en arbeid. Wij verplaatsen deze dankdag naar de zondag in de buurt. We mogen dankbaar zijn voor onze oogst. We mogen dankbaar zijn voor onze gaven. We mogen dankbaar zijn voor wat wij hebben, wat wij kunnen, wat ons gegeven is. En van wat we hebben, mogen we delen; met onze naasten. Met mensen verder weg. Deze zondag is de opbrengst van de collecte en van de actie door de kinderen voor het Arab Educational Institute, ons ZWO project. In Bethlehem probeert Toine van Teeffelen samen met anderen de dialoog gaande te hou den tussen Moslims en Christenen en Joden, hoe moeilijk dat ook blijkt te zijn. Wij kunnen van onze gaven en overvloed delen door hen te steunen. Aanwezigen worden gevraagd om oogst mee te nemen (noten, vruchten, groen ten, zelfgemaakte taart of jam, herfststukjes etc). Na afloop zullen de kinderen dit verko pen voor het goede doel. Neem dus ook geld mee, dan kunt u én het AEI steunen én met iets moois of lekkers weer naar huis gaan! UFO’s bestaan gewoon door Coen Vermeeren Valt er redelijkerwijs iets zinnigs te zeggen over zo’n beladen onderwerp als ufo’s? Coen vertelt geen onnozele verhalen over ufo’s, maar gedegen rapportages ondersteund met foto's en video's. De workshop is op woensdag 12 november van 20.00 tot 22.00 uur in Huize Nieuwenhof. Kosten: 10,- p.p. Zonder inschrijving. Dialoogtafels - Thema: Gelukkig Durf jij het aan om aan tafel te gaan met mensen die je niet kent, om jouw ervaringen te delen, om te dromen en om je dromen om te zetten in doen? Uit ervaring weten we dat dit elke keer weer hilarische, herkenbare en ontroerende momenten oplevert. De dialoogtafels zijn op dinsdag 11 en don derdag 13 november in Huize Nieuwenhof; beide van 9.30 tot ca. 12.30 uur. Deelname is gratis. Met inschrijving. Dagworkshop - De Ontknooping met Marinus Knoope Bekend van de Creatiespiraal. Op zoek naar een natuurlijke weg van de negatieve naar de positieve spiraal, ontdekte Knoope dat zogenaamd negatieve emoties in feite gezonde prikkels zijn die, als je ze toelaat en ermee speelt, juist die kracht blijken te bevatten die je nodig hebt. Deze dagworkshop is op zaterdag 15 novem ber van 10.00-16.00 uur in Pleiade, Nieuw- landstraat 36 in Tilburg. Kosten: €95,- p.p. Met inschrijving. diensten voor het voorgaan in dit voorbije jaar tijdens de avondwake in parochiekerk en kapel en het samenstellen van de viering op 2 november. Dank aan de werkgroep zie kenpastoraat voor het bezoeken van de zieken en stervenden door het jaar en voor de aan wezigheid op 2 november. Dank aan de kof- fieschenkgroep, beheerder PC en interieur- verzorgster voor kerk en PC. Dank aan ons secretariaat voor het verzorgen van de uit nodigingen en de gedachtenisprentjes. Dank aan Martien Oerlemans voor het laten druk ken van de gedachtenisprentjes (en voor het iedere week gratis plaatsen van de parochie- berichten in MN). Dank aan de bloemsier- groep, de koren en speciaal de tekstgroep van Zanggroep Inspiration, kosters, organisten, acolieten en misdienaars. Dank aan de druk ker van de boekjes en de vouwgroep. Dank aan de gastvrouwen van ons parochiecentrum voor het aannemen van de missintenties en zorg voor koffie en een gezellig praatje. Het is een indrukwekkende lijst van vrijwilligers die zich telkens weer voor de parochie inzet ten. H. Mis in Park Stanislaus op zaterdagavond in de wintermaanden We laten deze nieuwe ontwikkeling even rus ten. De komende maanden gaat de H. Mis op zaterdagavond om 19.00 uur in de paro chiekerk dus gewoon door! Dankviering 14 december 11.00 uur Noteer ook de viering op 14 december wan neer de grote dankviering wordt gehouden in onze parochiekerk mmv alle parochiegroe- pen, de drie gildes etc. MTV zendt deze dank viering rechtstreeks uit! MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 6 november kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar de nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week: MTV-actueel; Restaura tie toren (2); MTV-culinair: koken met Hanneke (2); Preview Die Naem- loose Speelers; Park Heeregoed; Fietspad Haghorst-Moergestel. Vrijdag 7 november vanaf 19.00 uur en zaterdag 8 november vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Op zondag 9 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie Martin Laurenssen. Techniek Martijn van de Wouw. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl PAGINA 2 r Det, Nard en Luuk Moergestel, oktober 2014 Politie alarm: 1-1-2 Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur 10.00-14.00 uur Een speciaal woord van dank voor dr Terwindt en dr Blessing die ons pap het afgelopen jaar tot steun zijn geweest. Ook een speciaal woord van dank voor pastor Van den Broek voor de persoonlijke manier waarop hij de kerkdienst heeft geleid. Wij willen iedereen bedanken voor de hartverwarmende belangstelling die wij ontvingen bij het overlijden van ons pap en mijn opa. Je hoeft niet altijd dicht bij elkaar te zijn om toch samen te zijn... .513 1424 .513 1204 Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl HUISARTSENPOST Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 NOVEMBER 2014 Zie ook: www.parodiiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. PftROCWf SI JMSMWWV/AK Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00- 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 2